Sasory

Nejsem příznivcem sci-fi, ale tento film se mi docela líbil. Pěkné tehdejší prostředí, docela propracovaný a vtipný příběh. Jediné co mi vadilo byl výkon Zlaty Adamovské, co by učitelku matematiky. Role ji až tak nesedla z toho důvodu, že se snažila být "přísná" a podle mě to až moc přehrála. Ale i tak se jedná o jeden z dobrých českých filmů za poslední dobu. O Jiřím Mádlu psát ani nemusím, předvedl opět skvělý herecký výkon a těším se opět na jeho další filmy. ()

ToddB

Mírně nelogický film. Návrat do minulosti se odehrává v době, kdy i já jsem byl na gymplu, ale takový pičus jako Mádl se nikde v mém okolí nevyskytoval. Myslím tím oblečení a účes. Pomalu třicátník hraje dvacetiletého kluka. Skopal se za 20 let nezměnil ani o procento, resp. v době před 20 lety vypadá na šedesátníka jako na začátku filmu. To samé Krbová. Zde se stárnutí pokusil režisér zachytit debilním účesem a brýlemi. Zjistil jsem, co mám pít za pivo a co mám žvýkat . To si z filmu odnáším. :-) ()

aznaho odpad!

Zkraje je to béčková reklama na německou automobilku, pivo a rádio. Po teleportaci do roku 1989 se z filmu stane céčková obludnost, která ani trochu nevystihuje finální rok komunistického režimu a konce 80tých let. Pro tvůrce: netočte sračky, když na to nemáte peníze ani nápady a sponzorům radím, aby příště darovali peníze potřebným. ()

Minoka

Na to, že je to český film, to docela překvapilo. Samozřejmě zde byly zcela zbytečné pasáže a konec nebyl až tak úplně vychytaný. Štvaly mne taky všudypřítomné reklamy, tak průhledné, až to snad nemůže být ani účelné! ()

katikka

Konečne som sa na nejakej novšej českej komédií pobavila a príjemne si oddýchla. Lacné scifi prvky a s tým súvisiece prípadné nezrovnalosti si netreba všímať, tu ide hlavne o príbeh, nostalgiu z cias komunizmu (tá sa zväčša vypláca) a vcelku vydarený humor. Ale pravda chybyčka do očí bijúca, 18 ročné petrove ja sa ani na míle nepribližovalo po vizuálnej stránke 40 ročnému Petrovi. Ale čo už, nájsť Mádlovi podobný fejs sa asi nedá. Každopádne takých 70% odo mňa. ()

Lyshitski

Tak zde máme další počin z českých luhů a hájů. A hned na začátku je nutno říci, že počin, který vůbec není špatný, ba právě naopak. Tématika cestování časem mne baví již od dob Návratů do budoucnosti a tak jsem se rozhodl zajít do kina na tento český snímek režiséra Miloslava Šmídmajera. A nelitoval jsem. Zápletka je sice jednoduchá. Muž ve středních letech, jenž je nespokojen se svým dosavadním životem dostane šanci cestovat v čase zpět do minulosti a zde sbalit holku, o které tuší, že by mohla být ta pravá. Co ovšem z filmu dělá na české poměry nadprůměr jsou především scény ze školy, které na můj vkus mohly dostat více prostoru. Zde mi přijde potenciál trochu zakopaný pod zem, kdy dle mého názoru se z filmu dalo vyždímat ještě mnohem více. Naopak celkem nudné a fádní jsou poté meziscény mimo školu. Ovšem skvělé výkony herců a dobře vyhláškované situace ve škole mne skutečně dostaly. Film viděn v kině a za mne a celý smějící se sál 78%. ()

Elmont

Sice to tady všichni kritizujete, ale podle mě, je to zatím jedna z nejpovedenějších českých komedií...(za poslední dobu) První reakce byla: "Sakra on má Blažek hnědý oči?" Kontaktní čočky kvůli Mádlovi :D Je to prostě oddychová česká komedie u které se zasměju. Jako sci-fi mi to ale fakt nepřijde... Spíš 3,5* ()

RenataD

Bohužel špatná kamera, zvuk i střih. Evě Josífkové nebylo rozumět, mluvila přes nos. Trochu překombinované, taky i nesmyslné. Občas bylo i něco humorné. ()

