Sejmout zabijáka

Kill The Irishman

Kill The Irishman

Thriller / Krimi / Životopisný / Akční

USA, 2011, 102 min

Ryzí gangsterská žánrovka, která mi připadala hodně zajímavá co se týče výpravy. Filmové zpracování události ze sedmdesátých let v Americkém Clevelandu bylo takové dobře vypadající, fungující. Podrobnosti o postavě Dannyho Greena viz třeba poměrně podrobný a obsáhlý popis na wikipedii. Náznak na jeho stravováníve filmu je, škoda že se nevěnovala aspoň špetka prostoru i jeho zálibě k zvířatům, nebo tomu založení Celtic Clubu atd. Ray Stevenson byl perfektní, řekl ybch, že se snažil o co největší podobnost a že měl vše dobře nastudované z archivních materiálů, kdo ví... Celé mi to uběhlo jako chvilka, pohltilo mě to i když zrovna tuto historickou dobu nemám moc v oblibě. Ale kontrast Irského drsňáka a jeho kumpánů versus italští kravaťáčtí mafíci bylo takové netradiční a líbilo se mi to. Hudba byla výborná, už protože mám tenhle styl rád a její tvůrce sám Ir, věděl co skládá a jak to má znít aby to bylo stylové. Trochu mi vadilo, že není více prostoru pro kumpány, nebo opozici všichni jsou jen jako kulisy a vše se točí kolem hlavní postavy, takže je to nevyvážená one men show. I Christopher Walken vypadal jen jako chudý příbuzný a to hrál ve filmu velké zvíře, alespoň podle toho co se o té postavě tvrdilo. 9/10(12.4.2013)

Skvělá gangsterka s vynikající partou herců v čele s Rayem Stevensonem, který dokáže kdekomu věrohodně rozbít hubu a pořádně si zařvat. Ve vedlejších rolích jej skvěle podporují Vincent D´Onofrio, umírněný Val Kilmer nebo klasik Chris Walken. Hensleigh natočil svůj první skutečně dobrý film, který je správně drsný, vkusně proložený retro-reportážemi a doprovázený vynikající hudbou. Chvílemi tahle story připomíná Scorseseho, což podporuje i klasický (a stále stejný) Paul Sorvino. K úplné dokonalosti troška chybí, italský gang působí trošku chudě a dojem kazí i digitální výbuchy. Ale to mi výsledný dojem až tolik nekazí!(14.6.2011)

Nečekal bych, že i v dnešní době může vzniknout tak kvalitní gangsterský snímek, který by se v mých očích mohl rovnat i některým gangsterkám Martina Scorseseho. Komu by se nelíbil film, kde skoro furt něco (někdo) vybuchuje? Každopádně je to velmi pěkně obsazené a hlavní role Raye Stevensona byla moc dobrá (do téhle doby jsem ho neznal). Škoda jen těch místy odfláknutých efektů, o které tu naštěstí skoro vůbec nejde. Povedené krimi drama.(15.10.2011)

Ako hovoria v hriňovskej dupárni a na okolitých lazoch (Horný Pičíndol nevynímajúc), „Not so bad“! Aj keď divák má občas chuť miesto Íra zložiť režiséra, tak Stívenzn a jeho Kvíl lend to do tej trojky potiahnu. Dokonca ani sumo Kilmer nevadí, hoci si v tejto sedemdesiatkovej gangsterke len omočil párok.(29.4.2011)

Slušně natočený pohled na život drsných irských gangsterů inspirovaný skutečným příběhem. Ray Stevenson není špatný ale určitě by filmu více prospěl někdo zkušenější, který by možná dokázal film vytáhnout z lepšího průměru o něco výše, protože režisérovi to moc nejde. Přesto slušný film na jedno podívání.(17.9.2011)

• - Film je natočný podľa knihy Ricka Porrella "To Kill the Irishman: The War That Crippled the Mafia". (Vrtto)

• - Režisér snímky Jonathan Hensleigh a hlavný protagonista Ray Stevenson majú spoločnú jednu komiksovú postavu od vydavateľstva Marvel - zabijaka zločincov Punishera. Obaja totiž boli pri tom, keď sa dostával na filmové plátna. Avšak nebolo to pri spoločnom filme - Hensleigh režíroval snímku Kat (2004) a Stevenson si ho rovno zahral vo filme Punisher: The Warzone (2008). (toi-toi)

• - Val Kilmer sa pridal k produkcii po tom, čo odmietol možnosť uchádzať sa o post guvernéra v Novom Mexiku. (Vrtto)