Normanovi je jedenáct let, rád se dívá na horory, a hlavně je obdařen "šestým smyslem" - vidí mrtvé lidi. Může si povídat třeba s dávnou zesnulou babičkou. Jeho zvláštní schopnost ho vyčleňuje ze společnosti, která ho považuje za podivína a dává mu to dost často najevo. To se ale brzy změní. Na jeho městečko zaútočí zlá čarodějnice a sedm oživlých mrtvol, které ji před 200 lety poslaly na oprátku a ona je za to proklela. A právě Norman je tím jediným, kdo tomu může zabránit a vrátit věci do starých kolejí. Jak to ale udělat, když absolutně netuší, o co jde? (TV Nova)

Xmilden

ParaNorman je filmem, kde příběh pokulhává za technickým provedením. Slabý animák, na který se dle mého soudu velice rychle zapomene. Plusové body pro mě tím pádem znamená pouze vyzváněcí melodie na mobilu alá Halloween. Upřímně přiznávám, že jsem do filmu jisté naděje vkládal. Nicméně i postavy jsou nezajímavé až běda. ()

juta

Milá pohádka, která rozhodně není pro ty nejmenší, i já se trochu bál. :D Tenhle typ animace mám rád. Dopadlo to nakonec ještě líp, než jsem čekal, protože mě ani nic negativního nenapadá. Skvělá atmosféra, povedené vtípky a příběh taky super. ()

ajuska

Fajn stylizace - kreslený zombie horor, který by ve strašidelnosti klidně mohl konkurovat i některým seriózněji zamýšlným pokusům. Příběh je příjemně svižný, sem tam s dobrým vtipem. Na konci sice dle očekávání nechybí nějaké to morální poučení, ale není to nijak přehnané a otravné. Jen se bojím, aby to nezkazil dabing, viděla jsem v originále.. ()

JohnnyD

Nuž v prvom rade je mi strašne ľúto tej úžasnej práce animátorov na tomto mizernom scenári. Veď ani ten námet nie je zlý (zvrat s tým, že KTO je tá čarodejnica je vynikajúci), no potenciál nie je vyčerpaný ani na 10%. Napriek občas prekvapivo nekorektným veciam (najmä nekrofilné vtipy) je totiž film strašne "bezpečný", teda ide na istotu a kĺže po povrchu. Aj keď už to niekedy vyzerá, že sa príbeh začne vyvíjať inak, tvorcovia opäť ujdu do bezpečia a do klasickej šablóny. Škoda, vizuálna stránka je podmanivá! ()

playboxguest

Nepříliš záživný animák s omletou zápletkou i charaktery, směřovaný spíš na menší publikum, s nepříliš záživným 3Dčkem * které mě tentokrát ani na chvíli nezaujalo a celkově mi přišlo takové nedomrlé a neprostorové. ()

Madsbender

Je to strašne úchylné, bizarné a absurdné, a vonkoncom to nie je vhodné pre deti minimálne do 10 rokov... Je to zároveň strašidelné (minimálne pre deti), ale aj veľmi vtipné, prevracia to zombie tematiku naruby a dávkuje nám ohromné množstvo popkultúrnych odkazov... Je to skvelé a zábavné, no nie je to moc pre deti a ani dospelým sa to nemusí páčiť, aspoň nie po celý čas. Takúto halloweensku chuťovku však nemáte možnosť vidieť každý deň. ()

IQ Tiqe

Animák spíš pro mladší. Animace nejsou z těch, které mám rád, ale neměl jsem s nimi problém. Dějově nic náročného, ale koukatelné to je. # Anna Kendrick má moc sexy hlas. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Carol Pifková

Pre mňa sklamanie roka 2012, až niekde za polkou to začalo byť konečne viacej zaujímavé a upútalo to moju pozornosť... bohužiaľ nedopomohli k tomu ani moji obľúbení zombies ani rozkošný burtík, ani odkaz na milovaného Jasona Voorheesa, ani dievča čo vyzeralo ako zo Silent hill a ani môj veľmi obľúbený štýl animácie....3* bohužiaľ. ()

Frajer42 odpad!

Tahle pohádka mě absolutně neuspokojila. Norman je nesympatická přechytřelá oběť šikany a jeho přátelé jsou do posledního idioti. Celý ten nápad s mrtvolkami je fajn a ani po stránce animace se mi zvracet nechtělo. Tím myslím třeba scénku, kdy peláší městem do školy a stihne si pokecat s mrtvými. Bohužel od toho bodu šel film do sraček. Když už si člověk myslí, že to nemůže být horší, tak přijde naprosto kokotská zápletka, která vše pošle do kytek. Když už si je člověk jistý, že to nemůže být horší, tak přijde debilní vyústění celé situace. Prostě hnus nejhrubšího zrna. 3D stojí docela za hovno. Pokud jste předešlý večer trošku popili, tak od tohoto nesmyslu dejte pracky pryč, nebo si zcela jistě poběžíte popovídat se záchodovou mísou. Nudné, debilní, ani trošku vtipné se sotva průměrnou animací. Koukejte pouze v případě, že jste divní a upřednostňujete špatné filmy před dobrými. ()

