Paranormal Entity

• USA Paranormal Entity

Hlavními postavami filmu natočeného v duchu úspěšné série Paranormal Activity jsou sourozenci (Samantha , Thomas) a jejich matka. Nedávno jim zemřel otec, a proto se jej pokusili kontaktovat. Po nějakém čase se v jejich domě začali dít neobvyklé věci... (TV Horor Film)

Terva

Toto je příběh Thomase Finleyho, který byl obviněn z několika vražd, mezi tím i své vlastní dcery. Thomas tvrdil, že to udělali démoni neznámého původu. Chvilku po svém zatčení, spáchal sebevraždu. Tento film se našel o rok později v podkroví rodinného domu. V poslední době se protrhnul pytel z těmito a podobnými snímky. Ve své podstatě jsou všechny na stejné brďo. Hudba žádná, kameraman nemůže pořádně ukázat, zda něco umí a herci musí vynaložit úsilí, aby nevypadali jako herci. Naštěstí jsou vybráni herci - neherci a tak se vlastně ani moc nemusí snažit. CHYBA VE FILMU - Okolo 87 minuty je tělo potřísněno velkým množstvím krve, ale při dalším záběru je vidět jen říznutí na těle a žádná krev.......... Líbí se mi, že tady si tvůrci konečně vyhnuli chybě předcházejících filmů a to, že neuvedli v závěrečných titulcích jména herců, kteří tam hrají. Dali tím filmu tu správnou dokumentární podobu. Film je lepší než Paranormal aktivity. ()

moviesfan

Nesympatičtí herci včetně nudného děje, kdy se prakticky celý film nebojíte. A konec? Ten nehorázně zkazili, a to jsem si myslel, že už ani nejde. ()

corpsy

Je opodstatnené, že tento snímok sa bude naveky zrovnávať s PA. The Asylum je tvorca mockbusterov a tento snímok mal za úlohu PA všemožne napodobovať. To bol cieľ. Lenže tvorcom sa podarilo stvoriť snímok, ktorý ak by existoval vo svete kde nevznikol PA, mal by veľké šance aby sa stal malým veľkým zázrakom. Aj keď je viditeľné, že formálna ( triková ) stránka nieje na veľmi vysokej úrovni a filmári si to uvedomujú, pričom si pomáhajú všemožnými špekulantstvami ( scéna, pri ktorej sa zatvoria dvere od skrine a zakryje sa tým pádom kamere výhľad a mi automaticky nič nevidíme, ale počujeme ), má to v mnohých scénach atmošku a niekoľko obstojných nápadov. ()

Ten Druhy

Pivnica rodinného domu nie je cintorín, popol zosnulého patrí do urnového hája - presvedčia sa aktéri cam-hororu Paranormal Entity, ktorý kráča v šľapajách o dva roky staršieho brata Paranormal Activity (2007). Pritom mal všetky predpoklady prekročiť ho. Sympatickí herci vytvárajú dojem normálnej rodinky, ktorá sa v jednej chvíli svojho všedného života stretne s nadprirodzenom, Záhadných, strašidelných a démonických podnetov bolo vo filme viac než dosť, mnohé z nich však zostali nevyužité. Atmosféra bola miestami veľmi mrazivá a stopy bosých nôh v rozsypanom popole mŕtveho otca zase najlepším nápadom tohto hororu. Veľa vecí z filmu som už mal možnosť vidieť niekde inde. Takže: priemer. ()

Marsik

Horor, který se netají kopírováním úspěšného snímku PA. Pár mrazivých momentů tu bylo, dokonce i jedna vychytávka ve formě zvonečků na vlascích. Každý ale musí uznat, že v globálu absolutně nic nového pod sluncem. Navíc konec byl dost odfláknutý, nikterak nevygradovaný a některá fakta nevysvětlená. Svou atmosféru to ale mělo a jelikož jsem fanouškem těchto filmů, nebudu tak zlý. 60% ()

schizmo

Když jsem tuhle vykrádačku Paranormal activity viděl poprvé, ani mi moc nevadila celkem fatální nepůvodnost a téměř nulový příspěvek do pokladnice toho velmi úzkého žánru. Navíc v roce 2009 podobné filmy v podstatě začínaly. Ale když jsem to napodruhé dokoukal, nemoh jsem se zbavit dojmu, že krom pachutě revivalového odéru, ve filmu nenajdem navíc opravdu ani zbla oproti svému staršímu a slavnějšímu kolegovi. Nicméně ta scéna >SPOILER< se stopami na stropě mě solidně šokovala. Pro fandy žánru ale v podstatě standardní kousek... ()

