Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Orthank

Čo k tomu dodať. Každoročná "vyciciavačka peňazí" bez hlbšieho zmyslu. More peňazí utratených na obrovskej výprave a megalomanských trikoch už zaváňa hriechom. Čistá popkornová zábava letného kina výraznejšie nesklame, pretože nemá čím a už vôbec nenadchne, pretože o to už vonkoncom nemá nikto záujem. Veľkolepá prechádzka slušne zredigovanou gréckou mytológiou vychádza tak maximálne na jedno pozretie. 50% ()

Rapikk odpad!

Pokročilá grafika by měla dokreslovat příběh, toho se ve Hněvu Titánů ale nedočkáme. Tato nechutnost totiž žádný příběh nemá. Tupá přímočarost, žádný náznak jakéhokoliv zvratu a o absenci jakýchkoliv emocí ani nemluvím. Tím ale nekončíme! Bohové se chovají nelogicky aneb Hádes napřed vypustí Chrona, aby se ho o minutu později zase snažil nacpat pod zem. Ti kyklopové působí hezky, ale jejich scéna nijak neovlivnila jakýkoliv aspekt celkového dění. Tak jinak zbytečná grafická vycpávka, nic víc. Postavy nebyly ničím výjimečné, herecké výkony nula a postava Poseidonova syna prostě nemohla být zbytečnější. Dále jsem nepochopil Perseuovu biologii. Po úvodním střetu s chimérou se bolestí nedokázal ani hýbat a měl trhliny po celém těle. Ale když ho Ares několikrát omlátil o zeď, tak i poté skákal a běhal jako čiperka. A už vůbec nechápu, jak mohl společně s Pegasem proletět tekutou lávou a ani mu neohořely spoďáry. Z tohoto filmu si odnáším akorát bolehlav způsobený několika enormními facepalmy. ()

Ripley

Hněv Titánů má jednu výhodu a to tu,že není srovnáván s klasikou z osmdesátých let.To byl veliký handicap Souboje Titánů z roku 2010.Nicméně srovnávání se tu nabízí s již zmíněným předešlým dílem.Je to k nevíře :-),ale i přesto,že "dvojka" má jiného režiséra i scénáristy,je zde naprosto vše(kromě triků)stejně špatně jako u jedničky.MINI SPOILER!:Co se týče názvu filmu,přejmenoval bych to na Souboj bohů nebo Zkáza bohů. ()

B4TM4N

No, jako přísně po desetiminutovkách sekvencovaný výplach už jsou Titáni o řád stravitelnější. Jenom příště místo těch příbuzenských pout (pozoruhodné, z čeho všeho se dá udělat rodinný film!) raději mrtvoly, lemující řádnou slasherskou jízdu. Přes všechnu tu epiku jich totiž - pokud odečteme Kronovo máchání - bylo ve filmu snad 9. ()

Ledkodlaq

Poněkud ujeté, nepovedeně netradiční pojetí řecké mytologie a v tom je právě ta bolest, aneb pojďme natočit, jak by to bylo, kdyby to vlastně vůbec nebylo a co by se stalo, kdyby se něco stalo.. jinak. Ty 3* (necelé) jsou za pěkné vizuální zpracování, které na film této úrovně příjemně překvapilo (a tím to příjemné končí). ()

iampatrik

75% Šel jsem do kina s tím, že si užiju akčně-antickou řežbu, která mě pobaví hlavně svým vizuálem a akcí. To jsem taky dostal. Samozřejmě kdybych počítal tupý příběh, průměrný scénář, hodnocení by padalo níže, s tím jsem však na film nešel a svůj úkol - film na odreagování - Hněv Titánů splnil na jedničku. ()

Sufferer

Pusťte z hlavy, že vás Jonathan Liebesman prevedie spletitým dejovým labyrintom. Scenár bez väčších komplikácii a emócii ženie postavy z bodu A do bodu B a gro pozornosti upriamuje na atrakcie ako silu, ktorá všetko posúva dopredu. Dôležitejšiu úlohu než samotní herci hrajú špeciálne efekty. Každý jeden utratený dolár premenili majstri efektov a filmoví dizajnéri na parádne kreatúry, atraktívne prostredie, ale aj tretí rozmer, ktorý do istej miery (konečne) plní svoj účel. Škoda-preškoda premárneného hereckého talentu i bohatej gréckej mytológie, ale pokiaľ dokážete svoje očakávania udržať pri zemi, čaká vás pomerne zábavná psychohygiena. Mne prišla vhod. (Kino 3D) ()

Prochy38

Hněv titánů se nebojím tak nějak vším přirovnat k Souboji titánů. Ono se toho moc nezměnilo. Natočeno je to ve stejném stylu a hloubkou a silou to původnímu dílu z roku 1981 nesahá ani po kotníky. A přitom by v pohodě mohlo. Dobře vymyšlené pokračování, hodně vymakané efekty i kvalitní hudba. Proč je to teda natočeno tak zvláštně? Akce je hodně dobrá, i když konfrontace mezi bohy a mezi lidmi má hodně trhlin... Je to škoda, protože to mělo potenciál! Ale je jasně vidět, že tady se klade důraz hlavně na vizuál. R. Pike byla moc krásná, ale Andromeda jako válečnice? No pardon!? Fakt je to škoda. U mě takové 3,5*, protože já si ten vizuál ještě pořád dokážu naplno užít. Uvidíme, s čím přijde avizovaný třetí díl... ()

ondrula

Digitální masakr, kterej dává na prdel klasický řecký mytologii. Je to samosebou akční řežba a spektákl jedoucí na vlně popularity různých pseudoantických seriálů typu Spartakus, akorát že s větším rozpočtem, lepšími herci a dražším grafickým software. Cílovou diváckou skupinou je samosebou zhýčkaný a znuděný, popcornem vyžraný americký teenager, kterej je línej přemýšlet. Pro mě měl film navíc jeden senzační bonus, totiž že se zde konečně bok po boku setkali Ralph Fiennes a Liam Neeson, o kterých si už dlouho myslím, že si jsou strašně podobní. ()

