Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie, 2010, 94 min

• Disk

Něco takového tu dlouho nebylo. "Film" má jednoznačně nejdebilnější zápletku ze všech tanečních snímků. Banda nesympatických "tanečníků" učí skupinu baletek a baleťáků street dance. Snesu hodně, ale tohle bylo příliš. A nebo jsem už příliš starý? Ať je to, jak chce, tak tohle je vpravdě něco neuvěřitelného. Jediný člověk z osazenstva, který je kapánek sympatický (a tím pádem měl málo prostoru), byl představitel Eddieho, kterému jsem to od začátku do konce, jak se říká, "žral".(19.6.2010)

• Nons3nse

Tak toto je už vážne moc. Tanečných filmov je čim ďalej tým viac, a ja ich čím ďalej, tým viac nemám rád. Pre mňa je to stále o tom istom. Tanečná skupina ide do dôležitého finále, popri tejto „ceste“ do finále ju ale stretnú problémy, a nakoniec to všetko vyhrajú. Najlepšie z toho všetkého sú iba tanečné scény, ale to je asi tak všetko. Tieto filmy sú iba pre určitú skupinu ľudí, ale ja do nej nepatrím. Jedna hviezda iba za spomínané tanečné scény...(29.6.2011)

• Gore

Nechápu, že ty moderní taneční filmy pro náctiletý, mají tak strašně hloupý příběhy, herce co se ani nesnaží hrát a otřesně dialogy...jedna hvězda je za poslední taneční číslo, které bylo přinejlepším zajímavé a mělo jakžtakž nějakou choreografii, narozdíl od ostatních tanečních čísel, které byly chaotický a s tancem neměli nic společnýho.(1.4.2011)

Moc jsem vzhledem ke zdejšímu hodnocení nečekala, ale dostalo se mi všeho, co běžný taneční film v současné době mívá, včetně všech klišé, ale kdo by tady čekal originální příběh. Choreografie solidní, soundtrack mi uši taky netrhal, propojení pouličního tance s baletem bylo zajímavé a obsazení mi bylo sympatičtější jak u bratrského Let's dance. Narozdíl od Let's dance ale Streetdance strádá na v názvu zmíněném 3D *** . Zatímco u bratříčkovské série je 3D dotažené, co se hraného filmu týče, skoro k dokonalosti, alespoň srovnávám-li s třetím dílem, tady je spíš čistě průměrné, což ale rozhodně neznamená špatné, chvilkama mělo co předvést, jen prostě vyloženě nemachrovalo. 70%(15.10.2013)

Beaty nabitý film dusající v rytmu plném pompézních kreací streetdancových tanečníků. Děj jednoduchý a prázdný jak čistý papír jen s pár načrtlými řádky, který ku štěstí nehrál výraznou roli. U tohoto typu filmu se s tím musí počítat. Potěšující bylo, že hned od začátku je jasné, že v hlavní roli bude tanec a hudba. Mé velké významné plus se nachází v netradičním spojení streetdancu a baletu za hřmotu mixu streetdancového beatu s klasikou Sergeje Prokofjeva a hlavně jeho nehynoucím hymnusem Tanec rytířů. Hranice se tvoří, aby jednou za čas byly zbořeny.(23.9.2012)

• - Film je historicky prvním tanečním filmem ve 3D. (Angie91)

• - Producent filmu James Richardson vysvětluje nápad natočit film z tanečního prostředí tím, že se veškerý svět točí kolem drog a gangů a právě nastal čas ukázat taky něco pozitivního. (Angie91)

• - Film představí i hvězdy populární televizní soutěže Britain´s Got Talent - George Sampsona a skupiny Flawless a Diversity. (Angie91)