Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

JerryPilsen

Ve finále to zas není taková idiotština.Když se ale roubuje mytologie na "Sumerské bohy" ježí se mi chlupy.Napětí je dobře stupňováno.Nikdo ale ve finále nevysvětlí co tím ten duch získá,když se z něj stane ztělesněné zlo :) ()

innocence__

Musim jich dát 5, i přes některý tupý scény u kterých jsem musel deku z ksichtu odsunout a začít se smát, prostě musim. To krveprolití a hnusný ksichty stály fakt za to, nestává se mi aby mi skoro v kuse po celej film běhal mráz po zádech. Na konci zase výsměch co se týče hlavního hrdiny, kterej už ze všeho vyvázl a nakonec se stejně nechá nesmyslně frajersky oddělat, nemluvim o trošku kopyrajt SAW, kdy má holka uvízlou ruku pod autem a scházejí milimetry aby dosáhla na pilu a tak si utrhne ruku (tady aspoň nejspíš neměla jinou možnost na rozdíl od SAW), poté se postaví a jakoby se nechumelilo no..ale opět se to vykompenzovalo tím krvavým lijákem, originálně vhodnou sirénou a masakrem husquarnou u kterýho by už jen sedl pořádnej black metal. ()

Aresko123

2 hviezdy len z ucty k povodnemu Evil Dead. Slabota bez naboja a co je prekvapive ani troska napatia. Ako je mozne takto pokazit Lesneho ducha? Povodnemu 30 rokov staremu LD to nesiaha ani po paty. Co sa to deje? To uz tvorcovia nevedia natocit dobry horor? Keby sa mna opytali tak im vo finalnej verzii uplne prerobim film ! Tento rok nejaka hororova slabota (zatial). ()

wendlik odpad!

Opět se musím rozepsat a zdrbnout tuhle slátaninu a odradit tak všechny, kteří se na tento paskvil chtějí podívat. Chvílemi jsem měl totiž dojem, jestli jsem omylem nepustil Scary movie 5 (co se týče hloubky dialogů, vyhrává Scary na plné čáře, i co se týče příběhu). Nebo Grindhouse - Planetu teror (což je ovšem klasika). Zase se tu ukázalo, že i když je použito asi milion litrů krve a důmyslné vraždící techniky (po kterých hrdinové prostě ne a ne umřít) tak to prostě nestačí k dobrému hororu. Ne. Ani v kombinaci s ucházejícím démonem. Ono totiž, a to se na mě nezlobte - pokud v sobě má vedlejší postava doslova asi milion různých otvorů, kterými šplíchá krev na všechny strany a ještě k tomu dokáže normálně chodit a komunikovat, je to na pováženou. Sečteno podtrženo: Tuhle ptákovinu nezachrání ani zde hojně používaná stříbrná lepící páska. ()

baronGrga

Nejsem fanda originálu, takže byť jsou tu zombíci s extra porcí malinovky podáváni na moderním podnosu, pořád pro mě Evil Dead 2013 zůstávají subžánrovou okrajovkou. Proto ani nedovedu porovnat, zda bylo dloubání očí z původní verze "lepší" než dejme tomu "bilingvní" polibek z remaku. Přesto, mám-li se pokusit o srovnání, mi v remaku chyběly nějaké zapamatování hodné momenty, kterých naopak původní verze měla pár v rukávu. Remake se zkrátka soustředí na jedinou stránku a snaha o co možná největší postrašení krví a barevnými očními čočkami z něj až nepokrytě leje. Horší průměr 45%. ()

damapo

Spíše nechutný pohled na některé scény než že bych se bál. Ale moje přítelkyně se v kině ze strachu nedívala, tak nevím, jestli náhodou nejsem divný. ()

