Paranormal Activity 3

• USA Paranormal Activity 3 (více)

I kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným. Snad kromě hrdinů filmu, kteří se s paranormálními aktivitami setkají na vlastní kůži. Vy ostatní toto setkání možná přežijete. (Bontonfilm)

Arigato

Rozšíření příběhu v podobě prequelu je zajímavý nápad. Třetí díl v mých očích navrací sérii zpět na podobně důstojnou úroveň, jakou nastavila jednička. Drží se osvědčeného konceptu, ale na rozdíl od předchozího dílu neopakuje stejné chyby a není třeba čekat půlku filmu na nějakou tu paranormální akci. Postavy jsou přirozené a vcelku sympatické. Atmosféra funguje stejně jako v prvním dílu a společně s inovativním přístupem graduje přesně tak, jak by měla. Musím uznat, že pár scén bylo obzvlášť povedených. Kdo se při sledování jakéhokoliv dílu údajně nikdy nebál nebo neměl přinejmenším divný pocit, ten si lže do kapsy. ()

kestrel

Od uvedenia prvého dielue tejto série ubehlo už pár rokov a doteraz ste sa Vy, ako divák, už stihli rozhodnúť, či sa Vám páči alebo nie. Trojka je presne to isté čo jednotka a dvojka, ale to nevadí. Nikto nejde na film "Paranormal Activity" pre shakespearovkú kvalitu dialógu alebo mnohovrstvový príbeh, nie. Idete tam, pretože uvidíte, ako sa dejú čudné veci hromade ľudí podobným Vám samým. "Paranormal Activity" je jedným z vyhýnajúcich minimalistických hororov, a to sa prejavuje tým, že jeho desivosť stojí na tom, koľko veľa Vám neukáže, narozdiel od moderných vnútornosťami a kečupovej krvi preplnených záležitostí. Hrá na tie najbazálnejšie strunky - kto z Vás sa ako malý nebál, keď večer ostal sám doma? Filmári neukážu nič, a o to horšie sú veci, ktoré do týchto medzier doplní Váš mozog. Keby som o tomto filme mala niečo povedať, tak by to bolo, že svoje publikum veľmi dobre pozná, vie presne, aké majú očekávania a ako reagujú na to, čo sa na plátne ukáže, čo mi prišlo až brilantne využité v istej scéne s plachtou a pubertiačkou v kuchyni. Ničím iným než geniálnym nie je využitie rotujúcej kamery - po technickej stránke každá ďalšia kapitola v tejto sérii dokáže vždy príjemne prekvapiť. S postavami je veľmi ľahké súcitiť, sú to všetko veľmi sympatickí ľudia, ich interakcie sú natoľko prirodzené a nenútené, až Vám príde ľúto, že sa im stanú všetky tie strašné veci, ktoré viete, že sa im stanú. Isteže, sú tam aj hluché miesta a falošné "BOO!" momenty, ale znova, Oscara za scenár nikto za "Paranormal Activity" nedostane. Filmári to vedia, Vy to viete, no na konci si ani jeden z Vás nepríde, že by jeho inteligencia bola nejakým spôsobom urazená. Pokiaľ sa Vám páčila jednotka a dvojka, nemôžem tento film dostatočne odporučiť. Pokiaľ Vám ani jeden z predošlých filmov nesadol, nesadne Vám ani tento. Pre pánov - naozaj nie je nič lepšie, na čo v dlhý, studený októbrový/říjnový večer zobrať nejakú slečnu. Celý čas sa Vás bude kŕčovito držať, akoby jej šlo o život. ()

icone

Pri jednotke som sa smiala a pri trojke som občas vrieskala. Fajn ľakačky a atmosféra perfektná. Tú jednu hviezdičku musím dať dole kvôli koncu a záverečnej pointe. Inak veľmi dobré :) ()

Ondrew

Nechapem, skratka n.e.c.h.a.p.e.m. Pevne som veril, ze aspon treti diel serie "Paranormal Activity" ma z hladiska atmosfery dostane do kolien, avsak opak je pravdou. Tvorcovia pouzivaju stale rovnake metody, pomocou ktorych sa snazia vydesit divaka, lenze nakolko dane postupy akosi nefungovali ani pri prvom a druhom dieli, tazko mozno dufat, ze by tato nadstavovana kasa mohla z cista jasna pri trojke vyraznejsie zabodovat. Nebyt poslednych minut filmu, ktore maju co-to do seba, bolo by to (zase!) takmer na odpad. Lez viac, nez 15% neudelim. ()

TheMe

Po shlédnutí druhého dílu se najde zřejmě jen málo odvážlivců, co si pustí trojku. Když při dvojce vstávaly hrůzou vlasy, tak asi každý mi dá za pravdu, že to nebylo z důvodu strachu z "děsivých scén". Trojka se tudíž nabízela jako vyložený propadák. Zde však naštěstí opravdu platilo, že hlouběji než její předchůdkyně klesnout nemůže. Příběh opět není nikterak oslnivý a některé věci nedávají smysl, ale to ani nikdo čekat nemohl. Jako "lekavka" však film působí velice dobře. Nevěřím tomu, že bych z filmu měl takový prožitek doma u televize jako jsem měl v kině. Myslím si, že třetí díl napravil reputaci za díl druhý, ale u něj by se mělo zůstat a o další tvorbu se nepokoušet. Pokud však přijde i čtvrté pokračování (nevím o čem by mělo být, ale to jsem nevěděl ani u čtyřky Pirátů z Karibiku), tak určitě dvě hodiny v kině obětuji. ()

vilusinska

Takže lidičiky,shlédla jsem to a ikdyž jsem asi čekala mnohem víc tak to nebylo vůbec špatné, a pokud je tohle poslední díl z řady paranormal tak se vlastně malinko vysvětlilo proč se ten démon držel hlavně v jejich rodině.Rozhodně tady nebudu říkat nééé je to blbost vůbec se na to nekoukejte je to ztráta času, spíš vám řeknu jen se podívejte a udělejte si vlastní názor. ()

