Omlouváme se, na webu se vyskytla technická chyba. Pokud si byl přihlášen, došlo k odhlášení. Zkus to prosím za chvíli znovu... Zavřít zprávu
poster

Zvláštní jednotka (TV seriál)

 • Francie

  Braquo

 • Velká Británie

  Braquo

Thriller

Francie, 2009–2016, 27 h 44 min (Minutáž: 52 min)

Tvůrci:

Olivier Marchal

Hrají:

Jean-Hugues Anglade, Nicolas Duvauchelle, Karole Rocher, Joseph Malerba, Isabelle Renauld, Geoffroy Thiébaut, Alain Figlarz, Joël Lefrançois, Samuel Le Bihan, Valérie Sibilia, Pascal Elso, Lizzie Brocheré, Sophie Broustal, Hubert Koundé, François Levantal, Assaad Bouab, Boris Terral, Denis Sylvain, Yann Pradal, Mark Ivanir, Dimitri Rataud, Laëtitia Lacroix, Yann Babilée, Annie Mercier, Xavier Letourneur, Renat Shuteev, Arsène Jiroyan, Marc Citti, Francis Renaud, Pierre Laplace, Michel Duchaussoy, Olivier Rabourdin, Manie Malone, Philippe Laudenbach, Philippe Hérisson, Pascal Demolon, Finnegan Oldfield, Alain Azerot, Salem Kali, Martin Pautard, Marius Yelolo, Fanny Bastien, Martial Bezot, Vincent Grass, Nicolas Woirion, Marisa Commandeur, Renaud Dehesdin, Nozha Khouadra, Lilou Fogli, Samira Lachhab, Naamah Alva, Nicky Marbot, Gilles Sionnet, Raphaèle Bouchard, Ludovic Schoendoerffer, Yan Epstein, Clarisse Tennessy, Audrey Quoturi, Nicole Gobbi, Virgile Bramly, Max Morel, Jérôme Boyer, Manuel Bonnet, Steve Kalfa, Bertrand Lacy, Anton Yakovlev, Manuel Gélin, Alain Lahaye, Hocine Choutri, Cédric Weber, Frans Boyer, Stefan Godin, Hicham Nazzal, Patrick Médioni, Jean-Paul Dubois, Alexandre Picot, Adrien Saint-Joré, Michaël Vander-Meiren, Grégory Givernaud, Boris Rehlinger, Virginie Arnaud, Farid Elouardi, Pascal Henault, Eric Godon, Ludmila Mikaël, Antoine Basler, Ivan Franěk, Corrado Invernizzi, Wojciech Pszoniak, Julie Judd, Hassam Ghancy, Ophélie Koering, Slimane Dazi, Djibril Gueye, Patrick Kodjo Topou, Soufiane Guerrab, Doudou Masta, Philippe Résimont, Victor Pontecorvo, Pierre-Ange Le Pogam, Murat Subaşı, Tella Kpomahou
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Podle prvního dílu je Zvláštní jednotka jak svým obsahem, tak i svými hrdiny dokonalým protipólem seriálů, jako je Komisař Moulin nebo jeho starší vydání Navarro, kteří jsou od pohledu sympaťáci se smyslem pro spravedlnost a používající jen ty správné metody. Jejich kolegové ze Zvláštní jednotky jsou naopak unavení a větrem ošlehaní cynikové, kteří ví, že se zločineckým šmejdem není možné bojovat stylem Káji Maříka, a tak nikdy nemají daleko k nějaké té ráně nebo nekompromisní akcí a práva zatčených vnímají jako liberální výmysl ušlechtilých fantastů. Jejich kolega používá obvyklou metodu mučení a pod návalem spravedlivého rozhořčení vypíchne zatčenému gangsterovi oko (zasloužil si to, grázl, měl drzé poznámky), načež odporná štvanice policejní inspekce přiměje tohoto veterána spáchat sebevraždu. Seriál má z mého pohledu tu chybu, že straní té horší straně konfliktu mezi galerkou a policií, protože jestli takhle má vypadat výkon spravedlnosti, pak chci stát na té druhé straně. Ale uvidíme, dám tomu ještě tak dvě epizody a pokud se to nějak zásadně netransformuje, se seriálem, který glorifikuje ty nejodpudivější rysy francouzských speciálních policejních sil (zvlášť protidrogové oddělení je skutečně ve Francii tímto stylem známo), skončím. Celkový dojem: zatím 40 %.(28.5.2010)

