Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

terunka003

Britsky břitké, černé, humorné, skvělé, mazaně chytré, příjemné, pohodové. Takovýhle ostrovní film já ráda, takže to sedlo. Navíc Brendana mám ráda, zvlášť s jeho irským přízvukem a slangem a věčně nevrlou tváří. V tomhle snímku byl slušně drsňácký, a konec byl happy-endový, prostě musel být. Pohodový film s napínavou zápletkou. ..ty jejich irský vesničky.. ()

drake31

Na ostrovoch sa točia skvelé filmy, ale aj na tom ostrovčeku vedľa to asi nebude až také zlé. Dôkazom je tento film. Tento typ humoru je presne čo potrebujem a čo mám rád, keď do toho započítam nespočetné množstvo akcentov, a svižné tempo a ľahkosť podania príbehu, vykluje sa s toho veľmi ale veľmi príjemné prekvapenie. Gleeson tu dominuje to bez debaty, ale moje sympatie si získal Mark Strong - ten ich vzájomný duel nemal chybu. ()

Mishqo

postavené na neortodoxnom policajtovi (Brandon Gleeson) ktorý exceluje vo svoje role a nezameniteľný humor typický pre UK ...ale inak film neprekvapí ničím novým...7/10 ()

hroubek

Parádní černá komedie z Irska.Brendan Gleeson si svojí roli parádně užívá a jeho hlášky nemají chybu.O to lépe fungují jeho vtipy, když je u nich Don Cheadle, které mu nezbývá nic jiného než kroutit hlavou.A k tomu skvělý Mark Strong v roli záporáka, který nemá rád manuální práci.Příjemná podívaná ze země s nejemnější whiskey. ()

sskrblik

Dokáže obtloustlý ir v roli povrchního poldy zabavit? Odpověď zní dokáže a jde mu to dobře. Nejenom, že kašle na morálku, ale má i nenávistné komentáře, rád pije a sem tam spolkne nějakou lentilku. Vytvořené ústřední duo Brendana Gleesona s Cheadlim zabaví. Jen nevím, jestli by mě natolik lákalo si film pustit znovu. Guard je dobrej film, ovšem na 1-2 kouknutí stačí... 3,5*. ()

zdenny

Komedie prosáklá drsným irským humorem s výtečným Brendanem Gleesonem coby irským policistou v jedné z hlavních rolí. Druhou hlavní roli ztvárnil Don Cheadle jakožto americký policista. Tito dva jsou nuceni spolupracovat na případu vraždy, která má spojitost s mezinárodním drogovým obchodem. Takže jsme svědky interakce dvou rozdílných názorů na svět. Šovinistický Ir versus uhlazený Američan. První polovina filmu je skvělá. V momentě, kdy si ti dva začnou být trochu sympatičtí a začnou spolupracovat, ztratí film šťávu. Přehoupne se ale z komedie na krimi, takže divák cítí a ví, že ve filmu pořád o něco jde. PS: "Je na vozíčku. Jak se říká takovým lidem?" - "Paraplegik." - "Jo, mrzák." ()

fefee

Aj keď ten suchý "írsky" humor je v tomto filme tak typický, nemôžem povedať že som sa bavil celý film. Bohužiaľ prevládajú v ňom dlhé nudné pasáže čo zabíja akúkoľvek humornú scénku či hlášku. ()

JohnSmith

Nejlepší momenty ve filmu má Gleason, jeho buranský policajt je prostě svůj. Cheadle nemá co hrát a záporáci Cunningham a Strong hráli ani né na půl plynu. škoda. ()

cpt.Lynch

Melancholická detektivní komedie plná filosofických, kulturních a lingvistických narážek... filmu chybí větší hlouba, nebo větší švih, nejspíš však oboje. 3/4 tak za 3* ale konec maximálně graduje a westernový závěr potěší. 4* "nemůžu střílet z kalašnikovu v Irsku, to by byl mezinárodní incident." :DD ()

