Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Hannibal

Trochu jsem měl strach,remake bože jak to dopadne přeci jenom Evil dead 1 a Evil dead 2 je pro mě top mezi mými. Blu ray kvalita mě dostala a tenhle remake se opravdu povedl,a cose týče hereckých výkonů vše ok. ()

Big Daddy

Takto to bohužel dopadá většinou, když se někdo pokusí navázat na skvělou předlohu neřkuli v tomto případě až žánrovou klasiku. V žádném případě nestačí použít současné trikové možnosti, připad pár krásných nažehlených hrdinů a několik spoilerů na svouji slavnější předlohu a doufat, že to zafunguje. U mě to u tohoto snímku tedy nezafungovalo a přesto, že nejde vyloženě o odpad tak pamětihodný rozhodně není. To že bude řadou momentek vykrádat předlohu se dalo čekat, ale spíš bych ocenil nějaké smyslupné spojení s předchozímy díly, protože si tento nejnovější počin k nim nemám kam zařadit, což bych od filmu, který se svým názvem neskrývaně hlásá k Evil Dead značce, čekal. Příště prosím lépe nebo radši vůbec. ()

Mark1983

Film se mi celkem líbil,ale hlavně,že tam nejsou jako v původním snímku ti umělí strašáci,což zase musím uznat,že film m,á svá hluchá místa,ale jinak se jedná o jeden z lepších hororů z dnešní doby. ()

Al90

Nevím zda to bylo tím že jsem tak se na něj těšil nebo jak,ale tak včera jsem tento snímek zkouknul no a tak nejsem ani nijak nadšen a ani zklamán,přesto stále mám pocit,že se z toho dalo vytěžit mnohem víc,čili u mě zůstavá nepřekonaná původní jednička :) za mě tři a půl hvězdy ()

Vital

Hodně lidí srovnává tento remake,ale podle mě se to těžko dá srovnávat,rozdíl je téměř 30 let a jak tenkrát tak i dnes se točí jinak,ale zase mi to nedalo a zkusim to také :-) masky : rozhodně stará verze,byly děsivější a teklo z nich různé svinstvo,což mě více imponuje k démonům. Příběh : remake u mě to projel,jelikož založit příběh na feťačce ktrerá v lesích podstupuje odvykačku a když uvidí potvory,tak jí samozřejmě nikdo nevěří :-) což už tady bylo několikrát,i když původní je založen také na partě lidí.kteří šli kalit na chatu :-) ovšem co se jedná mysteriózní stránky knihy zla,tak v remaeku je na ní kladen málo důrazu,málo čteního z ní a jen rychlé prolystování,zatímco v originále z ní šel vážně strach :-) takže z mé strany vyhrává jasně originál.Tohle je prostě o něčem jiném,i když jsou tam odkazy na originál,a kdyby to nemělo nic co dělat z originálem,hodnottim jinak a lépe. ()

papy

"Chcípneš tu, ty jedna ubožácká fetko." No, ale dám 3 za 5ti vteřinového Bruce. PS: Mám takový pocit, že s remaky se poslední dobou roztrhl pytel. ()

M.Pazzina

Mám rád původní Evil dead a musím říct, že tady se remake nepovedl. Alvarez vsadil na gore,nůž na chleba a bůh ví co ještě, přitom se opřel o pár věcí z původního snímku ale nefunguje to. Doufám, že nejsem sám, kdo se nemohl dostat do postav a film mi připadal hrozně neosobní a bez atmosféry. Na filmu se dost odráží práce několika scénáristů a proto je příběh neslaný nemastný. 1* za kameru a efekty, možná to dnešní pubertální publikum ocení jako „vostrou věc“ ale pro mne bude Ash vždycky kult! ()

