Reklama

Reklama

Nešika

(seriál)
  • USA Awkward.
USA, (2011–2016), 32 h 16 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Lauren Iungerich

Hudba:

Brad Breeck

Hrají:

Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Jillian Rose Reed, Brett Davern, Nikki DeLoach, Molly Tarlov, Desi Lydic, Mike Faiola, Greer Grammer, Jessica Lu (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(89)

Obsahy(1)

Vtipná a chytrá komedie s fenomenálním obsazením nových tváří MTV. Hlavní hrdinkou nového seriálu je patnáctiletá Jenna Hamilton, kterou ztvárňuje známá herečka Ashley Rickards. Pubertální středoškolačka se zrovna nachází v bolavé fázi dospívání a čekají na ni první zákeřné nástrahy lásky. Její život se však zcela zásadně začíná měnit po trapné nehodě. Ženský hlas vypráví v první osobě a humorně zachycuje zážitky spojené s dospíváním.

Druhá řada komediálního seriálu MTV dál sleduje události v životě Jenny Hamilton, pubertální středoškolačky, která se vinou nešťastné nehody potýká se stigmatem dívky, která se pokusila spáchat sebevraždu. Chytře a humorně podané zážitky ze života dospívající dívky, která řeší typické těžkosti teenagera, milostné trable, přehodnocuje vztahy s rodinou a současně prochází úžasnou proměnou, která se samozřejmě neobejde bez úsměvných přešlapů.

MTV uvádí třetí řadu úspěšného komediálního seriálu Nešika. Hlavní hrdinka Jenna Hamilton nastupuje do prvního ročníku na univerzitě Palos Hills High a zatímco společenský život Ming a Tamary jen vzkvétá, Jenna má pocit, že zůstává jaksi pozadu a žije pouze vztahem s Mattym. Začíná se ptát, zda na ni v životě čeká také něco víc. První rok na vysoké přinese navíc Jenně do života vlnu překvapení a změn, které mohou mít nesmazatelný vliv na její budoucnost a nečekaná smrt spolužáka ji přiměje přemýšlet o síle ztráty, o smutku a tajemství, které skrývá před Mattym... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

JFL 

všechny recenze uživatele

Přiznejme si, že náctiletí outsideři byli doopravdy nepopulární a nevzhlední naposledy v 80. letech. V novém miléniu prostě každý ví, že středoškolačky na okraji budou hrát pohledné holky s "přirozeným" makeupem, potažmo po vzoru Supermana vybavené brýlemi, které spolehlivě skryjí jejich krásu do doby, než se vyjeví chlapci jejich srdce. Po úspěchu filmů "Juno" a "Vyfič!" se navíc zbraní outsiderek stává ostrovtip a nadhled, kterým glosují svou situaci, ale také se mění jejich postavení. Stejně jako zmíněné snímky s Ellen Page i "Awkward." ukazuje svou hrdinku jako v zásadě normální a o to více polarizují její protivníce jako ubožácké kreatury, ba dokonce až outsidery, se kterými se ostatní baví pouze ze zvyku tradičního kastovního uspořádání školy. Je ale každopádně sypatické, že současné dospívající dívky mají v popkultuře vzory, které je necpou do tradičních genderových rolí objektivizovaných krasotinek bez osobnosti, potažmo postupně se začleňujících tomboyů (např. vývoj Alyssy Milano v "Who's the Boss?"). Obzvláště v době masivní popularity obludně konzervativního "Stmívání" jsou potřeba postavy, které dívkám ukáží liberálnější postoje vůči sexu, sociálním rolím a vztahům s vrstevníky i mezi generacemi. Seriál sice nejen z radikálně feministického hlediska je v principu zpátečnický, neboť stále dívkám jako priority stanovuje pozici v kolektivu a vztahy s chlapci (hrdinka nemá vůbec žádné zájmy mimo tyto oblasti), ale na druhpu stranu si přiznejme, že od produktu komerční stanice adorující pozérství, módu a vzhled lze těžko očekávat tvrdě emancipační dílo. Záslužnost "Awkward." tak spočívá nikoli v proměně povahy konfliktů v rámci svého žánru, ale právě v detailech, které profilují hrdinku a vyčleňují ji vůči zástupům figur z podobných seriálů; třebas už jen tím že sice řeší svůj vzhled, ale radikálně odmítá fiflenění či skalpel. Nelze tedy mluvit o revoluci jako v případě "Můj malý Pony: Přátelství je magické", který záslužně ignoruje stojaté genderové vody televizního mainstreamu, a to navíc pro mládež ve formativním věku, ale podobně jako "Misfits" je "Awkward." seriál pro svou věkovou kategorii, který divačkám nepředkládá falešné hodnoty a naopak k nim otevřeně promlouvá o tématech, která je nejvíc zajímají. ()