TERRORDROME

Grécky bohovia boli pekná banda hovád vymýšľajúcich rôzne chujoviny. Často oplodňovali pozemské ženy a deti ktoré z toho vzišli museli potom furt bojovať s dákymi monštrami. Perseus zabil Medúzu aj Krakena a teraz musí opäť ťahať všetkých zo sračiek, lebo Hádes a Áres sa rozhodli oslobodiť pekelnú beštiu Kronosa. Zrejme ich už nič hlúpejšie nenapadlo. každopádne celý film vyzerá ako ktorýkoľvek diel Herkula akurát s podstatne vyšším rozpočtom, v ktorom ostalo pár bubákov aj na zakúpenie slušivej parochne pre Persea takže teraz je to väčší fešák. Dej sa prakticky nezastaví, ale chýba tu niečo čo by sa dalo zapamätať. Súboj s Chimérou bol fajn, kyklopovia a Minotaurus už tam však boli narvaný úplne zbytočne len aby sa obrazom mihlo viac monštier. Sklamaním bola aj návšteva pekelného Tartaru kde boli akurát pohybujúce sa kamene. Najviac bodov tak získava finále s mnohorukými a niekoľkotelovými beštiami, wrestlingovým zápasom Persea s Áreom a hlavne samotným Kronosom. Súboj s ním nám predvedie naozaj brutálne impozanté efekty a obrovské výbuchy. Takže napokon to nedopadlo tak zle a to aj zásluhou faktu že na rozdiel od prvého filmu ho nemožno porovnávať s uctievanou predlohou. Len škoda že tá mechanická sovička sa tu zasa iba mihne, keby ju hrdinovia vzali do party dal by som o hviezdičku viac. ()

peetriss

Oproti Souboji Titánů vidím mírný pozivní posun k lepšímu. Stále se jedná o megalomanskou fantasy jednohubku pouze inspirovanou řeckými báji, která působí o něco méně prázdnějším dojmem než předchůdce. Jednotlivé akční scény jsou nápaditější, koukatelnější, monstra jsou skvěle vymyšlena, což alespoň částečně divákovi vynahradilo slabší scénář. Hněv Titánů je jednoduchá popcornová zábava, na kterou se tentokrát dá koukat bez výčitek ze ztraceného času. ()

vander19

Neinteligentné, hlúpe, príšerné efekty, tupý príbeh....hrúza a pritom tak krásne sa to dalo spraviť....dúfam, že nám už takýto ďalší shit tvorcovia neponúknu, dve časti naprosto stačili. ()

Foxhound#1

Sam si nechal dorůst vlasy a příběh si jde vlastním směrem, ale i tak je to opět hollywoodský mišmaš řecké mytologie a kopy digitálních efektů. Osobně mě potěšila změna obsazení v roli princezny Andromedy. Celkově film nenadchne, ale vysloveně ani neurazí. ()

Xavi6

Jaká jednička taková dvojka. Bohužel veškerá akce, napětí a fantasy byla opravdu obsazena jenom v traileru, takže se stačí v podstatě podívat jen na něj. Zbytek byla velice hloupá zápletka (v podstatě to stejné a furt dokola - Hádes je zlý, Zeus hodný, vše nakonec skončí tak jak má, protože to jsou přeci Bohové), žádná akce, spíše zdlouhavé dialogy, kdo nečekal, že se dá Perseus s Andromedou na konci dohromady je blázen a konečně nedržení se řecké mytologie scénáristy, to bylo dostatečně hloupé. Jestli plánují trilogii, tak to mají hodně co napravovat anebo by s tím měli radši švihnout. :) ()

Harapes

Určitě lepší jak jednička.Nějaké to klišé tam bylo,ale o poznání zábavnější,akčnější a lépe zahraná jak jednička.Fakt jsem se bavil. ()

Haymar

Zbytečné pokračování (zbytečného rekmaku), zatímco jednička jakžtakž fungoval aspoň z pohledu nostalgie, pokračování úplně válcuje ty zbytky "dobrého" co zbylo z předchozí "pecky". Film sem doslova prozíval a už těsně po projekci sem si nepamatoval ani zbla (jediná inovace - oproti jedničce - byl zarostlej Wortington hmm to je slabota). Prosím trojku už neee!! ()

tterez odpad!

Já mám tenhle typ filmu fakt ráda..ale tohle byla fakt slátanina a ještě nemastná a neslaná. Docela mě ta podúroveň překvapila, vzhledem k účasti velmi slibných herců. AUX :-/ ()

Hanes88

Tak zde jsem se hodně rozhodoval, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Ty 3 jsem chtěl dát za opět skvělé efekty, ale ty 2, a nakonec jsem se i k tomu přiklonil, za to, že od prvního dílu měli tvůrci možnost to něčím oživit. I když jsem se celkem bavil po celou dobu, je to pro mě spíše zklamání. 45%. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)