Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (Cinemart)

darthhokro

Mařka Šelyjů, mosé v hrobě rotovat, 5700 otáček za minutu. Sice je její dílo extremně nudné a nezáživné, nicméně tahle "khůl" slátanina s ním nemá kromě jména, nic společného. Jednu hvězdu dávám za vtipný akční začátek a druhou za podařený dyzajn monstra. Kdyby to bylo pojaté jako parodie po celou dobu, hodnotil bych lépe. ()

TommyDiamond

Velké zklamaní. Od notoricky známého příběhu jakým Frankenstein bezpochyby je, čekám jako divák něco, co mě překvapí nebo oslní a pomůže mi tak zapomenout na profláknutý děj.... To jsem se, ale přepočítal. Žádné echt překvapení ani bezbřehé oslnění mi tvůrci nenabídli a po nadějné první půlhodince se film dokodrcal i s příšerným mc avojem až do vyčpělého finále. Chválím pouze kulisu viktoriánské anglie a pomocníka Radcliffa za jeho výkon.... ()

liberita

Ja som s najnovším Frankesteinom bola spokojná, na jednej strane je prepojený so svojou predlohou a na druhej strane do nej vkladá vlastné originálne prvky. Zobrazenie viktoriánskej doby je vierohodné a hudba vhodná, hoci nie dostatočne výrazná na dlhšie zapamätanie. Herecké výkony ústredného dua sú na vysokej úrovni, dobre sa vzájomne dopĺňajú a obom je im venovaná väčšia pozornosť než samotnému monštru. Mojimi jedinými väčšími výtkami by bola trochu rušivá sentimentálna rovina medzi Igorom a Lorelei a nadbytočný policajný inšpektor. Plus do očí bijúcu snahu zaujať podobnosťou so Sherlockom Roberta Downey Jr. si tvorcovia mohli odpustiť. ()

DaweForeman

Popravdě nevím jak tohle mám hodnotit. Svým způsobem je to originálně zpracovaný, kdy se tu nejedná o fantasy plné upírů, démonů, vlkodlaků a nevím všeho možného dalšího, ale jedná spíše o vědeckou stránku daného století. Dané století se jim povedlo vskutku perfektně vystřihnout a díky němu působí už tak nechutné scény ještě nechutnějším nádechem. Nemůžu si pomoct, ale ty jednotlivé orgány a části těl si mohli odpustit. Herecké obsazení celkem slušné - ale to je snad jediné lákadlo. Problém je však v příběhu jako takovém, který je naprosto o ničem. Najde se tu ono klasické postavení věda vs. náboženství vs. morálka, ale jinak tu ústřední myšlenka tak nějak chybí. Dalším nepochopitelným prvkem je pro mě postava detektiva, který krom onoho náboženského myšlení je tam jaksi naprosto zbytečný, kdy je skoro ještě více pomatenější, než Dr. Frakenstein sám. ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Začátek dokáže zabavit, mimo jiné i starým Londýnem i zpracováním, ale pak se to vleče a já ke konci přestával dávat pozor. ()

Knor

Tak přesně jak jsem očekával. Málokdy se stane, že obnova starý dobrý klasiky dopadne dobře a toto je právě ten horší případ. Frankenstein má bejt temnej komorní horor sázející na atmosféru, ale samozřejmě aby to bavilo dnešní dětičky je to prošpikovaný zpomalenýmy záběry, přemrštěnou akcí a CGI efekty, který se dneska musí nasrat všude. Tohle prostě není ono. Ale abych to úplně nehanil, Harry Potter a mladej profesor X jsou sympaťáci, který dokážou udržet pozornost a jako oddychovka to účel splní. Kdo je nenáročnej, tak ho to určitě zabaví. ()

