Sejmout zabijáka

Kill the Irishman

Kill the Irishman

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 2011, 106 min

[imdb: 7.1/10] | me: Je to správne namiešaná gangsterka s dobrým obsadením, dobrým príbehom a dobrou atmosférou. Celkový dojem je pozitívny a ja som spokojný hlavne preto, že sa jedná o skutočný príbeh, ktorý je až neskutočný - práve a jedine tým sa tento film líši od svojich žánrových kolegov. Celkovo to však nie je ničím nové,... jedná sa však o gangsterku, ktorá určite nerobí hanbu svojmu žánru. Ray Stevenson je výborná voľba na rolu nezničiteľného Íra.(26.5.2011)

Nemůžu si pomoct, ale za mě je tohle film, který sice může být podle skutečné události, ale zůstává nesmírně předvídatelný a nesledujeme zde postavy, které by byly nějak výjimečně zajímavé. Ztvárnění je celkem realistické, ale postavám to překvapivě nepřidává, ale ještě ubírá na jejich filmové obyčejnosti.(24.4.2017)

Drsný film o drsnom Írovi s drsným Rayom Stevensonom v hlavnej roli nesklamal. Fungujúci životopisný thriller o machrovi, ktorého nevedeli zabiť, a keď sa im to po rokoch konečne podarilo, všetkých stiahol so sebou na dno ako vrúcny pozdrav zo záhrobia. O chlapovi, ktorý hral podľa pravidiel a bojoval s tými, čo sa nimi neriadili. O chlapovi, ktorý sa psychicky nezrútil len kvôli takej malichernosti, ako že ho opustila žena a dieťa. Môže to znieť bezcitne, no tento film sa nesie práve v tomto duchu írskej odvahy, cti a nezlomnosti a exceluje v tom. Val Kilmer prekvapivo celkom dobrý a poteší účasť Christophera Walkena. Na 5 hviezdičiek však ešte niečo chýba.(25.10.2012)

Kill The Irishman staví hlavně na hercích. Sympaťák Ray Stevenson se na hlavní postavu hodí a dokonce je tam i menší historická podoba s Dannym Greenem. Dále mu skvěle sekundují Val Kilmer, Christopher Walken, Vincent D'Onofrio a Vinnie Jones, plus dámská složka je ve filmu též dobře znát. Retro gangsterka podle skutečných událostí, jež má spád, napětí i atmosféru. Val se po dlouhé době objevil ve velmi dobrém filmu, díky bohu! Překvapivě Jonathan Hensleigh dokázal, že se slušným scénářem a s dobrými herci umí natočit kvalitní film! Lehce nadhodnotím, jinak to jsou lepší 4.(28.5.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Jonathan Hensleigh, Jeremy Walters / Based on To Kill the Irishman by Rick Porello | Hudba: Patrick Cassidy | Produkcia: Al Corley, Bart Rosenblatt, Eugene Musso, Tommy Reid, Tara Reid | Distribúcia: Anchor Bay Films | Štúdio: Code Entertainment, Dundee Entertainment, Sweet William Productions | Rozpočet: ? $ | Tržby: 1,157,153 $ ||(11.8.2011)

• - Režisér snímky Jonathan Hensleigh a hlavný protagonista Ray Stevenson majú spoločnú jednu komiksovú postavu od vydavateľstva Marvel - zabijaka zločincov Punishera. Obaja totiž boli pri tom, keď sa dostával na filmové plátna. Avšak nebolo to pri spoločnom filme - Hensleigh režíroval snímku Kat (2004) a Stevenson si ho rovno zahral vo filme Punisher: The Warzone (2008). (toi-toi)

• - Pre film bol dočasne znovuotvorený štadión Tiger Stadium po dobu približne jedného týždňa. Štadión bol pôvodne otvorený v roku 1912 a zatvorený o 87 rokov neskôr, keď Detroit Tigers začali hrať na novom štadióne. Tiger Stadium bol zbúraný po tom, čo bol film dokončený. (Vrtto)

• - Val Kilmer sa pridal k produkcii po tom, čo odmietol možnosť uchádzať sa o post guvernéra v Novom Mexiku. (Vrtto)