Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

stojan55

Film není špatný, ale chyběl mi černý humor předcházejících dílů. Filmu také chybí jednoznačný geroj. Přestože zcela ujetého Ashe nemůže nikdo nahradit, mohli tvůrci hlavního hrdinu ( no vlastně jediného přeživšího) víc vypíchnout. Hudební složka nic moc. ()

Hanniball

Tak lesní duch splnil očekávání beze zbytku. Já jakožto milovník zvrácených a sadistických filmů sem si přišel na své a jestly se to někomu nelíbí tak ať si strčí do huby motorovku a nakopne jí.v Jo a mimochodem v tomhle filmu byla první šukatelná fetna co sem kdy viděl. ()

Gattolino

Po slibném začátku a navnadivém trajleru bohužel zklamání. Mám rád strašidelňáky, nejradši ty náznakové s atmosférou, ale i třeba takové "Stáhni mne do pekla" mne svou teatrálností pobavilo. Ale tady, je mi to líto, se dostavila i nuda. Kýbly krve a zdeformované tváře to už nemohly spasit. Nelogičnost také hraje svou roli - jen blázen by se obíral zadrátovanou satanskou knihou, plnou varování, navíc nalezenou v páchnoucím děsivém suterénu plném mumifikovaných koček visících ze stropu. Lekačky a děsivé momenty byly tak laciné, že mne až fascinuje ten amatérismus, v době kdy se lze poučit na mnoha veledílech žánru. Ve filmech například "Sirotek - Orphan", "Sirotčinec" nebo "The Shutter" jde o opačný postup - navození stísněného ovzduší, které stále houstne a diváka natahuje na skřipec. A kýble krvavých rekvizit a armády zombíků nejsou nutné, stačí herecké výkony, drobné náznaky, zachová se věrohodnost i třeba k neuvěřitelnosti, kterou divák lépe stráví. Dobrým příkladem je i hodně skvělý strašidelňák "Skeleton Key - nebo Klíč". Těšil jsem se na film, pak už jen na to, až skončí a budu moci jít spát. Ani se mi nic hrozného potom nezdálo. ()

Infurius

Neviem skade tých hercov vyhrabali, ale tým dodrbali celý film. Ak raz je kultový horor a má to svoju povesť a tak to dodrbú hercami tak vážne škoda filmu, lebo tí herci sa správali jak zaostalí s IQ mačky. ()

moody77

Nuda,nuda,jednoducho nuda.Bez nápadu,pri tomto som sa mal akože báť?Úplne dementný niekoľko stokrát nakrútený námet,ale nech,vždy skončí rovnako.škoda času a písania. ()

mufy001

Tak nevim, nijak děsivé mi to nepřišlo. Podle upoutávek jsem se hodně těšil, ale přišlo velké zklamání. Původní verzi jsem neviděl, nemůžu porovnat. 2/10 ()

galfaroth

Viděli jste Lesního ducha z 1981, kde hrál taky Bruce Campbell? A viděli jste tenhle film, který se z původního snaží vymačkat maximum? Jenže co bylo na původním zpracování skvělé, mi tady přijde místy směšné a místy zbytečně více nechutné, než v původním filmu. Ve chvíli kdy se milá Mia poprvé postaví přede všemi a začne křičet všechny vás zabiju, tak jsem se začal smát naivitě scény, až jsem se bál, že si mě ten duch taky najde. A to nebyla jediná scéna, která mi zkazila požitek z filmu - například, kdy se Olivie zmocnil duch a ona si "poskvrnila" své do té doby docela čísté spodní prádlo, nechápal jsem co za dětství chudák Alvarez musel mít. No, pro mě jsou filmy typu hostel pouze morbidní podívanou, které chybí myšlenka a o jediné o co v nich jde je, jak co nejvíce a nejbrutálněji zmasakrovat chudáky snaživé herce. Za mě dostal 1* a to jen díky tomu, že si vzal jako předlohu původní film, ze kterého alespoň čerpal inspiraci...nicméně tím svým podáním vše zkazil a tak jsem nevěděl jestli se vysmívat naivitě, nebo brečet nad zpackanými scénami. ()

Moczlej

Všecko super vcelku sem se i polekal ale je to asi první horror u kterého jsem usnul ... Kniha která vyvolá démona ... kdy už konečně začnou vymýšlet něco pořádného !! ()

Ruprecht1.

Na Lesního ducha jsem se těšil od prvního traileru a film jsem si v kině neskutečně užil. Pěkné bylo, když při scéně s pilkou na chleba odešla z kina omladina, která byla před filmem namachrovaná a že to nasilí zvládnou. Pletli se :D. Jasně 90%. ()

JanMarek

Docela povedený remake. Stejně jako u původního filmu veškerá atmosféra mizí někdy po oživlých keřích a film se proměňuje v takovou hloupoučkou grotesku. U několika scén jsem se musel i smát - třeba u scény s blitím hektolitrů krve. Co to probůh mělo být? To mělo být nějakým způsobem strašidelné? No moc se to nepovedlo, ale to původní Lesní duch koneckonců taky ne. ()

Kano4441

Najdesivejší film všetkých čias ? Pri filme som sa ani nebál , len bol hnus sa na to dívať , ako je na každom kroku iba krv , krv , krv a znova krv ()

KubikLykon

Velký kecy, malý koule. Přesnej případ tohohle filmu. Prej "NEJDĚSIVĚJŠÍ FILM JAKÝ KDY UVIDÍTE." Pěkný kulový. Jediný, co na tom filmu ušlo, bylo, když jí narvala motorovku do huby, ale toť vše. ()

margotka1911

Krev,krev,krev....To je tak všechno co tady stojí za zapamatování. Konec. Jo a ještě znásilnění dívčiny stromem. Měla jsem pocit že tvůrci dali dohromady více lepších hororů a pak z toho vyšla tahle PÍÍÍP. A nejděsivější horor jaký jste kdy viděli??? Děsivé byly leda rádoby strašidelné kecy posedlých. Takže příště až se budu chtít podívat na pořádnou vyvřažďovačku,pustím si spíš Texaský masakr. Tam se zabíjení a tuny červené barvy alespoň nebudou schovávat za šílenou holku se žlutýma očima,u které bych spíš řekla že utekla z Úsvitu mrtvých. ()

MrLucky

Veliké zklamání. Gore scény byly z velké časti nekvalitní.Až na ucházející hudbu stál tento remake za ňic. ()

luukaas

To co mohlo Evil Dead, ve skutečnosti nabídnout je dávno v trapu nesmyslných komerčních trapností. Škoda času, kterého jsem věnoval tomuto snímku, protože celé to působí hloupým až nesmyslně prázdným dějem, kolem ničeho co nikdo nechápe a snad ani nepochopí. Čekal jsem víc hororové aktivity a trošku smysluplné akce, bohužel jsem jen dostal bandu blbů s absolutní neschopností. Co můžu vyzdvihnout jsou efekty, které jsou opravdu výborné. Díky tomu dvě hvězdy. ()

janny

Na tomto filme je vidieť snahu napodobniť Raimiho originá (scéna v lese a odrezaním ruky) a zároveň ukázať vlastný štýl (twist a záver) ale v tomto filme to nefunguje.Viacero gore scény boli slabé ako čaj a konanie postáv alá škôlka. 2 hviezdičky boli za: niektoré momenty vo filme a že po rokoch sa pokúsili znova oživiť seriu Evil dead. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016