Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

Kaštan

Zajímavý seriál, který nenudí. Líbí se mi na něm hlavně že pořád udržuje tajemství, nelíbí se mi, ale že na konci 1. série nedojde k zodpovězení žádné otázky, které si divák po čas sledování klade, ba naopak těch otázek dvojnásobně přibude. Otevřenost konce první série mě trochu nahrává nižšímu hodnocení nicméně se těším na další sérii a o to asi tvůrcům šlo. ()

Wargoo

Trošku sklamanie. Mohlo to celé skončiť prvou sériou, a nie pokračovaním. Niekto zas nevie, kedy treba prestať ! Inak herecké výkony chabé, potešila postava starostu v podaní Dean Norrisa (spomienka na Hanka), ale viem si predstaviť tento seriál, s oveľa kvalitnejšou atmosférou. Len to dať do ruky Darabontovi, alebo jemu podobnému. :( 3***, ale ďalšie diely, prípadne série už asi neuvidím... but, never say never ! 59,871% ()

Loooki

Ja som sa tešil, že telky konečne objavili čaro mini sérii, bohužiaľ nie. Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

Elbarto08

Já jsem svoje hodnocení musel změnit. Pět hvězdiček patřilo prvnímu dílu a celkově tomu, že se někdo ujal úžasné Kingovy knihy. Doufal jsem v něco...něco na úrovni, něco se smyslem. Po druhé řadě, kterou jsem zkouknul jenom kvůli tomu, že nemám rád ve watchlistu nedokoukaný seriál, je tenhlecten seriál naprostým zklamáním. ()

Ydrosten odpad!

-::( Knihu jsem nečetl )::- Když mi byla vysvětlena zápletka z sherifem, radním a pastorem ( ohedlně těch drog, propanu a celého toho nesmyslu z Max ) , musel jsem asi půl hodiny přemýšlet nad tím, co je to za debilní logiku - kterou jsem teda vůbec nedokázal pochopit. Když byl postřelen policista tím druhým policistou - i když náhodně - očekával jsem nějaký zásadnější zvrat v ději. Óóó jak jsem se mýlil a čučel na 2 zbytečné díly. Když se ve městě ( zřejmě aby serál nezabředl do nudnosti ) oběvila zničeho noc MAX ( svině ) pořád jsem ještě byl odhodlaný se tou nesmyslností prokousat, abych se mohl dodívat. 80% lidí se chová jako debilové, novou sherifku nevyjímaje. To že kupoli ( tu malou ) dokázaly ovládat jen ty děcka, už beru jako součást 99% všech seriálů - prostě vždy má mládí nějakou vyjímečnost. Chování JUNIORA snad raději ani nebudu moc rozebírat. :::: Stavba šibenice - to jako vážně ? Kdo se díval alespoň na jeden ( dva, tři ) trochu tajemnější seriály, tak je mu jasné že ten týpek ( barbie ) stejně neumře, protože je to hlavní postava. Takže tahle scéna - jako asi 50 dalších, je v seriálu úplně zbytečně. //////// Konečně tu máme konec. Byl tady OUTASTS, který zkončil tak otevřeně že to akorát nasralo ( doslova uprostřed vět a příběhu ) Byl tady FLASHFORWARD, který se zamotal tak moc, že opět zkončil otevřeně a nesmyslně ( druhým výpadkem a novými vzpomínkami ) Byla tu TERRA NOVA, která rovněž zkončila uprostřed příběhu, bez jakých koliv vysvětlení. Je tady REVOLUTION, který momentálně sere v druhé řadě další nesmyslné postavy a děj jak z telenovely a odpovědi nikde. --- Teď tu máme Under the dome, který evidentně chce nalákat na nějaké ( zřejmě mimozemské ) tajemství, ale bohužel to dopadne přesně jako všechny ty nové seriály z posledních let, které nemají konec, protože ztratily sledovanost. Jak dopadne under the dome ? Zkončí v polovině 3 série ? Vysvětlí se někdy všechno ? Podle mě ne, takže na seriál zvysoka kašlu, mažu z paměti a jdu si koupit knihu, u které mám jistotu že má konec. I když je seriál zajímavý a určitě má své velmi světlé momenty, házím mu odpad, protože natahování děje je opravdu moc dlohé a není záruka že se někdy doberu rozumného vysvětlení. Po shlédnutí celé druhé série, musím hodnocení ještě snížit, protože už to absolutně nedává smysl. Postavy umírají, vraždí se další lidi a všechno se to děje bez jakéhokoliv vysvětlování a bez jakékoliv známky souvislostí z dějem. Kopule je odsunuta do pozadí a řeší se nesmyslné vztahy, někdo někoho zabije - nevysvětlí se proč - a v další epizodě je postava zase naživu ( opět bez vysvětlení ) Postavy si háží horký brambor z ruky do ruky a nakonec stejně není jasné kdo má v ději jakou roli. Konec druhé řady opět děj neuzavírá a tak je potřeba počkat na sérii třetí. Přiznám se že bych chtěl vědět jak to celé dopadne a hlavně O CO TAM SAKRA VŮBEC JDE ? Utahaná nuda bez konce. ()