Dzeyna

Rozhodně jsem to čekala lepší. Už jenom ta "animace" nebo jinak řečeno ztvárnění nebylo nejlepší, nejmodernější a nekoukalo se na něj zrovna příjemně. Ale za to příběh byl celkem dobrý i se zábavnými, strašidelnými a dramatickými částmi. Myslím, že délka snímku plně stačila, kdyby to bylo delší asi by to nudilo až moc. Je to opravdu čistý průměr. ()

swamp

Výborný nápad - zvláště pak pro oči hororových fanoušků - k tomu parádní animace.. ale nemůžu si pomoct - něco tomu zkrátka scházelo. Pomalý rozjezd, málo otáček. ()

cukorek

Zaujímave skĺbenie rozprávkovej tematiky a paranormálnych skutočností. Miestami k slovu až príliš pustené morbídne gestá, ktoré sú paradoxom milých detských postáv. Duchovia a zombíci v dosť nesympatickom zobrazení mi veľmi nevyhovovali, ale priateľstvo podivína a malého objemného chlapca bolo presne tým čo zotavuje podobné osudy nepochopených detí. Dobre bolo však čerpanie a dávanie vlastnosti jednotlivých postáv zo skutočnej reality, ktorý svojím správaním dokázali pobaviť. Aj keď to dostalo pekne 3D prevedenie, nesplnilo a neprinieslo to ten správny zážitok, takže priemerne hodnotenie 50%. ()

nash.

Pro mě jako bývalého horrového fandu dokonalá retro exkurze. Navíc v provedení zdařilého animáku. Jednoduchá a neoriginální zápletka, jak tomu u horrorů bývá, osvěžená řadou ne zcela obvyklých variací, tunou odkazů na žánrovou klasiku, spoustou skvělých vtípků a k tomu jako třešnička několik velmi vydařených scén. Svižné, efektní, kreativní a nechybí ani emoce. Za sebe si nemám u Normana nač stěžovat (a ze spokojeného ohlasu dcery si myslím, že ani ona). Takže za náš rodinný tým, pro Normana palec nahoru. ()

Slarque

Povedená animovaná komedie pro fanoušky hororů je plná vizuálních fórků a vypadá dost neotřele. Asi málokdo ocení neuvěřitelně komplikovanou natáčecí metodu, když výsledek nakonec stejně vypadá jako produkt počítačové animace. Jen jsem si říkal, co všechno se asi ztratilo v překladu... (70%) ()

Vitason

Nikdy se nesmějte těm "trochu odlišným", i když se jedná o mentálně postižené, kteří tvrdí, že mluví s mrtvými, to je zhruba základní poučka ParaNormana, ale není to jen prostá moralitka. Jedná se totiž o přesně vyvážený mix situačního i slovního humoru, odkazů na slavné horory ("Pojď hrát hokej") a zajímavého příběhu. Navíc je to vyšperkované úžasnou animací, která je velice krásně nasnímaná a hezky ozvučená, takže se jedná opravdu o velice příjemnou záležitost. Starší a hravější Koralína sice zůstává nepřekonána, ale její mladší bráška ji ostudu rozhodně nedělá. P.S. Příště to chci vidět bez dabingu, který mi přišel opravdu špatný a celý film působil kvůli němu trochu unyle. ()

korbitch22

Co na tom, že to odkazuje na spoustu hororů, co na tom, že animace je zajímavá ( ale nemám jí rád ) , co na tom, že místy to má na animák husto přísnou atmosféru, ze který bych se jako dítě nejspíš posral a schovával se za maminčin rukáv a držel hrdinům palečky....když je scénář jen kýbl sraček.Asi si scénárista myslí, že dnešní děti jsou úplně vylízané ( dobře, v tom bych mu zase nekřivdil ) ale je opravdu nutné nechat pobíhat partičku příšerně nezajímavých postaviček po place a nechat ty průměrné herce aby jim do úst vkládali neskutečně duchaprázdný hovna?To je ten kámen úrazu, až asi na 5 opravdu povedených scének a pár odkazů je film neuvěřitelně prázdný a tupý, není napínavý, není dobrodružný, není absolutně výpravný..... dost velká mizérie a jak už jsem se zmiňoval, americký animovaný film jde pořád dolů :/ 40%. ()

Chrustyn

Nepovedený animák, který se snaží jít v Burtonových stopách ale zůstává jen v jeho stínu. Ani zábavné ani vizuálně nápadité. ()

heyda

Tak tohle rozhodně není pro malé děti, spíš tak 11+. I mně to chvílemi nahánělo husí kůži, a to je co říct. Zejména ten konec má skoro až epický charakter. Hudba je naprosto geniální (doporučuju unreleased version of Aggie Fights). Být trochu profesionálnější animace asi bych přivřel oko a pálil maximem, takhle zůstanu u 4 hvězd, ale za to jednoznačně zasloužených!!! 80% ()

Flego

Problémom tohto animáku je, že nevie pre koho je určený. Prevažne vážny príbeh ( podporuje to aj hudba ) a častokrát skrytý humor je skôr pre starších divákov, ale pre tých je zase príbeh príliš detinský. Ale jedno pozretie nikomu neublíži. ()

honajz

Já nějak nevím. Slušná animace, několik skvělých černých fórů (ale oproti tomu pár hloupých a nechutných), zajímavá myšlenka o davové psychóze a o tom, že existují i hodní lidé. Jenže vleče se to jak smažený sýr z bufetu, roztavený v mikrovlnce, chybí tomu svěžest, drajv. Spousta scén je tak zbytečných, protože jasných (ano, ve škole je otloukánek, ano, píšou mu na skříňku, ano, ten, co ho šikanuje, nemá v hlavě mozek, ano, tatínek mu nevěří) - prostě spousta klišé scén, a než si je povinně odbudeme, je půlka filmu pryč. Nakonec vlastně ani ten příběh není až tak zajímavý - proč je vlastně město nakonec zničené, když duchové v podstatě nic nedělají? A v tom je taky problém, že duchové nic nedělají. A temný mrak, vír, odkud se vzal? Co stojí za zlými silami čarodějnice? Najednou je vše vlastně pohodička, klídeček, stačí říct a je hotovo. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska