• Nizozemsko

Horor

USA, 2011, 83 min (Director's cut: 94 min)

PA3 má tísnivou atmosféru, kterou nejen vidíme, ale i cítíme. Rozvíjející se prostředí ještě o třídu výš než v předchozích dílech. Vše působivě do sebe zapadá. Nejen, že hororový žánr filmařiny se připravuje v předchozích dílech po hodinové stopáži, tu se na nás chystá už od prvních desítek minut. Tvůrci splnili naše očekávání. Série PA je novodobá hororová seance, která je hodně sledovaná. Joost se Schulmanem jsou výborní, a pokud dostanou více peněz, máme se na co těšit. Paranormal Activity 3 je nejlepší díl ze všech, a vůbec neuškodí, když si pustíte právě trojku, i když jste neviděli předchozí díly.(10.6.2012)

Někde jsem četl, že při poslední dvacetiminutovce třetího dílu zemřelo několik lidí na zástavu srdce..Hehe, teď už alespoň vím, že to byla další bulvární píčovina. Trojka je jen omletí toho samého dokola, nic nového, nic jiného, přesto pár lekaček pěkně zafunguje...Takhle přesně jsem to čekal a proto jsem vlastně vcelku spokojený. 3*(14.8.2012)

• Allien.9

Ta otáčející se kamera na pomezí obývacího pokoje a jídelny byla luxusní (s každým otočením se jsem čekala, odkud co vyletí:-)), zvýšila se i koncentrace poltergeistovských úkazů za jednotku času (tj. z jednoho na cca. pět za hodinu), zbytek je ale typické "Abnormal Passivity". Na rozdíl od "PA" a "PA 2" jsem však tento díl dokoukala (i když nebylo o co stát...), a tudíž fakt, že se jedná o nejlépe hodnocený díl série, výjimečně i chápu.(12.10.2014)

• misterz

Aj keď nie som fanda trasúcej sa kamery a filmov natočených spôsobom dokumentu, tak aj tak Paranormal senility 3 je už hodne za hranicou môjho vkusu a toho, čo považujem za slušný horor. Tu o horore nemôže byť ani reči. Áno, nedá sa uprieť istá gradácia napätia, ale to na dobrý hororový kúsok nestačí. Keď už chýbajú bubáci (nerátam ten tieň na stene...) tak by som uvítal trocha desivejšiu atmosféru, niečo ako pri sledovaní Sinistera. Tam hlavný bubák tiež nestál zaveľa, skôr naopak, pretože pripomínal opitého M. Mansona. Film však zachránila vynikajúca, správne desivá hororová atmosféra. V tomto prípade to neplatí ani zďaleka. Jedinú dobrú lakačku, ktorá sa podarila nemá na svedomí "duch", ale jedna z hlavných postáv v rámci srandy. A tiež sa mi nepáčilo, že film už začal skĺzavať do satanistických mistérií, čo sa v tomto prípade absolútne nehodí. Jednotka bola lepšia.(24.4.2013)

Po shlédnutí PA3 jsem si uvědomil, že zřejmě nikdy nebudu před zrcadlem vyslovovat slova Krvavá Mary (Bloody Mary). Film bohatý o kvalitní lekavé scény a v závěru dokonce na pořádnou akci. Jediné co bych asi vytkl je malinko podivnější střih závěru filmu a fakt, že scény z traileru se ve filmu vůbec neobjevily, což mi osobně vůbec ale vůbec nevadilo. Paranormal Activity 3 je zároveň můj nejintenzivnější hororový kino-zážitek. Tak podělanej strachy jsem z kina nikdy neodcházel. Ono když se vezme v potaz to, že sál byl vyprodaný, tak jsem se mnohdy lekl reakcí mladých slečen, než scény ve filmu. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(26.10.2011)

• - Spoiler: Režisérské duo se rozhodlo natočit několik děsivých scén pouze pro trailer s tím, že v samotném filmu se vůbec neobjeví. Důvodem bylo přilákat diváka a zároveň neprozradit scény, které by jej poté mohly vylekat. (korbitch22)

• - Spoiler: Symboly, objevující se za obrazy v domě babičky, jsou zjednodušené verze Solomonova pentagramu a Lemegetonu. Tyto symboly, které používali Gótové, byly používány k vyvolávání a ovládání démonů. (Hal_Moore)

• - Spoiler: Zřejmě nejděsivější část traileru, hru Bloody Mary, provozují Katie (Chloe Csengery) a Kristi (Jessica Tyler Brown). Ve filmu hru provozuje pouze Katie a její společník je Randy (Dustin Ingram). (t.mon)