Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

Mishqo

Má to stále tie svoje lakačské momenty ale dookola sa prepiera to isté a tvorcovia už nedokážu a asi ani nemôžu vymyslieť nič nové, akurát tak dosadiť stupídne postavy, na kolene napísať stupídny scenár a sprzniť to ako sa len dá... Si robíte snáď srandu, že aj číslo 5 bude?! ()

Maik22

Po shlédnutí všech tří dílů a upoutávky na na čtyřku, jsem se docela těšil na další várku "paranormality". Nevím však proč se cítím zklamán, ale vysvětlení je jednoduché. Jak jsem již psal, předchozí 3 díly jsem již viděl a čtvrtý, který se opět odehrával v baráku nemohl nic nového nabídnout. Co si budu nalhávat, zde již není co "strašidelného" vymýšlet. Po "dvojce" je tento díl snad ještě horší - takový výkřik do tmy. Celou dobu vás svírá nuda, čekáte na nějakou akci, která se dostaví cca co 10 minut a to v podobě zvuku a stínu. Což naplat, ale tato záhadná série paranormality, čarodějnic, strašení by se měla nadobro uzavřít. ()

lykan9

Paranormal Activity 4 už kouzlo bohužel ztratilo. Sice je závěr opět napínavý, ale cesta k němu je dlouhá a nudná. Dvojka a trojka aspoň doplňovaly jedničku, ale toto volné pokračování je už spíš nastavovanou kaší a je z něj cítit vytěžování úspěchu předchozích dílů. Pozitivem je, že Katie Featherston je s věkem čím dál hezčí a Kathryn Newton je kus a dobře se na ně obě dívá. ()

prokda odpad!

Nikdy jsem nedal filmu na kterým jsem byl v kině "odpad". V tomhle připadě jinak nemůžu.. Nebál jsem se, a ani jednou nelekl, co to je za horor? 0% ()

zolo23

Po najlepšej tretej časti radikálny pád smerom dole. Nevedel som čo mám čakať, bol som pripravený na nudnú polovicu, ale že sa budem nudiť takmer 2/3 stopáže....Opäť staré známe efekty o hýbajúcom sa lustri alebo otváranie sa dverí už jednoducho uspokojiť nemôžu. Rýchlo ukončený záver (tá 15 sekundová scéna bol snáď vtip), ktorý doslova vykráda REC bola hnilá čerešnička na torte. Som zvedavý čo sa dá ešte vymyslieť v piatej časti. Pokiaľ bude nadväzovať na koniec štvrtej s Paranormálnymi aktivitami nadobro končím. ()

manonfire

Marně pátrám v kartotéce dementů, jenž poznám, po někom, kdo by toto nezvládl natočit lépe. Určitě nejsem kritik celé série. Je to sice laciná filmařina, ale přeci jen díky kouzlu svého formátu dokázala dosud v předchozích třech dílech pobavit. Tento díl je ovšem nejen zbytečný z hlediska vývoje příběhu, ale také dramaturgicky nezvládnutý a regulérně nudný. Aby se film pozvolna rozbíhal 80minut a zbylé čtyři pak nepřinesl ani pokus o nějaké překvapení....to fakt ne. Jedna hvězda snad za poprsí Katie Featherston, za kterým by mimochodem šel každý malý hoch dobrovolně a bez jakéhokoliv přemlouvání, zvlášť pokud by se jmenoval Hunter. 20% ()

Jello Biafra odpad!

Štvrtý diel amatérskej rádoby-hororovej série je nechutne nudná blbina, ktorej zápletka nie je ani dostatočne objasnená a opäť musíme hodinu a pol čakať než sa niečo poriadne začne diať. Ale ono sa zasa nič prevratného diať nezačne. Lenže zatiaľ čo v minulých častiach som to ešte ako tak toleroval a vypotil zo seba u každého dielu aspoň jednu hviezdu, tu už dávam najnižšie hodnotenie. Nedá sa totiž mlátiť prázdna slama do nekonečna a pohár trpezlivosti diváka pretečie. Body filmu uberá aj ústredná dvojica vymletých puberťákov. Myslím, že tu máme žhavého kandidáta na najhoršiu hororovú sériu všetkých čias. Dopozeral som to do konca len vďaka veľmi silnej dávke sebazaprenia. ()

danca044

Trojka byla podle mého názoru lepší, ale toto pokračování mě také nezklamalo. Mohlo tam být více děsivých momentů, ale i tak jsem několikrát málem vyskočila ze sedadla v kině. Nejděsivější část je asi konec, když se ta ženská rozběhne proti té holce a obličej se jí promění...to nechám na vaší fantazii. Při téhle scéně jsem já a celé kino společně se mnou byla opravdu vyděšená. Kathryn Newton se po svém hereckém výkonu zřejmě zařadí mezi mé oblíbené herečky. ()

Fisek odpad!

Nepamatuji si, kdy jsem byl naposled takhle znechucen, jako pří sledování Paranormal activity 4. Celý film je založen na puberťačce, která všechno a všechny natáčí na kameru a nikomu to očividně nevadí. Už to mi přijde jako naprostý nesmysl. To byli tvůrci tak zoufalí, že nepřišli s ničím zajímavějším než tisíckrát ohranou zápletkou, kdy je člověk (v tomto případě malý Robbie) posedlý démonem? Nápaditost a originalita se vytratila už ve třetím díle, o tom žádná, ale tady je to akorát ještě horší. Pro mě naprosto zbytečná hodina a půl promarněného času, kdy jsem se místo sledování tohoto otřesného "hororu" mohl krásně vyspat. Ať se snažím, jak se snažím, nemůžu na tomto filmu nalézt nic pozitivního a už vůbec ne pádný důvod, proč by se měl někdo na takový "blivajz" koukat. Je smutné, že jsem dostal ještě méně, než jsem vůbec očekával, a že jsem očekával opravdu málo. No a ten konec... slovo "klišé" je zcela na místě. ()

