Reklama

Reklama

Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (504)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Liam Neeson, opět jako badass, který však více inkasuje než rozdá v jednom divokém večeru, kdy musí bránit syna, před bývalým kolegou z branže nájemných vrahů. Nejedná se o akční jízdu a akce je zde překvapivě málo, film však naštěstí exceluje ve scénách dua Neeson - Harris, kterých je však trestuhodně málo. Jako slušný thriller, však film funguje velice dobře. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

S Jaume Collet-Serrou začínám mít trochu problém. I přesto, že jeho řemeslo je čím dál lepší a akce čím dál nářezovější, má ve zvyku vybírat si scénáře, které naprosto mrhají svým potenciálem. I zde je totiž zprvu lahodný duel výtečného Neesona s ještě lepším Harrisem vytěžen jen z poloviny a ke konci vlastně téměř vyšumí do ztracena. A to jen proto, abychom se mohli věnovat naháněčce s nudným černochem, která už zcela postrádá ty úvodní koule. A to je prostě opět strašná škoda. ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Liam Neeson si opilého tatíka už několikrát nacvičil, tak to by bylo, aby ho už konečně nedal jak se patří. Jeho Jimmy Conlon byl perfektní. Kocovinu rozchodil raz dva a dokázal, že mušku má pořád perfektní. Dokonce tak skvělou, že si skrze ni našel cestu k synovi. Nebo syn k otci? Hlavně, že bylo na co střílet a o to tady jde. Jenže po celou dobu má divák pocit, že je to jaksi pořád jen tak na rychlo. Vše by jistě potřebovalo víc času. Oni z toho ale určitě jednou udělají seriál. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,461,644Tržby Celosvetovo $71,661,644Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,037,292Tržby za predaj DVD v USA $4,828,244║ Jaume Collet-Serra v mierne slabšej forme, neodpáli to ako pri predošlích filmoch ale aj tak sa snaží ponúknuť slušný thriller bez toho aby otupil pozornosť diváka, do obrazovej vložky vkladá inovácie v rámci nájazdov, preletov, čo môže miestami pôsobiť ako mierna halucinácia a bolehlav ale časom sa dá na to zvyknúť, chcel byť čo najviac originálny aspoň po obrazovej vložke aj keď príbeh je klasický o pomste bez väčších prekvapení, Liam Neeson a Ed Harris koľko toľko utiahnú dej, má to spád, akcia v medziach a hlavne poteší záver s podmanivým točivým záberom na nabíjajúcu sa Winchestrovku /70%/ ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Liam Neeson opäť potvrdzuje, že stále vie zahrať solídnu akciu s výbornou atmosférou, najmä ak má dobrý scenár a hercov, ktorí s ním dobre spolupracujú ako v tomto prípade Ed Harris a Joel Kinnman. Začína to trošku pomaly, no postupne sa to zdvíha a atmosféra graduje. Myslím si, že najlepšie momentky sú, keď Jimmy (Neeson) zaútočí na Shawnov gang a vôbec možno všetky scénky, kde sú spolu. Záver je rovnako intenzívny a zaujímavý. Plus tak ako Jimmy tak aj Mike chcú zabezpečiť svoju rodinu a funguje to skvele. Film ma pár momentov, ktoré ma z neho ťahali, napríklad boj Jimmyho s Pricom, ktorý presne viete ako dopadne a niekoľko scénok v úvode ako napríklad Jimmy v role Santa Clausa. Je to vtipné, ale zase si myslím, že nemuseli moc ukazovať jeho alkoholové ja. Celkovo však film odporúčam fanúšikom Liama Neesona. Rozhodne stojí za to si pozrieť. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (16)

  • Liam Neeson má dvoch synov, Micháela a Daniela (Danny). Aj dvaja chlapci vo filme sa volajú rovnako. (beso74)
  • Holandský multiinštrumentalista Junkie XL robil hudbu k tomuto filmu tak, aby nebola príliš akčná: "Myslel som si, že je oveľa zaujímavejšie pozerať sa na tento film z emocionálneho hľadiska namiesto z pohľadu akčného." (Arsenal83)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom meste New York. (MikaelSVK)

Související novinky

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

V únoru 2018 se na velké plátno vrátí nejobávanější vesmírný lovec. Predátoří comeback režíruje Shane Black (Správní chlapi) a půjde o pokračování původní série, zatím ale není jasné, jestli se ve… (více)

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (více)

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Joel Kinnaman prorazil díky detektivnímu seriálu The Killing a loňský Robocop ho měl proměnit v novou hollywoodskou hvězdu. Nakonec to tak úplně nevyšlo, pětatřicetiletý Švéd ale rozhodně nehází… (více)

Reklama

Reklama