SarumanKo

Po nečakanom úspechu Paranormal Activity bolo jasné, že vzniknú ďalšie filmy snažiace sa zarobiť podobným spôsobom - nízkorozpočtovaná duchárčina s amatérskymi hercami snímaná z ručnej kamery. V podstate sa tomu nebránim, a i keď bolo od začiatku jasné, že kvalita bude nižšia, mal som fakt zimomriavky. Zážitok rýchlo vyprchal a netúžim to vidieť znovu, ale ako jednohubková zábava je to dokonalé. (50%) ()

honajz2

Tak upřímně, působí to o dost reálněji, než všechny díly Paranormal Activity dohromady. Občas to má něco do sebe, ale jinak je to tak neskutečná nuda... Je tu chvíle, kdy chlap chodí deset minut po domě, řekne u toho asi čtyři slova a to je vše, co se tam za tu dobu stane. Dějově je to taky bída - něco se děje, nic, nic, nic, minizvrat, nic, nejasný konec. Úplný propadák to ale není, mezi fanoušky Paranormal Activity asi jo, ale ostatní, v tom asi něco víc najdou. Je znát, že je to strašně levné a že i já bych něco takového spíchl taky, ale ono to tou levností působí realističtěji, než propracovanější originál. Silnější 2* ()

TomikZlesa

Na jednu stranu jsem hodně potěšen, na druhou sklamanej...nebýt pár hloupostí, bylo to lepší než Paranormal Activity a to hlavně díky mín protivným hercům. Proti PA mnohem lepší nápady, např. stopy na stropě perfektní a rolničky taky dobrý. Sklamanej jsem za konec, jedna to bylo moc rychlý a přesto že všude byly pořád kamery, tak najednou se nic nenatočilo ?? WTF ??? pak asi nejvetší chyba je když na konci je Samantha potřísněná krví a o záběr vedle nic ??? škoda..trošku víc přemejšlet mohlo to bejt suprový...PS: že ukáže kozy (moc pěkný) sem počítal :-) ()

dubinak

Nemůžu říct, že jsem se nebála. Naopak! Při sledování PE v jedenáct hodin večer ani není možné se nebát. ALE! Herci nesympatičtí, kamera opravdu mizerná (při tomto snímku mi to bylo až nepříjemné oproti PA1 a 2) Ovšem jakmile se začali točit filmy typu Záhada Blair Witch, REC, PA, nastala doba handycamer a filmy točeny tímto způsobem nelze spočítat na prstech jedné ruky. V jednu chvíli jsem přemýšlela, jestli film nedokoukám další den, protože hororová atmosféra na mě působila o 106. Nakonec jsem film úspěšně zhlédla a docílila toho názoru, že nebylo nutné, aby někdo tento film točil. Pro zpestření nudného večera budiž. Dvě lepší. ()

Nivenx

Série Paranormal Activity rozjelo šílenství podobných filmů, kde chce každej na tomhle tématu vyděla balík. Oproti již zmíněnému PA jde o celkem povedenou řež s parádní duchovní atmosférou, ale tajemno úplně zmizelo a rovnou nás tvůrci hodili do mašinérie, kde se všechno hýbe, lítá a aby co nejvíce děsilo. Kvůli tomuhle je PE jednoznačně slabší bratříček, ale alespoň jsem se nenudil. 45% ()

Khumbac odpad!