 • gonga
  **

  Přehlídka unavenych, cynickych ksichtu bez charismatu, které si ve vztahu policajt a zločinec poněkud popletly role a výsledkem je seriál s postavami, kterým může fandit jen stejný cynik jako jsou ony samy. A to pomijim celkové malou uvěří telnost jejich konání u policie a hlavně to, že by jim vše mohlo tak procházet. Myslím, že Francouzi se ještě musí od americké špičky (wire, shield) hodně učit.(25.8.2013)

 • sharky
  *****

  Perfektni temna az noirova kriminalka, jaky se v americke proste netocej. Ten nejlepsi odkaz na francouzskou drsnou skolu. Spinavy poldove se snazi vybabrat ze sracek, do kterej se nechtene navezli a z kazdym dalsim cinem jsou v tom jeste hloub.. Oliver marchal patri k tomu nejlepsimu, co muze francouzska porevolucni tvorba na poli TV/filmu nabidnout.(30.6.2012)

 • PAGE
  *****

  Opravdu nechápu co za troubu dokáže dát tomuhle seriálu jednu hvězdičku. Perfektní francouzský seriál za, který české televizi moc děkuji. Na imdb má 8,2 z deseti což hovoří za vše a hlavně o vkusu díváků z celého světa. Nechápu co by chtěli sledovat tito čeští zaprděnci v televizi, zřejmě Honzu Zemana a jeho bolševické parťáky. Dávám maximum, za realitu, skvělé herce, skvělou kameru a J.H. Angladeho.(1.7.2010)

 • Tyler
  *****

  Hlt bourbonu a potáhnutí z užmoulaný cigarety po pořádný nakládačce (a je jedno jestli zadek nakopali tobě nebo jsi někomu festovně zmaloval ksicht ty), po těch letech tak běžná rutina, že by byla škoda si nezařídit bar přímo v kanclu. Co jinýho taky zbejvá, než si přihnout, když se ti všichni hajzlové, co jsi je před chvílí přivlekl v poutech, při odchodu smějou do očí. I s tím panákem, co má advokátskou licenci a kvádro za víc než celej tvůj roční plat. K tomu tlupy zlodějíčků, pasáků, násilníků a práskačů, na který je třeba čas od času přitlačit. Šlapky, ke kterým když se chováš slušně, tak s tebou půjdou i zadarmo a jako bonus k orálnímu sexu přidají i alibi. A že ho je potřeba, když ty svině z inspekce sledujou každej tvůj krok a je tak čím dál tím těžší utajit všechny průsery, který tahle práce přináší. Jenže jak že se to říká? Na hrubej pytel, hrubá záplata? A taky to funguje, výsledky tvýho týmu to jasně ukazujou! Jste nejlepší. Jenže... Jenže nikdo není bez chyby, nikdo nezůstane v týhle branži bez poskvrny, každej si časem ušpiní ruce. Navíc nikdo nechce umřít chudej, ne? Obrat grázla přece není nic špatnýho. Podržet jinýho a zavázat si ho do budoucna, tak to přece chodí, to musí chápat všichni. Respekt si prostě musíš vybudovat. Sakra, ale podsvětí není romantickej podnik, kde se všichni držej za ruce a společně zpívaj písničky o cti a přátelství! Ne, je to žumpa, do který když spadneš, těžko se vyhrabeš zpátky. Ty jseš sice policajt, pro kolegy legenda, ale když se ti svět, kterej sis kolem sebe vybudoval (a bláhově si myslel, že takhle to bude fungovat až do důchodu), začne hroutit jako hrad z písku, už je pozdě. Ještě že se můžeš spolehnout na parťáky, který by za tebe i dejchali. Ale stejně to vypadá, že už to nebude stačit. Překročili jste hranici, za kterou jste se neměli nikdy ani podívat, a teď vás nemilosrdnej proud osudu a odplaty strhne s sebou. Zoufalá snaha ze všeho vybruslit přináší chybu za chybou, mrtvoly se začínají kupit, rozdíl mezi tebou a lidským póvlem, kterej obvykle odklízíš, se rozplynul... Dokonalá atmosféra plná špíny a tvrdosti, střídání obdivu a odporu, strhující tempo. Skvělí herci, neustálý pocit, že každou chvílí může udeřit do černého, a famózní závěr. To všechno stojí za tím, že se ze "Zvláštní jednotky" stal jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Nekompromisní záležitost.(16.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace