Nešika

(seriál)
  • USA Awkward.
Komedie / Drama
USA, (2011–2016), 32 h 16 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Lauren Iungerich

Brad Breeck

Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Jillian Rose Reed, Brett Davern, Nikki Deloach, Molly Tarlov, Desi Lydic, Mike Faiola, Greer Grammer, (více)

Série(5) / Epizody(89)

Vtipná a chytrá komedie s fenomenálním obsazením nových tváří MTV. Hlavní hrdinkou nového seriálu je patnáctiletá Jenna Hamilton, kterou ztvárňuje známá herečka Ashley Rickards. Pubertální středoškolačka se zrovna nachází v bolavé fázi dospívání a čekají na ni první zákeřné nástrahy lásky. Její život se však zcela zásadně začíná měnit po trapné nehodě. Ženský hlas vypráví v první osobě a humorně zachycuje zážitky spojené s dospíváním.

Druhá řada komediálního seriálu MTV dál sleduje události v životě Jenny Hamilton, pubertální středoškolačky, která se vinou nešťastné nehody potýká se stigmatem dívky, která se pokusila spáchat sebevraždu. Chytře a humorně podané zážitky ze života dospívající dívky, která řeší typické těžkosti teenagera, milostné trable, přehodnocuje vztahy s rodinou a současně prochází úžasnou proměnou, která se samozřejmě neobejde bez úsměvných přešlapů.

MTV uvádí třetí řadu úspěšného komediálního seriálu Nešika. Hlavní hrdinka Jenna Hamilton nastupuje do prvního ročníku na univerzitě Palos Hills High a zatímco společenský život Ming a Tamary jen vzkvétá, Jenna má pocit, že zůstává jaksi pozadu a žije pouze vztahem s Mattym. Začíná se ptát, zda na ni v životě čeká také něco víc. První rok na vysoké přinese navíc Jenně do života vlnu překvapení a změn, které mohou mít nesmazatelný vliv na její budoucnost a nečekaná smrt spolužáka ji přiměje přemýšlet o síle ztráty, o smutku a tajemství, které skrývá před Mattym... (oficiální text distributora)

JFL

Přiznejme si, že náctiletí outsideři byli doopravdy nepopulární a nevzhlední naposledy v 80. letech. V novém miléniu prostě každý ví, že středoškolačky na okraji budou hrát pohledné holky s "přirozeným" makeupem, potažmo po vzoru Supermana vybavené brýlemi, které spolehlivě skryjí jejich krásu do doby, než se vyjeví chlapci jejich srdce. Po úspěchu filmů "Juno" a "Vyfič!" se navíc zbraní outsiderek stává ostrovtip a nadhled, kterým glosují svou situaci, ale také se mění jejich postavení. Stejně jako zmíněné snímky s Ellen Page i "Awkward." ukazuje svou hrdinku jako v zásadě normální a o to více polarizují její protivníce jako ubožácké kreatury, ba dokonce až outsidery, se kterými se ostatní baví pouze ze zvyku tradičního kastovního uspořádání školy. Je ale každopádně sypatické, že současné dospívající dívky mají v popkultuře vzory, které je necpou do tradičních genderových rolí objektivizovaných krasotinek bez osobnosti, potažmo postupně se začleňujících tomboyů (např. vývoj Alyssy Milano v "Who's the Boss?"). Obzvláště v době masivní popularity obludně konzervativního "Stmívání" jsou potřeba postavy, které dívkám ukáží liberálnější postoje vůči sexu, sociálním rolím a vztahům s vrstevníky i mezi generacemi. Seriál sice nejen z radikálně feministického hlediska je v principu zpátečnický, neboť stále dívkám jako priority stanovuje pozici v kolektivu a vztahy s chlapci (hrdinka nemá vůbec žádné zájmy mimo tyto oblasti), ale na druhpu stranu si přiznejme, že od produktu komerční stanice adorující pozérství, módu a vzhled lze těžko očekávat tvrdě emancipační dílo. Záslužnost "Awkward." tak spočívá nikoli v proměně povahy konfliktů v rámci svého žánru, ale právě v detailech, které profilují hrdinku a vyčleňují ji vůči zástupům figur z podobných seriálů; třebas už jen tím že sice řeší svůj vzhled, ale radikálně odmítá fiflenění či skalpel. Nelze tedy mluvit o revoluci jako v případě "Můj malý Pony: Přátelství je magické", který záslužně ignoruje stojaté genderové vody televizního mainstreamu, a to navíc pro mládež ve formativním věku, ale podobně jako "Misfits" je "Awkward." seriál pro svou věkovou kategorii, který divačkám nepředkládá falešné hodnoty a naopak k nim otevřeně promlouvá o tématech, která je nejvíc zajímají. ()

Frajer42 odpad!

