Grave Encounters

všechny plakáty

Aurus

Tenhle horor má 61% a dostanu hodně nudný film. Příběh nic moc, postavy ujdou a hudba je dobrá. Co ale musím filmu pochválit je vynikající atmosféra a napětí,to se hodně povedlo. Ale jinak je to docela dost nudný horor. Za mě 2,5/10. ()

mackey

dostal jsem, co jsem čekal. vděčný prostředí, pár (cíleně?) trapnejch vtípků a machrovinek a především třífázovej postup. fáze jedna, nahypovaná a namachrovaná - neurazila, a minimálně scénou s hispánským zahradníkem pobavila. fáze dva, rozmisťovací, ponurá a čekací - správně navnadila a fáze poslední tomu položila na vrchol symbolickou třešeň, poctivě promáchanou lihem, a to i díky fajn vizáži místního duchovenstva, což trochu smutně naspoiloval už trailer, nicméně aspoň jsme se měli na co těšit. zklamanej nejsem a v rámci svýho hodnocení to musím postavit na roveň mýho oblíbenýho, přesto tak všeobecně zatracenýho the tunnel. ()

hEROic

nevim, kde furt beru ty stupidni napady, koukat na horory... tfuj jeste ted me boli bricho a tentokrat to neni od smichu :) to prostredi nemocnice a blazince v jednom funguje nechutne depresivne... prvni pul hodina hrozna, posledni pulhodina az moc natahovana... ale strasidelny to je dost dobre... 70% a uz to doufam nikdy neuvidim :)) ()

DHDV

Povedený horor ale neoriginální námět. Využít potencionál při jiném příběhu, šlo by to do červených čísel na csfd… ()

Shredo

Veľmi rozporuplné dielko, ktoré si sám nedovolím, aspoň zatiaľ ohodnotiť hviezdičkami.. Napriek otrepanému námetu som tu našiel pár inovácií, ktoré stavajú celý film do lepšej pozície, jak je paranormal activity. Ale mohli by už tvorcovia pochopiť, že najväčši strach človek nezažije pri pohlade na najhrôzostrašnejších duchoch, ale pri mrazivej atmosfére - ako tak bolo miestami v druhej až tretej štvrtine filmu :) tak nakoniec za 4 ()

Larsis

Další blair witch style horor. Velký potenciál, se kterým bylo naloženo bídně. Polovinu dialogu tvořilo fuck nebo shit, lekačky byly předvídatelné, přesto kvůli atmosféře 3* ()

Elbarto08

Tak asi do čtyřicáté minuty jsem se bavil (takže bál). Takové filmy mám rád, handy cam, tma, noční vidění, ble ble, ale tenhle film po kousíčkách ztrácel své kouzlo s každou minutou dále a vždy, když se něco stalo tehdy, když se nenatáčelo - zatímco spali, nápis na zádech, nějaké náramky se jmény. Tohle se mí dít během NATÁČENÍ! Pak to bylo horší a horší, jako ty černé ruce z imaginárních děr, to bylo asi nejvtipnější. ()

boul

Další horor do sbírky, tentokrát found footage cam Grave Encounters z Kanady a neznámý režisér co vytvořil dobrý nápad ze strašidelné psychiatrické léčebny, coby jako Tv show seriál. Záběry kamer byly přijatelné ale trošku předvídavé a skoro 2/3 filmu se toho moc neděje, až na poslední třetinu, která je docela mrazivá a kvalita de mnohem výše. Vše dohromady 65% ()

Ben Nevis

Ano, je to kopie Blair Witche. Ano, není to moc strašidelné. Ale bavila jsem se po celou dobu, hlavně v první části, kde ještě o nic nejde. Navíc si nepotrpím na lekačky, a tak jejich nepřítomnost je plus. Partička je příjemně otravná a tudíž si zaslouží všechno, co se jim stane. Některé scény jsou špatně vypointované, třeba vyřezaný nápis na zádech by si zasloužil větší pozornost. Také bych vynechala strašidla s roztahovací hubou a ponechala pouze nehmotné přízraky a neurčité strašení, které fungovalo v Blair Witch. ()