kikka20 

všechny recenze uživatele

Velmi mile mě to překvapilo, jelikož mě moc MTV seriály nikdy moc nezaujaly. Ale jsem ráda, že jsem tento seriál hned nezavrhla a koukla na něj. A nelituji. Pro někoho to bude veliká blbost, ale pro někoho fajn seriál. Já patřím k těm, co na seriál má kladný názor. I když Ashley nevypadá jako 15- ti letá puberťačka (a tohle mě velice vadí), tak se to dá přehlídnout, ale mě to prostě problém dělá, protože podle mě na 15 nevypadá a tohle mi nikdo nevymluví. 1. série byla fajn, dobře provedené, spousta zápletek, které byly prostě pravé zamotané malé příběhy. Tahle malá (nevypadající) 15- ti letá outsiderka je pro vážně dobrá oddychovka, ale kdo nemá rád středoškolský americký život, tak to prostě pro něho není, ale to nevadí, nebudu jako oni. ()

Reklama

viperDavid 

všechny recenze uživatele

Fakt se mi to libilo, sledoval jsem to se zajmem a otevreny konec ve me vzbudil nadeji, ze bude pokracovani. Vyborne zahrana role pro malou jemnou Ashley Rickars se povedla a nikde jsem si nevsiml zadny poklesku ci spatne kamery. 5* Update: pokračování bylo klasické drama, ale při posledním, tentokrát opravdu posledním dílu mi skoro i ukápla slza, kdybych uměl plakat. Tak nějak mi vadí, že se už na to nemůžu dívat, ale asi to tak má být :( ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série Náhodou to byla docela sranda, jen nikdy nepochopím zvrácenost MTV v tom, že nejpopulárnější holkou na škole je tlustá roztleskávačka, která je příjemná asi jako osina, však víme kde. A taky je tuze vtipná ta cenzura. Hlavní hrdinka je sympatačka a jasně to táhne. když se na ní koukám, tam mi naskočí Ellen Page a Juno, jen tady neni těhotná. Ono se tam vlastně nic moc neděje, ale jako odpočinkovej seriál je to pohoda. Dopis byl nakonec docela překvápko. *** 2. série Ashley Rickards, dvacet minut, příjemnej relax a letní sezóna jsou hlavní důvody proč jsem k Awkward vrátil i ve druhé sezóně. Tyhle teenage seriály jsou docela sranda a člověk si to prostě může v klidu vychutnávat. A co se vlastně dělo? Opět v podstatě nic, jen se Jenna celou dobou rozhodovala jestli je lepší Matt nebo Jake. *** 3. série Ani třetí série nepřinesla vlastně nic důležitého a dokonale plnila roli, kvůli které jsem si jí oblíbil. Tedy odpočinkovej dvacetiminutovej seriál u kterýho nepotřebuju přemýšlet. Kdo hledá něco takovýho, tak ho Awkward určitě zaujme. *** 4. série Na čtvrté sérii je neskutečně znát výměna hlavního showrunnera, protože seriál dostává novou formu a pár věcí se změní. Jenže se to opět plácá jen kolem "Matty+Jenna", což je otravné, protože když už to vypadá, že přijde něco (někdo) nový tak se to opět vrátí do ohraných kolejí. Pokračuji ve sledování jen proto, že mám nedostatek dvacetiminutových seriálů :) *** 5. série Závěrečná pátá série a kruh se uzavřel. Do stejné řeky vkročíme asi po stošedesáté a určitě ne naposledy, jak napověděl závěr. Nicméně musím říct, že celkově byl Awkward vcelku vtipnou jednohubkou, která rychle utíkala a vcelku člověka zabavila. A to i přesto, že se dějově nikam neposouvala. Navíc se nedá říct, že by postavy byly stejné jako na začátku a to je vlastně plus. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Seriál pro teen publikum o looserovi, který není looser, je to jen americká představa, jak looser vypadá. Žádná satira (byť avizovaná) se rozhodně nekoná, ale tu tady ani nikdo vlastně neočekává (na tu tu jsou britská teeen drama nebo animovaná Daria). Ashley Rickards je v titulní roli sympatická a první série jde při cestě autobusem vcelku přežít, do třetí to vydýcháte, pak už ne, na druhou stranu v retrospektivě pochopíte, že první tři série byly lepší než jste si při sledování uvědomovali, protože ty další jsou neskutečně pitomé. Celkově rozhodně dobře zvolený formát dvaceti minut, který tomu svědčí. Ze současných vztahových teen seriálů lepší průměr. 50% ()

Galerie (79)

Zajímavosti (7)

  • Blog Jenny Hamilton (Ashley Rickards) "Invisible girl daily" je skutečný. (Mrs.Blue)
  • Na začátku epizody hraje „Raven Fly“ od Girl Named T a na konci potom „This Love“ od Ellie Goulding. (Duoscop)

Reklama

Reklama