Nešika (TV seriál)

Awkward.

Komedie / Drama

USA, 2011–2016, 32 h 16 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Lauren Iungerich

Brad Breeck

Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Jillian Rose Reed, Brett Davern, Nikki Deloach, Molly Tarlov, Desi Lydic, Mike Faiola, Greer Grammer, Jessica Lu, Jillian Murray, Deena Dill, Amanda Foreman, Madison Ford, Tava Smiley, Yvette Monreal, Christopher Larkin, Brittany Escobar, Kevin Edwin Greene, Natalia Castellanos, Jennifer Landa, Meaghan Martin, Kara Crane, Shane Harper, Laura Ashley Samuels, Janelle Velasquez, Todd Sherry, Zak Henri, Alexandra Shipp, Alison Sieke, Wyndoline Landry, Brian Groh, Tonita Castro, Hannah Marks, Evanne Friedmann, Haley Lu Richardson, Julia Campbell, McKaley Miller, Alyssa Overbeck, Sunkrish Bala, Anna Akana, Evan Arnold, Glenn Taranto, Madeline Bertani, Lucas Di Medio, Jessica Cook, Raquel Castro, Brando Eaton, Shelby Young, Rachael Kathryn Bell, Allison Carter Thomas, Reid Cox, Michael Johnston, Elizabeth Sandy, Sara Erikson, Charlie DePew, Jessika Van, Taylor Murphy, Lea DeLaria, Heather Mazur, Corby Sullivan, Jared Abrahamson, Matthew Frias, Jeanine Mason, Nolan Gerard Funk, Kofi Siriboe, Rebecca Kessler, Timmy Deters, Alan Pietruszewski, Medalion Rahimi, Bellina Logan, Annie Read, Cassie Hernandez, Michael Wayne Foster, Taylor Zakhar Perez, Hope Lauren, Britt Baron, Scarlet Spencer, Brian Ames, Jesse Heiman, Matthew Fahey, Barret Swatek, Kristoffer Polaha, Brittany Renee Finamore, Sophie Tilson, Anthony Michael Hall, Brooke Anne Smith, Shoshana Bush, Evan Crooks, Jenna Lamia, Kasey Campbell, Tuc Watkins, Evan Williams, Trevor Donovan, Sarah Baldwin, Sharon Madden, Lisa Rinna, Ione Skye, Erinn Westbrook, Claire Gordon-Harper, Amy Okuda, Elizabeth Regen, Valorie Hubbard, Chris Bruno, Cayden Boyd, Lochlyn Munro, Austin Falk, Jonathan Bennett, Rachel Melvin, Shelby Rabara, Gilland Jones, Myko Olivier, Danielle Argyros, Marianne Bourg, Eric Curtis Johnson, Alejandra Pérez, Nina Rausch, Justin Prentice, Steve Gainer, Clint Culp, Grace Fulton, Lacey Hannan, Ayden Mayeri, Tyler Forrest, Emily Peachey, Aaron Groben, John Michael Higgins, Wesam Keesh, Daniel Amerman, Adam Huber, Shanica Knowles, Alex Saxon, Brittany Marie Batchelder, Rich McDonald, Greta Jung, Cheyenne Haynes, Olivia Norman, Kelly Sry, Jake McLean, Niall Cunningham, Tru Collins, Alem Brhan Sapp, D'Anthony Palms, Justin Galindo, Bruno Mello, Zachary Abel, Jocelyn Ayanna, Peggy Lu, Michael Merton, Matt Corboy, Mahaley Patel, Vera Herbert, James Brattoli, Tim Seitter, Teruko Nakajima

U každého dílu se od srdce zasmějete. Je to závislost, jen je trošku vtipně-zarážející co všechno stihne taková šestnáctiletá holka, ale to už je prostě součástí příběhu a nějaká ta vyumělkovanost, s tím se musí počítat. Postavy jsou skvělé, herci jsou super a záporňáka nahradila záporňačka, která je teda naprosto skvostná a pro mnoho lidí tak trochu nepříjemné zrcadlo... Druhá série se až příliš týká boje dvou zamilovaných blbečků a tak poněkud ztrácí na síle, ale také není k zahození.(14.10.2011)

