• Gereth

The Cape je jako seriál a vlastně i jako jeho hlavní charakter neskutečný pozer. Vše se hraje na efekt. Dramatické příchody, dramatické odchody a dramatické je i vše mezitím. Zpomalovačky, dlouhé pohledy plné utrpení, klišé položené na další klišé, až by se v tom jeden utopil. A taky že ano. Stopka po ani ne celé odvysílané serii. Jediní, koho jsem si dokázal alespoň trochu oblíbit, byli ti zlodějíčci od cirkusu, u nich se to přehrávání dalo ještě tak nějak předpokládat. Ale i oni s postupem času více a více sklouzávali k všudypřítomnému moralizování. Ještě si vzpomínám, jakou jsem měl radost z traileru. Rozbil ji hned první díl. Dokoukal jsem zpočátku kvůli naději na změnu, později už pouze ze setrvačnosti. // Nejoblíbenější postava: Max Malini // 30%(26.5.2011)

Lehce nadprůměrný seriál, který mě neurazil, ani nějak výrazně nenadchl. Kladem je vcelku slušné herecké obsazení s docela sympatickým hlavním hrdinou a mou oblíbenkyní Summer Glau v roli Orwell. Bohužel většina epizod se rozjížděla trochu pomaleji a kdyby byly o něco kratší, člověk by to ani nepocítil. Poslední 10. epizoda, která byla z celého seriálu nejlepší, by byla slušným zakončením jedné série, ale bohužel se další už asi nedočkáme, takže převládá pachuť z otevřeného konce. Pokud by náhodou pokračování vzniklo, určitě bych se podíval, ale pokud ne, ronit slzy za Capea nebudu.(22.3.2011)

• Sagara

Staromilsky komix, a vykradacka Batmana, ale mne to len vyhovuje, nakolko je Batmana v televizii zalostne malo. Zatial prijemny priemer.UPDATE. Po desiatich castiach, musim povedat, ze napriek niekolkym zaujimavym scenam a dejovym linkam serial sklzol do podpriemeru velmi rychlo a nedokoncena seria a vlastne aj cely serial negativny zazitok len umocnuju.(12.1.2011)

Jakožto fanda většiny komixů a jejich filmových předělávek (bohužel občas dost nepovedených) jsem na The Cape nahlížel lehce s nadsázkou. Komixové seriály poslední doby se moc nedaří. Tento se k nim bohužel řadí taktéž. I když si myslím, že má velký potenciál, vůbec ho nevyužívá. Triky jsou laciné, dialogy o ničem a úplně by na každý díl stačila "HBOvská" půlhodinka. 15 minut je (podle prvních 5 dílů) vždycky zdlouhavých a nudných. Každopádně je v tom něco, co mě nějakým způsobem zcela neodrazuje podívat se na další díl. Zápletka se mi vcelku líbí, i když se dá považovat už za klišé a sem tam i pár zajímavých zvratů. Jsem zvědavý, jak bude pokračovat a vypadat dál. Zatím tak 2,5*(8.2.2011)

• Norzog

Pilotní díl: Je vidět že seriál sází na svižný scénář. Měl jsem pocit, že se vyvrcholení dočkám v prvním dílu - během hodiny tam bylo vměstnáno vše, rozjezd, zápletka, převtělení v superhrdinu, výcvik, odhalení, pomsta apod. Vše se pak zdá jen nakousnuté, nerozpracované, nedotáhnuté do konce a uspěchané. Postavy se navíc chovají nelogicky a přílišná komičnost, zvláště na špatných místech, taky moc nepřidává. Vizuál ale slušný a celkově se člověk nenudí. Uvidíme co přinesou další díly, zatím průměr. Druhý díl: Myslím, že už je jasné co očekávat. Scénář neuvěřitelně děravý a nesmyslný, seriál ani sám neví, čím vlastně chce být a většina scén je vykrádačka Batmana.(10.1.2011)

• Summer Glau

• - Podle skladatele Beara McCrearyho se nahrávání hudby pro seriál zúčastňovalo až 70 hudebníků. Jde o nejvyšší počet, který byl kdy do té doby pro TV seriál použit. (Caszidy)

• - Natáčení seriálu bylo po deseti dílech ukončeno. V televizi bylo odvysíláno devět epizod, přičemž poslední desátá s názvem Endgame byla následně zpřístupněna online. (Caszidy)

• - Artworky, které se objevují během úvodních titulků, nakreslil umělec John Cassaday z Marvel Comics. (Caszidy)