Evidence

všechny plakáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

Petroff

Ty jo, docela správná prdel s velkým WTF?! Horor nět. Zklamalo mě, že se nepotvrdil můj tip - a sice, že nejde o cosi jako reality show... S hodnocením den vyčkám, každopádně to je asi jedinej film u kterýho jsem čuměl s otevřenou hubou na závěrečný titulky - na celý. Někdy bych si je dal na party jako projekci. Bohužel je to debilita - a zrovna u filmu tohohle typu tu klidně můžu dělat frajera (a zároveň ignoranta a namyšlenýho kreténa) poznámkou, že tohle teda klidně natočim taky... a dost možná líp - a záhadněji. Potvrdil se můj dojem, nechtěl jsem hodnotit hned po dokoukání, to bych tomu totiž možná dal 3, 4 hvězdičky. Takhle zůstanu na dvou, a ještě špatných. ()

honajz2

Taková found footage klasika - jsou tu nezajímavé postavy, kamera se jako vždycky neskutečně klepe a pořád tu někdo řve. Je to zajímavé? Není. Vzhledem k tomu, jak celý film končí, tak se tu zase krásně ukazuje, jak se tady ten styl found fooatge nehodí. I když vám jde sakra o život, lítají nad vámi vrtulníky co se vás snaží zasáhnout, stejně prostě poběžíte s kamerou protože tohle přece musí vidět celý svět, i kdyby jste měli položit život... Hlavně že found footage má být založené hlavně na tom, aby působilo co nejrealističtěji, ale ono to realisticky nepůsobí skoro nikde a Evidence není výjimkou. Je to i nudné, ale aspoň to není tak otravné a ani to netrvá moc dlouho. Dobrý film to ale fakt není a to found footage není skoro nikdy, znám asi tak dvě výjimky, co jsou fakt dobrý a pak ještě tři, co ujdou. Zbytek stál za starou belu a toho zbytku je hodně. Btw, kdo ryl ty věty do těch stromů? 2* ()

Havaj8

Nemyslím si, že bych byl nějakej extra náročnej a umím ocenit i slabší práce, ale tohle stálo opravdu za prd. Čekal sem prostě stylovou kamerovku s partičkou lidí, kdy je někdo bude strašit a nakonec se to pořádně zvrhne. Dokonce i hledání výstřihu nazačátku dokázalo zaujmout víc. Tohle prostě byl případ toho, kdy chtěj dělat víc a víc a nakonec nechápu vůbec nic. Co to bylo za chlupáče, který místama vypadali jako Alf, kde se tam vzali, co ta základna. Vandrák se tam objevil a zas zmizel, lidi tam mizeli jak se jim zachtělo. A jestli se snažili těma titulema nakonci něco dokázat, tak leda to, že mě to vlastně vůbec nebavilo. Uteklo to jako voda a oceňuju, že sem se chvilkama obával, co se bude v tom lese dít. Lidi hodnotící 4 hvězdama a vejš jsou šaškové...co jste potom dali Recu a jinejm podobnejm filmům? 7 hvězd...? Tu jednu hvězdu dam za tu blondýnu? Nebo snad za botu s urvaným chodidlem? Každopádně odpadem je trestat nebudu... ()

Martin741

Reziser Howie Askins mi hovori leda tak hovno, ale po tomto filme asi si zacnem vsimat jeho produkciu. Klasicky Found and Footage horor o partii mladych ludi, ktori idu do lesa, a tam ma na nich nieco/niekto zalusk. Vyborny namet, holy zensky zadok /dobre, baculka to bola, no/. Rezia je na urovni, herecke vykony su sice len pod/priemerne, ale film respektuje platne fyzikalno -chemicke zakony a nejde vyslovene proti nim. To mne k spokojnosti staci, najma, ak ide o dobre vybudovanu strasidelnu atmosferu. 76 % ()

bourec

Že to bylo rychlý,zběsilý,tak to určitě.Ale jako film nic moc.Tam kde některý filmy točený na ručku maj v sobě určitý tajemno,tak tenhle je jak utrženej ze řetězu.A vlastně se ani bát nestačíte v tý rychlosti.Kdo neviděl,vo nic nepřišel.30%. ()

