Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

sOlaR

Brutalita vysoká. Ale jestli ta brutalita měla být hlavním tahákem na tento film, tak to za nic nestálo. Příběh mi připoměl několik desítek let starou zápletu z The Mummy když se tam četlo z podobné knihy. Nijak ekvilibristické kousky ta dějová linie neměla. Efekty byly dobré. Tedy až na pár momentů, kdy jste zcela poznali že se koukáte do očí počítačově zpracovaného monstra. Atmosféra byla vcelku pozřetelná ale i přes to jsem z filmu cítil jistou béčkovost. A viděl jsem i horší horově zpracované filmy které byly přes veškerou cenzuru vydány. Ne, tentokrát jsem se nenechal opít lesním duchem. 3/5* ()

Audrina

Ale..pěkné to bylo:-)Předně,splnilo očekávání co se týče potoků krve,nechutností,posedlosti.Nechybí spolehlivé lekačky doplněné dramatickou hudbou.Chybí napětí.Popravdě,Sinister byl více znepokojující a Session 9 děsivější,navíc bohužel dojem z filmu vyšumí velmi rychle.Předpokládám,že do diskuse přispívají lidé,pro které originál Evil dead znamenal průlom do té doby značně ochuzené horrorové proukce(spolu s Babiččiným domem:-)) a vzpomínky na něj jsou stejně sladké jako vzpomínky na dobu,kdy nám bylo 16...a proto i ten sentiment,se kterým tento film většina hodnotí.Co bych filmu ještě vytkla jsou znaščně/alespoń pro mě/nesympatické postavy.Kdyby se vyměnila se sestavou z Chaty v lesích,bylo by to ještě o stupínek lepší/Nezapomenutelný Marty/ale,jak říkám,pěkné to bylo,ale jen ztěžka se z toho stane kult jako z originálního snímku... ()

roflmao

Nevim jestli zrovna nejděsivější.. subjektivně ani zdaleka! Byl jsem na tom v kině, absolutně narvaný kino do poslední sedačky. Vedle mě nalevo nějaká bloncka, která se lekla, i když někdo začal mluvit a dávala si ruku před oči a já, ve kterym to za celej film cuklo 2-3x. Krvák obstojný, klišé lekačky, otřepaný scénář.. Herecké výkony nesoudím, akorát mi lezla na nervy jejich stupidní naivita. Přesto hodnotím na 3 hvězdy.. ačkoli vlastně ani nevím proč.. Jediné, co mě fascinovalo, byl závěrečný krvavý déšť a chainsaw scéna (to jsem hltal) ()

marek.hofi odpad!

Ukázka toho, jak NEMÁ HOROR VYPADAT. Film plný klišé, špatných hereckých výkonů a zbytečných hektolitrů krve. Ke konci filmu už bylo celému kinosálu jen do smíchu. Škoda tak dobrého potenciálu pro kvalitní film... ()

kucoteam

Ja som čakal viac, tak som dostal menej, s manželkou zasa hádzalo ako s epileptikom, bolo to fajn, ale Evil dead 81 bol atmosferickejší, možno mám predsudok presne kvôli tomu, že som videl 81tku. Ani by som to nenazval priamo remakeom, ale skôr voľným pokračovaním, (už len kvôli tomu vraku pred chatou, v ktorom prišla parta v evil dead 1981). Scenár bol tiež zmenený, aj keď mal spoločné prvky s prvotinou, vcelku, ale spokojnosť, udeľujem 4 hviezdy, jednu uberám za atmosféru, ktorá sa prvotnému dielu v réžii Sama Raimiho nevyrovnala. ()

Profík

Rozhodl jsem se, že to ohodnoímtak, jakoby to nebyl remake. Jako bych původní dílo neviděl (ostatně dobře znám jen dvojku). Je to slabý průměr. Technické aspekty filmu jsou dobré až výborné, slabinou je scénář a postavy. Přičemž premisa není vůbec marná. Být na chatě kvůli odvykačce je super nápad. Proč to ale tvůrci trochu víc nevytěžili? Tam se nabízela spousta uliček, kam se mohl film vydat a oni fakticky tuto část záhy pohřbili. A charaktery jsou pro mě trochu moc o ničem, bylo mi pak prakticky jedno, co se jim stane. I když to bylo předvedeno celkem zajímavě. 55%. ()

Monkey_Bear

Musím přiznat, že se mi zprvu na Evil Dead do kina nechtělo.. Moc jsem od toho neočekávala, vesměs jsem se dopředu připravovala na pořádnou nudu a trapnost a ve finále jsem vlastně šla jen kvůli nostalgii. Navzdory tomu, nebo možná právě proto, se mi ale film líbil. Má super depkoidní atmosféru, je tam spousta krve a jiných tělních tekutin, zohyzdněných částí těla a faktor hnusu na stupnici 1 až 10 atakuje nejvyšší příčku. ()

ja1986

Má to málo společného s originálem, ale pobavilo(není to komediální,chybí tam Ash).Vzhledem k tomu jakou situaci mají v Americe se zdravotnictvím se nedivím že na každé zranění používají izolepu:))) ()

maestrum

Že nejděsivější ? Ale jděte. Bál jsem se víc u 1+2. dílu, sluchátka na uších a strnule čuměl, když za basových zvuků se blížilo lesem zlo. Ne, že by remake byl špatný, ale na originál to vůbec nemá. Rozhodně ne z pohledu atmosféry, herci byli taky nějak míň sympatičtí. Z pohledu nezaujatéto fanouška (a to rozhodně nejsem) bych musel říct, že tohle už jsem několikrát viděl. Úvodní dialogy o ničem, blondýna si na pár desítek minut po představení někam odskočí, pár gore efektů, jedna lekačka, čekal jsem víc. 60% ()