Filipus Muff

|1. Série (16.6.2015)|: I když sem se po celou dobu naprosto bavil a sérii jsem shlédnul za 2 dny se seriálem a postava sem se prostě nesžil. Všechno je totálně nereálný! A nemyslím tím existenci kopule, ale chování postav, pravděpodobnost situací atd. Ze začátku to přehlížet jde, ale čím víc čas plyne tím víc se člověk u toho chytá za hlavu. Co se týče příběhu, tak ten se v první sérii nedořeší vůbec, zkrátka to zůstane totálně otevřený. Doufám že druhá série už tyhle problémy trochu pořeší, bohužel po přečtení několika článků a komentářů na netu se bojím že to tak nebude... |2. Série (6.7.2015)|: Místo 2 dnů koukání jako u první serie, sem tu druhou dokoukával skoro 20 dní a místama jsem se opravdu přemáhal. Kdybych se měl dostat k odůvodnění, žádný důvod by ze mě asi nevypadl, protože nevím jak vůbec mohlo lepší pokračování na první sérii vypadat. Snad jen tak že by konečně vyškrtli nejslabší článek seriálu Mackenzie Lintz aka Norrie... |HODNOCENÍ| 1. série: 85%, 2. série: 55% ()

Brunky

Prvá séria, napätie, tajomno 4-5*, v druhej to už bolo o čosi horšie ale tretia séria a hlavne posledné diely sú čisto odpad, dobre že CBS seriál ukončila... ()

Faila

Četla jsem to už tak dávno, že si pamatuju akorát to, že tam byla nějaká kupole. A možná je to dobře. Nedokážu tak porovnat, kdy se tvůrci seriálu drželi originálu a kdy k těm původním šílenostem přidávali ještě další a ulítlejší věci. Od prvního až do posledního dílu jsem byla napjatá, jak to dopadne, co všechno se pod kupolí ještě semele a hlavně: kdo přežije (pokud vůbec někdo). Poslední díly, byť rozuzlení bylo za rohem a napětí by se dalo skoro krájet, už mě ale nudily a štvaly a úplný konec mě teda moc nenadchl. Zato mě nadchl Stephen King, který se tam mihnul, a protože mě větší část tohohle seriálu hodně bavila, musím hodnotit nadprůměrně. ()

moviechecker

Knižná predloha bola fantastická bohužiaľ seriál je len čistý priemer. Nie je zlý, ale všetko zaujímavé a napínavé z knihy seriál vôbec neobsahuje. Prakticky jedine čo má kniha spoločne so seriálom je iba názov a pár mien postáv, ktorých úlohy sú rovnako zmenené. Čakal som plno vraždenia, šialenstva a napätia no evidentne je seriál točený aj pre nižšie vekové kategórie. Myslím si, že pre znalcov predlohy je teraz veľmi ťažké sa od príbehu v knihe odosobniť. ()

Mukunda

Obstojný seriál. Rozjíždí se tam mnoho zápletek a nevím, nakolik budou tvůrci schopní je udržet a nebo rozumně vyřešit, stejně tak nevím, jak dlouho to pod tou kupolí vydrží (myšleni jsou jednak aktéři seriálu, jednak tvůrci s příběhem). Ale po deseti dílech to zatím drží. ()

