Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie, 2010, 94 min

No tak jsem si se ségrou pustil tento film. Řeknu to takhle, já na to koukal v domnění, že to je Lets Dance 3D. Toho, že v čase 1:28 je nadpis StreetDance, jsme si ani jeden nevšimli. Tak to tady jdu ohodnotit, čtu si obsahy, komentáře a něco mi tu nesedí. Na co že jsem to vlastně koukal. Pouštím od znova, a ejhle, ono je to StreetDance. No dobrý no, sranda:-D. Příště se lépe podívám, co stahuju. A teď k hodnocení. Kupodivu se mi to velice líbilo, taneční scény perfektní (nemám rád balet), děj také obstojný, bez trapných scén. Takže za mě slušný 4 hvězdičky.(10.4.2011)

• Kaja.Kolarova

Velké, velké zklamání. Obecně od tanečních filmů není dobré očekávat mnoho, tohle je ovšem propadák. Taneční a choreografická stránka celé věci je super, jasně, jenže kolik takových filmů už je? Opravdu svět potřebuje ještě tohle? Nejvíc mě dostalo, jak se ve filmu nadřazuje street dance nad baletem, naprosto mě irituje celý postoj "crew". Dnešní mládež, která nemá kulturní vzdělání a cítění, se samozřejmě s chutí zakouká a bude bezpáteřně souhlasit, to je na tom to nejhorší... Že by se celé lidstvo mělo lépe, kdyby tancovalo "street"? Dejte pokoj.(29.6.2011)

• Oňďo

Neviem presne o čo išlo tvorcom tohoto filmu ale rozhodne sa im to nepodarilo. Chabé tanečné choreografie ktoré dokážu už aj deti v desiatich rokoch a to len s jednou nohou. Ďalej, tí baleťáci mi tam fakt nesedeli a keď ich prinútili tancovať s nimi, tak vtedy som to už vypínal. Niečo strašné. Tak sa mi zdá že Angličania si povedali že chcú zakonkurovať americkým tvorcom Step Up. :D A to sa im aj podarilo, lebo takýto brak už natočiť nikto nemože :) ... Neni nad americký štýl tanca .. tzv Streets :) ..(25.9.2010)

• Pavelos

Další hip-hap-hop hopsanda tentokrát ve spojení s baletkama:-) Děj je pořád stejný, jako už bych to několikrát viděl, vždy je jiná pouze hudba a herci.. Tady se k tomu přidala celkem solidní kamera a pár pěkných záběrů.. Snímek potěší asi pouze členy tanečních skupin, kteří zde mohou načerpat inspiraci pro svůj další rozvoj;-)(14.11.2010)

• MartinezZ

26.9.2010 ~ Anglický taneční pokus o film, který někdo omylem označil jako drama. Drama to rozhodně není, jen to bylo asi těžce zařaditelné. Příběh i zápletku by totiž mohla vymyslet kterákoliv třináctiletá dívčina, co si doma tancuje u zrcadla. ~ Carly už jako malá hopsala u zrcadla a už jí to zůstalo. Se svým přítelem Jayem si tak v Londýně založila taneční streetdancovou skupinku. Mají právě před důležitým vystoupením a závěrečným finále mistrovství Anglie, když tu Jay zničeho nic skupinu opouští, protože prostě proto (a Carly taky pouští k vodě). Carly tak zůstává se svým snem a skupinou sama, všechno se jí hroutí a už už to vypadá na konec světa, když se na scéně objevuje vizionářská učitelka baletu, která má na starosti skupinku žáků, připravujících se na přijímačky do elitního baletního souboru. Carly ovšem dostává tak trochu nůž na krk. Jedinou možností, jak mít kde trénovat, je vzít do party i právě ony baleťáky. A tak postupem času musí nevraživost mezi klasikou a hopsáním nahradit spolupráce a zápal. Carly mezitím stále neví, jestli Jaye nebo baleťáka. ~ Všechno tedy nakonec spěje do zdárného cíle, když tu vedoucí baletní školy, která s takovýmito výmysly nesouhlasí, zařídí přijímačky do baletu na stejnou dobu jako finále streetdance mistrovství. Jak to dopadne? Pomohou baleťáci svým přátelům? Jak publikum ocení mix baletu a hopsání? Koho si Carly vybere, proradného Jaye nebo statného baleťáka? O čem to vlastně bylo? ~ V kinech šel tenhle "film" ve 3D, ve 2D mi zase nijak zvlášť nepřišlo, že by právě 3D přidalo na filmu tolik, aby to stálo za víc, než to stálo. A ono to za moc nestálo. Zápletka byla vymyšlena během několika minut, příběh se točil jen kolem Carly a jejího výběru partnerů, všechny ostatní postavy tu byly jen proto, aby měl kdo tancovat. A to je jediný klad i zápor snímku, tanec. To, co dokáží se svými těly někteří udělat, je pěkné. Ne brilantní, dokonalé, úchvatné nebo geniální, ale prostě pěkné. Tím záporem je to, že je toho tance nějak moc. Ano, chápu, je to taneční film, ale několik zdlouhavých minut civět na poskakování mě dokázalo poměrně záhy omrzet. Možná to bude i tím, že sám nijak tanci neholduji, jsem prkno ještě z paleolitu, takže řádně zdřevěnělé, a tak mi stačí opravdu jen chvilka pokoukání. A myslím, že ani neprozradím moc, když podotknu, že závěrečný tanec, mix ála streetbalet, byl děs, hudba neseděla k pohybům a přišlo mi to tak jako největší fail snímku. Samozřejmě vyhráli, Jay ostrouhal a diváci ječeli u každé blbosti. ~ Kdepak, kdepak. Tohle byla blbost už svým nápadem a 2D, 3D ani 8D by na tom nic nezměnilo.(31.3.2013)

• - Film je historicky prvním tanečním filmem ve 3D. (Angie91)

• - Film představí i hvězdy populární televizní soutěže Britain´s Got Talent - George Sampsona a skupiny Flawless a Diversity. (Angie91)

• - Producent filmu James Richardson vysvětluje nápad natočit film z tanečního prostředí tím, že se veškerý svět točí kolem drog a gangů a právě nastal čas ukázat taky něco pozitivního. (Angie91)