Noční běžec

• Austrálie

Run All Night

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2015, 114 min

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,461,644Tržby Celosvetovo $71,561,644Tržby za predaj Blu-ray v USA $198,466 //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $53,544 //počet predaných kusov ║ Jaume Collet-Serra v mierne slabšej forme, neodpáli to ako pri predošlích filmoch ale aj tak sa snaží ponúknuť slušný thriller bez toho aby otupil pozornosť diváka, do obrazovej vložky vkladá inovácie v rámci nájazdov, preletov, čo môže miestami pôsobiť ako mierna halucinácia a bolehlav ale časom sa dá na to zvyknúť, chcel byť čo najviac originálny aspoň po obrazovej vložke aj keď príbeh je klasický o pomste bez väčších prekvapení, Liam Neeson a Ed Harris koľko toľko utiahnú dej, má to spád, akcia v medziach a hlavne poteší záver s podmanivým točivým záberom na nabíjajúcu sa Winchestrovku /70%/(30.6.2015)

|85%| Shlédnuto v kině. Tak a máme tu třetí film, který režíroval Serra (samozřejmě třetí, kdy má hlavní roli Liam Neeson). Před tím to byly filmy, které jsem takto hodnotil: Neznámý (2011) – 4 hvězdy (83%) a NON-STOP (2014) – 4 hvězdy (80%). Takže režisér natočil s Liamem pěkné filmy, ne úplné pecky, ale to neva. No a nyní k tomuto dílku. Trailer mě rozhodně zaujal, tak jsem na to skočil do kina. Liam Neeson se stává u mě větším a větším oblíbencem. Poslední dobou se přímo roztrhl pytel s jeho akčními filmy či thrillery. Jsem rád, že jeho filmy běží v kinech atd. Jsem rád, že má tento film zajímavý příběh, který má několik zajímavých částí. I tu cítím určitou originalitu, která je využita jen nejasně, ale přesto. Rozhodně ve filmu nehledejte nic zásadního. Mě to prostě bavilo, stačilo už jen to, že mě zaujala herecká sestava. Liam Neeson – měl zajímavou postavu. Nebyl to úplně kladas, ale já mu přesto fandil. Jeho protivník Ed Harris to rovněž zahrál skvěle. I ostatní mi sedli, včetně syna hlavního hrdiny. Začalo se to rozjíždět pomalu, tempo bylo mírné, ale v zásadní scéně se vše rozjelo a v jednu chvíli jsem skoro až do konce hltal každou setinu filmu. Takže nějaká ta napínavost ? O tu rozhodně není nouze. Částečně to v některých scénách působí jako drama. Akce je tu tak akorát. Pěkná naháněčka, střílení a i pár slušných soubojů. Rko je tak akorát využité. Vytknul bych jinak trochu urychlený konec. Trochu jsem byl zklamaný, jinač bych dal plný počet hvězd. Ale nakonec jsem se přes to přenesl. Výborný film to je, takže se k němu ještě víckrát vrátím. Hudba byla vydařená. Je to trochu netradiční film, musí se to vidět, popsat slovy to moc nejde.(26.4.2015)

Papá Neeson plnící otcovské povinnosti pomocí pěstí a olova je v poslední době žhavé téma, co mu sedí k jeho zvrásčené severoirské pleti. Když se navíc musí postavit mafiánskému bossovi, co zabil víc Newyorčanů než smog a hraje ho Ed Harris, čekám něco pamětihodného, co načuchne horkým betonem a nestrojenou osudovostí Michaela Manna. Jenže já dostal jen rutinní akční film s brutálně předvídatelným dějem, melodramatickým blábolením a kamerovými průlety jak za časů Spidermana. Collet-Serra mě nasral..(2.6.2015)

Takové rodinné drama mezi mafiány a jejich dětmi. :-) Klidně to mohlo být o půlhodinu i víc kratší - některé akční scény moc nefungují, třeba honička v autě s policajty, jindy mi přijde, že obávaný mafián má nějak málo ochranky, zapomnělo se i na manželku mafiána, která by se mohla mstít (ale třeba bude druhý díl), štěk Nicka Nolteho moc nechápu, ale je fajn ho zas vidět hrát, až moc okatě si to hraje na noir atmosféru, ale jinak jo, koukat se na to dá, natočené je to solidně, premisa dodržena.(12.6.2017)

Zručně natočený žánrový secondhand (ultradrsňák Liam zase chlastá a zachraňuje potomka a celé to až moc připomíná otcosynovské sbližovačky na útěku jako CESTA DO ZATRACENÍ nebo ZBĚSILÝ ÚTĚK) s velkorysou a zúročenou expozicí postav a vztahů, dostatkem akce a fajn počítačovými přechody mezi městskými lokacemi.(17.4.2015)

• - Po filmech Stav milosti (1990) a Dějiny násilí (2005) je to třetí film, ve kterém Ed Harris ztvárnil mafiánského bosse. (Punisher)

• - Na začátku filmu, kdy Curtis 'Legs' Banks (Aubrey Joseph) natáčí Mike Conlona (Joel Kinnaman) při boxu, uběhne v reálném čase 18 vteřin, ale na mobilu lze spočítat rozdíl v čase 1 minuta a 12 vteřin. (Butcher of Blaviken)

• - Ve filmu se objevují prostřihy utkání NHL mezi New Yorkem Rangers a New Jersey Devils ze sezony 2014/15, ve kterém v dresu ďáblů z Jersey hrál i český útočník Jaromír Jágr. (KoRner)