Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

blackrain odpad!

Pro jistotu tu už máme rovnou celou miloučkou rodinku i se španělsky mluvící chůvou a jeden barák s bazénem opět prošpikovaný chytře naistalovanými kamerami. Rodinka se baví, rodinka jí a rodinka spí a mezi tím dojde k pár nevysvětlitelným věcem, které by měly diváka vyděsit k smrti. Může mi někdo vysvětlit, co na tom bylo tak děsivého? Já jsem asi tupoun, protože mě nevyděsilo vůbec nic. Mám ráda moment překvapení, kdy se třeba školácky leknu. Tady jsem jenom rodinku šmírovala skrze nainstalované kamery. Na podobné téma, se kterým si film pohrává, si radši přečtu Malého vetřelce od Sarah Waters a nebudu ztrácet svůj čas s tak blbým filmem. ()

SarumanKo

Prvý diel Paranormal Activity ma príjemne desil a dal hororovému žánru niečo trochu iné, než na čo sme boli zvyknutí. Dvojka je úplne zbytočným prequelom, ale tak to už býva so sériami za babku, ktoré vďaka hypeu zarobia milióny. PA 2 samozrejme trpí všetkými "neduhmi" druhých častí. Chce mať všetkého viac, než jednotka - viac postáv, viac dynamiky (ale verte, že aj 91 munút môže byť neuveriteľne nudných) a hlavne viac strachu. Žiaľ, okrem dvoch-troch skutočne STRAŠIDELNÝCH scén v tretej štvrtine filmu je Paranormal Activity 2 dokonalou ukážkou veľkej scenáristickej bezradnosti (záverečná rúbačka je toho jasným dôkazom). Takže ďalšie diely - ktoré vďaka otvorenému koncu samozrejme vzniknú - budú zaujímať asi iba dievčence z kina, ktoré za mojim chrbtom už od polovice vyľakane pišťali. Ale točia to pre ne, každému čo jeho jest... (45%) ()

DH3Factor

Oproti jedničce už dosti lámané přes koleno, ale za scénu kde démon láme hlavu hlavě rodiny ty tři hvězdy musim dát. ()

Kaluž

Dobrovolně jsem podstoupil další sadistické sebemrskačství. Bolelo to, štípalo to, ale atmosféra byla tentokrát trošičku šťavnatější než minule, takže bod. Doufám, že si "seriál" udrží vzestupnou kvalitativní tendenci, šestý díl by tak mohl být hororový majstrštyk. ()

K.I.N.G.

Není nic lepšího než nervy drásající duchařské horory. S tím ale Paranormal Activity nemělo nikdy nic společného. ()

Thomassi

Jsem člověk, který má rád horory. A rozhodně upřednostňuji ty, u kterých se člověk bojí a sem tam hodně lekne. Paranormal Activity už prvním dílem dokázal, že umí navodit tu pravou hororovou atmosféru. Ony všeobecně duchařiny jsou podle mě hororovější než nějaké klasické vyvražďovačky, kde chodí šílenec s nožem nebo sekerou a mlátí všechno, co mu příjde pod ruku. Druhý díl Activit znovu dokázal, že tento styl duchařiny, kde vše pozorujeme okem kamery, je dostatečně strašidelný a nevim jak u ostatních (u nich asi ne), ale u mmě to účel splnilo. Pravda, je to absolutní předělávka a ždímačka prvního dílu, vystupuje tady ale víc postav a o to je to zajímavější. Nejednou jsem se opravdu hodně lekl. Dávám tři hvězdy pouze z jednoho důvodu, a to je, že je to prostě druhý díl, který kopíruje první. V jiných případech by to byly čtyři hvězdy. 65%. ()

dom156

Sic to má jen 91 minut, klidně bych to ještě tak o 30 min ořezal. První poloviny je nezáživná hrůza, která nestojí ani o zapnutí pc. Naštěstí druhá polovina aspon částečně kompenzuje promrhaný čas z první poloviny filmu. Pár lekaček stojí za to, ale to opravdu nepřebije tu počáteční nudu. Jednička je dle mého o chlup lepší, ale maximálně tak 5-10%. Filmaři tentokrát vytvořili podprůměrné dílo. ()

kajas

Šla jsem poprvé do kina na horor a už asi nikdy nepůjdu, tak jsem se bála. Ano, první třetina filmu je poměrně nudná, ale narozdíl od jedničky mi byli herci mnohem sympatičtější, lekačky v přítmí kinosálu také zapůsobily a konec je naprosto skvělý, provázání s prvním dílem mě velmi potěšilo. ()

Vessper

Dvojka nám oproti jedničce moc novinek nepřinesla, zato se mi líbila její návaznost. Chvílema bylo až moc tlačeno na pilu, ale při scéně kdy se najednou otevřou všechny poličky v kuchyni jsem sebou trhl a celkově jsem se trochu bál. Na horor docela docela dobré. Prvnímu dílu jsem dal 4*, a tak tady o něco méně. ()

Bonaparte.

Tyto typy hororů se mi líbí... v podstatě celý film musíte být ve střehu a čekat nějakou lekačku. Byl jsem na to v kině, ačkoliv jsem jedničku neviděl a ani mě to nijak neláká. Asi jsem se měl podívat i na tu jedničku, když všichni s otevřenou hubou hleděli, kdo se to objevil v závěru, tak já jen hloupě koukal a říkal si ... " a co jako? " Každopádně horor průměrný tedy rovných 50% ()

honajz2

Po událostech z jedničky uteklo asi 28 let. Tentokrát je zde rodina. P.S. Radši celý film prospěte. Aspoň se nebudete nudit. ()

M.i.k.e

jednička sama o sobě nebyl žádný zázrak,nicméně měla atmosféru a jako celek poměrně slušně fungovala.To se o dvojce ani zdaleka říct nedá.Ano,je celkem povedené,že tvůrci pojali dvojku jako prequel a pár slušných lekaček ve stylu jedničky se najde i tady,ovšem to je všechno.Vata vyplňujíci nestrašící části filmu je ve dvojce neskutečně zdlouhavá a nudná a než se dospěje alespoň k nějaké akci,stihnete několikrát usnout (aniž by ste o něco přišli).Výsledná pointa je možná "rádoby šokující",ale výsledný dojem už nezachrání...40% ()

Chen

Tři miliony za kolekci záběrů, které je vám schopen poskytnout každý zaměstnanec ostrahy, to je tedy něco. Dvě hvězdičky za pár okamžiků, díky kterým mě zamrazilo. ()

rakovnik

Pěkný horror, kde i když se nic nestane, tak jste neustále v napětí a obavách. Nikdy bych neřekl, jak mohou být záběry z průmyslových kamer děsivé, ačkoli je na nich klidná domácnost. O to děsivější je, když se klidná domácnost změní pomaličku v horrorovou scénu. Líbilo se mi, že tvůrci netlačili moc na pilu a pointa je krásná třešnička na hrůzném dortu. ()

Wiikii

Trochu vylepšený první díl, který na rozdíl od své prvotiny dostal několika miliónový rozpočet. A přesto je na téměř totožné úrovni. .. Leč Paranormal Activity je snímek, který nehraje na hektolitry krve a vyskakující střeva z dutiny břišní. Jde o tu postupnou gradaci celé atmosféry, která vrcholí koncem. .. Když o tom tak přemýšlím, za tohle bych dal i o hvězdu víc, ale pak si vzpomenu na předvídatelný děj, jen jednu pořádnou lekačku a slabší psychické dno celé rodiny, ke kterému je měl dovést démon o kterém vlastně nic nevím z filmu. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)