Sejmout zabijáka

Kill the Irishman

Kill the Irishman

Drama / Krimi / Životopisný

USA, 2011, 106 min

V Americe zločinu nevládli jen Italové. V 70. letech jim ukázal Ir s tváří Raye Stevensona, že zahrávat si s Iry není úplně ten nejlepší nápad pod sluncem. Sejměte zabijáka je sice béčková podívaná s nepříliš vydařenými zvláštními efekty, nicméně prodává příběh který vyvrcholil v jednu z největších mafiánských válek v historií se sympatickým tempem které by mu mohla velká část konkurenčních podobně laděných snímků závidět. Nejedná se sice o kdoví jakou hitovku, avšak retro kriminálek které zaujmou a nenudí zase v poslední době tolik není.(4.7.2011)

Slušně natočený pohled na život drsných irských gangsterů inspirovaný skutečným příběhem. Ray Stevenson není špatný ale určitě by filmu více prospěl někdo zkušenější, který by možná dokázal film vytáhnout z lepšího průměru o něco výše, protože režisérovi to moc nejde. Přesto slušný film na jedno podívání.(17.9.2011)

Podařená retro gangsterka, která sice nepřichází s ničím novým (a asi proto se hned zkraje ohání titulkem "Podle skutečných událostí"), ale setsakra dobře se na ni dívá. Že hlavní postava nedopadne dobře, je jasné téměř od začátku, ale i tak má film čím překvapovat a na nudu nemá čas. A vzhledem k tomu, že mi Danny Greene během té stovky minut až podivuhodně přirostl k srdci, finále bylo velice působivé. Ray Stevenson skvělý, Val Kilmer bohužel nehezky otylý, Christopher Walken perfektní jako vždy. Body sbírá i skrznaskrz irský soundtrack Patricka Cassidyho. Čtyři a kousek.(25.8.2013)

Úžasný snímok. Bol som pozitívne prekvapený, dokonca príjemne ohromený z toho, čo pán režisér dostal na plátno. Od prvých minút veľmi zaujímavý a pútavý film, ktorý ma dokázal prinútiť so zaujatím sledovať minútu po minúte. Po chvíli som pochopil, že sa jedná o čistú gangsterku s úplne úžasným hercom v hlavnej úlohe. To, čo tam Ray Stevenson predvádzal bolo neuveriteľne reálne a tento týpek tomu dodával tú správnu korenistú šťavu. Príjemne pôsobil aj skvelý Vincent D'Onofrio, a starý známy mafián Christopher Walken. Film je sám o sebe nekompromisný a ľadovo chladný. Kill the Irishman je bravúrna gangsterka z okolia mafie.(8.2.2015)

Drsný film o drsnom Írovi s drsným Rayom Stevensonom v hlavnej roli nesklamal. Fungujúci životopisný thriller o machrovi, ktorého nevedeli zabiť, a keď sa im to po rokoch konečne podarilo, všetkých stiahol so sebou na dno ako vrúcny pozdrav zo záhrobia. O chlapovi, ktorý hral podľa pravidiel a bojoval s tými, čo sa nimi neriadili. O chlapovi, ktorý sa psychicky nezrútil len kvôli takej malichernosti, ako že ho opustila žena a dieťa. Môže to znieť bezcitne, no tento film sa nesie práve v tomto duchu írskej odvahy, cti a nezlomnosti a exceluje v tom. Val Kilmer prekvapivo celkom dobrý a poteší účasť Christophera Walkena. Na 5 hviezdičiek však ešte niečo chýba.(25.10.2012)

• - Film je natočný podľa knihy Ricka Porrella "To Kill the Irishman: The War That Crippled the Mafia". (Vrtto)

• - Na začiatku, keď vchádza šéf odborov do kancelárie za sebou zavrie dvere, ktoré si je možné v nasledujúcich záberoch všimnúť otvorené a znova zatvorené. (Johnny.ARN)

• - Pre film bol dočasne znovuotvorený štadión Tiger Stadium po dobu približne jedného týždňa. Štadión bol pôvodne otvorený v roku 1912 a zatvorený o 87 rokov neskôr, keď Detroit Tigers začali hrať na novom štadióne. Tiger Stadium bol zbúraný po tom, čo bol film dokončený. (Vrtto)