Paranormal Activity 3

• USA Paranormal Activity 3 (více)
Trailer 2

I kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným. Snad kromě hrdinů filmu, kteří se s paranormálními aktivitami setkají na vlastní kůži. Vy ostatní toto setkání možná přežijete. (Bontonfilm)

Trailer 2

J*A*S*M

Se sérií Paranormal Activity mám jeden problém. Ta obsese všech členů rodiny (napříč generacemi) se neustále natáčet na kameru působí strašně strojeně. Kvůli tomu, že je potřeba divákovi usnadnit orientaci v ději mezi jednotlivými strašícími scénami, se tam ti lidé natáčejí i v situacích, kdy by se žádná skutečná persóna nikdy nenatáčela. Nejlepším řešením tohoto negativa by bylo upuštění od stoprocentního podílu doku záběrů, tzn. aby většinu filmu pořád tvořily noční záběry z kamer, ale dějetvorné posuny byly snímány normálně jako hraný film (takhle to dělal například nedávný found footage Undocumented. Pokud jste ovšem schopni na tuhle hru přistoupit, máte vyhráno. Paranormal Activity 3 je nejstrašidelnějším dílem série. Perfektně fungují lekačky (a je jich fakt hodně), v průběu celé stopáže se drží napětí (přičemž sem tam vyskočí do hodně velkých výšin) a v závěrečných pěti minutách jsem měl poprvý za ty tři díly pocit, že v tom baráku je přítomný fakt jakože kurva velký zlo. Herci jsou velmi dobří, působí autenticky. Chování postav je teda občas hodně sporný, uznávám, ale to už je holt dáno paradocu formou. Další bod - mytologie. Ta prequelem nabyla takové zajímavosti, že chci další díl a nejlépe co nejdřív. Zatím všechno dává smysl, nic si neodporuje, jen prostě zbývá prostor další věci odhalit až v pokračováních. Je víc než jasný, že takto koncipovaná frančíza nebude sedět všem. Někomu zdejší pomalé strašení bude připadat nudné, někdo nezkousne formu, někdo se ztratí v mytologii. Namachrované kecy lidí, kteří už od trailerů mluví o "stejné sračce jako minule", pak se podívají na první CAMrip a s ostatními stejně mentálně postiženými jedinci se začnou plácat po ramenou s tím, že měli pravdu, jsou nicméně slušně mimo mísu. Evergreen s hloupými Američany a jejich nepochopitelně utracenými miliony na pokladnách kin už se taky začíná ohrávat - u nás to s výhrou Tří mušketýrů 3D o stejném víkendu nebude o tolik lepší, ne? Na druhou stranu, jak se do hejtování libovolné série dostanou emoce a předsudky, je konec s racionální diskuzí, to je stará známá a přirozená věc, takže už mě to tolik nepřekvapuje. Zvyknul jsem si u Saw. No a pak mám na srdci ještě jednu věc, ale to už se neobejde bez SPOILERŮ, takže bacha... Spoiler: Co se týče scén, které byly v traileru, ale ve filmu se neobjevily: Po celou dobu očekávání PA3 (i před trailery) bylo zřejmé, že se děj bude točit kolem toho, na co Kristie a Katie vzpomínají v předchozích dílech - události, které se jim staly, když byly malé. Vzpomínají tam na to, jak pořádaly různé seance, do domu jim chodili různí divní lidé, Kristie byla pořád vyděšená, shořel dům. Všechno tohle se inzeruje v trailerech, ale NIC z toho není ve filmu. Z toho plyne překvapení ( = pointa) - ve trojce nakonec nejspíš vidíme něco, na co si sestry v dospělosti vůbec nevzpomínají! Vyvrcholení trojky otvírá spoustu možností. Holky ani matka (která nemusí být mrtvá) si po rituálu nebudou na nic pamatovat (jako Kristie na konci dvojky) a může se jet vesele dál. Strašlivé události vzpomínané dospělými sestrami (včetně onoho požáru) tedy možná teprve přijdou. Toto celé je jen moje úvaha, ale myslím, že je vzhledem k předloženým "důkazům" celkem legitimní. V tomto světle je pak nadávání na tvůrce (ti hajzlové naslibovali něco, co nesplnili!!!) přesně opačnou reakcí, než která by byla vhodná. Velmi šikovně překvapili :) Konec spoileru Horror movie of the year ()

verbal odpad!

