Francis (Xavier Dolan) a Marie (Monia Chokri) jsou blízcí přátelé. Jednoho dne se u oběda seznámí s Nicolasem (Niels Schneider), venkovským mladíkem, který právě přijel do města. Jedna katastrofální schůzka následuje druhou. Ať už se odehrají ve skutečnosti nebo jen v představách, žádná nedopadne dobře a Francis i Marie jsou čím dál posedlejší předmětem jejich touhy. Čím víc oba zápolí o přízeň jejich nového kamaráda, tím hlubší trhliny dostává jejich kdysi neotřesitelné přátelství. Imaginární lásky, druhý film Xaviera Dolana je studií zamilovanosti. Sledujeme všechna stádia typického průběhu milostného příběhu, na začátku je seznámení, na konci slzy. Film odhaluje na pozadí jednoduché zápletky celou paletu fází lásky a jejího subjektivního vnímání – rozpoutané vášně, očekávání, smutek, ponížení a nakonec samota. (oficiální text distributora)

PetrN.

Imaginární lásky jsou vizuálně vytříbenou a herecky skvěle obsazenou (režisér zde opět ztvárnil jednu z hlavních rolí) romantickou komedií, vtipně parodující zaběhlá žánrová klišé. Barvami hýřící snímek, využívající nápaditě zpomalených záběrů, navíc skvěle doplňuje výběr hudby. ()

CaMMe

Dolan se dokonale popral se studií zamilovanosti, kterou zamotal do oblaku cigaretového kouře. Perfektně vykreslil postavy, zvláště Nicolase, a ukázal jak můžou být lidi zasraně manipulativní. Přichází otázka, zda některé informace držet pod pokličkou a nebo prostě přijít, všechno vyklopit, udělat ze sebe dementa a odejít. Co ale můžete dělat, když vás má někdo omotaného kolem malíčku a může si s vámi dělat prakticky cokoli. Pak chci vidět ty lidi jako je Nicolas v pozici Francise či Marie. Nejhorší na tom je, že takový lidi existují, sami o tom ví, ale prostě je baví se chovat jak kreténi. Pokud přijde otázka proč lidi vlastně kouří, automaticky odkázat na tenhle film, protože v jiným jsem se to líp prostě nedozvěděl. Klobouk dolů před Xavierem. Nezarazilo mě, že natočil výborný film, ale zarazilo mě o čem, vzhledem k věku. Výborný soundtrack, zvláště Everlast a jeho Jump Around. 85% ()

Sagisia odpad!

Ježišmarjá. Co opravdu nemám u filmů ráda, je plytké načančané kůl něco bez hloubky, co se tváří jako hrozně intelektuální film. Moje jindy plně funkční schopnost "nadchnout se pro cokoliv" tentokrát nestíhala a emoce si asi daly prázdniny. Všechno a všichni mi lezli na nervy. Jediné, co mi zvedlo náladu, je možnost si to tu vykompenzovat odpadem, protože takhle otrávená z filmu jsem už dlouho nebyla. ()

Darkone444

Nebylo třeba slov, pouhá gesta nám totiž ukázala, jakými myšlenkami se dvě hlavní postavy užírají. Xavieru Dolanovi se podle mě povedl velmi zdařilý filmový kousek, nad kterým budu ještě nějaký ten pátek přemýšlet. ()

cattcobain

Kdybych si měla vybrat jeden kinematografický diamant, který bych umístila na vrchol své filmové vitrínky, byly by to Imaginární lásky. Precizní sonda do absurdity lidských vztahů, která diváka vede krůček po krůčku všemi fázemi milostného života. A ať už se Imaginární lásky zdají být zahalené do jakkoli povrchního kabátku, závěrečná scéna jej ze sebe nonšalantně shodí. Ale upřímně řečeno, mně se na ten kabátek dívalo hrozně dobře. Dolan je pro mě filmovým virtuózem a doufám, že si tuhle vysokou laťku i nadále udrží. ()

l.enik.c

Film, který mě svým způsobem nudil, ale na druhou stranu jsem čekala se zatajeným dechem, co přijde dál. Film, který mě na jednu stranu nebavil, ale na druhou stranu jsem byla okouzlena každým záběrem. Bylo to tak umělecké, až to hezké nebylo, ale zároveň to zapůsobila tak nádherným silným dojmem, že jsem ráda, že jsem se na to přinutila podívat. Pokud jsou i ostatní Dolanovy počiny takové, tak je musím vidět. ()

Luciee113

Toto je film na velké plátna kin. Já ho viděla jen na tabletu, ale nestačila jsem zírat. Opravdu skvěle natočené. Tady si někdo opravdu hodně pohrál s kamerou, střihem a hudbou aby do sebe tak perfektně zapadalo. Zpomalené a detailní záběry, skvělá hudba... Opravdu nečekané. Děj filmu také nakonec ušel... Jedno poučení z toho mám: Vždy zůstaň nad věcí! Páč to co se tam odehrávalo, to byl mazec 😄😂 Filmu dávám 5*, víckrát si ho už nejspíš nepustím, ale jsem zatraceně ráda, že jsem ho viděla! ()

