Bylo, nebylo - Série 6 (série)

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Rodinný

USA, 2016–2017, 16 h 8 min (Minutáž: 44 min)

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Emilie de Ravin, Colin O'Donoghue, Jared Gilmore, Rebecca Mader, Hank Harris, Sam Witwer, Andrea Brooks, Beverley Elliott, Sean Maguire, Craig Horner, David Anders, Lee Arenberg, Max Lloyd-Jones, Tim Phillipps, Sarah-Jane Redmond, Jessy Schram, Ted Whittall, Elizabeth Blackmore, Jonny Coyne, Karen David, Deniz Akdeniz, Gabe Khouth, Raphael Sbarge, Faran Tahir, Olivia Steele-Falconer, Oded Fehr, Mekenna Melvin, Tzi Ma, Keegan Connor Tracy, Paul Johansson, Gabrielle Rose, Tammy Gillis, Giles Matthey, Faustino Di Bauda, Geoff Gustafson, Mig Macario, Eion Bailey, Mckenna Grace, Andrew Kavadas, Luke Roessler, Samuel Patrick Chu, Brandon Spink, Rose McIver, Tony Perez, Alan Dale, Nick Eversman, Gil McKinney, Joanna Garcia Swisher, Shaun Omaid, Zahf Paroo, Patrick Fischler, Charles Mesure, Jaime Murray, Ingrid Torrance, Tony Amendola, Eric Keenleyside, Sara Tomko, Isabella Blake-Thomas, Andrew J. West, Louise Hradsky, Kevin Sateri, Grayson Gabriel, Goldie Hoffman, Lisa Banes, Torstein Bjørklund, Austin Obiajunwa, Mason McKenzie, Sarah Corrigan, Alex Désert, Rohan Campbell, Jacky Lai

Komentáře uživatelů k sérii (6)

Divím se, že seriál bude pokračovat dál i bez několika hlavních hvězd. Například Snow a David přece byli hlavní linkou příběhu a Swan byla hlavní postava, tak jak to chtějí udělat bez nich? Jsem na to hodně zvědavá, myslím si, že to nebude tolik fungovat, ale uvidíme. Nejvíce mně potěšila muzikálová epizoda, velmi chytlavé písně, hlavně ta od Reginy.(9.6.2017)

Uprchlíci ze Země nevyřčených příběhů, spasitelské prokletí, Zlá královna (fyzicky oddělená od Reginy!) rozeštvávající RODINU (třeba střídavou spící kletbou na Sněhurku a Krasoně) - zmiňuji jen těchto pár základních událostí, protože se jich na nás přivalilo opravdu mnoho, jenže žádná mne nijak zvlášť nezaujala. O to víc v druhé polovině sezóny, kdy další pomotaný (nakonec tedy "ovládaný") mocný čaroděj usiloval o život Emmy, jelikož jenom tak dosáhne svého osudu a štěstí, meh. Vše se ovšem rychle nasměrovalo k rozhodující "poslední bitvě" (TM) mezi spasitelkou a superevil Temnou vílou, po níž konečně zůstala vrátka (skoro) uzavřená a se seriálem se tak mohu v klidu rozloučit. O to spokojeněji, že "rozpomínací" finále se povedlo i mírně dojalo.(8.6.2017)

Já nevím... Příjde mi, že to úplně ztratilo kouzlo. Většina postav mi leze na nervy, Rampelník je ostříhaný, až uvidíme záporákovou tvář, tak totálně ztratí respekt a Regina je nejhodnější postava ze všech. Už to není ono, to v podstatě u od třetí série. Chybí takové ty kouzelné scény, kdy Zlá královna naruší svatbu atd...(23.5.2017)

Zpočátku dosti rozporuplný návrat ke zcela primárním kořenům se nakonec dokázal vzkřísit. Vykořistění další pohádky, v tomto případě té nejznámější orientální, jsem já ocenil snad více než kdokoli jiný, i když bylo jednoduché, pro místy utichající oněhdy oblíbený seriál avšak hodně potřebné. A konec? Srdceryvné sbohem jedněm z nejpříjemnějších postav napříč všemi možnými dobrými i výbornými televizními seriály. 7/10(21.12.2017)

A je to. Sklouzlo to do otravné natahovačky, která mohla skončit už kdysi a zachovat si slušnou tvář. Mohla skončit i touto sérií, ale né, z nějakýho důvodu se to musí mrskat dál. Tady to pozdvihl muzikálový díl, který se opravdu povedl a Evil Queen a Hook tomu jednoznačně vévodili. No dál se dodívám jen proto, že zase oracuje můj blbej zvyk dodívat se i když už to vlastně přestává bavit.(5.2.2019)

Tak a další rok skončil a bohužel to ještě nebyl rok poslední. Celkově to bylo lepší než 5. série, ale zase ne o moc. Naštěstí se to ke konci začalo opravdu hodně lepšit a epizoda The Song in Your Heart je to nejlepší co seriál přinesl. Finále by bylo tou nejlepší tečkou za celým seriálem, bohužel se tvůrci rozhodli pokračovat další rok, i když s posunutým dějem a novými postavami. No uvidíme, třeba se dočkám i té Pocahontas :D(28.5.2017)