V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

A161729

Nevím Ridley Scott je buďto už zcela senilní nebo to měl být původně 6 hodinový film a uklízečka ho přestříhala.... Chyby v ději naprosto nelogické scény geologové s radary letajicimi koulemi gps a vším možným se ztratí???Blondýna která umí běhat jen dopředu a neumí uhnout,hlavní hrdinka s rozpáraným břichem řve bolestí při chůzi ale v klidu s ním utíká a skáče....Jak sem se na tento film těšil tak tohle bylo na mě moc. ()

bierman

krásné vizuální, meziplanetární divadlo ze skvělou hudební kulisou, hlaní ženská role nijak nezaostává za milovanou Sigourney Weaver a Charlize Theron a Fesbender taky k nakousnutí. Rozhodně se musí vidět :) ()

k0c0urek

Efekty super...začátek super...ale od prostředku se nějak špatně popral scénarista s představami o tom co vlastně chce...něco tomu chybí...možná příběh, který je vcelku velmi laciný :( Bohužel. Víckrát se na to dívat nebudu... ()

s0re

Parada! Nepredvidave, originalne, prostredie, efekty, dej, vizualna stranka užasna. Neskutočne sa tešim na pokračovanie, dufam že to bude nadväzovať na dej.100% ()

Jariq

Tento film som trosku nepochopil a pozerat ho druhy krat aby som ho pochopil na to som nemal chut. 3 hviezdicka za vypravu a efekty. ()

Muad

Ale tak proč ne. Dalo se na to koukat, i když teda nad některými scénami musí člověk chtě nechtě kroutit hlavou v poměrně hodně sebemrskačském tempu. Nejvíc asi u autooperace Noomi Repace. Ta si po zasvorkování rozřízlých břišních svalů hnedle běhá jako mrštná srnka. Že by inspirace pro české zdravotnictví? Námět je na Bčkové scifi dostačující, o tom žádná, ale pokud to máme brát jako prequel k Vetřelci, tak to spíš víc otázek pokládá, než zodpovídá. Postavy se klasicky chovají přinejlepším tupě a divím se, že se budoucí astronauti nerekrutují z řad milovníků sci-fi, protože ti by byli připraveni na 90% nebezpečí, které na ně v Prometheovi čekalo. Dialogy jsou vesměs opravdu debilní, to se jinak nedá napsat. Abych jen nekritizoval, tak Fassbender zahrál androida výborně. Technické zpracování bylo na vysoké úrovni, i když teda 3D v Imaxu mi přišlo dost zbytečné. Byla to dobrá jednohubka, ale popravdě jsem od toho filmu čekal mnohem víc. Na Vetřelcích jsem vyrostl a i když chápu, že se to mělo jejich univerza jen lehce dotknout, tak jsem očekával minimálně stejně dobře odvyprávěný příběh s napětím co by se dalo krájet. Nestalo se tak. Scott natočil letní blockbuster pro náctileté publikum podle instatního scénáře, ve kterém není místo pro inteligentní zápletku a rozvětvené postavy. Bohužel. ()

Frimo

Podla mňa veľmi podarený snímok. Len neviem presne kam v chronoógii Votreleckého sveta ho mám presne zaradiť. Či pred prvý diel Votrelca, alebo niekde do stredu alebo kde. Ale to asi ani nevadí. Film sa mi páčil jak po dejovej stránke tak aj po trikovej. Herecké výkony tiež fajn a atmosféra vo filme správne pochmúrna. Super, odporúčam. ()

exhibit33

Krásné vysvětlení jak vůbec Veřelec vznikl.Mě se to líbilo,náš německý kolega opět ukazuje proč si ho režiséři vybírají.Dokonce ta divná Švédka zahrála dobře.Co víc dodat,kdo má rád sérii Vetřelce,tohle mu nesmí chybět. ()

koboldek

Líbí se mi téma : Co když se strašně jako druh přeceňujeme ?A si proto , že tomu děláme tak od pradávna a mám rád zničení tohoto nelogického a sebestředného tabu. Thumbs up killing the human. ()

Milabusek

No musím uznat že sem odtoho očekával více, po shlédnutí traileru sem si říkal bude to bomba, ale až zase taková bomba to nebyla, po vizuální stránce naprosto perfektní, po scánaristické dá se říct že dobrý ale co mně na tomto filmu zaráží je to že se to tváří záhadně a mně zajímá co zjistí naomi v druhém díle no to se ještě uvidí jestly pomůže zmněna režiséra a vykatapultuje to film na úplně jiné obrátky a nebo to naopa strhne dolů a bude to stát za h*no. Zkrátka úctivích 70 %. ()

keryt

Nezklamalo mě to, byla jsem unešena.. Nač přemýšlet nad detaily.. nač láteřit nad nesmyslným jednáním některých postav. Cožpak každý z nás občas v reálném životě jedná vždy logicky a "správně" ?? Jsem veliký fanda sci-fi - mám ráda vesmír a tajemství - nepotřebuji mít vše vysvětleno do posledního detailu.. tím by to pro mě ztratilo kouzlo !!! Pokládání otázek.. Tak jak to teda vlastně je ?? To je to co mě baví - snění, fantazie.. Sice jsem dala plný počet hvězdiček, ale i tak jedno velký zklamání mám z podoby vetřelce na konci - mě se nelíbil vizuálně. Prostě jsem hlavně fanda Vetřelce 1 a 2. Takže dávám 9/10 PS: Těším se na dvojku, ne kvůli vysvětlení proč, jak, kde.. ale na ztvárnění planety strůjců.. pokud tam teda Elisabeth s Davidem doletí. ;) ()

hybridcz

Prapočátek ságy Vetřelců se dle mého povedl.Noomi Rapace je skvělá a Michael Fassbender je dokonalý už se těším na pokračování tohoto zdařilého kousku. ()

karolans

Slepenec vizuálně povedených scén, který dohromady nedává žádný smysl (ale v pokračování se jistě vše vyjasní...). Dvě hvězdy za snahu, Scott ať se jde bodnout. ()