Šakalík

Zcela zřetelně nejslabší díl PA série. Jestliže si někteří diváci v předchozích dílech stěžovali na nedostatek stimulu, čtverka je z tohoto pohledu opravdu úplně o ničem. Celý film se tam skutečně nic neděje a poslední pětiminutovka (možná ani to ne) to z té mizérie vytáhne jen stěží. Film se stejně jako předchozí díly snaží držet diváka v napětí, ale prostě se mu to nedaří, protože samovolně se pohybující věci či nábytek dneska už nikoho nerozhází. Jediné plus bych viděl v sympatické hlavní hrdince, ale to záleží na vkusu... ()

FIBO

Tohle bylo zlý, moc zlý. Přeloženo ze Slovenštiny, bylo to špatný. První polovina udržuje diváka v pozornosti a docela se jí to daří, zbytek filmu postupně boří celkový zážitek od deseti k pěti. Závěr už svým způsobem je úplně jinde. Tyto filmy končí víceméně podobně, málokdy se stane, že závěr překvapí, ne-li vybočí ze standardu očekávání. Tohle ale byla fraška. Zahrajte si počítačovou hru Slender Man a dostanete víc šoků, než Vám dokáže poskytnout tenhle film. Velká škoda, že potenciál filmu zůstává nevyužitý... je to jako postavit mrakodrap a ve 3/5 ho nedokončit a zbourat. ()

sedm.1

Po shlédnutí čtvrtého dílu Paranormal Activity musím bohužel i já, jinak to velký zastánce a obdivovatel celé této série, konstatovat, že jsem krapet mrzutý a zaskočený, jakým směrem se celý tento projekt ubírá. Díky poslední scéně se totiž nemohu ubránit pocitu, že spíš než o klasickou filmovou sérii začíná jít pomalu spíš o seriál. Místo odpovědí totiž naopak přibývá otázek, respektive veškeré události se od prvního dílu tak rozvětvují, že se začínám ptát a zároveň bát, kdy a kde se chtějí tvůrci vlastně zastavit? Kolik dílů nás ještě čeká? Ano, sice zde lze i vystopovat nějaký ten pozitivních krok, jako například změnu v záznamech, které tentokrát obstarává krom klasických nastavených kamer i počítačová technika, což považuji za docela dost osvěžující fakt a i nadále nemohu odepřít ani tomuto čtvrtému pokračování stále dokonalou atmosféru a úžasně gradující děj až do úplného finále, nicméně pravdou zůstává, že i přes neustále velice působivý styl a s ním spojené fungující vyvolávání vážně působivého strachu a funkčního napětí, mohu už jen těžko obhájit to, že se to celé pořád dokola jen šablonovitě neopakuje. Opakuje a to sakra dost! Takže, jak se říká, v nejlepším je třeba přestat, v pětce bych byl tedy rád, aby se to všechno už nějak dovysvětlilo, odhalilo a tím ukončilo, neboť kvalita se v tomto případě už bude skutečně jen snižovat a to by byl určitě zbytečný škraloup na této jinak geniální sérii. ()

civrss

Jedna z nejstrašnějších věci, kterou jsem kdy viděl. Bohužel se strašením nemám absolutně nic společného. Tupost nad tupost, nedělat si z toho srandu během sledování poznámkami, co všechno je naprostá kokotina, fakt by se to nedalo ani vydržet. Nechápu, co všichni mají na týhle šílený kameře, která půlku stopáže stojí na stativu a druhou půlku zase lítá jako splašená kráva. Nesnesitelné, fakt že jo. ()

SG-1

"Víš, nechtěl jsem ti to říkat, ale v noci se stalo ještě něco horšího. Ve spánku si prděla." -Ben- ()

-Dawe-

Pamatuju na to, když Paranormal Activity šlo poprvé do kin a všichni jásali, jak je to skvělej horror a že je podle pravdy. Šlo to do kin až po dvouch letech, protože to bylo moc strašidelný na to, aby to mohli vydat. Takhle to mělo i zůstat a né z toho udělat takovou břečku (já osobně moc Paranormal Activity nemusím ale na první díl se dalo alespoň koukat). Je to první film, který komentuju aniž by jsem ho viděl (a ani vidět nechci), protože mám vůči téhle sérii silnou nenávist. Doufám, že tenhle díl zůstane v černé barvě a že je to poslední Paranormal Activity, které kdy vzniklo. (Přeju pořádný kasovní propad)! ()

Wicky

Těšil jsem se a dokonce jsem čekal že to překoná třetí díl. Po negativních ohlasech jsem čekal že lepší jak trojka to nebude, ale doufal jsem že tam bude aspon pár brutálních scének. Škoda že se páni režiséři víc nevytáhli a neudělali to ještě drsnější jak třetí díl. Sympatičtí herci, ale za to málo strachu. Bylo tam dost předvídatelných scének a hororové finále až moc krátké. Tak třeba zas příště. Zklamání roku. 40% ()

bari68

Toporné, zdĺhavé, nestrašidelné. Tak asi v kocke najstručnejšie napísané. Až na pár výnimiek je film bez nápadu a čerpá motívy z predchádzajúcich dielov. Dej takmer negraduje a keď už sa zdá, že sa všetko rozbieha je to znovu uťaté. Náladu a lepší pocit z filmu zmenilo finále, ktoré ale bolo až nepochopiteľne príliš krátke a ako už býva - scenáristicky otvorené a privítané do ďalšej časti no.5. ()