Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

JančiBači

Už jednotka mi prišla pritiahnutá za vlasy a vedel som že po úspechu bude aj dvojka. Bohužial "dočkali" sme sa. Samozrejme aby sa neopakoval dej tento krát Liamovi unesú exmanželku a ďalej to už poznáte. Som rád, že 2/3 rodiny boli už unesené a dúfam, že už ich nikto neunesie. A pokiaľ je Liam Neeson taký chlapák tak si bude stáť za slovom a do prípadnej "trojky" už nepôjde :) ()

shabazza

3 hvězdy ... ale s odřenýma ušima, zavřenýma očima a kdo ví čím ještě :-) Brian je sice pořád bourák, ale režisér a scénárista byli proti a řekli si, že raději zmatlají tuctový akční film, jakých je na Nově 5 do týdne :-) ()

Drnqonovic

Prostě to dopadlo přesně tak, jak jsem čekal. Už to není one-man-show-kill-everyone, ale samozřejmě musí dostat více prostoru i rodinka. Navíc příšerně natočené akční scény ničí to, kvůli čemu jsem se neustále díval na jedničku. Bryan je sice pořád frajer, ale většinu frajeřinek nevidíme. Pro trojku prosím jiného režiséra, Megatona ať unese albánský gang prodejců bílého masa (Paříž je jich plná, ne?). ()

lofa

Spousta z Vás tento film pěkně zařízla,...ano je to podstatně slabší kousek, než vynikající jednička. Je tam spousta přehnaných scén,...např. když Kim háže jeden granát za druhým, aby Bryan odhalil, jak je od ní daleko...nebo když Bryan najde cestu ke své Lenore, kterou vězní Albánci. Ale určitě to není takový propadák, alespoň podle mého názoru. Je vidět,že Nathaniel Méchaly, který udělal soundtrack miluje film Drive, když si z něj "vypůjčil" 2 skladby: College feat. Electric Youth - A Real Hero a Chromatics - Tick of the Clock. Music: Nathaniel Méchaly 1.Nathaniel Méchaly - Taken 2, 2.Nathaniel Méchaly - The Burial, 3.Alex Clare - Too Close, 4.Nathaniel Méchaly - Kim and Jamie's Car, 5.Phoebe Killdeer & The Short Straws - Let Me, 6.Nathaniel Méchaly - Back To Paris, 7.Nathaniel Méchaly - Bryan Waiting for Leonore, 8.Nathaniel Méchaly - Torture, 9.Kasbah Rockers feat. Özgür Sakar - Bagasaz, 10.Nathaniel Mechaly - Kim and Bryan On the Bosphorus, 11.Nathaniel Mechaly - Murad Arrives, 12.Nathaniel Mechaly - Pursuit in the Souk, 13.Nathaniel Mechaly - Bryan and Leonore Are Taken, 14.College feat. Electric Youth - A Real Hero, 15.Nathaniel Mechaly - In the Van, 16.Nathaniel Mechaly - Murad Faces Bryan, 17.Nathaniel Mechaly - Bryan Escapes, 18.Chromatics - Tick of the Clock, 19.Nathaniel Mechaly - Kim Hides At the Hotel, 20.Sabahat Akkiraz - Bosumus, 21.Nathaniel Mechaly - Searching for Leonore, 22.Nathaniel Mechaly - Fight in the Hammam, 23.Nathaniel Mechaly - Death of Murad, 24.Henrik Wikstrom & Steve Martin - Handyman, Hodnocení: 71% ()

sellsakul

Jedno veľké sklamanie, ktoré s prvým dielom nemá nič spoločné. Kompletne vykradnuté z prvého dielu, bez kúsku originality, či nápadu. Priemerná oddychovka, ktorých je neúrekom a to je v prípade TAKEN-u škoda. ()

j.i.r.k.a

Ale tak jako nebylo to tak úplně špatné. Srovnávat s jedničkou to fakt nejde, ale Liam Neeson má takové charisma, že film v pohodě utáhne. Snímek má i snesitelné tempo a pár akčních scén se taky najde. Taken 2 má ještě k tomu krátkou stopáž, takže se to vydržet dá. Navíc Maggie Grace se mi dost líbí a je hodně sympatická. Neurážející a neškodný průměr. ()