Rodriguez

Kategorie FF už je opravdu obehraným tématem! Ať jsem se snažil sebevíc, prostě jsem jim tohle opravdu nevěřil. A vzpoměl jsem si na (tenkrát vynikajícího) průkopníka tohoto subžánru "Blair Witch (99)". 15% ()

humanbeing

Po prvních 45 minut jsem byl spokojen. Rozvíjel se tu docela zajímavý survival horror kdesi v bohem zapomenuté krajině, která sem tam připomínala místo natáčení Hills Have Eyes. First person styl tu je využit poměrně dobře, většinu času natáčí labilní člen skupiny a jeho fascinace monstrem, které skupinka nejdříve uslyší u táboráku a následně uvidí v dálce vyhřívat se na odlehlém kameni, je uvěřitelná a během této doby vůbec Evidence jako found footage funguje opravdu skvěle. Problém se dostaví až půl hodinku před koncem, kdy začíná všechno jet na plné obrátky - tolik neuvěřitelných scén odehraných během dvaceti minut, a ještě skvěle zachycených na video, jste ještě neviděli. Z poměrně napínavého filmu se stává komedie, která nejvíce připomíná nějakou on-rails videohru. Těžko říct, jak se mohl film stavící celou dobu na napětí, který vážně fungoval, zvrhnout v over-the-top zombie horror ve stylu Rec. Poslední část navíc působí strašně natahovaně. Ač film trvá jen hodinu osmnáct minut, těch posledních dvacet minut bylo nekonečných. Škoda. Možná se to tvůrcům povede příště, kdy si pořádně rozmyslí, jaký film chtějí natočit: zda film o bigfootovi, či o zombie apokalypse. ()

TommyLeeJape

Přečetl jsem si komentáře, takže jsem přesně věděl do čeho jdu. Film sice v druhé polovině nabral opravdu bláznivé obrátky a ano, scénárista si s námi moc pěkně pohrál, protože první a druhá půlka jsou naprosto odlišné. Nicméně mě to stejně nebavilo. Nejspíš to není stupidním chováním postav (na to už jsem si u podobných hororů prostě zvykl) ani tím všemožným pobíháním, spíše mi to tak nějak celkově nesedlo. Nejvíce mě asi naštvalo to hlavní "monstrum" (naštvaná gorila?), které mi vůbec nepřišlo strašidelné. Já osobně bych do podobného filmu dal neohrožený poletující ananas s krvelačným pohledem a neuvěřitelně silným znásilňovacím reflexem. Mnohem strašidelnější. ()

TomikZlesa

Svatá dobroto, Gordon Freeman ten test prostě nedokáže dodělat správně. Napřed čekám byčejnou teen vyvraždovačku, pak tam naběhne mega veverka, stále si říkám tohle bude kravina....ještě že ty dvě kravky nepřemejšlely racionálně a vyběhly z toho karavanu vstříc Black Mesa. Jo abych nezapoměl Viktooorka smrdí. Jo a škoda že si to ty dvě nerozdaly. ()

dubinak

Po bedlivém přemýšlení a snahou zjistit, jestli se mi tahle velice nevyvážená FF podívaná líbila, jsem dospěla k tomu názoru, že ač nejsem na tyhle šíleně zběsilé honičky, mělo to něco do sebe. Měli jsme tu už spoustu takových handy camerových filmů ve stylu Blair Witch a i Evidence první polovinou nabádá, že jsme nejspíš v té samé vodě, ale druhá polovina přesvědčuje, že je to sakra něco jiného. Nejsem zvyklá na tyto obrovské přehupy, běhání sem tam, absolutní dezorientaci, velice nečekané jednání režiséra okolo hlavních postav. No, vraťme se k té první špičkové polovině, kde jsem teda měla půlky stažený, protože lesní atmosféra a původ toho zla, co zde působilo hrdinům neklidné noci, mě vcelku dost děsila. Už se ani nepamatuji, kdy jsem se při nějakém hororu dívala na obrazovku skrz prsty. Když jsem si udělala obrázek, o tom, co je to teda straší, přišla otáčka o 360 stupňů a jeli jsme zase odznova. Hroznej maglajs nastal v té době, kdy se zatímní přežívší dostali na tu nasvícenou plochu a od té doby jsem se cítila jak na horské dráze. Možná kdybych opomenula věc (nechci spoilerovat), která mi tu trochu vadila, bylo by to skvělý FF překvápko roku 2011, k dokonalosti mi ale ještě trochu chybělo. ()

Nivenx

Další z řady found footage hororů. Tento příspěvek se liší tím, že je to tam celé absolutně nelogické a nereálné. Ve filmu je příšerně blbostí. Po stránce hereckých výkonů, tak nic moc, ale atmosféra byla občas opravdu brilantní, lekaček bylo také dost a rozhodně to byla docela jízda. Já jsem mírně překvapen a nebyla to pro mě ztráta času. Tak příště zase něco jiného. 55% ()

