poster

Noční běžec

 • USA

  Run All Night

 • Slovensko

  Nočný bežec

 • Nový Zéland

  Run All Night

 • Velká Británie

  Run All Night

 • Austrálie

  Run All Night

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ****

  Neeson season pokračuje najlepším Liamovým filmom od prvého Taken. Extra drsná, skrz-naskrz chlapská otco-synovská akčná dráma s výbornou dvojicou Neeson-Kinnaman a šťavnatým "zloduchom s ľudskou tvárou" Edom Harrisom. Tvorcovia sa neboja dobrých 40 minút budovať vyhrotené osobné vzťahy a až potom rozpútať nadupaný a miestami naozaj napínavý masaker s úctyhodným bodycountom (film je tvrdé R, takže headshoty sú patrične čvachtavé) a westernovým finále za účasti starej dobrej winchestrovky. Pre niekoho to bude len ďalšia schematická neesonovka, mne to vďaka výraznej a funkčnej osobnej línii veľmi dobre rezonovalo.(15.3.2015)

 • Terva
  ***

  CITÁT - V životě jsem napáchal spoustu zla, který mi nikdo neodpustí............ Čekal jsem krutý propadák, ale nakonec celkem překvapení. Má to logiku, napětí a celkem slušný příběh. Nejvíc mě vadilo, že ve filmu nejsou skoro žádní klaďasové, všichni si s sebou nesou temnou minulost a je jen na nich, jak se s tím vypořádaj. Na filmu je nejkrásnější práce kameramana Martina Ruheho - to se povedlo. CITÁT - Jsi odpad................(2.7.2015)

 • verbal
  ***

  Tak se nám Lájem zase vrací do polohy, která mu poslední dobou cinká nejvíc a sedne mu jako penis mezi půlky Džastýna Bíbra. Polohy vypelichané, drsné kvočny s nějakým tím výcvikem z masokombinátu, která klove na všechny strany, když si chce někdo náhodou udělat z jejích miminek vaječinu. Tentokrát nám chytil noční běhavku a může se posrat z toho, aby ochránil svého Robocopa před záporákem s lidskou tváří, hodným strýčkem Edem, který je jako obvykle pro negativní role příliš sympatický, až si člověk není jistý, ke kterému z těch dvou důchodců vůbec přilnout. Výsledek však zas až tolik k posrání není a fenomenální řežbě „Sebraná“ sahá i na špičkách stěží po koule. První polovinu tvoří klišoidní, střevarvoucí drama, nacpané hlubokomyslnými irskými moudry, které má vše pro dokonalou peristaltiku – zhrzeného dedyho, utápějícího svá traumata v Džejmisnu, uvědomělého synáčka s morálním kodexem svatého Patrika a katalogovou karibskou rodinkou včetně dvou čokoládových holčiček, opuštěného černouška, díky Patrikovu koučování na správné cestě z ghetta směr vysoká škola, a férového gengstra Oukorleoneho, jenž hrdě vzdoruje albánskému heroinu. Ve druhé polovině jsou tyto dávivé ingredience rozmixovány na světlehnědou hmotu, která tvoří pozadí vcelku unylé a příliš dlouhé hoňky dvou gerontů, při které náš odhodlaný a netrefitelný dedy způsobí genocidu Leprechaunů v půlce Ňujorku, aby se dobelhal až do patetického finále, plného molových houslí a rodinných hodnot. Působilo to na mě tak trochu, jako když dívce se zdánlivě perfektníma kozama konečně rozepnete pušapku a směrem k otylému pupíku se nekompromisně vyvalí páreček nevzhledných, vydojených vemen. Vy to však nevzdáváte a v honbě za estetikou odhodlaně postupujete níž, kde na vás k vašemu velkému zklamání vybafne čerstvě vykuchaný netopýr. Ti otrlejší si třeba i zamrdají, avšak za umělecký dojem pak musí nutně udělit hodně špatnou trojku.(19.5.2015)

 • Wacoslav1
  ***

  Typická Neesonovka. Ano tenhle výraz už lze použít. Máme tu další regulérní akční subžánr. Jako jsou Bondovky, jako je Uměle a přeefektovaně 50 díl, jako jsou Ixpendebiles, tak tu máme Neesonovky. Svět sám pro sebe z vlastními pravidly a naprosto charakteristickým hlavním hrdinou. Takže Liam další ex zabiják a traumatizovanej alkoholik (on se v tom snad vyžívá či co) První půlku mi přišel dost upozaděnej, teda když nepočítám jeho výkon v roli vykalenýho Satana Clause. V druhý půlce přeci jenom začíná trochu přebírat iniciativu a po dost volným rozjezdu se dočkáme i akce. Samozřejmě opět jak je zvykem, pěkně rychlý a zběsile sestříhaný. Rko mi tady moc využitý nepřišlo. Pár průstřelů tu je, ale jinak se o nějaký extra drsnosti mluvit nedá spíš normálka. Harris dobrý, ale úplně mi tam nepasoval a jeho rozhovory z hlavním hrdinou mi zase tak skvělý nepřišli. Děj a téma dost ohraný co naplat. Nicméně v druhý půli se to dobře rozjede. Prostě klasický produkt svého druhu se vším pro i proti. Kvalitativně to je mezi Taken 3 a Mezi náhrobními kameny. Dávám 65%(17.4.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Probuzení vražedných instinktů starého násosky mne bavilo. Souboj Jimmyho proti všem byl zkrátka v pořádku, ale jeho nevděčný synek mi trošku pil krev. Tatík mu zachraňoval jeden život za druhým a pořád nebyl hoden seznámení s vnoučaty. Vzduchem přitom létalo jedno klišé za druhým a od začátku bylo naprosto jasné, jak to celé dopadne. S trochou originality v zádech by se u mne Jimmy bez problémů prostřílel ke čtvrté hvězdě.(13.10.2015)

 • - Na začátku filmu, kdy Curtis 'Legs' Banks (Aubrey Joseph) natáčí Mike Conlona (Joel Kinnaman) při boxu, uběhne v reálném čase 18 vteřin, ale na mobilu lze spočítat rozdíl v čase 1 minuta a 12 vteřin. (Geralt z Rivie)

 • - Po snímkach Neznámy (2011) a Non-Stop (2014) je Run All Night tretí film režiséra Serru, v ktorom si zahral Liam Neeson hlavnú úlohu. (ywo666)

 • - Ve filmu se objevují prostřihy utkání NHL mezi New Yorkem Rangers a New Jersey Devils ze sezony 2014/15, ve kterém v dresu ďáblů z Jersey hrál i český útočník Jaromír Jágr. (KoRner)