Horor

USA, 2011, 83 min (Director's cut: 94 min)

Nejprofesionálnější a nejdiváčtější díl z celé série.Po druhém díle a stížnostech si tvůrci jasně uvědomili, že to chce radikální změnu a tak dvojice režisérů moc nedbala na diváky s kardiostimulátorem.Herecké obsazení je výborné, sympatické a herecky přesvědčivé.Lekačky prakticky začínají hned po pár minutách a až do konce se nezastaví, v kině sem byl zapadlej do křesla, byl sem úplně bledej a zesranej.Jedna holka šla dokonce po filmu do kolen a v předsálí jí někdo musel polejvat vodou, tohle dělá prostě Paranormal s lidmi, kteří něco vědí o duchařině a na všechny hatery týhle série se já můžu jenom usmívat, jelikož nevědomost a omezenost je prostě sladká, tudíž ty ubožáky vlastně chápu.Když na konci vše vygradovalo v tempu takovém, že už půlka sálu ani nemohla dejchat, byl sem spíš lehce zklamaný, na druhou stránku nám ale bylo témeř všechno vysvětlený, sice né tak úplně jak sem čekal, ale pro změnu zase docela jako krutě nečekaně.Není to příběhove tak napínavé jako první díl, který mám pořád nejradši, ale jako kulervoucí atmosférák to funguje dokonale a je prostě úžasné, jak z 5 miliónového rozpočtu vytřískáte 200.Tomu se řiká zabespečit se na důchod.Když jsem se dozvěděl, že 4tý díl točí ti samí lidé, těšil jsem se do kina, bohužel jsem kino vynechal a teď, pár měsíců po premiéře jsem spíš na vážkách, jelikož rezence jsou k 4tému dílu nemilosrdé i od zajetých fans.Tenhle díl je ale bez pochyb hodně platným hororovým zářezem, který nám ukázal vznik zla, které nás bude dle výdělků "strašit" ještě hodně dlouho.80%.(24.1.2013)

• Allien.9

Ta otáčející se kamera na pomezí obývacího pokoje a jídelny byla luxusní (s každým otočením se jsem čekala, odkud co vyletí:-)), zvýšila se i koncentrace poltergeistovských úkazů za jednotku času (tj. z jednoho na cca. pět za hodinu), zbytek je ale typické "Abnormal Passivity". Na rozdíl od "PA" a "PA 2" jsem však tento díl dokoukala (i když nebylo o co stát...), a tudíž fakt, že se jedná o nejlépe hodnocený díl série, výjimečně i chápu.(12.10.2014)

Nebýt těch náctiletých holek, které se smály a řvaly ve chvíli, ve které jsem taky já potřeboval... lekl bych se, no dané slečny mi danou situaci zlehčily a v rámci šokové terapie pomohly, ehm... skvostné díky, a co jako? Paranormal Activity III jako prolog k daným dvoum už hotovým bu bu snímkům... opět nemůžu nic říct, protože v rámci žánru dost dobrééé. Opakuju, já rád klasickou duchařinu, kde v zavěru nikdo nemusí a taky nechytá ďábla po pokoji jako v "scary movie". Klasických 6-7/10(10.11.2011)

• Roman.Ticka

Tak nevím, či horory už taky nejsou co bejvaly, mám v tom mezery, ale upadá to nějak. Bejvák to byl obstojný, až na oblíbené americké open space pokoje - pro děcka riziko pádů ze schodů, pro rodiče nahrážka antikoncepce. Ještě pár chyb by se na tom kvartýru našlo plus sem tam zemětřesení není taky žádná sláva. No a to je tak vše. Vlastně se neustále natáčelo v baráku, asi v rámci propagace pořadů Bydlení je hra, Prostřeno! nebo Jak se staví sen (bourá). V roce 1988 se tomu říkalo kamerování, dnes se to nazývá Stalking. Výraz pochází z Ameriky 90. let 20. století. Že by pouhá náhoda?! To zas byl neskutečný propadák, čeče... ;-)(24.7.2013)

Slabší než jednička, ale zase mnohem nápaditější a snesitelnější než nezáživná dvojka. Příběh se chytře vrátil do minulosti, aby znázornil samotný počátek všeho zla a mohl tak opět trochu rozproudit divácké očekávaní, které se po druhém dílu muselo zákonitě vytrácet. Sice to výrazně doplácí na to, že se jedná už o třetí díl a úroveň strašení by musela zázračně vystřelit vzhůru, aby si divák ještě mohl nervózně kousat nehty a nechat se překvapit, ale atmosféra je tentokráte nepříjemně hmatatelná a příběh gradovaný přesně tím způsobem, jak jsem si od něj představoval. Ale v první půli se film pořád hrozivě vleče a ta amatérská kamera, která je při nočních scénách třešničkou na dortu, tomu spíše hodně ubližuje. A navíc mám vůči téhle sérii trochu předsudek a nahlížím na ní spíše jako na komerční výstřelek, než na duchařský horor, který se v budoucnu může stát nějakým kultem. Za málo peněz se také v dnešní době nic velkého nenatočí..(13.1.2013)

• - Spoiler: Symboly, objevující se za obrazy v domě babičky, jsou zjednodušené verze Solomonova pentagramu a Lemegetonu. Tyto symboly, které používali Gótové, byly používány k vyvolávání a ovládání démonů. (Hal_Moore)

• - Film byl do kin distribuován pod krycím názvem Sports Camp. (SidneyP)

• - Hra s Bloody Mary, fan-cam a několik jevů v kuchyni původně nebylo ve scénáři, přidala je tam až režisérská dvojice, která tyto nápady dostala. (Goldbeater)