Scraffy

Victor Frankenstein bol vraj jedným z najväčších kino prepadákov roku 2015. Film má perfektný akčný úvod. No po chvíľke upadá a vráti sa znovu až ku koncu. Daniel Radcliffe tu znova podáva parádny výkon a ukazuje, že vie zahrať naozaj hocičo. Exteriér a interiér filmu je krásny, ba vyzerá naozaj uveriteľne a človek si pripadá, ako keby sa vrátil späť o pár desiatok rokov. Určite sa netreba odradiť "zlým" hodnotením a tržbami v kinách a film si vychutnať aj tak. ()

himor

Nebolo to zlé, síce nie tak vybičované od začiatku, ale postup tam bol. Miestami síce chybyčky krásy, ale ako celok ma to nejak nesklamalo. Do 75% ()

papadoce

Máme víťaza o najdebilnejší účes storočia. Ale nie o tom som chcel. Viky je asi jednou z najotrepanejších tém vo filme a v rozprávke. Zatiaľ čo v Hotel Transylvánia je Frankie jedna z top postáv, vo filmoch sa mu ani nie veľmi darí, len čo je pravda. Tentokrát to skúsili psychopatov skvele hrajúci James McAvoy a v džungli stratený Danko Radcliffovie pod taktovkou Paula McGuigana. Bohužiaľ, zostali verní nastolenému trendu a tradíciam. Problémom rozhodne neboli herci, teda jeden herec. Radcliff totiž hral opraveného hrbáča v korzete úplne ukážkovo. Problém bola prekvapivo skôr réžia. Ono asi nie je v poriadku, keď napríklad v jednej scéne má týpek brutálnym antichiropraktickým spôsobom po osemnástich rokoch napravenú chrbticu a pohybuje sa v korzete dokonalým napodobnením chôdze tučniaka s obrnou, ale hneď deň na to v ďalšej scéne, si vykračuje po miestnom trhu vzpriamený ako chodule s bezbolestným blaženým výrazom na tvári. Keď urobíte vo filme takéto chyby (nebola jediná), padá level jeho kvality o niekoľko poschodí nižšie a to už bezohľadu na to, či ste zvyšok výroby (hudba, kostýmy, výprava, kamera) zvládli na výbornú. Prekvapuje ma to preto u McGuigana, ktorého Wicker Park bol do detailov prepracovaný. Navyše mi išiel na nervy McAvoy, ktorý svojho psychopata trocha prehrával. Asi sa to od neho chcelo, ale podľa mňa to bolo kontraproduktívne. Nebolo to celé až také zlé, určite pozerateľné, ale tých 60% tomu svedčí. Otázka znie, dá sa vôbec táto téma spracovať lepšie? Noooooooo ..... ()

Guran

Frankenstein - velice známý vědec. Tento film se naplno věnuje jemu a jeho pokusům oživit mrtvolu, nebo bytost skládající se z několika jiných těl. Snímek má hlavu a patu, rozhodně zaujmou sympatičtí hlavní hrdinové James McAvoy a Daniel Radcliffe. Místy je scénář předvídatelný a některé situace být ve filmu vůbec nemusely, ale já nestál za kamerou. Film je jinak velice příjemný a hlavním hrdinům fandíte, jak jen to jde. Režiséra chválím za dobře zvládnuté pouto diváků a hlavních představitelů. ()

vieriX

Tak nějak nemastné neslané mnohokrát opakované tema o stvoření monstra,které nevi jestli chce byt hororem a nebo odpocinkovou akci.Není bohužel ani jedno.Radcliffe pro mě bude navždy Harry Potter na tom se nic nezmění. Vcelku slušný dojem to zanechalo ale za hodku si člověk ani nevzpomene. ()

Lenii

Upřímě na film jsem se těšila čistě ze zvědavosti, jak to bude tentokrát uchopeno, protože filmů či knih o Frankensteinovi bylo už hodně. Takže jsem k tomu přistupovala s otevřenou myslí. Nicméně hned na začátku mě napadlo, kde jsem už něco podobného viděla? A ejhle, Sherlock v podání Roberta Downeyho Jr. Takže ano hezké, leč nic nového. Poté ukecanost a rychlý děj, spád a vtipnost v podání Jamese McAvoye, moc hezké. Ale i přesto opět, pan mladý profesor z X-men: První třída. Tak si říkám, že vzít tyto povedené prvky a herecké výkony nevyváží tu zbylou ubohost celého ztvárnění příběhu. Protože na konci jsem se přistihla s otázkou na rtech: To jako vážně? Bože, to byl děs. 1 hvězda za již zmiňované plusy 30%. ()