Do třetice všeho zlého. Paranormální pasivita konečně vykrystalizovala v Abnormální peachovinu! Ale co. Několik synů Davidových zase naškrábalo pár nuzných mega a hlavně, že ti pitomci na to furt lezou do kina! Mohutně inspirován a poháněn mamonem jsem už včera večer nainstaloval do naší manželské ložnice svou stařičkou VéHáEsku, takže tak za rok očekávejte nekompromisně brutální horor a opravdovou "pokleslou" zábavu! Bude to mít čtyři nervydrásající hodiny, z čehož tři a půl budete čumět na to, jak znuděně spím a zbývajících třicet minut budu pod peřinou pouštět duchy. Teda kecám. Aby jste se opravdu posrali strachy, půjdu se kolem třetí napít, spadne mi z linky hrnek a rozhoupe se mi v kuchyni lampa!!!!! To je terror, co?? A aby toho nebylo málo, nahraju pak na tytrubko.com pětihodinový ředitelův řez, jenž bude obsahovat dokonce všech nekonečných třicet sekund děsuplného, manželského sexu a dokonce zvažuji, nemrsknu li do závěru naprosto exploitační návštěvu tchýně!! To už by ale mohly slabší povahy omdlévat hrůzou.... ()

Rob Roy

Tobyho doma mít nechcete -- Výborná Trojka, která v mých očích snad i předčí druhý díl. Koncept je stále stejný, ale díky zasazení do minulosti dojde k několika příjemným osvěžením. chytrý Nápad s oscilační kamerou, humor, osmdesátkový design a hlavně působivý casting hlavní dětské role. Pokud ale autenticita, dokumentárnost a styl strašení téhle série není váš šálek, tak u třetího dílu budete nejspíš trpět stejně jako u minulých. A pokud jste viděli trailer (já ne), tak jste v prdeli taky, protože většina těch děsivých věcí z něj se do filmu vůbec nedostala - skoro to vypadá na možnost nějaké extended verze. Spolu s Insidious nejlepší letošní "home horor" a ty prachy jim přeju. Pokud se tahle série skončila, tak neva, ale pokud se bude pokračovat s podobně dobrými nápady, tak si ještě jeden díl rád dopřeju :). P.S. Zpětně jsem si pustil druhý díl a příběhová mytologie do sebe působivě zapadá. I tak je ale pořád co vysvětlovat. Po obrovských tržbách prvního dne promítání nepochybuji o čtvrtém dílu ()

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $104,028,807Tržby Celosvetovo $207,039,844Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,029,350 //počet predaných kusov 201,568║ Až na pár slušných scén opäť neskutočne vatové(aj to dve "ľakavé" scény sú len tak pre pobavenie mimo strašenia duchov) a nedomyslené, ťažko povedať akú výpovednú hodnotu od toho tvorcovia čakali, je to len guláš chvíľkových nápadov, nehorázneho klišé, ťažko pochopiť a to už po 3x kto by ostal v dome kde straší??? A nechal svoje detičky vystaviť čudesným výjavom. Osobne je to podľa mňa jedna z najhorších filmových sérii čo kedy vznikla. /15%/ ()

POMO

Upgrade série ma neteší - zlo malo ostať stopercentne "paranormálne", nemalo sa viazať na satanské znaky a nemalo byť pomenované z kalendára. Na druhú stranu na jeho vyčínanie čakáme kratšie než v predchádzajúcich dieloch, a napätie je opäť dôkladne vygradované od prvotných náznakov strachu až k paralyzujúcemu zdeseniu. A to milujem :-) Trojka je zatiaľ najdiváckejšia, skúste to s ňou, i keď predchodcom neholdujete. Stúpajúci komerčný úspech série je obdivuhodný, producent Akiva Goldsman má kľúč od zlatej bane, stojacej na centových základoch. ()

• Film byl do kin distribuován pod krycím názvem Sports Camp. (SidneyP)
  • Jde o nejvýdělečnější díl série. (Hal_Moore)
  • Natáčelo se od června 2011 do srpna téhož roku. (Hal_Moore)

Související novinky

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

03.01.2012

...je Paramount Pictures. Včera jsme tu s Rogerem Ebertem sténali nad dramatickým úbytkem diváků v kinech. To samozřejmě neznamená, že by se tok peněz v Hollywoodu zastavil. Nejlepším hráčem loňska…