Rieux

Po sterilnej jednotke a zbytocnej dvojke prislo v skutku necakane prekvapenie. Napatie a strach sa kona, hoci v nedotiahnutej podobe. Ale pekne od zaciatku! Opat vidime film pozliepany z video zaznamov v dome kde v noci zly demon vylieza spoza dvierok, trieska dverami, zapina svetla a nahlas dycha. Pozitivne oproti predchadzajucim dielom je, ze scenok typu "zena sa zabava v bazene za svetleho dna, nalieva si dzus a smeje sa do kamery" je pomenej. V uvode potesi jedna fest dobra lakacka, ktora sice s dejom nema vela spolocneho, ale znudeneho divaka potesi. Napriek vlecucemu sa pribehu, atmosfera neposobi takym fadnym dojmom ako minule a slubuje, ze ukaze nieco viac nez iba otvarajuce sa dvere - co sa k mojmu velkemu poteseniu naozaj udialo. Nechcem spoilovat, ale necakane stretnutie v zaverecnych minutach ma prikovalo k stolicke a pomyslel som si: "Uuuj do riti, neprijemne". Bohuzial napriek ocividnej snahy rozhybat lady a posunut pribeh po dejovej ako aj po hororovej stranke obsahuje film aj tak prilis vela hluchych miest, ktore mali navodzovat pocit stiesnenosti a gradujuceho napatia. Vyzera to tak, ze seria PA pomaly ale isto prebera halloweensku stafetu po Saw. Mnozstvo nevysvetlenych otazok, ktore si zo zhliadnutia zoberiete bude automaticky viest k dalsiemu pokracovaniu... ()

david666

ač nerad, musímse přiznat, že jsem se málem po...:-) tato série prostě u mě funguje perfektně. Vždycky mám u toho bobky. navíc se mi zdá, že každý další díl je ještě více strašidelný ..... nebo už stárnu:-) ()

Legie

Další z řady "skutečných filmů". Pokud je mi u konce filmu jedno kdo přežije a kdo ne, tak je na filmu něco špatně. ()

eternity1

Druhý diel sa mi veľmi nepáčil a tak som bol zvedavý na trojku, či to bude ešte slabšie alebo sa tvorcovia polepšia. Našťastie sa stala druhá možnosť a trojka sa mi vidí o dosť lepšia ako dvojka, aj keď je škoda, že sa na jednotku nechytá. Výhodou tohto filmu oproti iným hororom je to, že v napätí nás drží takmer po celý čas, čo sa mi naozaj často nestáva. ()

Hookins86

Po dobré 1čce, přišla nudná 2jka a po té lekačkami nacpaná 3jka, která je asi nejlepší. Konečně serie, která neupadá, ale naopak se zlepšuje... PS:byl jsem zlehka připosrán O_O ()

Oggy007

Tuto serii bud milujete nebo nenavidite. Ale pokud nekdo s rozpoctem 5 mil. udela trzby 205 mil., pak nemuze byt film az tak spatnej. Myslim, ze v ramci sveho zanru jde o povedeny film. pro me ani nuda, ani extra vykon, takze prumer. ()

Prothean

Tohle pokračování není nijak zvlášť strašidelné, scény jsou pouze furt dokola opakovány a ve filmu se jedině objeví pár nových scén kde jde vidět obrys ''démona'' a na rozdíl od Peliho jedničky vám tohle pokračování s Paranormal Activity 2 nepřipadá nijak zvlášť strašidelné spíš je to jako jeden film který se furt dokola opakuje akorát na jiných místech a jinými herci kromě Katie Featherston ale ta se ve filmu ukáže asi tak po dobu cca 2 minut. ()

halberdier

Celkem nechápu poměrně vysoké hodnocení tohoto dílu. Pro mě osobně má série sestupnou tendenci a třetí díl se mně zdá nejslabší. Až na pár lekaček jsem se většinu filmu nudil. Ani závěr nebyl tak silný jako třeba v jedničce. Tahle série už nemá co nabídnout, ale dokud bude vydělávat, bude se stejně dál natáčet a ani se nebudu divit, když bude za pár let v kinech Paranormal Activity 7...PS. Život ducha/ démona musí být asi hodně nudný, když celou dobu má na práci jen posunování nábytku, zavírání dveři a houpání světel:-) ()

Braga

U tohoto dílu Paranormal Activity jsem se bál , nebudu lhát, že ne. S minimalistickými prostředky se dají provádět divy. Navíc, trojka byla o něco "akčnější", než dvojka, kde se snad ještě déle čekalo na to, že se něco stane. ()

Jack_F.

Nechápu, jak někteří hodnotí horory. Sami pusuďte. Uživatel HollyW napsal tohle: "Opět další infarktové stavy. Asi největší ze všech tří dílů. Občas mě udivují reakce herců. Já něco někde slyšet šramotit, nebo chodit, nebo škrábat, tak mám během dvou sekund porožíhaný všechny světla v baráku a možná i zdrhám pryč, co nejdál. A už by mě tam nikdo nikdy nedostal. Ale tak co já vím, že ? :D" A následně dal tři hvězdy. A není podstata hororu jak vás vyleká? ()

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

04.01.2012

...je Paramount Pictures. Včera jsme tu s Rogerem Ebertem sténali nad dramatickým úbytkem diváků v kinech. To samozřejmě neznamená, že by se tok peněz v Hollywoodu zastavil. Nejlepším hráčem loňska… (více)