zolo23

"Megatron" nieje Morel. Tak ako zdobili prvú časť akčné "fighty" tu Megaton totálne zliháva. Pri niektorých ma doslova rozbolela hlava vďaka neuveriteľne trasúcej sa kamere čo si mal však režisér ustrážiť. "Odplata" je totálne rovnaká (čo niekedy nieje naškodu) ako prvá časť, ale s príšernými dialógmi (rozoberanie vzťahu mladej Kim - frajer úplne zbytočné) a kamerou. Nechápem ešte jednu scénu pri ktorej sa mi rozum zastavil...Mladá dcérka nevie urobiť vodičák a za pár dní si len tak sadne do auta a preháňa sa po úzkych Istanbulských uličkách ako Niki Lauda v najlepších rokoch....I pri množstvách prešľapov je "Odplata" slušným akčňákom, ktorý musí pobaviť a tých 58% si i napriek týmto chybám určite nezaslúži. U mňa spokojnosť. ()

tommmy89

Slabší odvar jednotky. Prostredie je Istanbul (Turkey), ktoré dokonalo stvárňuje teroristické "doupě", kedže tam asi človek ani nerozozná teroristu od normálneho človeka vďaka pleti, či zarastenia tváre. Aspoň tak mi to pripadalo, aj tie temné, úzke uličky, ktorými sa brodili. V tejto časti chytí tak trochu veslo do ruky dcéra Bryana (ustráchaného otca, až priveľmi opatrného a starostlivého) - Kim. Je asi pár dní pred vydaním povolenia na vodičský preukaz, no to sa razom zmení. Keď sa vydajú na "dovolenku" do Istanbulu, bude nútená vziať volant pevne do rúk a naučiť sa šoférovať, či chce, či nechce ! Zatiaľ, čo Kim v sebe objaví talent, Bryn zase raz opráši svoj kolt a dá teroristom "co proto". Akčný thriller, ktorý určite nepustí od obrazovky ... 4* ()

ZinedineCR7

Ja tomu dám tri hviezdičky, ktoré sú však neskutočne slabé. Taký otrasný strih by nespravil ani jednoruký kaderník. Tie úmrtia sú tiež neskutočne zaujímavé a hlavne neprehliadne vďaka už spomenutému debilnému strihu. Kamera stojí tiež za hovno a Megaton by mohol vydať knihu ,,Ako som do*ebal kultovú záležitosť"... Idem na dovolenku do Istanbulu, lebo si budem môcť hádzať granáty kde chcem a toľko krát oslovenie otca, ako povie za celú cestu v taxíku Kim, nepočuť ani na Deň otcov. ()

manonfire

Rodinné sbližování zpočátku dřelo jak písek mezi zuby. Vcelku naivní byly i scény na odlehčení, plné rodinného veselení.."Heh..my jsme tě chtěli překvapit.... he, ha ha ha, hi hi." No bezprostřední švanda k popukání. Když ale šlo do tuhého, rodinná chemie fachčila jak kolona bublajících zkumavek, protože herecky to bylo obšancováno kvalitně. Liam má v očích pořád všechny ty bubáky minulosti, akorát já mu prostě ty Seagalovské slalomy skrze davy padouchů na jedno použití...nežeru. Ne, že bych je Stevenovi žral, ale cvik je cvik. Famke je spíš dělaná na klasickou vizuálně dokonalou ledovou krávlovnu, ale budiž. Maggie Grace je krásná, což teda, jak podezřívám tvůrce...bude asi záměr. Bohužel se musím připojit ke kritice střihu....Oliver některé scény opravdu nezvládl, nebo to pižlal klešťičkama na nehty. Celkově určitě nad 3 hvězdy, ale ne dost na čtyři....samozřejmě pokud si pod průměrem nepředstavujete Lundgrenovky posledních dvou dekád. Jo a hudba u finálního souboje fakt pěkná. 60% ()

jenik71

Málokteré pokračování se vyplatí natáčet a jen zlomek je svojí kvalitou alespoň na stejné úrovni jako díl předchozí. To se bohužel týká i 96 hodin. Jednička byla napínavější, promyšlenější a celkově kvalitnější. Kdyby v tomto pokračování neměl Neeson jako spojence svojí sexy dceru, tak by si proti Albáncům pomalu ani nenabil pistoli. Dá se to sice zhlédnout, ovšem podle zdejších ohlasů jsem předpokládal, že to bude o dost větší propadák. Naštěstí to tak strašné nebylo. Ani nevím, jestli se mám vlastně těšit na další připravovaný díl. ()