SAINTS

Film ktory sa venuje partnerskym vstahom a na obdobie ktore prichadza po totalnom milostnom pobluzneny.Sme vsedkami zvlašneho milostneho trojuholnika,ked po Nicolasovi tuži Marie aj jej priatel Francis.Nikolas si uvedomuje svoju atraktivitu a oboma sa len cinicky hra.Velmi poctatna je vo filme aj hudba,teda piesne ktore su vo filme použite,či už je to Dalida-Bang Bang,The Knife-Pass this on alebo France Gall-Let air la a dalšie v spomalenych scenach dotvaraju atmosferu celeho filmu. ()

kuduka

nedaří se mi přijít na to, jak může někdo v těchto kúl hipsta obrázcích spatřovat generační výpověd. nebaví a nefunguje, zoufale se snaží zachytit "the crazy little thing called love". tak to já v tomhle radši Woodyho. jedna hvězda za The Knife ()

Andre.w

Film, kterej si ze systému účelově bere to nejvíc "cool". Hudba super (check), móda super (check), maloměšťackej intelektualismus (check), retro super styl (check), vypiplaný estétství (check). V tomhle případě je všechno skvěle poskládaný a celek tak vytváří ideální svět krásnejch lidiček s jejich běžnejma lidskejma problémama a dává tak zapomenout na nudnej fádní svět tam venku za hranicema kina. Dialogy nerušej ani nenuděj, jen ty hl. hrdinové nejsou zrovna 2x sympatický, kromě Francise (Xavier Dolan). Marie je neurotička stylizovaná do Audrey Hepburnové, Nicolas je cynickej manipulátor, jen Francis je autentickej a sám sebou. Další film o postmoderní ztrátě iluzí. ()

kikin01

Když jsem poprvé viděl Imaginární lásky (musím podotknout, že se mi film moc líbil), tak jsem nevěřil svým očím, co teď už dvaadvacetiletý Xavier Dolan dokázal. Scénář, režie a sám si zahrál hlavní roli, tedy klobouk dolů před snímkem, který natočil. ()

jjjerry

Zajímavý snímek. Skvělá hudba ale i tak mě občas zpomalená kamera jen dokreslená hudbou nudila. Na mě až moc queer. Hezké barevné ladění, ale občas jak kdyby herci šli akorát z modního mola, příliš přeumělkované. Jinak název vystihuje to co jsem od filmu očekával i děj je trochu předvídatelný, ale dobrý. ()

jemenfoutiste

Tak toto bolo prekvapenie! Asi každý sme trochu podcenili 21 režiséra a herca v jednom........ Ale to, čo dokázal je priam neuveriteľné, tragické situácie, na ktorých sa proste musíte smiať. Nepamätám si na nejaký film, kde by sa očakávanie dalo preniesť na diváka skrz plátno. Dlhé, pomalé zábery, očakávanie a všetky sklamania, všetko to vyčítate z ich výrazov tváre...........naozaj výnimočný film. Možno premrštené 5* hodnotenie, nie je to predsa film, ktorý rieši exitenčné otázky, "iba" to, čo hýbe našimi svetmi lásky, vzťahy a všetko to, čo si od nich sľubujeme. Nielen vynikajúca réžia a strih, ale aj herecké výkony Monie a Xaviera.......... ()

kolly13

Umělecky či spíše intelektuální příběhy lásky? Ale vždyť to je jedno, takový film je příjemné vyvedení z vod normality. ()

musculimus

Bezpochyby talentovaný tvůrce Dolan vplul do světa kinematografie zprudka. Vysnil si v hlavě vykřičet do světa své životní peripetie. Scénář jako takový určitě zaslouží pochvalu. Ovšem snaha převést imaginaci a vlastní představy o naději na plátno jde proti vyprávění. Ve výsledku před sebou máme epicko-lyrický příběh nastylovaného hrdiny moderní doby a jeho podivného vnímání světa. Ve snímku je tolik zpomalených stylizovaných pasáží, že má divák pocit, jakoby Dolan žil i v reálném životě zpomaleně. Zároveň je jimi natahována výsledná stopáž, která by jinak mohla být hodinová. S tím se sluší také vyzdvihnout soundtrack. Použité písně jsou na úrovni, ale po páté zpomalovačce začínají lézt na nervy. V současnosti zpopularizovaný koncept "friendzone" umocňuje Dolan až do extrému a kombinuje s vlastní existenční nejistotou. Celkově film působí zabržděně, "přeartovaně" a roztáhle. Ze stereotypu vytrhnou diváka krátkometrážní "troubled love stories", které stojí za to. V originální verzi zaujme unikátní kanadský přízvuk. ()

sto7ra

hra barev, záběrů kamerou a hudby. zajímavý umělecký dojem. nejedná se o oddechovku, i když příběh samotný je stupidní. ()