Kadas97

Bál som sa, že čo vznikne z tohto seriálu, kedže je inšpirovaný vyše 800 stranovou predlohou. Z predlohy si seriál odnáša len kupolu a názvy postáv inak nič. Podotýkam, že v tomto prípade mi to vôbec nevadilo, síce inokedy by som zatracoval tvorcov. Herecké obsadenie je tu výborné a ich výkony takisto. Prvá časť královsky dobrá, ale tá "hororovosť", ktorá bola ešte cítiť v prvej epizóde postupne zmizla, čo ma trochu sklamalo. 5 z 10 ()

katmandzoo

dosledovaná prvá séria..dojmy?..určite ide o veľmi zaujímavý mysteriózny seriál plný záhad, kde vôbec neviete, čo máte v najbližšej minúte čakať, čo je dobré znamenie, pretože mňa osobne veľa vecí prekvapilo, no na druhej strane, toho na mňa bolo niekedy až priveľa a mal som pocit, že tvorcovia sa to snažia za každú zauzliť, aby nedali divákovi, čo i len najmenšiu šancu predvídať ďalší vývin seriálu..prílišné tlačenie na pílu nemusí vždy priniesť vytúžené ovocie..záver prvej série bol podľa môjho názoru veľmi odfláknutý, dalo sa to určite lepšie zakončiť a nezaujal ma dostatočne na to, aby som si povedal.."Sakra to bol koniec, už nech je tu ďalšia séria" ako to bolo v prípade seriálu Sleepy Hollow (viď. môj komentár)..každopádne však som veľmi zvedavý, z akého dôvodu mestečko Chester´s Mill uväznila, resp. ochránila záhadná kopula, kto ju ovláda a ako si s ňou jej obyvatelia poradia, preto ho budem sledovať i naďalej..možno sa len v prvej sérii potreboval Under the Dome rozbehnúť a v ďalších častiach sa z neho vykľuje veľmi zaujímavá "podívaná" ..zatiaľ priemer, rozhodne však nehádžem flintu do žita.. ()

Cheeker

Po prvním dílu jsem neměl moc chuti do těch následujících. Nebyl jsem nijak nadšený postavami ani dějem, ale dal jsem tomu ještě šanci a od druhého dílu jsem jel bez přestání až do zatím posledního třináctého. Děj není kdovíjak dokonalý, a co jsem slyšel dost se liší od knihy, ale obsahuje akci, napětí a i hlavní postavy jsou celkem sympatické. No nic, teď je na řadě kniha. ()

Deever

Zajímavá rámcová zápletka a slušné triky se rozpouští v kekelu hloupých příběhů jednotlivých postav. Nablblé dialogy a slabé herecké výkony no-name protagonistů taky nepomáhají. Příběh "Starosty" a jeho maniakálního synka jsou zhruba na stejně nízké úrovni jako zrzavá reportérka a tajuplný vymahač, jedinou zajímavou postavou je hispánská policistka Linda. Všichni venku se chovají úplně divně, všem pod kopulí je zase celá lapálie více méně jedno. Jakékoliv protesty nebo problémy působí šroubovaně, trapně a hlavně vůbec ne závažně. Post-apokalyptický pocit samoty a odloučenosti města se nedostavuje. Přihoďte k tomu ještě absurdní náhody, které zajišťují, že pod kupolí po třech dílech ještě někdo žije, a zbyde jen nuda nuda šeď šeď. Předlohu jsem nečetl, ale jestli tohle King supervizuje, tak je mi ho upřímně líto. Musí trpět. ()

cogi

Bohužel jsem četla knížku, tak jsem hodně porovnávala. Seriálové zpracování se mi moc nelíbí. Myslím, že by se to dalo natočit lépe. ()

krumpac007

První série tak 60%, druhá je rozjetá dobře. Začíná to dost připomínat LOST, což mi vůbec nevadí, snad to akorát jako LOST nedopadne.. ()

tranquill

Knihu jsem nečetl, ale jak jsem se dozvěděl, tak seriál s ní sdílí pouze název a postavy. Přesto téma není nezajímavé, herci, režie i kamera nejsou špatné, zato scénář je děsný. Dialogy a chování jednotlivých postav v určitých situacích jsou totálně neuvěřitelné a nelogické. Jestli po 3.sérii budou i další, podívám se, ale budu doufat, že producenti scénáristu vymění, protože možností je jistě spousta a tato série má jistě na víc. ()

Lmslaver

Mezi postavami seriálu jsem vlastně nenašel žádnou, která by mi byla sympatická. Děj se plácá od ničeho k ničemu a vše pohromadě drží jen tajemná kupole. Když už autorům seriálu dojdou nápady, strčí do příběhu další novou postavu, která o sobě tvrdí, že byla ukryta v nějakém domě na kraji města. Je tam i spoustu skvělých momentu, ale chtělo by to vystříhat o nadbytečné (zbytečné) dějové linie, aby to byl výborný seriál. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy