Nešika (TV seriál)

Awkward.

Komedie / Drama

USA, 2011 - 2016, 32 h 16 min (Minutáž: 89x19–41 min)

Tvůrci:

Lauren Iungerich

Brad Breeck

Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Jillian Rose Reed, Brett Davern, Nikki Deloach, Molly Tarlov, Desi Lydic, Mike Faiola, Greer Grammer, Jessica Lu, Jillian Murray, Deena Dill, Amanda Foreman, Madison Ford, Tava Smiley, Yvette Monreal, Christopher Larkin, Brittany Escobar, Kevin Edwin Greene, Natalia Castellanos, Jennifer Landa, Meaghan Martin, Kara Crane, Shane Harper, Laura Ashley Samuels, Janelle Velasquez, Todd Sherry, Zak Henri, Alexandra Shipp, Alison Sieke, Wyndoline Landry, Brian Groh, Tonita Castro, Hannah Marks, Evanne Friedmann, Haley Lu Richardson, Julia Campbell, McKaley Miller, Alyssa Overbeck, Sunkrish Bala, Anna Akana, Evan Arnold, Glenn Taranto, Madeline Bertani, Lucas Di Medio, Jessica Cook, Raquel Castro, Brando Eaton, Shelby Young, Rachael Kathryn Bell, Allison Carter Thomas, Reid Cox, Michael Johnston, Elizabeth Sandy, Sara Erikson, Charlie DePew, Jessika Van, Taylor Murphy, Lea DeLaria, Heather Mazur, Corby Sullivan, Jared Abrahamson, Matthew Frias, Jeanine Mason, Nolan Gerard Funk, Kofi Siriboe, Rebecca Kessler, Timmy Deters, Alan Pietruszewski, Medalion Rahimi, Bellina Logan, Annie Read, Cassie Hernandez, Michael Wayne Foster, Taylor Zakhar, Hope Lauren, Britt Baron, Scarlet Spencer, Brian Ames, Jesse Heiman, Matthew Fahey, Barret Swatek, Kristoffer Polaha, Brittany Renee Finamore, Sophie Tilson, Anthony Michael Hall, Brooke Anne Smith, Shoshana Bush, Evan Crooks, Jenna Lamia, Kasey Campbell, Tuc Watkins, Evan Williams, Trevor Donovan, Sarah Baldwin, Sharon Madden, Lisa Rinna, Ione Skye, Erinn Westbrook, Claire Gordon-Harper, Amy Okuda, Elizabeth Regen, Valorie Hubbard, Chris Bruno, Cayden Boyd, Lochlyn Munro, Austin Falk, Jonathan Bennett, Rachel Melvin, Shelby Rabara, Gilland Jones, Myko Olivier, Danielle Argyros, Marianne Bourg, Eric Curtis Johnson, Alejandra Pérez, Nina Rausch, Justin Prentice, Steve Gainer, Clint Culp, Grace Fulton, Lacey Hannan, Ayden Mayeri, Tyler Forrest, Emily Peachey, Aaron Groben, John Michael Higgins, Wesam Keesh, Daniel Amerman, Adam Huber, Shanica Knowles, Alex Saxon, Brittany Marie Batchelder, Rich McDonald, Greta Jung

1. série Náhodou to byla docela sranda, jen nikdy nepochopím zvrácenost MTV v tom, že nejpopulárnější holkou na škole je tlustá roztleskávačka, která je příjemná asi jako osina, však víme kde. A taky je tuze vtipná ta cenzura. Hlavní hrdinka je sympatačka a jasně to táhne. když se na ní koukám, tam mi naskočí Ellen Page a Juno, jen tady neni těhotná. Ono se tam vlastně nic moc neděje, ale jako odpočinkovej seriál je to pohoda. Dopis byl nakonec docela překvápko. *** 2. série Ashley Rickards, dvacet minut, příjemnej relax a letní sezóna jsou hlavní důvody proč jsem k Awkward vrátil i ve druhé sezóně. Tyhle teenage seriály jsou docela sranda a člověk si to prostě může v klidu vychutnávat. A co se vlastně dělo? Opět v podstatě nic, jen se Jenna celou dobou rozhodovala jestli je lepší Matt nebo Jake. *** 3. série Ani třetí série nepřinesla vlastně nic důležitého a dokonale plnila roli, kvůli které jsem si jí oblíbil. Tedy odpočinkovej dvacetiminutovej seriál u kterýho nepotřebuju přemýšlet. Kdo hledá něco takovýho, tak ho Awkward určitě zaujme. *** 4. série Na čtvrté sérii je neskutečně znát výměna hlavního showrunnera, protože seriál dostává novou formu a pár věcí se změní. Jenže se to opět plácá jen kolem "Matty+Jenna", což je otravné, protože když už to vypadá, že přijde něco (někdo) nový tak se to opět vrátí do ohraných kolejí. Pokračuji ve sledování jen proto, že mám nedostatek dvacetiminutových seriálů :) *** 5. série Závěrečná pátá série a kruh se uzavřel. Do stejné řeky vkročíme asi po stošedesáté a určitě ne naposledy, jak napověděl závěr. Nicméně musím říct, že celkově byl Awkward vcelku vtipnou jednohubkou, která rychle utíkala a vcelku člověka zabavila. A to i přesto, že se dějově nikam neposouvala. Navíc se nedá říct, že by postavy byly stejné jako na začátku a to je vlastně plus.(3.4.2012)

Rozhodně lepší, než se koukat na "Parisinu nejlepší kamarádku" nebo na jiné ptákoviny co vysílají na MTV. A vzhledem k tomu, že je to takové realističtější (než ty ostatní nepovedené pokusy o teenagerský film/seriál, kde nejsou schopní natvrdo říct, že se spolu vyspali a všichni jsou hotoví jen z teho, že si dají hubičku na dobrou noc), je to takový lepší průměr. Mě osobně to teda baví.(26.1.2012)

Fakt se mi to libilo, sledoval jsem to se zajmem a otevreny konec ve me vzbudil nadeji, ze bude pokracovani. Vyborne zahrana role pro malou jemnou Ashley Rickars se povedla a nikde jsem si nevsiml zadny poklesku ci spatne kamery. 5* Update: pokračování bylo klasické drama, ale při posledním, tentokrát opravdu posledním dílu mi skoro i ukápla slza, kdybych uměl plakat. Tak nějak mi vadí, že se už na to nemůžu dívat, ale asi to tak má být :((23.2.2012)

Celkem slušná oddychovka, jejíž první série mi perfektně vyplnila dvacetiminutovky před cestou do práce :-) Sem tam vydařené hlášky. Navíc je tu Desi Lydic v ještě střeštěnější roli, než jakou vyfasovala v Out at the wedding. Naposledy viděný díl: S02e12 Edit: Třetí série ztrácí šťávu a skoro vůbec mě nebaví, tudíž s dílem 307 končím.(3.7.2012)

Co je na tom awkward? Cenzura. Vypípávají "nevhodná" slova, rozmazávají "nevhodná" gesta. Co to sakra je? Ale k věci... Hlavní hrdinka je tahounem seriálu - symapťačka se správně nakřápnutým hlasem jako Emma Stone, slušnou mimikou a zásobou suchých poznámek. Navíc se v každé epizodě najde pár povedených dvojsmyslů. Je to pohodový vtipný koukatelný seriál, na který leckdo za pár let zapomene (já doufám, že mně se to nestane, protože mě fakt baví), ale v rámci žánru (teenage comedy) je to až nadprůměrná zábava. Jen mi uniká zvrácená logika, kdy na rozdíl od mainstreamu tady platí za největší drsňačku holka s největší prdelí.(6.8.2011)

• - Blog Jenny Hamilton (Ashley Rickards) "Invisible girl daily" je skutečný. (Mrs.Blue)

• - Pro 8 epizod byl hlavním asistentem při výběru lokací Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)