No páni, kdo by si kdy býval pomyslel, že debilita Twilight bude něčím překonána. Tenhle blbý seriál je tomu více než podobný akorát s tím rozdílem, že tu chybí ty zářící postavičky, které v Twilight nazývali upíry ačkoliv jimi nebyli. Jediné pozitivum v tomto paskvilu je snad to, že tady jsou docela pěkné herečky. Bohužel se na seriály nedívám primárně pro to, abych viděl pěkné 20 leté i starší herečky snažící se hrát postavy 15 leté. Seriál je však určen pro naprosto jiný věk a hlavně pohlaví než je to moje. Takže ten pomyslný pes bude možná zakopán právě tady. A právě tyto 10 leté fanynky dostaly hodnecní téhle sračky někam, kam naprosto nepatří. P.S. V životě jsem neviděl seriál, kde by někdo cenzuroval zdvižený prostředníček. Myslím, že už tohle je pádný důkaz, že je seriál skutečně určen těm, které jsem zmínil a kousek výše. ODPAD! ()

playboxguest

Celkem slušná oddychovka, jejíž první série mi perfektně vyplnila dvacetiminutovky před cestou do práce :-) Sem tam vydařené hlášky. Navíc je tu Desi Lydic v ještě střeštěnější roli, než jakou vyfasovala v Out at the wedding. Naposledy viděný díl: S02e12 Edit: Třetí série ztrácí šťávu a skoro vůbec mě nebaví, tudíž s dílem 307 končím. ()

hellstruck

Náběh na sarkastické a téměř až parodické ztvárnění středoškolských tupoučkých seriálů, ale potenciál bohužel zůstává nevyužit. V jednom momentu je to docela sranda, ocenuji originální ladění seriálu, ale někdy mám prostě pocit, že si to nedělá srandu z hloupých high school teenovek, ale že jím je. Především, když je na scéně nejlepší kamarádka hlavní hrdinky, nebo její úhlavní nepřítelkyně. Mimochodem, odkdy jsou středoškolské "mean girls" tlusté a ošklivé a outsideři pohlední? Tak nějak to nenaplnuje dnešní "americkou seriálovou logiku". Ale nevadí, ta nekonvenčnost je na seriálu bezpodmínečně největším kladem. Těch dvacet minut je tak akorát, pětačtyřicet minut už by se snášelo těžce. Ale jako taková oddychovka na pohodu funguje dobře. A mimochodem něco takového už tu bylo.. EDIT: Po sedmém díle první řady přestávám sledovat, protože je mi úplně jasné, k čemu se schyluje (řešení v podstatě JEN milostného trojúhelníku) - seriál je nakonec jedním z mnoha teen seriálů, kde se řeší pořád to samé a přiznejme si to, jediný důvod proč vytrvat? Beau Mirchoff ! A to je dost málo.. ()

IQ Tiqe

Co je na tom awkward? Cenzura. Vypípávají "nevhodná" slova, rozmazávají "nevhodná" gesta. Co to sakra je? Ale k věci... Hlavní hrdinka je tahounem seriálu - symapťačka se správně nakřápnutým hlasem jako Emma Stone, slušnou mimikou a zásobou suchých poznámek. Navíc se v každé epizodě najde pár povedených dvojsmyslů. Je to pohodový vtipný koukatelný seriál, na který leckdo za pár let zapomene (já doufám, že mně se to nestane, protože mě fakt baví), ale v rámci žánru (teenage comedy) je to až nadprůměrná zábava. Jen mi uniká zvrácená logika, kdy na rozdíl od mainstreamu tady platí za největší drsňačku holka s největší prdelí. ()

• Blog Jenny Hamilton (Ashley Rickards) "Invisible girl daily" je skutečný. (Mrs.Blue)
  • Na začátku epizody hraje „Raven Fly“ od Girl Named T a na konci potom „This Love“ od Ellie Goulding. (Duoscop)