• Norzog

Pilotní díl: Je vidět že seriál sází na svižný scénář. Měl jsem pocit, že se vyvrcholení dočkám v prvním dílu - během hodiny tam bylo vměstnáno vše, rozjezd, zápletka, převtělení v superhrdinu, výcvik, odhalení, pomsta apod. Vše se pak zdá jen nakousnuté, nerozpracované, nedotáhnuté do konce a uspěchané. Postavy se navíc chovají nelogicky a přílišná komičnost, zvláště na špatných místech, taky moc nepřidává. Vizuál ale slušný a celkově se člověk nenudí. Uvidíme co přinesou další díly, zatím průměr. Druhý díl: Myslím, že už je jasné co očekávat. Scénář neuvěřitelně děravý a nesmyslný, seriál ani sám neví, čím vlastně chce být a většina scén je vykrádačka Batmana.(10.1.2011)

Nový superhrdina? Po seriálech, kteří oslavují superhrdiny z comixů, tu máme jeden, který vypadá tak nějak.. jak to jen nazvat.. prostě jinak. Smallville je o mladém supermanovi, ale trvalo jim deset sezón než se dostali k něčemu lepšímu, superhrdinskému. Tady jsme na to čekali pouze pár minut. Víc se mi líbila druhá půlka pilotu, kdy se hlavní hrdina učí od cirkusáka a snaží se porazit největší zlo. Hlavní hrdina mi není nikterak symatický, a záporák je nemastný neslaný. Nejlepší postavou je zatím prcek z cirkusu :D Téma seriálu je ale zajímavé, ztárnění také. Pokud si to udrží stejnou kvalitu, bude to dobrý seriál. A prokletí Summer Glau s tímto seriálem zmizí :D(17.1.2011)

• Sagara

Staromilsky komix, a vykradacka Batmana, ale mne to len vyhovuje, nakolko je Batmana v televizii zalostne malo. Zatial prijemny priemer.UPDATE. Po desiatich castiach, musim povedat, ze napriek niekolkym zaujimavym scenam a dejovym linkam serial sklzol do podpriemeru velmi rychlo a nedokoncena seria a vlastne aj cely serial negativny zazitok len umocnuju.(12.1.2011)

Jakožto fanda většiny komixů a jejich filmových předělávek (bohužel občas dost nepovedených) jsem na The Cape nahlížel lehce s nadsázkou. Komixové seriály poslední doby se moc nedaří. Tento se k nim bohužel řadí taktéž. I když si myslím, že má velký potenciál, vůbec ho nevyužívá. Triky jsou laciné, dialogy o ničem a úplně by na každý díl stačila "HBOvská" půlhodinka. 15 minut je (podle prvních 5 dílů) vždycky zdlouhavých a nudných. Každopádně je v tom něco, co mě nějakým způsobem zcela neodrazuje podívat se na další díl. Zápletka se mi vcelku líbí, i když se dá považovat už za klišé a sem tam i pár zajímavých zvratů. Jsem zvědavý, jak bude pokračovat a vypadat dál. Zatím tak 2,5*(8.2.2011)

Lehce nadprůměrný seriál, který mě neurazil, ani nějak výrazně nenadchl. Kladem je vcelku slušné herecké obsazení s docela sympatickým hlavním hrdinou a mou oblíbenkyní Summer Glau v roli Orwell. Bohužel většina epizod se rozjížděla trochu pomaleji a kdyby byly o něco kratší, člověk by to ani nepocítil. Poslední 10. epizoda, která byla z celého seriálu nejlepší, by byla slušným zakončením jedné série, ale bohužel se další už asi nedočkáme, takže převládá pachuť z otevřeného konce. Pokud by náhodou pokračování vzniklo, určitě bych se podíval, ale pokud ne, ronit slzy za Capea nebudu.(22.3.2011)

• Summer Glau

• - Podle skladatele Beara McCrearyho se nahrávání hudby pro seriál zúčastňovalo až 70 hudebníků. Jde o nejvyšší počet, který byl kdy do té doby pro TV seriál použit. (Caszidy)

• - Natáčení seriálu bylo po deseti dílech ukončeno. V televizi bylo odvysíláno devět epizod, přičemž poslední desátá s názvem Endgame byla následně zpřístupněna online. (Caszidy)

• - Artworky, které se objevují během úvodních titulků, nakreslil umělec John Cassaday z Marvel Comics. (Caszidy)