Noční běžec

• Austrálie

Run All Night

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 114 min

Liam Neeson je jistota ve svém sub-žánru, který definoval. Jeho charisma a především pistole v ruce nás v posledních několika letech zásobuje kvalitními akčními thrillery s pevně danou cílovkou. Run All Night je doslova archetypem jeho dosavadní práce a když vezmeme v potaz geniální nápad angažmá Eda Harrise, je celkem jasné, že stejně jako například Non Stop i tento flák byste měli vidět, pokud toužíte alespoň trošku po napětí a vyhroceném téměř bratrovražedném souboji. Ačkoliv čistokrevných thrillerů se v poslední době celkem přejídám, Noční běžec je jeden z těch lepších. PS : Je hezké opět vidět nějaký řádně uzavřený konec nevyhlížejíc hned sequel...70%(4.6.2015)

Liam Neeson a Jaume Collet-Serra jsou pro mě do třetice sázka na jistotu. Na takovou jistotu, že jsem si ji nemohl ujít v kině. I když bylo za padesát. Pro někoho by mohlo být nepříjemný, že tahle na první pohled silně ponurá kriminálka má v některých ohledech až zbytečně moc efektů. Klidně bych se bez nich odešel. Na druhou stranu by pak asi ale nebyla tak temná a ponurá, jak jsem si ji v průběhu sezení v kině vysnil. Liam Neeson tady do začátku začíná v ne úplně nejlepší poloze, ale postupně mě režisér vpravil do vcelku jasného příběhu, který uzavírá kruh jednoho mafiánského uskupením tím nejkrutějším způsobem. Nicméně Liam, Ed Harris a Joel Kinnaman tomu dodali tak úžasný charisma, že jsem tenhle film vysloveně hltal. A vůbec mi nevadí, že Liam se poslední roky točí kolem stále stejné postavy. Spíš naopak. Začal jsem kvůli té podobnosti jeho filmům říkat Neesonovky. A budu doufat, že tenhle film nebude poslední.(27.4.2015)

Liam Neeson si opilého tatíka už několikrát nacvičil, tak to by bylo, aby ho už konečně nedal jak se patří. Jeho Jimmy Conlon byl perfektní. Kocovinu rozchodil raz dva a dokázal, že mušku má pořád perfektní. Dokonce tak skvělou, že si skrze ni našel cestu k synovi. Nebo syn k otci? Hlavně, že bylo na co střílet a o to tady jde. Jenže po celou dobu má divák pocit, že je to jaksi pořád jen tak na rychlo. Vše by jistě potřebovalo víc času. Oni z toho ale určitě jednou udělají seriál.(26.7.2015)

No áno, nekompromisné postavy ochranárskych ožratých drsňákov so zásadami to je presne parketa pre L. Neesona, inak tomu nie je ani v tomto prípade. Jeho filmy už síce začínajú byť na jedno brdo, ale ešte ma našťastie stále bavia. Pravdou však je, že veľký podiel na tom má už iba samotná Neesonova herecká charizma. Poznámka na záver: u E. Harrisa si môžete byť na 100% istí, že nemá žiadnu plastiku, až teraz mi došlo ako zrazu výrazne zostarol.70/100(13.7.2015)

• nascendi

Yvonne Přenosilová sa pred rokmi zmienila, že u jednej speváčky nedokáže postrehnúť, kedy jedna pieseň končí a ďalšia začína. Spomenul som si na jej výrok keď nočný bežec dobehol a ja som nadobudol pocit, že to bola iba ďalšia z variácií na tému Taken. Ak by Liam Neeson a Ed Harris disponovali menšou charizmou, išiel by som s hviezdičkami ešte nižšie.(5.7.2016)

• - Na začátku filmu, kdy Curtis 'Legs' Banks (Aubrey Joseph) natáčí Mike Conlona (Joel Kinnaman) při boxu, uběhne v reálném čase 18 vteřin, ale na mobilu lze spočítat rozdíl v čase 1 minuta a 12 vteřin. (Butcher of Blaviken)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 22. (Stanley619)

• - Ve filmu se objevují prostřihy utkání NHL mezi New Yorkem Rangers a New Jersey Devils ze sezony 2014/15, ve kterém v dresu ďáblů z Jersey hrál i český útočník Jaromír Jágr. (KoRner)