Reklama

Reklama

Zvláštní jednotka

(seriál)
všechny plakáty
TV spot
Thriller
Francie, (2009–2016), 27 h 44 min (Minutáž: 52 min)

Tvůrci:

Olivier Marchal

Hrají:

Jean-Hugues Anglade, Nicolas Duvauchelle, Karole Rocher, Joseph Malerba, Isabelle Renauld, Geoffroy Thiébaut, Alain Figlarz (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(32)

Obsahy(1)

SDPJ 92 Haute-de-Seine je jedna ze tří zvláštních jednotek, které mají pomoci kriminální policii v pařížské oblasti. Jsou dobře vycvičeni a jejich úkolem je boj proti organizované a specializované kriminalitě a zločinnosti. Pracují s nejlepšími technickými a vědeckými prostředky a informatikou. Hrdiny seriálu Oliviera Marchala, který napsal scénáře a první čtyři epizody režíroval, jsou čtyři policisté: Caplan, Morlighem, Vachewski a Roxane, kteří mají na starosti okrsek des Hauts-de-Seine mezi Neuilly a Nanterre. Jsou to čtvrti, kde jsou luxusní domy a zároveň místa, kde zákon neplatí. Jejich život profesionální a často i osobní se pohybuje na hranici zákona. Bojují se zločinci a v patách mají lidi z "vnitřního", které chtějí jejich kůži. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (16)

PAGE 

všechny recenze uživatele

Opravdu nechápu co za troubu dokáže dát tomuhle seriálu jednu hvězdičku. Perfektní francouzský seriál za, který české televizi moc děkuji. Na imdb má 8,2 z deseti což hovoří za vše a hlavně o vkusu díváků z celého světa. Nechápu co by chtěli sledovat tito čeští zaprděnci v televizi, zřejmě Honzu Zemana a jeho bolševické parťáky. Dávám maximum, za realitu, skvělé herce, skvělou kameru a J.H. Angladeho. ()

Tyler 

všechny recenze uživatele

Hlt bourbonu a potáhnutí z užmoulaný cigarety po pořádný nakládačce (a je jedno jestli zadek nakopali tobě nebo jsi někomu festovně zmaloval ksicht ty), po těch letech tak běžná rutina, že by byla škoda si nezařídit bar přímo v kanclu. Co jinýho taky zbejvá, než si přihnout, když se ti všichni hajzlové, co jsi je před chvílí přivlekl v poutech, při odchodu smějou do očí. I s tím panákem, co má advokátskou licenci a kvádro za víc než celej tvůj roční plat. K tomu tlupy zlodějíčků, pasáků, násilníků a práskačů, na který je třeba čas od času přitlačit. Šlapky, ke kterým když se chováš slušně, tak s tebou půjdou i zadarmo a jako bonus k orálnímu sexu přidají i alibi. A že ho je potřeba, když ty svině z inspekce sledujou každej tvůj krok a je tak čím dál tím těžší utajit všechny průsery, který tahle práce přináší. Jenže jak že se to říká? Na hrubej pytel, hrubá záplata? A taky to funguje, výsledky tvýho týmu to jasně ukazujou! Jste nejlepší. Jenže... Jenže nikdo není bez chyby, nikdo nezůstane v týhle branži bez poskvrny, každej si časem ušpiní ruce. Navíc nikdo nechce umřít chudej, ne? Obrat grázla přece není nic špatnýho. Podržet jinýho a zavázat si ho do budoucna, tak to přece chodí, to musí chápat všichni. Respekt si prostě musíš vybudovat. Sakra, ale podsvětí není romantickej podnik, kde se všichni držej za ruce a společně zpívaj písničky o cti a přátelství! Ne, je to žumpa, do který když spadneš, těžko se vyhrabeš zpátky. Ty jseš sice policajt, pro kolegy legenda, ale když se ti svět, kterej sis kolem sebe vybudoval (a bláhově si myslel, že takhle to bude fungovat až do důchodu), začne hroutit jako hrad z písku, už je pozdě. Ještě že se můžeš spolehnout na parťáky, který by za tebe i dejchali. Ale stejně to vypadá, že už to nebude stačit. Překročili jste hranici, za kterou jste se neměli nikdy ani podívat, a teď vás nemilosrdnej proud osudu a odplaty strhne s sebou. Zoufalá snaha ze všeho vybruslit přináší chybu za chybou, mrtvoly se začínají kupit, rozdíl mezi tebou a lidským póvlem, kterej obvykle odklízíš, se rozplynul... Dokonalá atmosféra plná špíny a tvrdosti, střídání obdivu a odporu, strhující tempo. Skvělí herci, neustálý pocit, že každou chvílí může udeřit do černého, a famózní závěr. To všechno stojí za tím, že se ze "Zvláštní jednotky" stal jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Nekompromisní záležitost. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Podle prvního dílu je Zvláštní jednotka jak svým obsahem, tak i svými hrdiny dokonalým protipólem seriálů, jako je Komisař Moulin nebo jeho starší vydání Navarro, kteří jsou od pohledu sympaťáci se smyslem pro spravedlnost a používající jen ty správné metody. Jejich kolegové ze Zvláštní jednotky jsou naopak unavení a větrem ošlehaní cynikové, kteří ví, že se zločineckým šmejdem není možné bojovat stylem Káji Maříka, a tak nikdy nemají daleko k nějaké té ráně nebo nekompromisní akcí a práva zatčených vnímají jako liberální výmysl ušlechtilých fantastů. Jejich kolega používá obvyklou metodu mučení a pod návalem spravedlivého rozhořčení vypíchne zatčenému gangsterovi oko (zasloužil si to, grázl, měl drzé poznámky), načež odporná štvanice policejní inspekce přiměje tohoto veterána spáchat sebevraždu. Seriál má z mého pohledu tu chybu, že straní té horší straně konfliktu mezi galerkou a policií, protože jestli takhle má vypadat výkon spravedlnosti, pak chci stát na té druhé straně. Ale uvidíme, dám tomu ještě tak dvě epizody a pokud se to nějak zásadně netransformuje, se seriálem, který glorifikuje ty nejodpudivější rysy francouzských speciálních policejních sil (zvlášť protidrogové oddělení je skutečně ve Francii tímto stylem známo), skončím. Celkový dojem: zatím 40 %. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Další dávka kombinace akce a deprese z dílny Oliviera Marchala. Členové zvláštní jednotky s postupujícími díly zabředávají hloub a hloub do problémů, které se vrší jeden na druhý. Jejich kolegové i protivníci z řad podsvětí i policejní inspekce jsou stejní nebo ještě horší než titulní parta a jejich metody se nijak neliší. Temné, napínavé, drsné, bezvýchodné - včetně toho konce. ()

sharky 

všechny recenze uživatele

Perfektni temna az noirova kriminalka, jaky se v americke proste netocej. Ten nejlepsi odkaz na francouzskou drsnou skolu. Spinavy poldove se snazi vybabrat ze sracek, do kterej se nechtene navezli a z kazdym dalsim cinem jsou v tom jeste hloub.. Oliver marchal patri k tomu nejlepsimu, co muze francouzska porevolucni tvorba na poli TV/filmu nabidnout. ()

Galerie (92)

Reklama

Reklama