Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

papaJA21

Ve filmu není nic co by už nezaznělo v předchozích filmech. Woody se opakuje a tentokrát bohužel opakování na čtvrtou. Dá se na to koukat, jsou tam scény, které zaujmou, i díky koloritu Říma, ale bohužel to prostě není ono. Chybí tam nějaký ústřední motiv. Bohužel. Po výtečné Paříži jsem čekal více. ()

KajusaK

Krásné prostředí Říma, dokonalá hudba, klidný film pro odpočinek, žádné drama ani akčňák..Já jsem spokojená..Woody A. opět dokázal, že je úžasný režisér i herec. Skvělý nápad zapojit do filmu více příběhů s mnoha postavami. Chvilku mi trvalo než jsem si poskládala, kdo ke komu patří. Příběh s Ellen Page (Její vyprávění o tříměsíčním románku bylo super! :D)) a Jessem Eisenbergem byl skvělý až na Aleca Baldwina, přišel mi otravný a zbytečný. Příběh s Penelope Cruz byl úžasný - spousta skvělých hlášek, neočekávaných situací..Monica Nappo a Roberto Benigni mě moc neuchvátili, pouze zakončení na silnice bylo skvělé. Za ně a Aleca Baldwina je tá hvězda dole. Woody Allen a Judy Davis byli skvělí, " 5ka to nebude tam je krematorium. Tak to jsme tu správně. " :D) prostě skvělé !! Škoda jen motání do toho tu operu .. Pár drobných vad na filmu je, ale na to že jsem neočekávala prakticky nic, tak jsem spokojená :)) .. Miluji scénky s navigováním trasy :D) ()

BoXBe

Další láska na první pohled. A ještě v Říme. Bavil jsem se s oblíbenými herci u všech na drť rozebraných klišé. A budu znova. A nejednou :) ()

Dawon

Co bych k tomu jen řekl? Snad bych to mohl zkusit shrnout slovy klasika... To je pičovina! To je pičovina jak sviňa! ()

ivet.ka

Je mi trochu stydno dávat filmu W. Allena tak mrzké hodnocení, ale horko těžko hledám pro tento film klady. Po skvělé Půlnoci v Paříži je pro mě tento film opravdu těžko stravitelný. Obsahuje příliš mnoho trapného humoru, provinčnosti a nechutných klišé. Nechci ovšem celý snímek zatracovat do hlubin nejhoršího odpadu, to si ani nezaslouží. Pořád je v něm vidět stopa W. Allena, ale dost se tato originalita a až absudrně bizarní a skvělý humor ztrácí pod silnou vrstvou balastu. Velké plus za Aleca Baldwina a Ellen Page, jejichž postavy silně oživují celé panoptikum umrtvených a karikaturních postaviček, které se jinak ve filmu hojně vyskytují. Více v recenzi. ()

Sharlay

Hodnocení většiny uživatelů mě opravdu zaráží. Zdá se, že tento Allenův snímek bude patrně nedoceněn. Škoda. ()

StanislachKo

Všade čítam aký nervydrásajúco priemerný film veľký pán ALLEN natočil... Asi to bude rozdielmi v očakávaniach. Keď idem na Woodyho film, vždy si pokojne sadem s popcornom, vyložím si nohy a vypínam mozog. Nečakám hrozitánske umenie a teda ho ani nehľadám... A vždy si príjemne odpočiniem, odchádzam s úsmevom na tvári a som spokojný. Vtipy boli štandardné, trochu uhodené a podľa mňa úplne porovnateľné s jeho ostatnými počinmi. Taktiež sa mi páčil aj celkový nápad (a šovinistický Alec Baldwin u mňa na plnej čiare vedie). Že je veľká časť filmu venovaná "kameňom" miesto ľuďom, dokážem prekusnúť, v Polnoc v Paríži som to cítil podstatne viac. Ak bude ďalší Woodyho film niečo obdobné, tak sa bez výhrad 100%ne teším. PS: Možno jeden mínus... Týpek spievajúci v sprche v koncertnej sále, to mi prišlo naozaj dosť priblbé :) ()

vesper001

Do Říma s láskou jezdím, v Římě s láskou bydlím a na Řím s láskou myslím, kdykoli si na něj vzpomenu. Můj roman(t)ismus je natolik silný, že jak je ve filmu scéna z Věčného města, okamžitě vyjde hvězda i na zcela temném nebi. Hmm… tak si říkám, jestli to není spíš pokročilé stadium romafilie. No ale k filmu. Mám moc ráda tyhle povídkové propletence, tedy pokud nejsou tak propletené, že se v nich člověk nevyzná (natožpak já :). Těžce krásná lehká děva v podání Penélope Cruz versus la snobbissima famiglia nemá chybu, na Roberta Blbouniho mám alergii, ale přežila jsem, a Woody, no Woody je prostě Woody. Kdo mně ale skutečně neskutečně pil krev, byl otravný mentor Alec Baldwin, který je chytrý jak rádio a vypadá jako vepřová hlava, co utekla z nějaké macellerie. Hňup. Někdo by ho měl seznámit s pradávnou moudrostí, že věci se prostě dějí – čert je vem, a vykopnout z plátna do Fontany di Trevi, kde by ho při troše štěstí sežrali turisti. ()

otík

Přišlo mi to chvílemi velmi vydařené, samozřejmě nesmí od toho čekat legraci k popukání, ale celkově to drželo vtipnou linku a příběh to taky jakýsi mělo. Překvapeně spokojenost. PS: nápad s operním pěvcem ve sprše nečekaně dobrý a vtipný ()

