Život Carly (Nichola Burley) připomíná pohádku. Chodí s charismatickým Jayem (Ukweli Roach) a jejich taneční skupina se právě probojovala do finále tanečního mistrovství UK Street Dance Championship. Pohádka ale končí ve chvíli, kdy Jay Carly skupinu opustí a všechny sny o taneční slávě se tak rychle začínají hroutit. Zlomená Carly bojuje ze všech sil, aby skupině i sobě dokázala, že k vítězství je může dovést i ona, nicméně po sérii nepříjemností a osobních porážek, mezi které patří i ztráta zkušebny, začíná o svých vůdčích schopnostech vážně pochybovat. Spása přichází v podobě učitelky baletu Heleny (Charlotte Rampling), která je fascinována schopnostmi a nadšením Carly a celé skupiny a nabídne jim, že mohou trénovat v luxusním studiu baletní akademie. Podmínkou ale je, že budou spolupracovat s jejími baletními tanečníky. Helena doufá, že Carlyino nadšení a vášeň pramenící ze street dance nakazí i její mladé svěřence před konkurzem do prestižního britského Královského baletu.

Na otázku, zda tyto dvě skupiny tanečníků najdou způsob, jak před finále tanečního mistrovství UK Street Dance Championship a před konkurzem do britského Královského baletu začít spolupracovat, odpoví historicky první 3D taneční film, který je inspirujícím a vzrušujícím výletem po britské scéně street dance, a který představí mimo jiné i hvězdy populární televizní soutěže Britain´s Got Talent – George Sampsona a skupiny Flawless a Diversity. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Davies182

Rozhodně se na to dá koukat a choreografie je parádní - jako vždy. Proč ale, proboha, ty otřesné zpomalovací scény? Proč tolik klišé, nevýraznosti..? Jako přehlídka tanečního umění funguje snímek výborně, jako poutavý příběh zklamává a klesá hluboko do propasti odpad!u. Takže v konečném důsledku jde nakonec jen o to, prokousat se nudnými dialogovými scénami k tanečním scénám... celkem škoda! Neříkám, že to nemohlo dopadnout hůř, ale "scénář" tu skřípe víc, než ve Step Up 3D. ()

MMR

No tak jsem si se ségrou pustil tento film. Řeknu to takhle, já na to koukal v domnění, že to je Lets Dance 3D. Toho, že v čase 1:28 je nadpis StreetDance, jsme si ani jeden nevšimli. Tak to tady jdu ohodnotit, čtu si obsahy, komentáře a něco mi tu nesedí. Na co že jsem to vlastně koukal. Pouštím od znova, a ejhle, ono je to StreetDance. No dobrý no, sranda:-D. Příště se lépe podívám, co stahuju. A teď k hodnocení. Kupodivu se mi to velice líbilo, taneční scény perfektní (nemám rád balet), děj také obstojný, bez trapných scén. Takže za mě slušný 4 hvězdičky. ()

Dever

Soundtrack Streetdance Original: 1. Pass Out - Tinie Tempah ,2. We Dance On - N-Dubz, Bodyrox ,3. Work It Out - Lightbulb Thieves ,4. Tiny Dancer (Hold Me Closer) - Ironik ,5. Strong Again - N-Dubz ,6. Live For The Moment - Pixie Lott ,7. Candy - Aggro Santos, Kimberly Wyatt ,8. Fight For This Love - Cheryl Cole ,9. Going Out Tonight - Lethal Bizzle ,10. Get Sexy - Sugababes ,11. The Humblest Start - LP, JC ,12. Cash In My Pocket - Wiley ,13. Beggin' - Madcon ,14. Club Battle - LP, JC, Skibadee, Mc Det, Chrome, Blemish ,15. Champion Sound - Fatboy Slim ,16. Life Is Beautiful - Vega4 ,17. Broken - McLean ,18. One In A Million - Swiss, Music Kidz ()

Bluntman odpad!

FILMOVÁ NOC 2010 STREETDANCE 3D se honosí označením "první taneční 3D film", ale kdyby se ubral prostorový rozměr snímku, který se snaží o spojení klasického (taneční biják) a moderního (3D) i v rámci prostoduché fabule (balet a pouliční tanec), moc by se toho nezměnilo. Tře se zde totiž snaha začlenit jednotlivá vystoupení do vyprávění, což ale eliminuje efektivnost 3D (protože z plátna nic nelítá ani netrčí - a pokud, tak rušivě), a s přibývající stopáží rezignováním na jakoukoliv snahu vyprávět nebo alespoň příběh dovyprávět do konce, což vede k okázalým exhibicím baleto-tance. Oproti ostatním počinům daného subžánru jsou zde patrné určité odklony na významové rovině i co se týče odvážnosti prezentovaného. Na místo prokázání toho, že i pouliční vystoupeni mají právo na uznání stejně jako způsoby tance vyučované na uměleckých školách zde jde o sloučení oněch dvou přístupů a překvapí i "uvolněnost" mravů, kdy se hlavní hrdinka spustí, i když to pokrytecky slouží k závěrečnému polibku a vyprofilování záporáka. Jinak je to stejně schématické, pozérské a z cílové divácké skupiny se dělají idioti jako u jiných dance-flicků, jenom je zde nově zbytečné 3D a selhává to jak jako vyprávění, tak i jako něco pokrytecky oslovující puberťáky prostřednictvím arogantních a mentálně i intelektuálně nevyzrálých, urážejícím způsobem stereotypizovaných a jednorozměrných figurek. Jediná Charlotte Ramplingová si zachovává určitou důstojnost jakožto postava i herečka, ale jediná postava, s níž se jako s morálním hlasem dá identifikovat, je po přechodu... není to v pozéřině pro puberťáky problém? A kolik těch děcek s kšiltovkou dozadu ví o kvalitních alternativách v podobě nedostižné Parkerovy SLÁVY či sedmdesátkových kultech jako HOREČKA SOBOTNÍ NOCI či POMÁDA? ()

castor

Tak i Britové se chtějí trochu připomenout u taneční vlny, která tahá z peněženek mladých (respektive jejich rodičů) slušné částky, a tak se nám tu nabízí další z řady hopsandových jednohubek. Opět je v ní trochu rebelie, hodně pohádky, nefunkčního sociálního přesahu, hodně kýče, skvělé choreografie a málo příběhu, který má jen pojit jednotlivá taneční čísla. Kombinace vášnivého tance ulice s konzervativním baletem tu už nejednou byl, ale co – mladí se nažerou a ti starší to taky nějak přežijí. ()

• Film je historicky prvním tanečním filmem ve 3D. (Angie91)
  • Producent filmu James Richardson vysvětluje nápad natočit film z tanečního prostředí tím, že se veškerý svět točí kolem drog a gangů a právě nastal čas ukázat taky něco pozitivního. (Angie91)
  • Výraz street dance zahrnuje všechny tanečný styly, které vznikly improvizací na ulicích. Patří mezi ně hip hop, break dance, popping, locking a jiné taneční styly. (Angie91)