Khumbac

Vzhledem k tomu ze jsem o tom nic nevedel, jsem očekával víc ! I když ty chlupaté opice to mohli nečekaně rozjet, tak nakonec byli jen vedlejší element. Tak tak jak zde již někdo psal, zvuky jak z nějaké PC hry. Hokusy pokusy s viry, zmutované věci. Roztřepané záběry, většinou na zadky vystrašených hrdinek. ()

Estrellita

Trošku jiné, trošku zvláštní - to musím uznat. Ovšem nesnáším filmy točené na rozklepanou handycam, kde potřeštěné nanynky neustále ječí, kde lítá jedno fuck za druhým a kde není pořádně vysvětleno, o co tam vlastně šlo. Čekala jsem na vysvětlení, abych mohla případně zvýšit hodnocení. Dokonce jsem vytrpěla i ty příšerný závěrečný titulky... Přesto jsem se žádného logického konce nedočkala. Takhle to tedy i přes zajímavý vývoj příběhu a fajn zvrat jsou slabé 3*. 45% ()

Lopezka1982

Co se týče natočení ruční kamerou, tak to bylo dobře zpracované. Filmu nechybí napětí a strach, ale celkově mě to moc nebavilo. A ten konec prostě trapný, zmatený a přestřelený na mě. Už nikdy více. ()

nemik22

GRRR, zase ta ruční kamera. U každýho filmu, kde se takhle nešťastně rozhodnou, by mělo bejt velkým tučným písmem upozornění, že vás čeká 79 minut roztřeseného nekvalitního obrazu, nezaostřených záběrů a výpadků kamery. A já celou dobu trnu, kdy dojde baterka nebo kdy se někdo nasere a tomu otravovi kameru vyrve z rukou. Strašně to otravuje a odvádí pozornost a je to hrozná škoda. ()

ivan_drago

Dobré tak na epileptický záchvat aneb další found footage, tentokráte se zombie/alien tématikou... Zmatené (to asi schválně, ale klad filmu to rozhodně není), na svou stopáž neuvěřitelně zdlouhavé a nudné... ()

Avathar

Podobne ako napr. pri GRAVE ENCOUNTERS (ktorý ma bavil predsa len o niečo viac): Zase málo známy filmík, zase príjemné prekvapenie. Atmosféra dobrá. Trošku mi síce vadilo, že počiatočný strach z neznáma v druhej polovici ustúpil "akčnému bijáku," ale tempo to má slušné (aj vďaka rozumnej stopáži), takže na nudu nie je čas. Fajn. Spokojnosť. ()

kinghome

Začíná to jako klasická kempovačka s roztřesenou kamerou, nic jsem od filmu nečekal, proto mě hrozně překvapilo kam to začalo směřovat a konec je teda pořádnej mindfuck, čekal jsem toho hodně, ale tohle fakt ne, upřímně jsem musel ještě dost přemejšet, abych vstřebal co jsem vůbec viděl a co to bylo zač. Další plus je, že jsem fakt netušil kdo kdy umře a jak, sice mě to u někoho zklamalo, že tam nebyl dýl a u někoho zase, že hned nechcípl, ale to už je maličkost. Dokonce odpustím i klasicky roztřepanou kameru a pár naprosto zbytečných záběrů. Film je tak akorát dlouhý, je fajn že to nikdo nenatahoval, protože by to začala být nuda. 75% ()

uiu

Co to jako bylo? Začátek je na slušný 3 hvězdičky. Banda mladých lidí jede kempovat do lesa, v noci slyší divné zvuky a ve dne vidí divné postavy. Pokud vám nevadí tenhle typ hororu, s kterým začala Záhada Blair Witch, tak budete nadšeni. Jenže pak se žánr úplně změní, z lesa se přesouváme na nějakou tajnou vojenskou základnu a máme tu nějaký virus. Očividně chtěl někdo splácat několik hororových žánrů dohromady a vůbec se to nepovedlo. Celek pak působí prázdně a do toho je to plné klasických klišé - kamera, co předtím normálně fungovala v nejvypjatějších chvílích náhle zrní a vynechává obraz, postavy jen ječí a funí, když mají být potichu a chovají se naprosto nelogicky (nejlepší je přece vyběhnout z baráku ven, namísto, aby jste se v něm schovávali, že). ()

elanius

(103/2012, DVDRip) / Prvá polka klasický found footage. Druhá polka namakaná PC hra :). Obidve sú na slušnej úrovni, len škoda, že sa nič nevysvetlilo a cez potenciálne tak skvelý námet sa len doslova preletelo. Je jasné, že v tak malom rozpočte ako sa tvorcovia pohybovali to ani inak nešlo. Tentokrát by som si ale rozhodne nechal vysvetliť viac. (6/10) ()