Reklama

Reklama

Step Up Revolution

Trailer

Mladá tanečnice Emily (Kathryn McCormick) přijíždí do Miami s velkým snem tančit na profesionální úrovni. Na jedné plážové party se seznámí se Seanem (Ryan Guzman) a protančí s ním celou noc. Sean vede kontroverzní pouliční taneční hnutí MOB, které se drze dere vpřed a tančí na nejrušnějších místech ve městě a také v netradičních prostorách jako jsou muzeum nebo banka. Občas si vyberou rušnou křižovatku. Prostě to rozbalí všude, kde vzbudí pořádný rozruch. Tancem provokují běžné kolemjdoucí a strhávají na sebe i pozornost médií. Jejich hlavním cílem, je způsobit co největší šok a být pořádně vidět i slyšet. Sean Emily postupně učaruje a rozhodne se do jeho tanečního projektu zapojit. Postupně se stane jeho hlavní tanečnicí. Brzy mají první neohlášené vystoupení, které opět zvedne ze židlí řadu kritiků i fanoušků. Jedny naštvané a druhé nadšené. Emilyn otec, bohatý byznysmen, ale nesouhlasí, aby se jeho dcera poflakovala s pouliční bandičkou. Představuje si pro ni jinou budoucnost. A tak to chce tanečníkům pořádně osolit. Místo, kde už MOB dlouho trénují, chce Emilyn otec rekonstruovat a využít jej k obchodním účelům. K tomu potřebuje vystěhovat tisíce zde žijících lidí. Skupina MOB se na protest proti tomu rozhodne vyrazit do ulic a tancem upozornit na problém těch, kteří zůstanou bez střechy nad hlavou. Teď už taneční skupina MOB netančí jenom proto, aby se předváděla a provokovala, nyní tančí pro zatraceně dobrou věc. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (27)

Trailer

Recenze (271)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Je zvykem série Step Up, že jednání postav nedává elementární smysl, příběh je papírová pohádka a základní principy logiky dostávají těžce na zadnici (aneb kde sakra berou ti chudí kluci ze slumu tak exkluzivní matroš a techniku na vystoupení?). Čtvrtý díl frenčízy samozřejmě není výjimkou. Dokonce bych řekl, že úplný závěr dovedl nesmyslnost zápletky (a tím pádem celé vyznění filmu) úplně nejdál: Ústřední taneční buduje celej film kontrakulturu, která staví jidášský, kapitalistický prachy do opozice proti tradici, životu obyčejnýho člověka a živýmu umění jako takovýmu, jenom aby se v happyendovým závěru nechala koupit od mezinárodní korporace. To mi hlava ještě pořád nebere. Na druhou stranu vypadá to, že čím hloupější je téma filmu, tím lepší jsou taneční performance a tím promakanější je způsob jejich snímání. V tom ohledu je Step Up: Revolution pravděpodobně nejlepším tanečním filmem, kterej je možný vidět. ()

movieband 

všechny recenze uživatele

Perfektní choreografie a místy vcelku slušný soundtrack (i pro moje metlácké uši). Film jsem viděl náhodou ve škole (k těmhle filmům bych se v životě asi nepřiblížil z vlastní iniciativy) a musím říct, že některé taneční pasáže mě ohromily. Mluvím hlavně o té, co byla v galerii,v budově toho magnáta a pak závěrečná u mola na překladišti. Parcour kousky byly vcelku povedené a celkově ty taneční pasáže dokázaly zaujmout. Vcelku milé překvapení. Je dobré zavířit i tam, kde bych se asi nedostal. Děj to má sice dost předvídatelný, romantickou zápletku jasnou jak facka, ale i tak je to vcelku solidní zabití času. K.McCormick je kus! 64% ()

Reklama

PetkaW. 

všechny recenze uživatele

Konečně taneční film, který je skutečně z velké části hlavně o tanci. Ani tady se ale tvůrci nevyhnuli několika přešlapům, které mi po té přehršli podobných snímků už začínají lézt na nervy - předvídatelné lovestory, charitativní podtext, velkolepá taneční závěrečná scéna s obřím chuchvalcem herců a komparsistů a samozřejmě happyend, kdy se všichni usmíří, všechno se vysvětlí, ústřední dvojice se políbí... jednoduše kdy všechno dopadne naprosto podle očekávání. Revolution je z mého pohledu asi nejvydařenějším dílem, ale jak jsem psala - už toho je moc. Uvažovala jsem i o 4 hvězdách, ale vzhledem k tomu, že už nemám chuť se na film dívat znova, v ničem mě nepřekvapil a po pár dnech jsem skoro zapomněla, o čem byl, dávám jen průměr. ()

cukorek 

všechny recenze uživatele

Emociálna hudba, ktorá vás osloví a zmyselný tanec na ktorý len s úžasom zíráte zas útočí na mladú generáciu a svojím neskrotným duchom znova prichádza, aby ukázal nové nápady a choreografické zoskupenia nápaditých tanečných expertov. Aj keď film prichádza s tou istou podstatou ako jeho predošlé časti, tanec sa už sformoval do novšej podoby a presunul na ďalšiu métu. Už tanečníci nesúťažia, už siahajú po maximálnych výkonoch. O ich snahu dosiahnuť čo najlepší skupinový efekt ich podľa mňa pripravila opakovaná, podobná elektronická hudba, použitá ako podmaz pri ich tancovaní. S jednoduchým príbehom sa však dobre stupňovala romantika, keď priestor dostali zábery mladej Emily a Seana pohybujúcich sa v tesnej blízkosti po pláži pri zapadajúcom slnku, či posledný tanec "lásky". Aj keď takmer polovicu filmu sa ozaj tancuje a veľmi dobre choreograficky vyznel aj tanec v čiernych smokingoch, mňa to oslovilo len na 50%. ()

Mia... 

všechny recenze uživatele

Bomba! Rozhodně král mezi tanečními filmy. Neuvěřitelná choreografie, originalita a taneční efekty. Prostě úžasný! Příběh je prostý, ale takový by měl být, hlavní je tu tanec. Naprosto oceňuji, že se tu tančí daleko více a častěji než v jakémkoli jiném tanečním filmu. Po celou dobu jsem si říkala jen jediné: BOMBA, BOMBA, BOMBA! Taneční film nemá být složitý, má být taneční a to na plné pecky. Tohle se zdařilo neskutečně, vystoupení neměla sebemenší chybu, každé bylo tak dobré jako by bylo závěrečné. Navíc hlavní dvojice byla velmi koukatelná a to je v takovýchto filmech třeba, podle mě. A na závěr, když jsem zahlédla i Moose a další herce z předchozích dílů? Tak to byl další skvělý krok, opět o laťku výše. Klobouk dolů, nečekala jsem, že úroveň tanečních filmů tak prudce stoupne. BRAVO. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (9)

  • Interpretem písně ''Let's Go'' v úvodní taneční scéně na autech je Travis Barker, bubeník slavné skupiny Blink 182. (vojan9)
  • Ve scéně, kde je Moose (Adam G. Sevani) a kamera se přibližuje k jeho bundě, má kapuci nahoru, ale když se kamera oddálí, je kapuce dole. (..Lucas..)
  • Při tanci v restauraci je možné si všimnout, že Emily (Kathryn McCormick) má masku nasazenou na očích, v jedné chvíli má masku nasazenou na hlavě, a po chvíli zase na očích. (Reesam)

Reklama

Reklama