Kurikmoon

Čakal som, že to bude trapné, ale opak bol pravdou. Seržant mal síce divné metódy, až to smrdelo. Ale keď ste ho lepšie spoznali, bol to správny chlap. Dôkaz, že úlety nemusia byť plné prehnaných scén a kecov. Rovnako i ostatné postavy mali svoje čaro. Deringer, pozor naň. ()

headcrab

"Come on, you can't shoot a Kalashnikov in the middle of Ireland." Super záležitost. Ne sice tak super jako bráchovo "In Bruges", působilo to na mě trochu amatérsky a vůbec celá zápletka je taková dost jednoduchá a obyčejná, ale humor je tady excelentní. Navíc převážně v podání mého velkého oblíbence Brendana Gleesona. Skvělé byly ale i další postavy. "You should get a dog. Or a parrot, maybe. Something to raise the alarm, you know. Ned Kelly had a peacock. I've always wanted a giraffe. A giraffe? That wouldn't work. I mean...You'd have to put in a cupola or somethin'. Be too expensive." ()

blackJag

"TO JE KURVA NÁDHERNEJ DEN." Malý film (rozpočet 6 USD mega), poctivý na mnoho způsobů, především ale herecky. No ať mě koza kopne, jestli jsem Gleesona viděl někdy zahrát špatně, ovšem stěží si na postu nevyzpytatelného irského policisty představit někoho přesnějšího než je on. Platí to samozřejmě o to víc, pokud jste film viděli - v takovém případě se pravděpodobnost nalezení lepšího kandidáta rovná nule. Špatným není obsazení ani Dona Cheadleho (má podíl také na produkci) a je skutečně potěšující, že se jeho výskyt ve filmu neomezil na pouhé přihrávání nekorektním vyjádřením policisty Boyla ("JSEM IR. RASISMUS JE SOUČÁST MÝ KULTURY"). 80% ()

ghatos

Diskutování o filozofech nebo nekorektní humor v různých situacích potěší, ovšem nic nadprůměrného to není. 55%. ()

s.e.p.p

McDonagh jakoby se za každou cenu snažil vyrovnat svému bráchovi, ale tam, kde Martin v Bruggách bodoval příjemnou komorní atmosférou a svižnými dialogy plnými černého humoru, je John Michael strašně težkopádný, nepřirozený a nezáživný. ()

Mr.KarlAdler

McDonagh se pro mě pomalu stává už chráněnou známkou. Protože když i brácha točí tak skvělý filmy, začínám litovat svejch neirskejch kořenů. Guard skoro nic nechybí, snad jen občas trochu ztrácí dech v poutavosti, ale jinak je to přesně podle mýho gusta. Gleeson je vynikající. Jeho antipolda je víc poldou než celý ten připosraný sbor korupčníků. Když drogový dealeři citujou Nietzscheho a umí náležitě ocenit soupeřovu dobrou ránu, když někomu zpoza pupku a nakvašenýho výrazu hřímá čest, když je to v Irsku a když hraje ta jejich flegmoušská muzika...je mi prostě dobře. ()

BuryGol

Natočit komediální krimithriller v Irsku, kde se jedná o spolupráci irskýho policajta z vesnice a agenta FBI napadne asi málokoho. A natočit to tak, aby to nebyl veleprůser je asi ještě těžší. Nicméně tohle vyšlo na jedničku a nebejt slabších momentů, bylo by to skoro za plnej počet hvězdiček. Brendan Gleeson byl jako polda, kterýmu je už všechno jedno naprosto kouzelnej a Don Cheadle mě mile překvapil. Obvykle se na irskym pobřeží kokain nepašuje a lidi se taky nezabíjej, ale to mi bylo jedno. Vtipný je, že většina českejch policajtů je prototyp právě Gleesona, a možná hlavně proto se mi to jakožto Čechovi líbilo. ()

Hollohlaway

Koncert Brendana Gleesona! Jeden z nejirštějších filmů jaké můžete vidět. Atmosféra úžasná, hláškující policajt Brendana Gleesona, a černočerný humor, co chtít víc. Irské reálie a postavičky ztvárněné hromadou irských známých tváří to skvěle doplňují, po delší době zábava a příjemné překvapení. ()

giovanni3

Tak toto bylo pro mne zklamání. Irsko je nádherná země se zajímavými lidmi to v kombinaci s policií a komedií mne navnadilo na "černý humor". Výsledkem je "detektivka", kde není totálně žádný zvrat, vyšetřování, či překvapení. Veškeré indicie dodají padouši sami. Co se vtipu týče, tak toho zde až tak moc nebylo. Hodnocená podpořily určitě ty 2 pohledné "šlapky" a to hlavně Dominique McElligott. Celkově tedy zklamání, ale na 2z5 to ještě je. ()