Nikaacska

Nechápem prečo tak nízke hodnotenie, mňa to bavilo od začiatku až po koniec som sa nenudila. A to tu už davno nebol horor pri ktorom mi tuhla krv v žilach. 1 hviezdička dole kôli pár trapným komedialnym kúskom. ()

Axlle

Klasická vyvražďovačka která byla na rozdíl od těch ostatních víc nechutná..ve chvíli když z nebe začala pršet krev jsem si říkala jestli už to opravdu není přehnaný. Mám pocit, že za chvilku se budou horory natáčet stylem, že se pustí proud krve a do toho se budou házet kusy syrovýho masa, nejlépe za živa odříznutýho z hlavních postav.. ()

klinkos

Tak za prvé nechápu to nízke hodnocení a některe komentáře mi přijdou uplně mimo míso.... a za druhé byl ten film naprosto užasný brutální scény,brutální scény a brutální scény.... PS:už nikdy si nepřečtu žádnou knížku která je obalená ostnáčem :D ()

majorzeman13

extrémně krvavý,brutální,nechutný,ale celkově dobrý, zábavný počin -film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! závěr filmu je opravdová krvavá lázen a masakr zároven......Možné další pokračování? ()

Sunky22

Slušný horor s dobrými scénami, ale nejlepší je, když vám slečně vedle vás celý film mačká ruku z toho jak se bojí. Takže na něco je to dobrý vidět. ()

Mimi28

Prvy evil dead som nevidela a mozno je to aj dobre. Krvave,brutalne,prekvapivo slusne no nic co by som chcela vidiet este raz ()

Mana

Nezklame ani nepotěší. Nepotěší zde zakomponování mnoha prvků, které by lépe vypadaly v jednotlivých filmech, zkrátka přeplácané. Ovšem nezklame tu ztvárnění prvků okultismu v prvních asi 30ti minutách. Dále se děj pouze smíchává s oním nezklame a nepotěší a celé to působí velmi průměrně. *** za těch 30 minut. ()

Iveta47

No asi takto.Pokiaľ by tento film nemal názov Evil Dead a nehral sa tu na originál z roku 1981,tak by som dala vyššie hodnotenie.Tento horor sa k originálu ani nepribližuje a pár zhodných scén je úplne slabých.Mňa fascinovalo v predchádzajúcom Evil Dead to ako to bolo natočené a ten strach,ktorý z toho vychádzal a z týmto sa to nedá porovnať.Vôbec s toho nešiel strach, niektoré scény boli prihlúple a herci boli slabý.Ak mám teda porovnať čo si myslím,že pri sledovaní filmu robia všetci,tak som stále presvedčená,že tento zámer sa tvorcom nepodaril a na originál to nemá ani z prižmúrenými očami.Niektoré filmy by mali ostať originálom a nie riskovať ako pri tomto.Ako som už napísala,keby sa nehrali na Evil Dead z roku 1981,možno by to malo väčší úspech.Takto ja osobne som sklamaná a nie som jediná. ()

PORTER44

Byl by to dobrý horor kdyby nebylo 3/4 filmu po tmě kde není nic vidět.Pár scén docela děsivých,ale dost jich bylo stupidních,ženská která si utrhne ruku a chodí jako by se nic nestalo.Herecké výkony a vizuálně taky nic moc. ()

alphatown

Remake velmi slabý.Lesní Duch se změnil,v Japonskou opici.Posedlí už nejsou jací bývali.Ve staré sérii byl silný faktor ten,že posedlost přicházela z lesa a vytvářela zombie.Dokud byl nakažený na živu,byl pod vlivem démona a až když zemřel démon nadále ovládal jeho tělo a byl z něho posedlý zombík,kterého bylo zapotřebí rozčvrtit,ani useknutí hlavy nepomohlo,hlava,nebo ruka byla nebezpečná i sama o sobě.Tenhle film vůbec nedosahuje ani staré jedničky ani dvojky.Ano technologie je vylepšená,ale myšlenka a provedení je tupé.Nejvíc se u filmu asi podělá sám režisér,který to posral na entou,žádné čtvrcení,žádná ruka,žádná hlava,žádný vyvrcholení,jen přihlouplá pistole na hřebíky,říznutí se do jazyka a i to bylo ve tmě,no líp by to natočil Sylvester Stallone.Režisér na šibenici,úspěch filmu byl jen díky starým dílům a zvědavým a natěšeným divákům.Sám bych vymyslel tři různé lepší scénáře i příšernější scény,je to mrhání prostředky.Jediný co se mi líbilo byl nápad s léčením závislosti a z rozvodněným potokem.Ale klidně bych chtěl vidět ještě dalších pět dílů,ale ne takových. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016