PatryCzech

Nechápu zdejší hodnocení, film je to opravdu strašidelný a výborný. Jsem velkým fanouškem originální série a nový Evil Dead bych asi nevymyslel lépe. Režisér zkrátka zkouknul milionkrát původní film, vše rozžvýkal a znovu slepil, sem tam něco přehodil a celkově vytvořil skoro stejný film, ale přesto jiný, musím dát 5* ()

tejuczka

Natáčet horory je opravdu těžké, jednak proto, že doba poněkud pokročila a lidi se už moc nebojí takových těch témat ala "démoni v lese" nebo samotného lesa. Kdyby se v dnešní době udělal remake čelistí, taky by to lidi moc nenadchlo, ale uvědomte si, že toto je remake z roku cca 1975? V té době to byla pecka a upřímně ti, co neviděli remake se museli bát stejně jako tenkrát v "minulosti." Ze začátku nemám žádnou výtku, v té době byly drogy normální téma, navíc když se holka chce zbavit své závislosti tak proč nejet do strašidelného lesa, kde měla chatu a kde pod ní byla upálena posedlá holka... No co už, myšlenka dobrá. Průběh filmu je taky dobrý, když ale vezmeme v potaz blbečka rádoby profesůrka, který otevře děsivě vypadající knihu zajištěnou ostnatým drátem, nabere to celkem grády, a ta posedlá holka vypadá fakt děsivě. Co mě ovšem už dostalo byl konec, to jsem se už smála, neboť když posedlá holka z ničeho nic řekne svému klukovi "proč mi ubližuješ" a ten profesůrek se začne smát, no sorry ale začnete se smát taky. A v tu chvíli přejdete od dobrého hororu ke klišé... Proto 4 hvězdičky... Konec byl strašný ()

AltairAhad

Proti tempu filmu ani brutalitě nemám nic. S tím se naložilo dobře. Ovšem, co mě v hororech posledních pár let sere a vytáčí je "parta mladých lidí" většinou absolutní, kreténi - to pro jednou nemůžou udělat z idiotů normální lidi? Film by měl větší napětí. Rozhodně se raději budu dívat na uvažující lidi, kteří CHTĚJÍ přežít něž partu debilů, kteří jsou vyřízení do 30 minut. ()

zekon

Naprosto očekáváné zprznění původního kultu. Nechápu že to vůbec někdo zkoušel a že to zkoušel nějaký amatér. Zhovadilost která rozesměje i bandu pubošů přitom u původního to mělo jiný efekt. Postavit horror pouze na vyhřezlých střevech a kýblech krve je dnes dost mimo mísu. Dal bych míň, ale 2* za Raining Blood :-) a za povedené finální titulky. ()

sha.piro

Kdo se na horory dívá rád jen pro jejich nechutnou stránku (násilí, krev, strach a křik), bude jistě spokojen. Kdo od filmu ale čeká něco víc, zde nejspíš (stejně jako já) narazí. 62% ()

zeromen

Není to špatný, jeto asi jeden smála remaků který se docela povedl. Ale i tak jsem se u toho víc bavil (smál) než bál.:-) ()

MovieDegent

Trapnýýý...pokud si autor myslí, že čím víc krve, tak tím lepší horror, tak je trošku vedle ! Ani se mi to nechtělo dokoukat. A to mi krev nevadí, ale tady jí bylo zbytečně moc. Jinak horror nic moc. ()

Diceros

Jedna hvězda za Jane Levy která mi strašně někoho připomíná... Film je zezačátku relativně vpohodě ale když se začnou dít věci stává se pro mě těžko vyjádřitelným průserem... Stupidita lidí, nudnost filmu, nevtáhnutí do děje a navíc horor kde jde jenom o potoky krve, uřezané končetiny, hnusně vypadající scény a sprostá slova prostě není horor. To teda sorry ale fakt není. Navíc stopáž kde čistej čas je 84minut! při kterých mě to ani nebaví... Ani jednou sem se nebál ani nelekl ani mě nebylo úzko a to jsem měl zateměno a sluchátka. Tento film je akorát zvrácená prasečina nic víc. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016