Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

hony23

Nemá cenu hodnotit děj, ten je jako u většiny hororů s démony a duchy stupidní. Postavy se chovají iracionálně a zápletka už byla 100x použitá, no posuďte sami. Omladina v barabizně uprostřed lesa vyvolá démona, který ji začne nemilosrdně masakrovat. Přesto všechno film překvapivě dobře funguje. Tempo uhání velice svižně, lekačky jsou docela výživné a krvavé scény naprosto delikátní. Zdařilý remake původní verze, známé z ohraných videokazet. ()

tele.kom

V rámci žánru "chata v horách" je to excelentní. K původní Raimiho předloze nemám kdovíjak hluboký vztah, takže mě to jako remake neuráží a naopak si ten updatovaný vizuál užívám víc než originál. Fede Alvarez našel tu správnou hranici mezi hororem a parodií a bere se to celé tak akorát vážně jak se jen film o znasilnujicim keři může brát. ()

vandamator

Scénář takřka nulovej. Ale co se tý brutální jízdy týče, tak ta nemá ve filmu obdoby. Od začátku do konce, jízda jak na šílený horský dráze. ()

RNDr.Strom

Nechápu asi tento žánr. Hodně komentujících píše, že je to topovka v rámci něj, ale pokud je tomu tak, tak nechápu o čem to je. Bylo to tak matematicky ultranechutné, že to ve mě nevyvolávalo žádné speciální pocity. Možná to je pro některé lidi jako když sledujete mechaniku akce v akčním filmu, nebo třeba bojové scény, kde taky nejde o děj, ale v tomhle případě tomu prostě nerozumím, nevím proč tímto způsobem trávit čas. Film se mi pak špatně hodnotí. ()

Skylwalker42

Docela dobrá horovka, jenže je zde velký kaz. Hlavní "hrdinové" se chovají tak moc pitomě , retardovaně, že jsem okamžitě změnil stranu a fandil zlu! A té omladině jsem přál jen velmi bolestivou smrt. A aby nikdo nepřežil. ()

david141474

Nic jsem od toho neočekával, max to, že to zklame a to se taky stalo. Film neurazí, nenadchne, ale žádná sláva to taky není. Nesympatický postavy tomu taky nepomáhají. Není tu nic nového, co jsme ještě neviděli. Je to pořád stejný a finální ufiknutí ruky bylo ohranější než despacito. Čekal jsem kdy to přijde, přišlo to s mým překvapením až na konci filmu. Hektolitry krve a motorovka k této sérii jasně patří a tady nebyla nouze ani o jedno. Některé scény byly solidní, jako třeba řezání ksichtu, ale zbytek nestál pomalu za nic. Já jsem zklamán, i když jsem čekal zklamání. Moc nedoporučuju, snad jen těm, kteří mají rádi sérii Evil Dead a já mezi ně patřím. 5/10 Celkem zklamání, i když jsem zklamání očekával. ()

F2003F

Jediný krát som sa pristihol, že fandím postave a len zo dva razy jemne vyľakal. Asi prvý neartový mejnstrým kde je brutalita podaná na úrovni a mimoriadne kreatívne, a ktorú sa snaží využívať nesamoúčelne a opodstatnene v rámci svojich koreňov natoľko, aby bola v deji najhlavnejších prvkom a zatienila všetko navôkol. To filmu aj vychádza, násilie ho absolútne neruší ani ho nezhadzuje ako u vizuálne podobných výplodov (Texas atď.), ktoré ho využívajú iba ako zaužívanú nálepku a zástierku. Nálepkou je tu taktiež, ibaže funkčnou a oprávnenou, pretože na tom je predloha postavená. Tu ale prednosti aj končia. Postavy sú retardované a správaním ako mentálne postihnuté, narúšajú správny chod atmosféry a vytvárajú iritujúco nevhodný, nervy drásajúci dojem. Príbeh je čisto uletená haluz blázniaca sa bez hraníc a ignorujúca bežného diváka nepripraveného na extrémnu nálož výsledku vplývajúceho úderným (pre mňa až zábavným) spôsobom. Prostredie je neohrabané a po Cabin in the Woods bez efektu, dokáže ale zapôsobiť osobitým štýlom prevedenia a precíznejším zásahom voči viditeľnosti vo veľmi tmavom prostredí prácou so svetlami a detailmi. Herci síce nehrajú (a kvôli blbému scenáru ani nemôžu) uveriteľne, no nekazia pôsobenie súhry zvládnutých vplyvov ani nevytvárajú zdanie nedostatočného odviazania a tiež pritom nie sú využitý naplno. Príbeh je tupý mišung bez vynaliezavosti neschopný narábať s charaktermi a celkovými vlohami. Napriek môjmu hodnoteniu (nároky mám aj vďaka prelustrovaniu New French Extremity) ide o silnejšiu odnož žánru akú môže nenáročnejší divák vedieť ťažšie vstrebávať. ()

jiri.psota

Film určitě není pro každého, je opravdu hodně plný krve, což místy může působit až samoúčelně, i když já to tak osobně nevnímal. Vizuálně hodně povedené, příběhově tak trošku kombinace Cabin Fever, Vymítače ďábla, Nenávisti a Kruhu, takže žádnou velkou porci originality a promyšlené postavy nečekejte, ale o to asi autorům ani nešlo. 5 hvězdiček za vizuální stránku, 4 za zvuk, 2 za (ne)logičnost postav, 3 za scénář. Celkem 3,5 ()

filzip

Vůbec bych se tu neřídil podle ostatních lidí co film špatně komentují.Můžu říci jen jediné...,super film!! ()