jefff

Výrazný posun zpět do vod direct-to-video akčňáků bez smyslu a napětí. Zbylo pouze pár drsných scén a trocha svižných nápadů v režii. jinak nic. Nuda. ()

tommy187

Taken 2 je podľa mňa zbytočná, no príjemná záležitosť. Osobne si myslím, že tomuto filmu naozaj nič nechýba! Pôsobivá akcia, skvelý Liam Neeson, do bodky prepracovaný scenár. No práve to je krásny príklad toho, že napriek tomu, že je film po technickej stránke skvele zvládnutý niečo mu chýba. V 775 komentároch som tu nenašiel jedno naozajstné vysvetlenie, prečo bol tento film zlý. Viacerí hovoria, že film strácal na akčnosti, čo si myslím, že nie je ani zďaleka pravda! Moja skromná intuícia skôr predvída, že druhej časti Taken chýbalo niečo úplne banálne, pre film ale úplne kľúčové. Film robený so srdcom - to čo bolo v jednotke dôvodom, prečo film ľudí oslovil. Naopak v dvojke bolo až príliš okaté, že film bol robený pre peniaze. Nevadí! 65% ()

Jello Biafra

Staré príslovie hovorí, že nikdy nevstúpiš dvakrát do rovnakej rieky. Pokračovanie úspešného thrilleru je tak len priemerný odvar, ktorý už nemá čím prekvapiť. A ani skvelý Liam Neeson to nezachráni. Zaujímalo by mňa čím nás chcú tvorcovia prekvapiť chystanou trojkou. ()

Hollohlaway

Scénáristická rychlokvašená a nelogická zhovadilost, doplněná tragicky nasnímanou a hlavně sestříhanou akcí, což už nezachrání ani pořád slušný Liam. ()

upson

O tom, že jednička má boom efekt, který dvojka sotva překoná je celkem zbytečné se rozepisovat. Co ale stojí za reflexi je fakt, že rutinér Megaton natočil příjemný a rychlý snímek a Liam Neeson se nemusí stydět za to, že se uvrtal do pokračování :-) Až zbytečná a přísná hodnocení od uživatelů CSFD, za mě 75% ()

kenkaku

Taken 2 má dle mého názoru výrazně méně propracovaný scénář a o dost víc jede na efekt (oproti jedničce). Tedy méně komplikované a více akční. Díky tomu se dočkáme rozhazování granátů po střechách Istanbulu, "ataku" na americkou ambasádu rozjetým autem nebo mistrně projetou zatáčku (přes ruční brzdu - jak jinak) náctiletou slečnou co ani nemá řidičák (a prakticky už jednou vyletěla od zkoušek protože neudělala jízdy). Takže legranda-grande po všech stránkách. Pokud tohle zvládnete, není utrpení tak veliké. za mě tedy o stupeň horší než první Taken, nicméně stále koukatelné. ()

ferero

Bohužel pochmurná a napětím prošpikovaná atmosféra jedničky, kdy se Liam řítí skrz albánské gheta a nekompromisně vraždí každého zm*da, který se mu připlete do cesty, je pryč. Také souhlasím, že akční scény nejsou zvládnuty úplně na výbornou a člověk v nich v tom množství střihu ztrácí občas přehled. Nicméně po celou dobu filmu jsem se dobře bavil a byl napjatý jak vše dopadne. A Liama bych v tmavé opuštěné ulici fakt potkat nechtěl. 70% ()

Šakalík

Ne že by to byl vyloženě špatný film, ale ve srovnání v mimořádně podařenou jedničkou prostě nestíhá. Dvojka má žalostně plochý příběh, akční souboje nějak postrádají náboj, přestože nejdelší záběr má snad jen dvě vteřiny, takže to je de facto jeden dlouhý videoklip. Nejhorší na filmu jsou ty rodinné plky, které tam zřejmě propašovali producenti, aby to mohli zaškatulkovat jako „rodinný akční film“ a rozšířili tak okruh diváku, kterým to strčí pod nos. Tenhle přístup pohřbil už mnoho nadějných projektů... Přesto film nabídne celou řadu povedených pasáží, kdy třeba zběsilá autohonička ulicemi Istanbulu je docela žůžo. Liam Neeson dokáže prodat své charisma v každém (nedlouhém) záběru na něj, o tom žádná. Jen Maggie Grace mi přišla nějak povadlá a bez lesku. Když to vezmu jedním vrzem – Taken 2 je solidní akční film, který ale doplácí na to, že jsme ho už jednou a v lepším provedení viděli. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)