Regeindy

Film, kterému v druhé půlce bohužel dojde šťáva i nápady. Jeden trumf v rukávu (nebo v břiše) už to nezachrání. Přitom jsem přesvědčený, že kdyby se některé scény dotáhli do konce a motivy některých postav víc objasnili, byla by to perfektní sci-fi. ()

Samueljurkov

Až dodnes si pamätám skoro do posledného miesta plnú sálu luďí ktorý ani netušili, čo majú od toho čakať. Skutočne, na konci pár luďí tlieskalo, ale ja nie, pretože som bol prekvapený. Asi tri dni sa mi ešte pred očami ukazovala scéna s pôrodom aj scéna s hlavou Micheala Fassbendera ktorá iba tak bez tela komunikuje, na tom som sa asi jediný v sále smial. Naozaj tu všetko fungovalo. Klasický humor aký očakávame v SCI-FI a aký je rutina, akcia tiež výborná, výkony tiež dobré, vlastne nemám žiadne sťažnosti. 100 % PS. Videl v 2D, a zdalo sa mi, že v 3D to nemalo čo ponúknuť. ()

MagyG

Prvy film, ktory schvalne nehodnotim. Ak to ma byt zamyslany prequel k Alien, tak je to takmer odpad. Jedinu polhviezdu by som tomu dal len preto, ze skvele spracovali tu mimozemsku vesmirnu lod a ovladacie centrum s pilotnym kreslom, ktore sa objavilo v prvom Votrelcovi. Na strane druhej, cisto ako samostatny film, je to aj na 3-4 hviezdicky. Skvela kamera exterierov z Islandu, vizualne efekty hologramov atd... Pripominalo mi to trochu Oblivion. Avsak herecke vykony sa mi tam stracali a tu som Ridleyho tazko precenil. Kopec postav tam bolo dosadenych akoby nasilu, neodohrali prakticky nic. Napr. Kate Dickie s jej silno skotskym akcentom. Akoze naco tam je??? Na to, ako sa s nou dalo pracovat, je to vo vysledku uplne zbytocna postava. Taktiez nechapem, preco do ulohy stareho Weylanda obsadili mladeho Pearcea. Co je zle na hercoch ako Martin Landau, Christopher Plummer alebo Tommy Lee Jones? Su natolko (nadherne) zostarnuti, ze by ani nebolo treba take narocne maskovanie, ako u Pearcea a ich spravanie by bolo prirodzenejsie, ako jeho. Tym nechcem povedat, ze by to Pearce zahral zle, to nie, prave naopak. Dokonca si v tej ulohe viem predstavit Takeshi Kitana alebo takeho Lance Henriksena ako zakladatela korporacie, ktoreho tvar potom nosili niektori androidi (Bishop z Aliens). S Henriksenom by to dostalo zaujimavu iskru... Nevadi. Nemozeme mat vsetko, ale zaverecnu scenu s vyobrazenim zrodu noveho votrelca si mohol Scott odpustit uz uplne, bola pateticka. Film prave kvoli takymto zhusta nedotiahnutym veciam nedokazem spravodlivo zhodnotit. Pripada mi to, ako keby R. Scott chcel narychlo vytlct z kultu Aliena nejaky kapital ci slavu, lebo inak nam stary pan zdementieva. ()

batik

Podľa mňa je tento film niečo podobné, ako Terminator Salvation. Úplne zbytočná hlúposť, ktorá do predchádzajúcej série vôbec ničím nezapadá a ani ju neobohacuje. Viac menej vznikla len preto, aby zarobila nejaké tie prašule. Len ma mrzí, že sa do toho zapojil Ridley Scott, takto si na staré kolená ničiť dlho budovanú reputáciu. Ak by toto bolo myslené, ako paródia alebo béčko, tak to ešte beriem, ale zjavne tento film tvorcovia mysleli celkom vážne. Čo všetko nám vlastne naznačuje, že by sme mali tento film považovať za paródiu? Neuveriteľne hlúpy dej a chaotické správanie postáv, ktoré ani ničím nezaujmú, samo potrat hlavnej predstaviteľky, záverečná scéna, kde spojením veľkej chobotnice a nadčloveka vznikne votrelec, to ma fakt dostalo. Prečo by sme mali tento film považovať za béčko? Hlavne ide o nezvládnuté tempo filmu a otrasnú druhú polovicu, ktorá namiesto, aby bola vyvrcholením je len trápnym fiaskom. Čo rozhodne nepoteší sú herecké výkony (snáď s výnimkou Fassbendra), ale čo tento film zráža na samé dno sú otrasné dialógy (za všetko, scéna na konci, keď príde Elba za Rapece do jej kajuty, ich rozhovor pôsobí neuveriteľne umelo) a samotná zápletka, ktorá je zmesou všetkých sci-fi - hororových klišé a jedná sa o do neba volajúcu vykrádačku všetkých predchádzajúcich votrelcov. Takže dúfam, že náznak pokračovania v závere filmu, zostane len náznakom. 35% ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů