Noční běžec

• Austrálie

Run All Night

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 114 min

Touto nocí a se sparingy mající na mikinách jména Neeson a Harris jsem se proběhl vskutku rád. Přesně vymezená škatulka Liamových postav posledních let krásně zapadla do pracovního stolu pana Serry, nutno říct, že zde jí notně sekunduje právě Francis Hummel. Atmosféra plíživá, tíživá a ponurá, akce našla mantinely ve střelbě opakovačkou a automobilovou naháněčkou, osobní souboje jsou nijaké, bez špetky nápadu. 70% a už by to chtělo nějakej upgrade, jede se ve značně vyjetých kolejích.(16.6.2015)

Oblíbené schéma hektické noci (Zběsilý útěk, Rozsudek noci, Očista 2) naroubované na mafiánskou kostru Carlitovy cesty, doplněné o podivné digitální přechody mezi jednotlivými lokacemi (chápu jejich smysl - zjednodušení orientace - ale vizuálně mě spíš rušily) a příběh dvou přátel, kteří si musí jít po krku. Má to tempo, dovolí to postavám udržet si důstojnost až do konce a i v akci má Jaume Collet-Serra pevnou ruku. Škoda, že scénář rezignuje na vlastní motivy a pouze vykrádá a jde po vyšlapaných cestičkách. Ano, je to určitá forma jistoty, naprosto ale absentuje možnost něčím překvapit. Což je škoda už pro fantastické herce, kteří umí prodat i ty nejlacinější fráze. Především přímé rozmluvy Liama Neesona a Eda Harrise by s přehledem utáhly celý film. Solidních 75% pro poctivé, i když neoriginální chlapské drama.(15.4.2015)

Velmi dobře vymyšlená zápletka, ne už tak precizní realizace. Události ženoucí příběh kupředu, stejně jako načrtnuté vztahy těsně překračují hranici akurátnosti, nebo chcete-li vhodnosti, uvěřitelnosti... Liam je i přes svou černou minulost docela sympaťák, jeho syn je však jakousi podivnou karikaturou Ježíše, což nebylo třeba. Akce je spíše průměrná, ale film má přesto ucházející tempo a nedá se říct, že by v některém momentu nudil. 6/10(14.6.2015)

Cinema City Zličín - V kině jsem si tento akčňák s mým oblíbencem Liamem užil a byl jsem v dobrém napětí téměř po celou dobu. Ed Harris stále umí hrát a na role mafiánských bossů se skvěle hodí. Film sice místy ztrácel na tempu a síle a nebylo těžké uhodnout další průběh, avšak 2 hoďky vám utečou jak nic. Někdy rád dám opáčko. 77% // (duben 2017) HBO3 HD - Prima, i napodruhé s dabingem mi to vonělo. Má to spád, akci a není mnoho hluchých míst. Hodnocení od minule nechávám. 77%(26.4.2015)

Spojení Serra-Neeson pro mě začíná být až útrpné. Po hodně kravském letadlovém dobrodružství ze sebe tentokráte Liam nechá udělat mafiánského zabijáka ve výslužbě, který ještě jednou naposledy povstane, aby splatil své dávné dluhy. Liam tyhle role docela zvládlá, někdy lépe (první díl 96 hodin, Mezi náhrobními kameny), někdy hůře (všechny další díly 96 hodin). Run All Night nezačíná vůbec beznadějně, stačí ovšem první automobilová honička a jde celá akce do kytek. Ani dialogově se nejedná o žádné umění. Například motivace Kinnamanovy postavy je uvěřitelná asi jako že by se divák dokázal zabavit u Babovřesek. Silně přemýšlím že příští Serrův film vynechám, protože na to prostě se*u. 50%(1.9.2015)

• - Dres na stene Eda Harrisa (Shawn Maguire) patrí klubu New York Rangers. Číslo 94 znamená rok, kedy Rangers naposledy získali Stanley Cup. (vander19)

• - Spoiler: Herec Ed Harris bol v tomto filme, rovnako ako aj vo filme Nepriateľ pred bránami, zastrelený svojím rivalom na vlakovom koľajisku. (MikaelSVK)

• - Vydanie novín The New York Post  je datované na štvrtok, 23. septembra 1996. 23. september 1996 však vyšiel na pondelok. (beso74)