Jumper636

Zábavný =) . Konvenční styl natáčení s rychlým spádem, což je samozřejmě dobře. Režie zkombinovala hnusárny (trochu texaskej masakr motorovou pilou) s japonským a korejským pojetím hororů. Detailní záběry na freak momenty, by mohly děvčata děsit, náctileté děti by dokonce mohli chcát hrůzou =) . Nechybí odkazy na původní ztvárnění: ujebnutá pracka hlavní postavy, motorovka, "koupel v podzemí", brokárna, pohřbení zaživa a možná jsem něco přehlíd. =) Pro ty, kteří znají původní "trilogii" budou nejzábavnější poslední tři vteřiny po skončení titulek. Normálně dobrý =) dal bych 3 ale z melancholie dám 4 ()

los_kretenos

Úplne zbytočný filmový počin ťažiaci z originálu, ktorý bol aj tak sto krát lepší a hlavne vtipný. Pri pozeraní tohto velediela som si akosi spomenul na nezabudnuteľné scény z predlohy a nedalo mi ináč ako si ešte raz pozrieť originál. Hlavná chyba čo mi vadí: film sa tvári príliš vážne ako keby sa niečo z toho mohlo kľudne stať, originál si rád robil prču a tá motorovka :D Slaboduchý horor. ()

renegad

No remake. Ono mi to ako remake ani nepripadá ale poďme si pekne rozobrať najprv môj názor a potom dôvody neremakovosti filmu. Film je parádnou poctou jednomu starému VHS-koidnému klenotu hororových osemdesiatok ale ide si vlastne vlastnou cestou. A tu sa dostávame k tomu prečo TOTO nie je remake. (Pokiaľ považujete film ktorý je natočený v chate v lese s podobnou (Ale nie totožnou!) zápletkou o vyvolaní duchov za pomoci knihy viazanej v koži a tak ďalej a tak ďalej za remake zamyslite sa znovu.) Kniha je tu úúúplne iná (výzorovo) - to by som prehltol, to sa ešte dá zmáknuť, herci sú rovnako nesympatický ako v pôvodnej verzii, OK aj to by šlo ale! Pri chate stojé Ashovo auto celé zarastené trávou. Obete prišli kvôli odvykačke jedného z dievčat a následujú ešte ďalšie kiksy oproti pôvodnej verzii. Skôr než o remaku by sa teda dalo hovoriť o reboote. Ono to totiž vyzerá tak že Ash v tej chate bol a ako vieme aj z nej vypadol. A táto chamraď sa tam teraz prišla vybúriť no akosi sa dostali do toho čo si Ash prežil sám pred pár rokmi. Nezhadzujem film ako taký. Je skvelý, a k sérii sa snaží pritiahnúť pozornosť a nových divákov a fanúšikov. Ale myslím že sa nejedná o čistý remake. A Bruce na konci titulkov tiež potešil. Aj keď len krátkym štekom. ()

xstanleyd

Množství krve a bizardních nechutností jen podporuje nulový příběh bez nápadu a zajímavosti.Obávám se,že tento snímek mohou požít k "pobavení a víkendovému odpočinku" pouze devianti či jedinci psychicky narušení...Pro mne,velice kontroverzní zážitek,s "dlouhým dojezdem",bohužel v negativním slova smyslu. ()

Major776

Opravdu se to týmu nepovedlo. Originál z let dřívějších má co nabídnout a atmosféra je hustá na krájení. Tato napodobenina se snaží ve slabých chvílích vše dohnat v krví zborcených scénách a nefunguje to vůbec. ()