BeranSon

Amatérsky natočená, obyčejně nakroucená řada prapodivných událostí, které nanejvýš rozproudí krev. Ne žádné enormní leknutí nepřijde, pocit strachu a napětí je vyvolán dost intenzivně, ale po shlédnutí vám garantuji, že potíže se spánkem mít nebudete. Prvních dejme tomu 30 minut je otravných až hrůza, je vidět několik vskutku příšerně prozíravých momentů, herecké výkony jsou opravdu, ale opravdu děsivé. Zbytek filmu svým natahováním umí efektivně udržet pozornost a musím se přiznat že právě ono prodlužování jednotlivých záběrů mě hodně vycukalo. Ve chvíli vrcholné akce je pěkně utvořené rozebrání psychického stavu jednotlivých osob, jenomže některé momenty se jeví opravdu hodně banálně. Pár těch protáhlích obličejů v čele s "pošahaným" doktorem graduje, ale finále už je hodně uspěchané, což je na jednu stranu vskutku dobře. - 4/10 - ()

SidneyP

Ale jo, zapůsobilo to na mě. Ve tmě a sám doma vyvolal film atmošku a vsadím se, že kdyby přišel o pár let dřív (před REC, PA,...), měl by určitě i vyšší hodnocení. 65%. ()

Eluin

Není to zlé, v rámci žánru celkem slušný průměr s několika fajn nápady, ale .... celkově to na mě působí už poněkud "vyžile" (asi jako stárnoucí Zagorka). ()

MikeeTheory

Jeden z nejpůsobivějších "found footage" hororů, který s přehledem válcuje jak mainstreamové Paranormal Activity, tak drtivou většinu ostatní konkurence. Místy by se tady opravdu dala atmosféra až krájet. Film se přitom rozjíždí poněkud rozpačitě. Tvůrci se nejprve snaží naladit veselejší notu a pobavit, aby pak mohli udeřit děsivými scénami, před kterými má divák nutkání zavírat oči. ()

HDeer

Predošlý komentár už žiaľ neplatí, preto sa v čo najbližšom čase podujmem k jeho úprave a následnému obnoveniu. ()

MickeyStuma

Found footage a v plné parádě. Po těch letech, co na plátna kin vstoupil průkopnický snímek ´Záhada Blair Witch´ (1999) se námět, jak je vidět, stále ždíme, co se dá. Takže co se týče šablony, opět žádná změna, ale to neznamená, že se okamžitě musí jednat o špatný film. Opak je pravdou. Tady to měli tvůrci hodně promyšlené a je vidět, že se v nápadech setsakramentsky vyřádili. Petr Jákl ml. se k nim se svým snímkem z roku 2015 ´Ghoul´ i přes obrovskou snahu nijak nepřibližuje. I když je fakt, že každý má to své. I zde začátek působí nudně, ale netrvá dlouho a vše začne pomalu, ale zato rázně, gradovat. Snímek se dá skutečně nejlépe užít sledováním za naprosté tmy. Jen tak pro zajímavost, takovíto lovci paranormálních jevů jsou i v Česku a mají svůj YouTube kanál. Nelze jinak než doporučit. ()

helloween93

Příběhově film vůbec nedává smysl, že duchové zabíjí, to je ještě ok. Ale ona se tu vyskytuje i jakási ektoplazma, která vycucne jednu postavu, dále pak doktor ve sklepě, podivná vana ve které zmizí kameraman nebo ruce ze stropu (asi největší bizár z celého filmu)...Prostě hroznej bullshit. Atmosféra blázince je dobrá, ale bohužel jsem čekal víc “uvěřitelnější” zápletku. Z té party Grave Encounterů byl asi nejbizardnější solárkový Houston, který by zfleku mohl jít dělat managera Bee Gees nebo Rolling Stones. Holka byla useless histerka, černoch tvrdej hláškař, leader mi sral a Matt už na to neměl, tak se radši poroučel jako první, nedivím se mu. ()