Horor

USA, 2011, 83 min (Director's cut: 94 min)

• Filmmaniak

Neuvěřitelná nuda. Oceňuji autenticitu, provázanost a stylizaci do konce 80. let, na pořádné strašení si ale musíte tři čtvrtě (!) hodiny počkat. Oproti celkem povedné dvojce je tohle spíš návrat k prvnímu dílu, kde jsou největšími trumfy zabouchávání dveří a nadzvedávání peřiny. Akorát snad závěrečná pointa je celkem fajn, výslednému skóre to ale moc nepřidává.(26.10.2011)

• Zeck

Panečku, tentokrát tam nebyl jen jeden fádní stín, ale rovnou létaly židle! Skutečně nevím jak velká sračka musela být dvojka, když tento prázdný shit bez scénáře někdo chválí jako skvělý posun vpřed. Fakt, že kazetová kamera z 80. let má lepší obraz než leckteré dnešní digitální HD kamery jsem v rámci "real nahrávky" ignoroval, ale nemohl jsem nevidět ten trapný pokus o příběh, který selhal snad ve všech směrech. Do teď jsem vlastně nepochopil celou pointu filmu a pokud už čumím na trapný horor o nahrávání duchů na kameru, nehodlám jí pak zjišťovat na diskuzích jenom proto, že scénárista byl kokot a režisér ještě větší. Uznávám, že jsem se párkrát lekl, bohužel ne díky gradaci napětí a nějakém inovativním "baf efektu", ale díky zkurvenému ozvučení, kdy se zvuk zvýšil z vteřiny na vteřinu o 300% při "lekací" scéně, protože rejža je impotentní debil, co neumí pracovat s napětím a tak pokládá za jedinou možnost jak vyděsit diváka, nechat mu popraskat okna v baráku. Vyždímejte to prase pořádně, snad to 10. pokračováním skončí... 20%(26.8.2012)

Někde jsem četl, že při poslední dvacetiminutovce třetího dílu zemřelo několik lidí na zástavu srdce..Hehe, teď už alespoň vím, že to byla další bulvární píčovina. Trojka je jen omletí toho samého dokola, nic nového, nic jiného, přesto pár lekaček pěkně zafunguje...Takhle přesně jsem to čekal a proto jsem vlastně vcelku spokojený. 3*(14.8.2012)

Upřímně - Paranormal Activity nikdy nebyl můj šálek čaje. Nebo alespoň první díl. Nicméně s hororovou krizí došlo i na trojku. A i když pro mě otravné neduhy spojené s dokumentárním hororem nezmizely, tak považuju trojku za dost slušnou hororovou záležitost s dobrými nápady. Z nichž například pravidelné otáčení kamery je dost dobrý prostředek, jak navodit napětí a strach. Vytušíme, že něco uvidíme, a jak kamera pomalu najíždí, ukáže osobu u stolu, ale zase se otáčí a pak zase vrací - tady mi přišlo, že opravdu využili potenciál doku-záběrů. Navíc je fajn, že použití kamer je tu jakž takž ospravedlněno, takže z větší části odpadá nelogický tahání kamery všude sebou. I finále je uspokojivý a obě holčičky nelezou na nervy, za což je další palec nahoru. Pro mě lepší, než nezáživná jednička.(13.2.2012)

Nejprofesionálnější a nejdiváčtější díl z celé série.Po druhém díle a stížnostech si tvůrci jasně uvědomili, že to chce radikální změnu a tak dvojice režisérů moc nedbala na diváky s kardiostimulátorem.Herecké obsazení je výborné, sympatické a herecky přesvědčivé.Lekačky prakticky začínají hned po pár minutách a až do konce se nezastaví, v kině sem byl zapadlej do křesla, byl sem úplně bledej a zesranej.Jedna holka šla dokonce po filmu do kolen a v předsálí jí někdo musel polejvat vodou, tohle dělá prostě Paranormal s lidmi, kteří něco vědí o duchařině a na všechny hatery týhle série se já můžu jenom usmívat, jelikož nevědomost a omezenost je prostě sladká, tudíž ty ubožáky vlastně chápu.Když na konci vše vygradovalo v tempu takovém, že už půlka sálu ani nemohla dejchat, byl sem spíš lehce zklamaný, na druhou stránku nám ale bylo témeř všechno vysvětlený, sice né tak úplně jak sem čekal, ale pro změnu zase docela jako krutě nečekaně.Není to příběhove tak napínavé jako první díl, který mám pořád nejradši, ale jako kulervoucí atmosférák to funguje dokonale a je prostě úžasné, jak z 5 miliónového rozpočtu vytřískáte 200.Tomu se řiká zabespečit se na důchod.Když jsem se dozvěděl, že 4tý díl točí ti samí lidé, těšil jsem se do kina, bohužel jsem kino vynechal a teď, pár měsíců po premiéře jsem spíš na vážkách, jelikož rezence jsou k 4tému dílu nemilosrdé i od zajetých fans.Tenhle díl je ale bez pochyb hodně platným hororovým zářezem, který nám ukázal vznik zla, které nás bude dle výdělků "strašit" ještě hodně dlouho.80%.(24.1.2013)

• - Film byl do kin distribuován pod krycím názvem Sports Camp. (SidneyP)

• - Natáčelo se od června 2011 do srpna téhož roku. (Hal_Moore)

• - Spoiler: Režisérské duo se rozhodlo natočit několik děsivých scén pouze pro trailer s tím, že v samotném filmu se vůbec neobjeví. Důvodem bylo přilákat diváka a zároveň neprozradit scény, které by jej poté mohly vylekat. (korbitch22)