poster

Sejmout zabijáka

 • USA

  Kill The Irishman

 • Velká Británie

  Kill The Irishman

Thriller / Krimi / Životopisný / Akční

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  *****

  Ryzí gangsterská žánrovka, která mi připadala hodně zajímavá co se týče výpravy. Filmové zpracování události ze sedmdesátých let v Americkém Clevelandu bylo takové dobře vypadající, fungující. Podrobnosti o postavě Dannyho Greena viz třeba poměrně podrobný a obsáhlý popis na wikipedii. Náznak na jeho stravováníve filmu je, škoda že se nevěnovala aspoň špetka prostoru i jeho zálibě k zvířatům, nebo tomu založení Celtic Clubu atd. Ray Stevenson byl perfektní, řekl ybch, že se snažil o co největší podobnost a že měl vše dobře nastudované z archivních materiálů, kdo ví... Celé mi to uběhlo jako chvilka, pohltilo mě to i když zrovna tuto historickou dobu nemám moc v oblibě. Ale kontrast Irského drsňáka a jeho kumpánů versus italští kravaťáčtí mafíci bylo takové netradiční a líbilo se mi to. Hudba byla výborná, už protože mám tenhle styl rád a její tvůrce sám Ir, věděl co skládá a jak to má znít aby to bylo stylové. Trochu mi vadilo, že není více prostoru pro kumpány, nebo opozici všichni jsou jen jako kulisy a vše se točí kolem hlavní postavy, takže je to nevyvážená one men show. I Christopher Walken vypadal jen jako chudý příbuzný a to hrál ve filmu velké zvíře, alespoň podle toho co se o té postavě tvrdilo. 9/10(12.4.2013)

 • Gary
  *****

  Skvělá gangsterka s vynikající partou herců v čele s Rayem Stevensonem, který dokáže kdekomu věrohodně rozbít hubu a pořádně si zařvat. Ve vedlejších rolích jej skvěle podporují Vincent D´Onofrio, umírněný Val Kilmer nebo klasik Chris Walken. Hensleigh natočil svůj první skutečně dobrý film, který je správně drsný, vkusně proložený retro-reportážemi a doprovázený vynikající hudbou. Chvílemi tahle story připomíná Scorseseho, což podporuje i klasický (a stále stejný) Paul Sorvino. K úplné dokonalosti troška chybí, italský gang působí trošku chudě a dojem kazí i digitální výbuchy. Ale to mi výsledný dojem až tolik nekazí!(14.6.2011)

 • Goldbeater
  ****

  Nečekal bych, že i v dnešní době může vzniknout tak kvalitní gangsterský snímek, který by se v mých očích mohl rovnat i některým gangsterkám Martina Scorseseho. Komu by se nelíbil film, kde skoro furt něco (někdo) vybuchuje? Každopádně je to velmi pěkně obsazené a hlavní role Raye Stevensona byla moc dobrá (do téhle doby jsem ho neznal). Škoda jen těch místy odfláknutých efektů, o které tu naštěstí skoro vůbec nejde. Povedené krimi drama.(15.10.2011)

 • Dubro
  ***

  Ako hovoria v hriňovskej dupárni a na okolitých lazoch (Horný Pičíndol nevynímajúc), „Not so bad“! Aj keď divák má občas chuť miesto Íra zložiť režiséra, tak Stívenzn a jeho Kvíl lend to do tej trojky potiahnu. Dokonca ani sumo Kilmer nevadí, hoci si v tejto sedemdesiatkovej gangsterke len omočil párok.(29.4.2011)

 • Chrustyn
  ***

  Slušně natočený pohled na život drsných irských gangsterů inspirovaný skutečným příběhem. Ray Stevenson není špatný ale určitě by filmu více prospěl někdo zkušenější, který by možná dokázal film vytáhnout z lepšího průměru o něco výše, protože režisérovi to moc nejde. Přesto slušný film na jedno podívání.(17.9.2011)

 • - Film je natočný podľa knihy Ricka Porrella "To Kill the Irishman: The War That Crippled the Mafia". (Vrtto)

 • - Režisér snímky Jonathan Hensleigh a hlavný protagonista Ray Stevenson majú spoločnú jednu komiksovú postavu od vydavateľstva Marvel - zabijaka zločincov Punishera. Obaja totiž boli pri tom, keď sa dostával na filmové plátna. Avšak nebolo to pri spoločnom filme - Hensleigh režíroval snímku Kat (2004) a Stevenson si ho rovno zahral vo filme Punisher: The Warzone (2008). (toi-toi)

 • - Val Kilmer sa pridal k produkcii po tom, čo odmietol možnosť uchádzať sa o post guvernéra v Novom Mexiku. (Vrtto)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace