Mstitel Cape

(TV seriál)
Akční / Drama
USA, 2011, 10x45 min

Ve městě Palm City řádí maskovaný zločinec, který si nechává říkat Chess. Bezpečnostní složky jsou proti němu bezmocné a jedinou nadějí se zdá být společnost Ark, která nabídne, že znovu nastolí pořádek. Tomu věří i jeden z mála čestných policistů Vince Faraday (David Lyons). Ovšem jen do té doby, než ředitel společnosti připraví na Vince léčku. Policista je obviněn z toho, že právě on je obávaný Chess a je stíhán. Během útěku dojde k výbuchu a všichni se domnívají, že Vince zemřel. Ale pravda je jiná, zraněný se probouzí v cirkuse, jehož členové mu pomohou stát se maskovaným bojovníkem proti zločinu. Přichází Cape, který je rozhodnut pomstít se a očistit své jméno. (Chen)

kailik

Naprosty souhlas s Norzogem. Prvni polovina prvniho dilu me celkem i bavila, ale pak se to zaclo tak neuveritelne rozjizdet, ze se behem druhy pulky stalo vsecko, co by se ocekavalo v prubehu cele serie..Prislo mi to jakoby se serial chtel tvarit strasne cool a paradne, ale vubec se tak nedelo.. Moc to nezachrani ani hot Summer Glau. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: Summer Glau opět potěší, David Lyons je celkem sympaťák, působí to komiksově, což je příjemná změna, zápletka je zajímavá (neříkám originální), akce je dobře zpracovaná a natočená MÍNUS: pouze 10 dílů (sice skončili v nejlepším a příběh uzavřeli, ale...), nesmíte to brát ani trochu vážně, vlastně je to pouze taková odychovka, která ani neměla šanci udělat díru do světa seriálů./// Shrnutí: To víte, že mám rád cokoliv co je s komiksem jen trochu provázané. A v tomto případě je celý ten příběh postaven na tom, že jeden polda, ze kterého udělají mrtvolu se stane obávaným hrdinou. Takový moderní Zorro. Je to jednoduché, možná až hloupoučké, ale mě se to líbilo. Mohlo to dopadnou jako velký průser, ale podle mě se tak nestalo. Nenudil jsem se, dokonce jsem občas napětím nedýchal, takže moje hodnocení může být jen a jen pozitivní. Navíc vývoj postav byl zajímavý, takže jsme se mohli i dál dočkat nějaké solidní podívané./// Celkem 76%/// ()

Gereth

The Cape je jako seriál a vlastně i jako jeho hlavní charakter neskutečný pozer. Vše se hraje na efekt. Dramatické příchody, dramatické odchody a dramatické je i vše mezitím. Zpomalovačky, dlouhé pohledy plné utrpení, klišé položené na další klišé, až by se v tom jeden utopil. A taky že ano. Stopka po ani ne celé odvysílané serii. Jediní, koho jsem si dokázal alespoň trochu oblíbit, byli ti zlodějíčci od cirkusu, u nich se to přehrávání dalo ještě tak nějak předpokládat. Ale i oni s postupem času více a více sklouzávali k všudypřítomnému moralizování. Ještě si vzpomínám, jakou jsem měl radost z traileru. Rozbil ji hned první díl. Dokoukal jsem zpočátku kvůli naději na změnu, později už pouze ze setrvačnosti. // Nejoblíbenější postava: Max Malini // 30% ()

aslavey

Jakožto fanda většiny komixů a jejich filmových předělávek (bohužel občas dost nepovedených) jsem na The Cape nahlížel lehce s nadsázkou. Komixové seriály poslední doby se moc nedaří. Tento se k nim bohužel řadí taktéž. I když si myslím, že má velký potenciál, vůbec ho nevyužívá. Triky jsou laciné, dialogy o ničem a úplně by na každý díl stačila "HBOvská" půlhodinka. 15 minut je (podle prvních 5 dílů) vždycky zdlouhavých a nudných. Každopádně je v tom něco, co mě nějakým způsobem zcela neodrazuje podívat se na další díl. Zápletka se mi vcelku líbí, i když se dá považovat už za klišé a sem tam i pár zajímavých zvratů. Jsem zvědavý, jak bude pokračovat a vypadat dál. Zatím tak 2,5* ()

Sagara

Staromilsky komix, a vykradacka Batmana, ale mne to len vyhovuje, nakolko je Batmana v televizii zalostne malo. Zatial prijemny priemer.UPDATE. Po desiatich castiach, musim povedat, ze napriek niekolkym zaujimavym scenam a dejovym linkam serial sklzol do podpriemeru velmi rychlo a nedokoncena seria a vlastne aj cely serial negativny zazitok len umocnuju. ()

• Artworky, které se objevují během úvodních titulků, nakreslil umělec John Cassaday z Marvel Comics. (Caszidy)
  • Natáčení seriálu bylo po deseti dílech ukončeno. V televizi bylo odvysíláno devět epizod, přičemž poslední desátá s názvem Endgame byla následně zpřístupněna online. (Caszidy)
  • Podle skladatele Beara McCrearyho se nahrávání hudby pro seriál zúčastňovalo až 70 hudebníků. Jde o nejvyšší počet, který byl kdy do té doby pro TV seriál použit. (Caszidy)