Hm ... tak to bylo řádné zklamání. Spíš než Paranormal Entity by se to mělo jmenovat PARANORMAL DEMENTITY. Napětí téměř nulové. Jenom samé heky, trapné zpovědi atd. Těšil jsem se až to skončí, a to mám PA rád !!! Jediné pozitivum bylo, že jsme mohli zahlédnout na 1 vteřinu prsa Samanthy ve vaně a potom ještě na konci, na trapném konci ... podotýkám. ()

Ryuuhei

A tak si The Asylum řeklo - proč si nenatočit vlastní Paranormal Activity? No, není to špatné, opravdu jsem se občas bál a nejednou se lekl. Pro studio je typické, že doslova nekopíruje a je schopno se přiživit na z půlky cizím názvu, ale za to s originální zápletkou, které se většinou nedostává patřičné péče. Co mi zde vadilo, byly časté až příliš protahované dialogy, či příliš mnoho záběrů po tmě s nulovou dynamikou. Jinak ale opravdu fungující found footage hororovka. 55% ()

uiu

Pamatujete si, když na světlo světa přišla Záhada Blair Witch a pak ji každý začal parodovat (Závada Blair Witch) nebo dokonce natočili pokračování? Tak přesně o tomhle Paranormal Entity je. Jen vykrádání "úspěšného" Paranormal Activity a podobný název jim pomáhá k tomu, aby si jej lidé s tímto hororem pletli (já osobně jsem film stáhla pod názvem Paranormal Activity 2 :D). Opět se ocitáme v domě, ve kterém straší. Syn se rozhodne natáčet pokoj své sestry a matky a obývák, aby přišel na to, co se veskutečnosti děje a my jsme svědky nevysvětlitelného zavírání a otevírání dveří, rozsvěcování lamp a padání předmětů ze zdi, nemluvě o stopech z popele na stropě (Paranormal Activity měl stopy z mouky na zemi). A to "strašidelné" postávání v místnosti v tranzu už taky nikoho nevyděsí. Narozdíl od Paranormal Activity ale v Paranormal Entity uvidíte několikrát obří ženská ňadra a to už je velký důvod, proč se na to asi většina mužského pohlaví bude těšit. (Vlastně stejně jako v Záhadě Blair Witch 2 :)) ()

Bobik9

Dovolím si jít tady proti všem a ač to sám nechápu, tak Paranormal entity je mnohem lepší a děsivější než Paranormal activity. O tomto snímku se moc neví a všude se mluví jen o "activitách", což není úplně dobře, protože v activitách se sem tam jenom pohne křeslo nebo záclona, ale tady si kamera mnohem víc hraje s nervy diváka a když už se jde na něco paranormálního, tak to stojí za to víc. Skutečně se jedná o děsivější, méně předvídatelný a postupně gradující příběh, který kdyby přišel jako první, tak je hitem! Jediném velikým mínusem je pro mě trochu nepochopitelný střih na konci. Nejdříve se normálně baví s vymítačem, nikdo nevypíná kameru a najednou je po všem. To jsem nepochopil, ale rozhodně je to lepší než Paranormal activity! ()

manonfire

Vzhledem ke zřejmému čerpání z předchůdce je tahle Paranormal Parazity pochopitelně velice příkře hodnocená. Na druhou stranu za svým předchůdcem popravdě v podstatě nezaostává, a atmosféru si rozhodně udržuje velice podobnou a tudíž, alespoň pro mě, slušnou. Ani bych nečekal jméno společnosti pod filmem podepsané. 60% ()

MiaMoonlight

Ne, nemám ráda Paranormal Activity. Je to nudné a nezáživné. Ale tento film přinejmenším nepostrádal akčnost a to se cení. Opravdu lepší než Activity a ani mi nebavilo s tímto druhem filmu opět "ztrácet čas". ()

Jello Biafra

Priznám rovno že mňa ani originál s názvom Paranomal Activity v dobe uvedenia nedokázal zaujať a keď som si pozrel túto nehanebnú kopíračku, je výsledok rovnaký. Ako môže fungovať napodobenina už tak amatérského filmu? Hodinu a pol sledujeme ako sa sem tam zapne televízor, ako sa otvoria a hneď zas zatvoria dvere či uvidíme stopy chodidiel na strope. Jediné čo stálo za pozonosť, bola tá mladá sympatická cica, ktorá tu na záver ukáže svoje prednosti. Samotný záver nie je vôbec šokujúci, pretože už v úvode je nám ukázané ako to celé dopadlo a že sledujeme len zábery nájdené na povale domu. ()