Horor

USA, 2011, 83 min (Director's cut: 94 min)

• misterz

Aj keď nie som fanda trasúcej sa kamery a filmov natočených spôsobom dokumentu, tak aj tak Paranormal senility 3 je už hodne za hranicou môjho vkusu a toho, čo považujem za slušný horor. Tu o horore nemôže byť ani reči. Áno, nedá sa uprieť istá gradácia napätia, ale to na dobrý hororový kúsok nestačí. Keď už chýbajú bubáci (nerátam ten tieň na stene...) tak by som uvítal trocha desivejšiu atmosféru, niečo ako pri sledovaní Sinistera. Tam hlavný bubák tiež nestál zaveľa, skôr naopak, pretože pripomínal opitého M. Mansona. Film však zachránila vynikajúca, správne desivá hororová atmosféra. V tomto prípade to neplatí ani zďaleka. Jedinú dobrú lakačku, ktorá sa podarila nemá na svedomí "duch", ale jedna z hlavných postáv v rámci srandy. A tiež sa mi nepáčilo, že film už začal skĺzavať do satanistických mistérií, čo sa v tomto prípade absolútne nehodí. Jednotka bola lepšia.(24.4.2013)

Upřímně - Paranormal Activity nikdy nebyl můj šálek čaje. Nebo alespoň první díl. Nicméně s hororovou krizí došlo i na trojku. A i když pro mě otravné neduhy spojené s dokumentárním hororem nezmizely, tak považuju trojku za dost slušnou hororovou záležitost s dobrými nápady. Z nichž například pravidelné otáčení kamery je dost dobrý prostředek, jak navodit napětí a strach. Vytušíme, že něco uvidíme, a jak kamera pomalu najíždí, ukáže osobu u stolu, ale zase se otáčí a pak zase vrací - tady mi přišlo, že opravdu využili potenciál doku-záběrů. Navíc je fajn, že použití kamer je tu jakž takž ospravedlněno, takže z větší části odpadá nelogický tahání kamery všude sebou. I finále je uspokojivý a obě holčičky nelezou na nervy, za což je další palec nahoru. Pro mě lepší, než nezáživná jednička.(13.2.2012)

Vlastne opet to samy. Je sice fajn, ze se povedlo navazat na predchozi dily a mame tu jakejsi prequel, kterej by mel vse vysvetlit, jenze zaverecny vysvetleni je spis lehce usmevny. Jinak to je proste klasika, neustale dokola sledovani tri mistnosti, kde se vetsinu casu nic nedeje a kdyz se clovek poradne nesoustredi, tak ma sanci o nejaky to pohnuti predmetu nebo zavreni dveri lehce prijit. Ale je fakt, ze obcas je film vcelku mrazivej a tahle serie je jedno z mala, kde mi rucni kamera nevadi, ale je tu naopak k dobru. O fous lepsi nez druhej dil, ale zadnej zazrak.(28.5.2012)

Zaprvé: Nejlepší díl série (o dvě hvězdy lepší jak oba předchozí díly). Zadruhé: Takhle jsem se už dlouho nebál (je důležité si udělat vhodné podmínky pro sledování takového kousku, tzn. dobrá kvalita!!!, osamocenost, tma). Zatřetí: Co se atmosféry a napětí týče, tak ty jsou na té nejvyšší úrovni, chování postav mi sice přišlo chvílemi dementní, ale ta super hororová atmosféra, to dokázala přebít. Začtvrté: Naprosto odrovnávající lekačky, u jedné jsem myslel, že zemřu. Zapáté: Zajímavý závěr, jsem zvědavý na další pokračování, snad se toho ujmou tvůrci tohoto dílu. 75%(23.1.2012)

Slabší než jednička, ale zase mnohem nápaditější a snesitelnější než nezáživná dvojka. Příběh se chytře vrátil do minulosti, aby znázornil samotný počátek všeho zla a mohl tak opět trochu rozproudit divácké očekávaní, které se po druhém dílu muselo zákonitě vytrácet. Sice to výrazně doplácí na to, že se jedná už o třetí díl a úroveň strašení by musela zázračně vystřelit vzhůru, aby si divák ještě mohl nervózně kousat nehty a nechat se překvapit, ale atmosféra je tentokráte nepříjemně hmatatelná a příběh gradovaný přesně tím způsobem, jak jsem si od něj představoval. Ale v první půli se film pořád hrozivě vleče a ta amatérská kamera, která je při nočních scénách třešničkou na dortu, tomu spíše hodně ubližuje. A navíc mám vůči téhle sérii trochu předsudek a nahlížím na ní spíše jako na komerční výstřelek, než na duchařský horor, který se v budoucnu může stát nějakým kultem. Za málo peněz se také v dnešní době nic velkého nenatočí..(13.1.2013)

• - Natáčelo se od června 2011 do srpna téhož roku. (Hal_Moore)

• - Scéna, kdy Julie (Lauren Bittner) a Dennis (Christopher Nicholas Smith) kouří v posteli marihuanu, je odkaz na film Poltergeist (1982), kde hlavní postavy udělají to samé před tím, než v jejich domě začne strašit. (Goldbeater)

• - Jde o nejvýdělečnější díl série. (Hal_Moore)