Archee

No řeknu to asi takhle. Očekávání to splnilo, ale jestli se u toho člověk bojí? To ne :) Je to prostě krvavej masakr, kterej už dnešního diváka moc nevyděsí. Efekty samozřejmě super, ale Evil Death 2 měl prostě lepší atmosféru, to tady trochu podcenili.. možná je to i obsazením :) Na Ashe s motorovkou místo ruky prostě nikdo nemá :D ()

AlohaAnty

Potom co jsem si pustil Chatu v horách, jsem se rozhodl ze 4* dát 3*. Z filmu jsem byl popravdě hodně zklamaný, čekal jsem o hodně víc! Tak není se čemu divit, když hned na uvodním plakátu vidíš titulek " Nejděsivější film". To asi těžko. Možná kdyby si to vzal jiný režisér tak by to šlo :) Ale za ten konec ty 3 * dám :) jinak to byla fakt ptákovina. A ta scéna po titulkách :'D FAKT HUSTY!! :D ()

KubaTT1

EDIT: No zamyslel jsem se nad svím komentářem. Ten film je nic moc, na to aby jste na to měli jít do Kina :) Začátek je odporně stejnej jako Cabin in the Woods a nijak zvlášť se mi film nelíbil :P :) Moje hodnocení :) ale je na každém, co si o tom myslí :) ()

ScoRPy

Čekal sem hodně...... a přesně takovou brutální, krvavou, "GROOVY" jízdu sem dostal! Vyníkající tempo filmu, nic mi zde nepřišlo zbytečné. Pro mě jeden z nejlepších hororů za dlouhou dobu, čistých 5*. (Hodně filmu uškodil marketing, především plakáty s nápisy "Nejděsivější film apod.", to opravdu není) ()

MachPavel

Super gore a reklamní trhák roku , ikdyž na Sinister asi nedosáhne /uvidíme/, ale je tu jedno Ale pro hodnocení z našich kin : Tvůrci tvrdí, že úroveň násilí ve snímku bude obrovská. Přesto však kvůli přístupnosti vznikne vícero verzí a nejdrsnější materiál poputuje pouze na Blu-ray a DVD nosiče.....!!!! Proto mi v multikině chyběla jedna scéna z traileru - pozor : někde přístupnost od 15. někde od 12. let - je to jasné musíme si počkat na DVD ..!!!!! Cenzura zasáhla ???? ()

ZZbyna

Ještě se mi nestalo, že by se v kině při hororu tolik lidí smálo. Původní dílo jsem neviděl a tak nemůžu srovnávat. Nicméně tento film mi přišel naprosto jednoduchý plný nechutností. Zachraňovali to pouze hlášky hlavních postav. "Uřízla jsem si ruku... A teď je mi mnohem líp" Hodnocení 2 hvězdičky za efekty a kostýmy. ()

martan271

Tak že to bylo něco,čekala jsem dost a taky jsem to dostala.Jen bych některé rádoby diváky z kina vyprala jen co dosedly na sedačky.Lekavé scény,potoky krve,skvělé hlášky.Já si pošmákla ()

montel

Mia (Jane Levy) je drogově závislá dívka, která požádá svého bratra a několik přátel, aby s ní strávili několik dní na chatě rodičů, aby se zde nadobro zbavila své závislosti. Parta na chatě objeví ukryté sklepení, kde objeví známky čarodějnictví. Hlavním lákadlem je kniha ze které jeden z mladíků předčítá. Tímto však probudil démona z lesů, který posedne Miu a chystá se zvlášť brutálním způsobem vyvraždit všechny živé duše...Na film jsem se těšil zhruba měsíc, ale opět nemůžu říct, že jsem viděl výborný horor. První půlka, kdy se partička dostává do chaty, objevuje sklepení, knihu a snaží se pomoct drogově závislé kámošce mě celkem bavila. Dokonce mě to bavilo ještě více, když se démon dostal do Mii a ta pomaličku začala masakrovat kámoše. Jenže jakmile ten opravdový masakr vypukl, začla to být patlanice plná krve a násilí. To by mi sice až tak nevadilo, kdyby se postavy nechovali tak idiotsky a nesmyslně. Jako béčkový horor bych to ohodnotil velmi kladně, ale že jsem na to byl v kině, kde se půlka lidí spíše řechtala mi teda vadilo dost. I když to teda ve finále nebylo tak hrozné, považuji to za zprzněný remake. 55% ()

eviln_emesis

Hrozně jsem se na film těšil, jelikož mám rád horory. Původní verzi jsem neviděl, takže jsem neměl tušení jaký děj mě přesně čeká. Před návštěvou kina jsem shlédnul pár trailerů a byl jsem hodně zvědavý. Film začal velmi dobře, bylo tam pro mě pár lekacích scén (strach ale nevyvolala žádná). Vše se odehrávalo podle klasického mustru takovýchto filmů, kde jste na nějakém místě a nemůžete odtamtud odjet a chováte zcela nelogicky když lezete kam nemáte. Nicméně mi to ve filmu nevadilo, je to taková očekávaná věc. Film měl na konci nečekaný obrat, který byl ale zabitý už dost přehnaným dějem. Jelikož nejde 3,5 hvězdy tak jsem dal 4 v porovnání s jinými horory. Dle mého názoru film nedostál svého motta "Nejděsivější film jaký kdy uvidíte" ale určitě se zařadí k těm lepším a určitě nejnechutnější horro který kdy uvidíte. ()

Georginek

Mno, kinozazitek, tak musim * pridat - spatne to nebylo, gore bylo vynikajici a triky taktez. Jelikoz jsem videl vsechny dily originalu a posleze i dve zdarile parodie, fakt se mi to libilo. Lekacky super a nechutnost taky - a kvuli tomu se do kina proste chodi. Akorat 130Kc se mi zda predrazeny, kdyz Mama stala 95Kc........ Chovejte se mi v ty pokladne, jo? ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016