Tylos

Lepší z naší české tvorby....romantická komedie mající vše, co romantické komedie mít mají...opravdu krásná Eva Josefíková, dobře hrající Mádl (ač ho rád nemám). Chyběly mi pouze ,,vypjatější,, režimové věci...myslím, že tam se ještě dalo zabrat, ale má to být romantika a romantika to je :D jestli se chcete krapet uvolnit a naladit se na happy end - pak je to dobrá volba. ()

jamescosa

Dávám 4 protože mi to sedlo. Zažil jsem tu dobu v téměř stejném věku jako hrdina a navíc mám slabost pro komedošky co si hrají s cestami v čase. ()

mikinko51

Včera som si to pozrel druhý krát, ale je to rovnaké utrpenie ako prvý krát. Veľmým pozitívom filmu je podľa mňa námet - veľmi zaujímavý a dalo sa z neho vyťažiť oveľa viac. Samozrejme, pri filmoch tohto typu sa nesnažím riešiť to, či uvedené cestovanie v čase zohľadňuje aspoň základné logické predpoklady. Žiaľ, námet zostal zväčšej časti len na papieri - lebo realizácia bola žalostná. Najväčším negatívom celého filmu je Jiri Mádl. Jeho štýl hrania (kde som mal celý film pocit, že je buď permanetne ožratý alebo zhulený) a tie grimasy ma dokonale znechutili a pokazili celý dojem z filmu. Dvolím si tvrdiť, že Eva Jozefíková podáva o 5 levelov lepší herecký výkon. Proste mádlovi - ani keby som bol ožratý ja - nemám šancu uveriť, že je to 18-ročný pubertiak a už tobôž nie to, že je to 40 ročný chlap v pubertálnom tele ... Jednoducho moja predstava toho, ako by som sa asi správal na jeho mieste je úplne niekde inde .... No, a ďalším negatívom tohto filmu je to, že autori si dali pramálo námahy so stvárnením roku 1989 - viď aj ďalšie komentáre, resp. chyby vo filme .... To autori seriálu vyprávěj sa snažili detaily dotiahnuť čo najlepšie, zatiaľ čo tu som mal pocit, že rok 1989 mi niekto chce navodiť len tým, že sa bude kecať o vedúcej úlohe strany a na parkovisko hodíme jednu Škodu 130 ..... a pustíme Davida :-) Takže žiaľ, viac ako za dve hviezdy to nebude .... ()

PavkaHu

Příjemně jsem se bavila. Komedie, takže nečekám žádnou hloubku. Asi je to především pro ty, kteří v tom období fakt vyrůstali. ()

pan Spock

Taky vám to na konci došlo? Ten nebožák díky svojí snaze najít svou tajnou lásku prosral čtyřicet let svýho života! Protože do osumnácti byl ňouma, co se svojí můzu bál oslovit a dalších dvacet let jen bloudil životem v marnejch vztazích. Když našel způsob, jak se se svojí láskou dát dohromady, strávil s ní měsíc a pak se vzbudil ve čtyřiceti. Doma našel manželku a skoro dospělé děti. Nepamatoval si ani jejich jména, natož cokoli z předchozích let s nimi strávených. On se vlastně vyspal se svojí holkou jednou před koncem školy a má z toho dvě děti. Tomu říkám looser. Tak se u nás cestuje v čase. Hned mám chuť to taky zkusit. ()

sbinda

Pro mě nečekaně dobrá česká komedie s kašpárkem Mádlem, který snad v každém filmu svlíká dorostenky. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale ten konec byl zahranej divně, křečovitě. Navrát do budoucnosti v české pojetí a reáliemi za 60%. ()

p8ja

Zdánlivá komedie je spíš oslavou vztahu a rodiny. Kontrast hledání na začátku filmu a ohromení stavem na konci. Vtípky beru jako bonus navíc. ()

MrOgilwy

Výlet proti toku času se nepovedl z několika důvodů. 1) Scénárista a rejža si dostatečně nepamatují rok 1989 nebo je reálie a detaily "netočí". 2) Mádlovi to nesedí. 3) Smysl, nesmysl... Cílem hrdiny je docílit toho, co mu možná uniklo tím, že se vrátí do minulosti, a pak začíná myšlenkově opět z bodu, kam se vrátil?... ()

Bernice

Další česká "komedie". Co jsme komu provedli. Né vážně. Už mi leze na nervy, že české komedie jsou absolutně bez vtipu, většinou z části o tom jak kdo s kým spal, jak kdo koho podvádí a podobných věcech. Taky bych řekla, že Petr teenager a Petr dospělý je vzhledově úplně jiný. Taky je třeba dodat, že atmosféra 80. let se poděla neznámo kam, krom Petrovy bytu...tak trochu. Jinak zoufalé snažení uhnat Elišku nebylo vtipné, spíš trapné, ale to jsem popsala výše. Nápad by to možná nebyl špatný, ale aspoň ty chyby typu zateplený paneláky a s lišícím se oblečením si mohli odpustit ! ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012