Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

URBAN

Noo filmy o policajtech mám rád , jenže tento nenabídl nic než rasismus a zapšklost . Na tohle se přece nemusím dívat na obrazovce . Aspon že je to hezky natočeno . ( 23.5.14/MAC ) ()

DaUr

Zoufale nevyužitý Mark Strong, absence zajímavého děje, jedna "vtipná" (a to nijak extra) situace na dvacet minut. Ale proti tomu výborné herecké výkony, zajímavé prostředí atraktivního Irska a absence vyloženého happyendu, který by film odsoudil k definitivnějšímu odsouzení. Takhle průměr, který nenadchne, ale ani vyloženě nenudí. 60%. ()

Jizni Tlapa

"Nemůžu střílet z kalašnikova v Irsku,to by byl mezinárodní incident"...Nejvymazlenější scénář letošního roku jdoucí ruku v ruce se skvělým hereckým obsazením, kosící gangsta, filosoficky polemizující a s naprosto frajerskou muzikou doprovázející!!90% ()

kinghome

Tak tohle je celkem sklamání. Myslel jsem, že uvidim něco na spůsob V Bruggách ale tohle bylo ohodně slabší a míň vtipný. Gleeson hraje skvěle ale ten scénář prostě neni tak dobrej jako V Bruggách. A ta muzika je příšerá. Škoda promrhaný šance. Bez Farrella to prostě neni ono. ()

Sonnik

Paráda. Je vidět, že to mají kluci v rodině. Bráchovy Brugy sice vedou, ale tohle je taky super. Hlavně to mezi Gleesonem a Cheadlem skvěle funguje a Brendan hlásí jednu za druhou. Pro mě, jako milovníka irské nátury to byl jeden z nejzábavnějších filmů roku 2011. "I'm Irish. Racism is part of my culture." ()

ecceHOMMO

Film, ktorý ma nijak zvlášť nebavil,......ale zato ma bavil Boyle ala Brendan Gleeson....takýto humor mi nie je cudzí, práve naopak.... ()

Týnkaa

Tak za ten českej název by patřilo někomu fakt naliskat :D... tak dlouho jsem s tím filmem otálela, protože jsem si říkala, pane jo, co to může být zač?!? Ale hecla jsem se a vůbec nelituju... Tak nedělejte stejnou blbost jako já, nenechte se odradit a mrkněte na to, sice na úplným konci to trochu zkazí, a i když to bylo spíš tak na 3,5 hvězdičky, tak nechám 4, protože si myslím, že ten český název tomu fakt uškodil a chci to aspoň trochu napravit :) ()

ivan_drago

Parádní konverzačka s trochou akce nazávěr... Spousta skvělých dialogů mezi nesourodou dvojicí hlavních hrdinů, spousta urážek a hlášek, to vše s famózním irským přízvukem... Pro mě velké překvapení, co se kvality týče. ()

Mrkvič

V půlce filmu jsem to viděl na 2 hvězdy. Sice je tu parádní obsazení a dialogy jak kombinace tarantinovek s filmy Barona Cohena (Borata), ale přišlo mi to jako děsná nuda. Jenže si na to člověk zvykne a každý další ujetý humor mu přijde lepší a lepší. Až je vše nakonec podtrženo příšerně natočenou akcí, což musel být záměr, jinak to snad ani nebylo možný :) ()

Honzíno

Famózní (doslova!!!!) Gleeson v čele všech excelentních herců diktuje snímku tempo. Podle jeho podání, pojetí, chování jeho postavy film sype dál. K totálnímu nátěru už chybí The Guard jenom více osobitější režijní pojetí a klikatější scénář. Tleskám a nechápu, kde se mi tenhle film zatoulal, než jsem ho chytil a viděl. ()

Maki89

úsmevný filmík s dobrým obsadením, nefalšovaným írskym vidiekom a temperamentom a podareným hudobným doprovodom... Brendan Gleeson to navyše zahral výborne a jeho postavu som si zamiloval hneď....8/10 ()

noriaki

"V IRA jsou teplouši?" "Jenom jeden, nebo dva. Bylo to jediný způsob jak jsme mohli úspěšně infiltrovat MI5." Krásně nekorektní komedie z gaelského Irska, kde místní věří že všechno zlo pochází z Dublinu, celá východní Evropa je jenom Rumunsko a angličtina je dobrá leda pro Angličany. A ztělesnění této osobitosti je Gerry Boyle, strážník žijící ve svém vlastním království, s vlastními pravidly a se svým osobitým náhledem na policejní práci. To, plus překrásná krajina, strohá krása Zeleného ostrova a suchý humor dělají z The Guard chytlavou záležitost kterých se moc netočí. Nabízí se srovnání s perfektním V Bruggách, jak kvůli faktu že režiséři jsou bratři, tak i kvůli podobnému humoru a svérázným postavám. Tenhle příměr je sice trochu mimo, ale troufnu si tvrdit, že pokud se vám snímek Martina McDonagha líbil, z The Guard zklamaní nebudete. ()

Redi

Mám rád takový buranský a sprostý humor... potom mi tolik nevadí prvotřídní béčkový příběh, kterých se v americe točí jak na lince. D. Cheadle byl překvapivě vtipný, z těch jeho grimas jsem nemohl, ale celé to samozřejmě vede B. Gleeson. Za konec další 'plus'. ()

civalII

Velmi, velmi vtipné. Gleeson je klasicky excelentní, hází jednu hlášku za druhou a ještě si slušně užívá:-) . ()

elanius

(45/2012, BluRay1080p) / Všetko sa vysvetlilo na záver...directed by John Michael McDonagh ... na rozdiel od bratovho In Bruges je The Guard rozhodne pomalším a podľa mňa aj trošku náročnejším filmom. Aj mne chvílu trvalo kým som pochopil s čím mám do činenia. Bavilo, až do konca. (8/10) ()

T-pack

The Guard je film, který začne velice nápadně a téměř po celou dobu snímku si tento přístup udrží. I hlavní postava si svůj přístup udrží a je to právě ona nekompromisnost, která snímek posouvá mimo průměr a někam mezi filmy, které když budou točit, tak to nikdy neomrzí. Komedie funguje na výbornou a možná právě proto je škoda, že příběh občas odbočí do téměř dramatické uličky, jen, aby divák zjistil, že je slepá. Vždycky se dá vycouvat, ale na celkové pohodě při jízdě se to odrazí. ()

geklon

J.M. McDonagh opravdu stylově navázal na bratrův úspěšný evropský tarantíňák. B. Gleeson je ještě víc zábavnej a křupanskej, než Collin Farrel v Brugách. Don Cheadle je sympticky americky profesionální.... a atmosféra Irského Křupanlandu i se všemi těmi vtipnými postavičkami je vážně zábavná. ()

bobby_jean

"Vy Amíci vždycky píšete knihy o svých zkušenostech. Pak to možná prodáte do filmu." Najviac ma dostávalo to uťahovanie si z Američanov hláškami, ktorými sa môžu pochváliť len Briti. Skvelý humor a Gleeson je fantastický. Celý čas neviete či je skutočne "motherfucking dumb or really motherfucking smart". Chýbal mi rýchejší spád a trochu viac akcie. Preto 3* ()

ywo666

Veľmi divná vec. Ale s množstvom vtipných scén. Občas som netušil, či sa jedná o humor alebo to myslia vážne. Koniec prekvapujúci. Gleesonovi ide. A Cheadle tiež zapadol. Ja mám Britské veci rád. Problém je, že to bola občas nuda. Ale zas to vylepšil akčný koniec. Reálne je to na 3 a pol *, Hádžem mincou.Smola, Za tri. ()