Nešika (TV seriál)

Awkward.

Komedie / Drama

USA, 2011–2016, 32 h 16 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Lauren Iungerich

Brad Breeck

Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Jillian Rose Reed, Brett Davern, Nikki Deloach, Molly Tarlov, Desi Lydic, Mike Faiola, Greer Grammer, Jessica Lu, Jillian Murray, Deena Dill, Amanda Foreman, Madison Ford, Tava Smiley, Yvette Monreal, Christopher Larkin, Brittany Escobar, Kevin Edwin Greene, Natalia Castellanos, Jennifer Landa, Meaghan Martin, Kara Crane, Shane Harper, Laura Ashley Samuels, Janelle Velasquez, Todd Sherry, Zak Henri, Alexandra Shipp, Alison Sieke, Wyndoline Landry, Brian Groh, Tonita Castro, Hannah Marks, Evanne Friedmann, Haley Lu Richardson, Julia Campbell, McKaley Miller, Alyssa Overbeck, Sunkrish Bala, Anna Akana, Evan Arnold, Glenn Taranto, Madeline Bertani, Lucas Di Medio, Jessica Cook, Raquel Castro, Brando Eaton, Shelby Young, Rachael Kathryn Bell, Allison Carter Thomas, Reid Cox, Michael Johnston, Elizabeth Sandy, Sara Erikson, Charlie DePew, Jessika Van, Taylor Murphy, Lea DeLaria, Heather Mazur, Corby Sullivan, Jared Abrahamson, Matthew Frias, Jeanine Mason, Nolan Gerard Funk, Kofi Siriboe, Rebecca Kessler, Timmy Deters, Alan Pietruszewski, Medalion Rahimi, Bellina Logan, Annie Read, Cassie Hernandez, Michael Wayne Foster, Taylor Zakhar, Hope Lauren, Britt Baron, Scarlet Spencer, Brian Ames, Jesse Heiman, Matthew Fahey, Barret Swatek, Kristoffer Polaha, Brittany Renee Finamore, Sophie Tilson, Anthony Michael Hall, Brooke Anne Smith, Shoshana Bush, Evan Crooks, Jenna Lamia, Kasey Campbell, Tuc Watkins, Evan Williams, Trevor Donovan, Sarah Baldwin, Sharon Madden, Lisa Rinna, Ione Skye, Erinn Westbrook, Claire Gordon-Harper, Amy Okuda, Elizabeth Regen, Valorie Hubbard, Chris Bruno, Cayden Boyd, Lochlyn Munro, Austin Falk, Jonathan Bennett, Rachel Melvin, Shelby Rabara, Gilland Jones, Myko Olivier, Danielle Argyros, Marianne Bourg, Eric Curtis Johnson, Alejandra Pérez, Nina Rausch, Justin Prentice, Steve Gainer, Clint Culp, Grace Fulton, Lacey Hannan, Ayden Mayeri, Tyler Forrest, Emily Peachey, Aaron Groben, John Michael Higgins, Wesam Keesh, Daniel Amerman, Adam Huber, Shanica Knowles, Alex Saxon, Brittany Marie Batchelder, Rich McDonald, Greta Jung, Cheyenne Haynes, Olivia Norman, Kelly Sry, Jake McLean, Niall Cunningham, Tru Collins, Alem Brhan Sapp, D'Anthony Palms

Fakt se mi to libilo, sledoval jsem to se zajmem a otevreny konec ve me vzbudil nadeji, ze bude pokracovani. Vyborne zahrana role pro malou jemnou Ashley Rickars se povedla a nikde jsem si nevsiml zadny poklesku ci spatne kamery. 5* Update: pokračování bylo klasické drama, ale při posledním, tentokrát opravdu posledním dílu mi skoro i ukápla slza, kdybych uměl plakat. Tak nějak mi vadí, že se už na to nemůžu dívat, ale asi to tak má být :((23.2.2012)

Co je na tom awkward? Cenzura. Vypípávají "nevhodná" slova, rozmazávají "nevhodná" gesta. Co to sakra je? Ale k věci... Hlavní hrdinka je tahounem seriálu - symapťačka se správně nakřápnutým hlasem jako Emma Stone, slušnou mimikou a zásobou suchých poznámek. Navíc se v každé epizodě najde pár povedených dvojsmyslů. Je to pohodový vtipný koukatelný seriál, na který leckdo za pár let zapomene (já doufám, že mně se to nestane, protože mě fakt baví), ale v rámci žánru (teenage comedy) je to až nadprůměrná zábava. Jen mi uniká zvrácená logika, kdy na rozdíl od mainstreamu tady platí za největší drsňačku holka s největší prdelí.(6.8.2011)

• Greg25

Seriál pro teen publikum o looserovi, který není looser, je to jen americká představa, jak looser vypadá. Žádná satira (byť avizovaná) se rozhodně nekoná, ale tu tady ani nikdo vlastně neočekává (na tu tu jsou britská teeen drama nebo animovaná Daria). Ashley Rickards je v titulní roli sympatická a první série jde při cestě autobusem vcelku přežít, do třetí to vydýcháte, pak už ne, na druhou stranu v retrospektivě pochopíte, že první tři série byly lepší než jste si při sledování uvědomovali, protože ty další jsou neskutečně pitomé. Celkově rozhodně dobře zvolený formát dvaceti minut, který tomu svědčí. Ze současných vztahových teen seriálů lepší průměr. 50%(15.3.2015)

U každého dílu se od srdce zasmějete. Je to závislost, jen je trošku vtipně-zarážející co všechno stihne taková šestnáctiletá holka, ale to už je prostě součástí příběhu a nějaká ta vyumělkovanost, s tím se musí počítat. Postavy jsou skvělé, herci jsou super a záporňáka nahradila záporňačka, která je teda naprosto skvostná a pro mnoho lidí tak trochu nepříjemné zrcadlo... Druhá série se až příliš týká boje dvou zamilovaných blbečků a tak poněkud ztrácí na síle, ale také není k zahození.(14.10.2011)

Velmi mile mě to překvapilo, jelikož mě moc MTV seriály nikdy moc nezaujaly. Ale jsem ráda, že jsem tento seriál hned nezavrhla a koukla na něj. A nelituji. Pro někoho to bude veliká blbost, ale pro někoho fajn seriál. Já patřím k těm, co na seriál má kladný názor. I když Ashley nevypadá jako 15- ti letá puberťačka (a tohle mě velice vadí), tak se to dá přehlídnout, ale mě to prostě problém dělá, protože podle mě na 15 nevypadá a tohle mi nikdo nevymluví. 1. série byla fajn, dobře provedené, spousta zápletek, které byly prostě pravé zamotané malé příběhy. Tahle malá (nevypadající) 15- ti letá outsiderka je pro vážně dobrá oddychovka, ale kdo nemá rád středoškolský americký život, tak to prostě pro něho není, ale to nevadí, nebudu jako oni.(4.4.2012)

• - Pro 8 epizod byl hlavním asistentem při výběru lokací Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Blog Jenny Hamilton (Ashley Rickards) "Invisible girl daily" je skutečný. (Mrs.Blue)