Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (více)

Epizody(10)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

Jirasek

Stráňu mám moc rád, ale proč proboha nadaboval slovenskej seriál? :O Takhle vypadáme jako úplný pitomci, když srovnám naši a SVK televizi, kde mají polovinu pořadů v češtině a předpokládám, že to nikomu nevadí. Pak se nemůžeme divit, že CZ mládež slovenštině nerozumí. Pitomci! ()

freax

Neurazí, nenadchne.Nemám problém se na tento seriál podívat, ale že bych z něj byl vedle, to taky nejsem. Kadopádně to je IMHO lepší, než většina slovenské seriálové produkce. Inspirace Housem je tady jasná, viditelná v každém záběru, ale Ludsky se mu nemůže vyrovnat. Ale jako oddechovka na nedělní večer - proč ne. ()

Fash

Pro mnohé možná "odpad"...pro me je to ČR/SK nadprůměrný seriál. Oproti RP/VKV, Ordinaci, Comebacku, atp. je tento seriál stovky kilometrů před nimi. ()

Voky115 odpad!

Co k tomu říct. Pokud máte rádi starou extraklasiku po americku Dr.HAUS, todle raději nepouštějte, je to jen a pouze trapná kopie .. !! ODPAD ! ()

SedRicK

První díl jsem viděl na Primě a vcelku mě to zaujalo. Většina lidí se ohání vykrádačkou Dr.House. Ano, vypůjčili si toho bratia docela dost, ale neřekl bych, že to bylo ke škodě. Pro mě je tam ještě dost cítit inspirace Hankem Moodym z Californication. Pro zkoušku jsem zkusil si pustit další díl v originále a líbilo se mi to ještě víc a tak jsem v archivu jojky zkouknul všech 10 dílů. Jako oddychovka je to super.Tomáš Maštalíř je sympatický herec a v seriále vyniká. Navíc je tu spousta hezkých slovenských hereček :D Každopádně já jsem se dost bavil a na česko-slovenskou produkci je to velmi velký nadprůměr. Doufám, že bude další série. 3,5 * ()

Regig

Dr. Ludsky je docela dobrá kopie Dr. House, hlavně v charakteru postavy. Ale pokud bych to měl nějak přirovnat, tak padělek se dá taky nosit, ale original je originál. Ale jinak se u toho bavím. Má občas dobré hlášky. ()

Jean_Calid

V Česku u mě seriál dost ztratil tím, že byl podáván jako bezduchý parazit na Dr. House. Český dabing to ještě úplně zabil. Měl jsem sto chutí ohodnotit jej jako odpad. Naštěstí jsem se rozhodl sehnat si ho slovensky a mohl změnit názor. Seriál není špatný, ale není to ani žádná kultovní perla. Hlavní hrdina je chvíli hrozný hrubián a Drsoň a v dalším díle je měkký a Jasoň. Možná to bude tou různou kvalitou dílů, jak už tu kdosi zmiňoval. Přesto jsem se nakonec rozhodl dát 3 hvězdičky. ()

P/\/EL

prima si dělá Vyvolený a jsou lepší jak Big brother, dobře, Ošklivka Katka - tragédie, fakt humáč, Kriminálka Anděl tv noha :) :), ježiši, Expozitura svym způsobem taky.....jasně, kopíruje se všude na světě, když si vezmu krimiseriály - drsní detektivové, jeden inspiroval druhýho, ale to asi nebude to nej srovnání, prostě tohle samozřejmě neni House a narozdíl od většiny lidí jsem nikdy nebyl z House nijak zvlášť odvařenej, ikdyž scénáristé se snáží, snaží, jen prostě tyhle seriály jsou založený nakonec stejně spíš na tý kvantitě, nasekat, co nejvíc dílů, řekněme, že, něco málo, co jsem viděl, tak by nebyl takovej odpad jako Ordinace v r. zahradě, což jako dávat si večer po práci, brr, Petr Rychlý fuj 600x a ti další a tak vůbec, no, fajn, neberu to lidem, Slovensko si jede věci trochu posvym, těžko to porovnávat, JOJ je odnož novy, takže to je jasný....celkem... ()

Evziiik

Když vidím ta negativní hodnocení, tak se mi ani nechce nechávat komentář s pěti hvězdičkami. Seriál se mi prostě líbí, asi jsem nenáročný divák, či co.. Hltala jsem každý díl, možná i díky hlavnímu představiteli. Každpádně nemám důvod kritizovat ()

MattHFV odpad!

Ale nee!! To neudělali to byla moje první reakce, když jsem tento seriál spatřil a to bylo ještě před tím než jsem zjistil, že to Prima koupila a nadabovala jako Dr. House. :D Vysvětluju si to asi tak, že nějaký skalní fanoušek Grega House si vymyslel svoji vlastní slátaninu a nějaký další "vůl zo Slovenska" to pustil do TV no prostě ODPAD!! ()

Draxis

Opravdu? Slovenský genius, který je kopií Dr, House + Dr, Brennan (Bones)? Viděl jsem asi jen 5 dílů a stačilo mi. Ale dvě hvězdy za pokus, který měl alespoň něco do sebe. Rozhodně lepší než 99% české a slovenské seriálové tvorby (minimálně té novodobé) ()

Miso1985

Ak nepočítam kriminálky Kriminálka Staré mesto a Mesto tieňov tak jednoznačne najlepší slovenský seriál.Maštalír ma baví,rovnako sú fajn aj herci vo vedlajších úlohách(Kobielski,Mňahončák) a aj Kolesárová s Biermanovou ujdu.Nápad určite fajn,nechápem to porovnávanie s Dr.Housom..A keď už tak nechápem ako môže súdny človek porovnávať niekoľko miliónovú produkciu za diel s produkciou "za pár drobných"..Aj prostredie hlavného mesta sa mi páčilo. ()