LeoH

Byli jsme na skok v Praze, i zašli jsme do Atlasu, a bylo prima vidět nového Woodyho zas asi po deseti letech v normálním vyprodaném kině a ne v nejmenším sále jediného zlínského multiplexu ve společnosti patnácti povědomých ksichtů. Filmeček jako takový moc fajn, dějové roviny se sice místy proplétají až příliš volně (ovšem v kontextu celkově velmi nenuceného zacházení s realitou není zmatek na časové ose nic, s čím by se nedalo žít) a k recyklovaným principům ze starších allenovek tentokrát krom pár silnějších aluzí na italskou klasiku nepřibyl žádný extra nový náboj, nicméně jako intelekt neurážející letní taškařice je Do Říma s láskou k pohledání až pomilování. ***1/2 ()

Khumbac

Kupodivu, byt ho nemam rad, se mi ve filmu nejvice libila role Baldwina. Mozna kdyby si Woody priradil vice prostoru by jsme mohli premyslet o jedne hvezdicce navic. Kazdopadne pocity po zhlednuti prijemne vlahe.. ()

eye candy

Otravný film, který je ještě o dost otravnější, znáte-li starší filmy Allena. Chápu, že na stará kolena nemá smysl příliš experimentovat, ale pokud by se měl Woody takovýmto způsobem vykrádat a přežvýkávat, to raději ať se věnuje svému oblíbenému klarinetu a neláme to zbytečně přes koleno. Svého "Zloděje kol" už zřejmě natočil a jestli hodlá přijít každý rok s další podobnou komedií jako je tato, komedií plnou otravných neautentických postav (Ellen Page), které jsou k sobě hloupě a na sílu přimontované prostřednictvím několika nevtipných epizodek (s vyjímkou zpěváka ve sprše) možná se dočkáme i nějaké té černé tečky na závěr. Což by byla škoda. Ta 1* je v kontextu Woodyho filmů, objektivně je to stále dobrý film v porovnání s jinýma sračkama. ()

Mr.Ripley

Povídkový triptych s nejvíce viditelným Woodyho rukopisem. Rok 2012 byl pro mistra výborným ročníkem, doufám, že nás příště nezklame a nastavenou laťku si udrží! ()

andrii

Pusu na to. Vyprávěj, presto, presto. Věčné město a příběhů nekonečno. Hvězdy zamířily "plesat" na jih. Pod jižanským sluncem stačí srdce nastražit, smysly se ponořit do té velké nádhery, která s ruměncem, čerstvostí a lehkostí otevřeně sází, na sladký život, vzdušné, chytře uhrané pózy. Vyslovit se, oslovit tajná přání. Každý si jí prošel, každý ji prožil – šťastně, nešťastně, platonicky, tělesně. Obyčejné i slavné románky na Apeninském poloostrově. Říme, těšilo mne...Commedia finita, začíná absurdita života... ()

žvanimírek

Je to vtipné, je to neurotické, je to milé, je to romantické, je to velice "Allenovské", a je to o třídu horší než minulé kousky z ostatních metropolí...jsem neukojen. ()

ecceHOMMO

Čakal som romantický film kypiaci láskou. Nedočkal som sa. Teda hej, ale nie v takej podobe po akej túžilo moje srdce. Woodyho filmy som nikdy moc nemusel a tento počin pojednávajúci o láske a vernosti, či lepšie povedané o nevere a pobláznení mnou nemohol pozitívne otriasť. A ak by som mal okomentovať tento film ( ikeď asi nie práve Woody-ovským humorom): Do Ríma s láskou, z Ríma so syfilisom.... ()

Peß

Říkal jsem si, že to nemůže být tak hrozné, jak se tu píše. Bylo. Půlka postav by si zasloužila profackovat. Asi mi nějak ušlo, proč to vlastně Woody natočil. ()

Avathar

Allena nejako podrobne napozeraného rozhodne nemám. Tie filmy, čo som od neho videl sa mi páčili, ale nikdy nie natoľko, aby som aktívne zháňal ďalšie. DO RÍMA S LÁSKOU ma tak pravdepodobne otrávilo menej, než zarytých "allenofilov." Dalo sa to zniesť, hoci je pravda, že scenáristicky to nie je žiadna sláva. Poviedka o úradníčkovi, ktorý sa odrazu stane slávnym má asi najviac nápaditosti (hoci, Benigni ma skôr otravoval, ako bavil). Príbeh o romantických patáliách mladého architekta nie je až tak nápaditý, ale sympatickí herci (Eisenberg, Baldwin, Page) to ťahajú nahor a celkovo pôsobí táto poviedka tak nejak najpríjemnejšie, uvoľnene a pohodovo. Poviedka o opernom géniovi v sprche je tiež celkom okej, aj keď tomu ústrednému nápadu ku koncu dochádza vtipnosť. Mno, a story o zámene manželky ma bavila asi najmenej. Jediné plus snáď za Penélope Cruz.____Suma sumárum, niežeby som sa nejako extra bavil, výhrady mám aj k stopáži, ale ako jednohubka to neurazí. ()

Johnny.ARN

Taká woodinovka, ktorá vám síce nedá zmysel, ale o to jej ani nejde. Po dopozeraní vám ostane príjemný úsmev na perách. Treba si vychutnať krásne exteriéry Ríma, obsadenie, rozprávačské schopnosti režiséra a mnoho ďalších podprahových vnemov, ktoré film ponúka. Dalo by sa povedať, že to taká sonda do spoločnosti a zároveň jej to aj nastavilo zrkadlo. Veľmi príjemná oddychovka. 3 z 5 ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)