bratr_jezek

Spokojený rozhodně nejsem. Remake vybral všechny "kultovní" scény originálu (+ několik z dvojky), přidal více krve a explicity, ubral tím však na děsivosti. Z hlavního démona, kterého jsme v originále jen tušili, udělali zmutovanou "dívenku" nepodobné té z Kruhu a její vstupy do filmu působí až směšně. Skupina na chatě se snaží pomoci jedné z nich z odvykáním, přesto jí moc nehlídají a spíš prohledávají chatu až najdou knihu. Aby i těm, co originál neviděli, bylo vše jasné, půjčí si zde vysvětlování z dvojky o archeologovi, knize smrti a jeho v originálu ženě, zde dceři. "Vyvolávání" však je zase zjednodušeno a zase nevyvolá to správné mrazení. Novinkou je tedy snad jen možnost "očištění" posedlých, které je tu využito a přestože tím určitě byly duše osvobozeny, "démon" (zase ta trapná holka) nelogicky povstane za deště plného krve (v té chvíli se ctitelé originálu začínají buď smát nebo plakat vzteky za promarněné šance). Kam se poděly triky z originálu? Kde jsou nezapomenutelné scény s krví? (ze zásuvek, ze zdí, žárovky, co se plní krví). Kde jsou až strašidelné masky "posedlých? (ti moderní vypadají a chodí, jako by se báli, že se jim za chvíli spustí urputný průjem). Když už ani sklep není co býval (klidně mohli i využít momentu, kdy v dvojce byla ve sklepě pohřbena jedna "posedlá") a ani tolik citované první znásilnění stromem ve filmu nedosahuje originálu ani po paty, jste víc než zklamáni. Stačit to může tak leda jen těm, co neznají originál a druhé, stejně vydařené pokračování. ()

Caesarion

Jasně viděl sem to sice za bílého dne, ale stejně peklíčka a nasilí drsné scény trochu extra černý humor a pila. Jo to je horror jak má bejt a hlavně ne příliš známí herci. ()

Dexies

Film s potenciálem překonat originál, který bohužel skončil dříve než pořádně začal. Jediné čím překonal originál jsou gore efekty, kterými se zde nešetří od začátku do konce ... ()

Ariano

Jako jeden z mnoha dalších hororů v řadě, i v tomto najdete spoustu klišé. Ano, zase mame partičku mladých lidí, zase na samotě v lese, v divné chatě, kde najdete divnou knížku. Všechno Vám napovídá, že byste do toho nemělo strkat nos, ale co je lepšího, než odstřihnout dráty a přečíst knížku? Samozřejmě nahlas. Jakoby někdo z nás četl kdy nějakou cizí knížku nahlas. Teda kromě slabikáře v první třídě. Jeden po druhým začnou pěkně umírat, a diváci z toho mají být vyděšení a odvaření - jaký je to další super hororový snímek? Tak okey, musím uznat, tohle se jim zase nepovedlo. ()

Edwin44

Tohle že je pro někoho nejlepší horor za poslední léta? Mno teda musím uznat, že jsem čekal daleko víc. Tohle mě přišlo, že bylo celý o tom, jakou největší nechutárnu pak scénarista vymyslí. Nejdriv zvracení, pak řezaní jazyku, pak ruky, nakonec prší krev z nebe omfg. Za další, to měl bejt jako horor? Za celou dobu jsem se leknul asi tak, mno dobře upřímně dvakrát. Což je teda na 90 minutový horor sakra málo a to se pan režisér dušoval, jaký neotřelý lekačky vymyslel. To jsem asi musel vidět špatnou verzi. Herci? No u hororů je to takový vedlejší, ale tady to byla bída, jediný co tak hlavní postava Mia, byla docela kost, samožejmě předtim než si ji osedlal Belzebub nebo kdo to sakra byl. A vůbec koho sakra napadne číst knihu, která je udělaná z lidský kůže a psaná krvi? Jedině američana. Ten závěr to vůbec nevylepšil a nakonec musím uznat uplný opak.... jedno z největších hororových zklamání posledních let...a oni chystaj dvojku?..pls noooo ()

ronin zabak

Feťačka a banda vysoce školených profesionálů obývá chatku v krásné americké přírodě. Hlavní protagonistka má tedy od začátku velikou důvěryhodnost, co se týče místního okultismu. Všichni ji považujou za totálně posedlou kokainem a divákovi je hned jasné, že holčina to nebude mít jednoduchý. Ve čtvrtině filmu je nám uplně jasný, že půjde o další teneegerovskou genocidu uprostřed lesíku. Vše završí proudy a galony krve na konci. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016