Velmi mile mě to překvapilo, jelikož mě moc MTV seriály nikdy moc nezaujaly. Ale jsem ráda, že jsem tento seriál hned nezavrhla a koukla na něj. A nelituji. Pro někoho to bude veliká blbost, ale pro někoho fajn seriál. Já patřím k těm, co na seriál má kladný názor. I když Ashley nevypadá jako 15- ti letá puberťačka (a tohle mě velice vadí), tak se to dá přehlídnout, ale mě to prostě problém dělá, protože podle mě na 15 nevypadá a tohle mi nikdo nevymluví. 1. série byla fajn, dobře provedené, spousta zápletek, které byly prostě pravé zamotané malé příběhy. Tahle malá (nevypadající) 15- ti letá outsiderka je pro vážně dobrá oddychovka, ale kdo nemá rád středoškolský americký život, tak to prostě pro něho není, ale to nevadí, nebudu jako oni.(4.4.2012)

1. série Náhodou to byla docela sranda, jen nikdy nepochopím zvrácenost MTV v tom, že nejpopulárnější holkou na škole je tlustá roztleskávačka, která je příjemná asi jako osina, však víme kde. A taky je tuze vtipná ta cenzura. Hlavní hrdinka je sympatačka a jasně to táhne. když se na ní koukám, tam mi naskočí Ellen Page a Juno, jen tady neni těhotná. Ono se tam vlastně nic moc neděje, ale jako odpočinkovej seriál je to pohoda. Dopis byl nakonec docela překvápko. *** 2. série Ashley Rickards, dvacet minut, příjemnej relax a letní sezóna jsou hlavní důvody proč jsem k Awkward vrátil i ve druhé sezóně. Tyhle teenage seriály jsou docela sranda a člověk si to prostě může v klidu vychutnávat. A co se vlastně dělo? Opět v podstatě nic, jen se Jenna celou dobou rozhodovala jestli je lepší Matt nebo Jake. *** 3. série Ani třetí série nepřinesla vlastně nic důležitého a dokonale plnila roli, kvůli které jsem si jí oblíbil. Tedy odpočinkovej dvacetiminutovej seriál u kterýho nepotřebuju přemýšlet. Kdo hledá něco takovýho, tak ho Awkward určitě zaujme. *** 4. série Na čtvrté sérii je neskutečně znát výměna hlavního showrunnera, protože seriál dostává novou formu a pár věcí se změní. Jenže se to opět plácá jen kolem "Matty+Jenna", což je otravné, protože když už to vypadá, že přijde něco (někdo) nový tak se to opět vrátí do ohraných kolejí. Pokračuji ve sledování jen proto, že mám nedostatek dvacetiminutových seriálů :) *** 5. série Závěrečná pátá série a kruh se uzavřel. Do stejné řeky vkročíme asi po stošedesáté a určitě ne naposledy, jak napověděl závěr. Nicméně musím říct, že celkově byl Awkward vcelku vtipnou jednohubkou, která rychle utíkala a vcelku člověka zabavila. A to i přesto, že se dějově nikam neposouvala. Navíc se nedá říct, že by postavy byly stejné jako na začátku a to je vlastně plus.(3.4.2012)

Docela milé překvapení. Místy je to přitažené za vlasy, ale vesměs krátké díly nenudí. Ačkoliv je to několikátý seriály z prostředí střední školy v USA, zůstávájí mi místní zvyklosti stále tajem... zkrátka a řečeno - nevím, jak je tomu dnes u nás na středních školách, ale za mě to takovéto nebylo (A to je to méně než 10 let). Ale i přes tu zvláštní kultůru high school je to chytlavé a nebojí se otevírat "tabu" témata jako marihuana, sex v 15 (v USA stále nezletilí), protože vědí, že to tak chodí...(31.10.2014)

Prvních pár dílů vypadalo hodně slušně a donutilo mě dát čtyři hvězdičky. Jenže pak se seriál začne propadat do nudné šedi klasických teenagerovských seriálů a z oddechové komedie je tu rázem sága o těžce životem zkoušených středoškolácích, kteří se navzájem šikanují, ukazují veřejně nepatřičné části těla, milují se a hned zase nenávidí, jsou neustále ztrapňováni svými rodiči... a sladkobolně u toho všeho vzdychají. Vnitřní monology hlavní hrdinky jsou v druhé sérii už natolik trapné, že se mi až nechce věřit, že dávám celé tři hvězdy.(10.9.2012)

• - Při psaní deníku hraje „When We Meet Again“ od Nicole Reynolds a po ní následuje „North“ od Dirty Gold. (Duoscop)

• - Když sedí Jenna (Ashley Rickards) na posteli ve svém novém pokoji, tak má v některých záběrech tašku přes rameno a v některých zase ne. (Duoscop)

• - Blog Jenny Hamilton (Ashley Rickards) "Invisible girl daily" je skutečný. (Mrs.Blue)