Noční běžec

• Austrálie

Run All Night

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 114 min

Možná, že se z toho postupně stává vlastní subžánr, ale zapamatovánihodných kousků tam bude pramálo a mezi ty zapadne i Run All Night. Na Taken to nemá ani náhodou. Chybí akce, střihová skladba soubojů nic moc, spád, drajv. I pomalejší, ale mnohem rozvážnější a atmosferičtější Walking Among Tombstones bylo o třídu lepší, než tahle rychlokvaška, ze které možná cítíte newyorský feeling malých uliček a mafiánských hospůdek, ale reminiscence na devadesátky je to značně nedokonalá. Samozřejmě silný herecký ansámbl tomu nakládá, ale lepší než průměr to není. Když jsou v akčním snímku nejlepší dialogové pasáže dvou hlavních hvězd a není to nutně Heat, je dost možná něco ne tak, jak by mělo být, jako v tomto případě.(19.4.2015)

Liam Neeson je jistota ve svém sub-žánru, který definoval. Jeho charisma a především pistole v ruce nás v posledních několika letech zásobuje kvalitními akčními thrillery s pevně danou cílovkou. Run All Night je doslova archetypem jeho dosavadní práce a když vezmeme v potaz geniální nápad angažmá Eda Harrise, je celkem jasné, že stejně jako například Non Stop i tento flák byste měli vidět, pokud toužíte alespoň trošku po napětí a vyhroceném téměř bratrovražedném souboji. Ačkoliv čistokrevných thrillerů se v poslední době celkem přejídám, Noční běžec je jeden z těch lepších. PS : Je hezké opět vidět nějaký řádně uzavřený konec nevyhlížejíc hned sequel...70%(4.6.2015)

Noční běžec je příběh muže,který toho v životě udělal hodně špatného jako například práci pro místního kamaráda ,pro kterého zabíjel a zároveň i zradil i ty nejbližší včetně opuštěný vlastního syna,ale co osu nechce tak Jimmy Conlon i po tom všem dostane možnost navázat se svým synem ztracený vztah a pomoc mu v jednu noc uteéct před hodně velkým malérem.Pokud se mu to povede tak se mu možná dostane vykoupení...Je to dobře natočený film,který dobře mixuje akci i příběh a jak je v posledních letech už zvykem tak Liamu Neesonovi tyhle akční role sednou.Pozadu nezůstává ani další obsazení jako například Ed Harris v úloze celoživotního kamaráda právě Jimmyho a i syn v podání Joela Kinnamana svojí roli zahrál dobře.Pokud čekáte dobrý akční film kde pěkně všechno poběží jak po drátkách tak budete spokojeni.Já byl.Za mě tedy celkově 75% a čtyři hvězdy.(3.6.2015)

No áno, nekompromisné postavy ochranárskych ožratých drsňákov so zásadami to je presne parketa pre L. Neesona, inak tomu nie je ani v tomto prípade. Jeho filmy už síce začínajú byť na jedno brdo, ale ešte ma našťastie stále bavia. Pravdou však je, že veľký podiel na tom má už iba samotná Neesonova herecká charizma. Poznámka na záver: u E. Harrisa si môžete byť na 100% istí, že nemá žiadnu plastiku, až teraz mi došlo ako zrazu výrazne zostarol.70/100(13.7.2015)

Spojení Serra-Neeson pro mě začíná být až útrpné. Po hodně kravském letadlovém dobrodružství ze sebe tentokráte Liam nechá udělat mafiánského zabijáka ve výslužbě, který ještě jednou naposledy povstane, aby splatil své dávné dluhy. Liam tyhle role docela zvládlá, někdy lépe (první díl 96 hodin, Mezi náhrobními kameny), někdy hůře (všechny další díly 96 hodin). Run All Night nezačíná vůbec beznadějně, stačí ovšem první automobilová honička a jde celá akce do kytek. Ani dialogově se nejedná o žádné umění. Například motivace Kinnamanovy postavy je uvěřitelná asi jako že by se divák dokázal zabavit u Babovřesek. Silně přemýšlím že příští Serrův film vynechám, protože na to prostě se*u. 50%(1.9.2015)

• - Pri jednej naháňačke beží Jimmy (Liam Neeson) okolo billboardu s reklamou na film Mad Max: Fury Road (2015). Oba filmy sú produkované spoločnosťou Warner Bros., k obom zložil hudbu rovnaký skladateľ (Junkie XL) a navyše, trailer k Mad Maxovi sa púšťa v amerických kinách pred každým predstavením Nočného bežca. (beso74)

• - Po filmech Stav milosti (1990) a Dějiny násilí (2005) je to třetí film, ve kterém Ed Harris ztvárnil mafiánského bosse. (Punisher)

• - Aj napriek účasti Nicka Nolteho vo filme nie je uvedený v titulkoch kvôli veľkej časti vystrihnutých scén. V produkcii sa rozhodlo, že nie sú pre film podstatné, a preto zostali zväčša nepoužité a jeho meno bolo vyškrtnuté. (KoRner)