Noční běžec

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 114 min

Noční běžec je příběh muže,který toho v životě udělal hodně špatného jako například práci pro místního kamaráda ,pro kterého zabíjel a zároveň i zradil i ty nejbližší včetně opuštěný vlastního syna,ale co osu nechce tak Jimmy Conlon i po tom všem dostane možnost navázat se svým synem ztracený vztah a pomoc mu v jednu noc uteéct před hodně velkým malérem.Pokud se mu to povede tak se mu možná dostane vykoupení...Je to dobře natočený film,který dobře mixuje akci i příběh a jak je v posledních letech už zvykem tak Liamu Neesonovi tyhle akční role sednou.Pozadu nezůstává ani další obsazení jako například Ed Harris v úloze celoživotního kamaráda právě Jimmyho a i syn v podání Joela Kinnamana svojí roli zahrál dobře.Pokud čekáte dobrý akční film kde pěkně všechno poběží jak po drátkách tak budete spokojeni.Já byl.Za mě tedy celkově 75% a čtyři hvězdy.(3.6.2015)

Noční běžec pokulhával setmělostí a já jsem věděl, že toho klišé je ve filmu na mou schránku upejpavou nějak přes čáru. Liam sprintující mezi náhrobními kameny za zvuku odštěpků lámající se žuly od dopadajích dešťových kulek, mi nepřišel nijak originální a z hlouby duše jsem volal vrať se nám Oskare Schindlere se svým seznamem či Roberte MacGregore provětrej znova svou sukni. Jako velké plus této taškařice je herecké kvílení Liama s Edem, to jsem si ve filmu užil nejvíc, takže asi jen díky tomu bych se k filmu v daleké budoucnosti rád vrátil. Film nepřinese nic převratně nového, vcelku si ho pro jedno zkouknutí člověk i užije, ale rozhodně nemá potřebu se naň dívat stále dokola 96 hodin.(16.4.2015)

Velmi dobře vymyšlená zápletka, ne už tak precizní realizace. Události ženoucí příběh kupředu, stejně jako načrtnuté vztahy těsně překračují hranici akurátnosti, nebo chcete-li vhodnosti, uvěřitelnosti... Liam je i přes svou černou minulost docela sympaťák, jeho syn je však jakousi podivnou karikaturou Ježíše, což nebylo třeba. Akce je spíše průměrná, ale film má přesto ucházející tempo a nedá se říct, že by v některém momentu nudil. 6/10(14.6.2015)

Typická Neesonovka. Ano tenhle výraz už lze použít. Máme tu další regulérní akční subžánr. Jako jsou Bondovky, jako je Uměle a přeefektovaně 50 díl, jako jsou Ixpendebiles, tak tu máme Neesonovky. Svět sám pro sebe z vlastními pravidly a naprosto charakteristickým hlavním hrdinou. Takže Liam další ex zabiják a traumatizovanej alkoholik (on se v tom snad vyžívá či co) První půlku mi přišel dost upozaděnej, teda když nepočítám jeho výkon v roli vykalenýho Satana Clause. V druhý půlce přeci jenom začíná trochu přebírat iniciativu a po dost volným rozjezdu se dočkáme i akce. Samozřejmě opět jak je zvykem, pěkně rychlý a zběsile sestříhaný. Rko mi tady moc využitý nepřišlo. Pár průstřelů tu je, ale jinak se o nějaký extra drsnosti mluvit nedá spíš normálka. Harris dobrý, ale úplně mi tam nepasoval a jeho rozhovory z hlavním hrdinou mi zase tak skvělý nepřišli. Děj a téma dost ohraný co naplat. Nicméně v druhý půli se to dobře rozjede. Prostě klasický produkt svého druhu se vším pro i proti. Kvalitativně to je mezi Taken 3 a Mezi náhrobními kameny. Dávám 65%(17.4.2015)

Podobně vztahovo-mafiáno-genderových filmů jsou dnes již mraky a lepších. Ač se tvůrci snažili být styloví, přesto suma sumárum a kolem dokola, nedosáhli výše než na tři pěkné *. Dokonce ani střety dvou hereckých es Liama versus Eda pověstnou laťku nezvýšily, něco prostě ve scénáři chybělo, ale na jedno zkouknutí stačí.(22.6.2015)

• Common

• - Pracovným označením filmu bol názov The All Nighter. (MikaelSVK)

• - Po snímkach Neznámy (2011) a Non-Stop (2014) je Run All Night tretí film režiséra Serru, v ktorom si zahral Liam Neeson hlavnú úlohu. (ywo666)

• - Liam Neeson má dvoch synov, Micháela a Daniela (Danny). Aj dvaja chlapci vo filme sa volajú rovnako. (beso74)