MrMir

Naprosto bez nápadu, bez akce, bez napětí. Navíc Radcliffe byl příšerně otravný. Jasný příklad současného odpadového a recyklačního fondu, který se Hollywood snaží vyždímat do poslední kapky hnisu... ()

Kortexo

Velký herecký potenciál, který je totálně zabitý v bezduchém příběhu.A to je člověk, který kdysi natočil: Nabít a zabít? Nepochopitelné!!! ()

Brano

Dosť priemerný snímok, ktorý mal sľubný začiatok. Stredná časť bola dosť nudná, veľa veci sa tam neudialo, záver bol celkom pozerateľný. Rozhodne to nie je nič extra. Chvíľami sa budete baviť, potom zas príšerne nudiť. Ale dopozerať sa to dalo. Ocením najviac herecké obsadenie. James McAvoy bol výborný. A tiež prostredie starého Londýna, ktoré malo čo si do seba. ()

XXXXXXXX odpad!

To se takhle jednou McAvon a Milovníkútesů rozhodli, že natočí film alá pejsek a kočička pečou dort. Tj. několik špetek nudy, trochu pseudoakce a hodně, opakuji hodně CGI. A vznikl Viktor Frankenstein. Takhle jsem se naposledy nudil u unylého prostředku Osmi Hrozných, ale tam to nakonec zachránilo alespoň to finále. Nic takového, se zde ale nekoná. Pokud chcete obstojný horror s Frankensteinem pusťte si raději 12! let starého Van Helsinga. ()

adamix

Na moje prekvapenie si u mňa zanechal Viktor Frankenstein veľký dojem, a to nie len príjemnými hercami, výstižnou hudbou, kostýmami či vizuálom, ale aj tým dobrým pocitom. V. F. nie je film, po ktorom z kina odchádzate rozbúrení a vravíte si ,, Načo som dočerta za toto utratil svoje peniaze a drahocenný čas ?!" (inak toto si návštevníci kina dosť často hovoria po zhliadnutí nejakého zle vyrozprávaného žartu za niekoľko miliónov s podtitulom "TRHÁK" v dnešnej dobe). Síce to trochu znie, ako hviezdami obsadený bullshit spred 13 rokov s názvom Van Helsing, ale nie je to tak. Podľa mňa väčšina ľudí tento snímok podceňuje (zo začiatku som k nim patril aj ja). A ani sa im nedivím. Ja tiež nepatrím medzi tých, čo zbožňujú všetky fantasmagórie plné efektov, monštier a kadečoho, ale musím uznať, že to nebolo až také zlé. Samozrejme, má to mínusy (ako takmer všetko), ale uznajme, že filmy tohto typu nikdy nepatrili medzi špičky svetovej kinematografie. Od začiatku sa udržiavali niekde na hranici tej strednej a spodnej a udržiavajú sa aj dnes. Tak to proste chodí. Ale myslím, že najväčšou slasťou tohto filmu sú herci. McAvoy svoju rolu šialeného vedca Frankensteina fantasticky (síce mu chýba nejaká nezabudnuteľná hláška, ale to nevadí), Radcliffe je sympaťák, a preto hrá tak dobre aj svoju rolu. O Scottovi som zo začiatku trochu pochyboval, pretože sa mi do role detektíva nejak nehodil a jeho výkon pôsobil tak trochu komicky (i keď sa vo filme furt mračil :) ), ale potom už aj on to vcelku fajn zvládol. Za mňa 4* a 75%. ()

DJ Kritik

Bohužiaľ tento film, ktorý má výborne vystavané kulisy a kostýmy stráca práve na postave Victora Frankensteina. A to celý film ubíja. Nieje tu nič, čo by diváka tak akosi držalo v napätí, či bavilo. Jednoducho prázdny dej. ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI