Horor

Jennifer Spence

Kostýmy:

Leah Butler
  • humanbeing

Dvojice Henry Joost a Ariel Schulman se bohužel s třetím PA úplně vyčerpali. Tady se jim toho nepovedlo tolik, až je s podivem, že studio film nepřetočilo a nedalo šanci někomu jinému. PA 4 nepřináší vůbec nic nového, v horrorových okamžicích vůbec nefunguje a na konci působí film tak slabě, až jsem si říkal, jestli náhodou nejsem na Scary Movie 5, než na dalším PA. Triky od ILM byly sice hezké, ale proč jen se musely ty scény začít dít přesně (!) v tom okamžiku, kdy na ně zamířila kamera, to je prostě nejhorší katastrofa, jaká se vůbec v subžánru found footage může stát. Po tomto díle jsem o další PA ztratil zájem, i když jak se znám, tak jí asi dám ještě jednu šanci...(11.3.2013)

• tron

Filmu sa darí v niekoľkých scénach budovať strašidelnú atmosféru a napätie. Potešil ma tiež záver, aj keď je mi jasné, že sa v tom tvorcovia začínajú strácať a zamotávať, ak k tomu mimochodom náhodou nedošlo už v dvojke. Dosť výrazne som sa nudil a preto dávam 40%. Tak málo som doteraz ešte žiadnemu dielu tejto ságy nedal. Ale inak to vlastne bolo celkom fajn a potešila tiež sexi tínedžerka v titulnej úlohe.(10.2.2017)

• venison

Tak jsem si pochrochtávala, že po dlouhé době natočili pořádnou (sice béčkovou, ale koukatelnou) bububu sérii.. Jednička mile překvapila, dvojka nepříliš nudila, trojka byla výstřelem nahoru a čtyřka si to takhle pokaňhala.. Absolutní nuda, žádné napětí, bez bubáků, nesmyslně navazující scénář (proč teta Katie žije s nějakým chlapečkem Robbiem a vlstnýho synovce Huntera dala k adopci, když je pro komunitu posedlých satanistů tak podstatný ???).. Čekala jsem tolik vysvětlení.. Proč zrovna Katie posedl démon? Co chce? Jak to bylo s babičkou čarodějnicí? Úplně vymizel motiv přízraku a až na pár pohyblivých rekvizit všechno obstarávají dva náměsíční kloučci a tetička, která láme vazy, což už tady jednou bylo, že? Blivajz :-( Navíc jsem předpokládala, že z hlediska fiktivně pořízených reality záběrů z blízké či vzdálené minulosti (dětství holčiček) bude technická stránka nočních nahrávek lepší a lepší, ale zatím to byly zatím nejhorší černočerné obrazy :-( Nevím, jestli si po tomhle pustím 5. díl, pokud kdy vůbec bude natočen :-P(29.12.2012)

• Morien

Haha, na mě to působí, jako by se tvůrci rozhodli místo výdělečných módních hororů dělat postmoderní reflexivní umění navazující na mistry vyprázdněné narace a eklekticismu (aluze Shiningu jak sviň, hells yeah). Vlastně mi to přijde jako velmi pečlivě zkomponovaný troll na blbečky, kteří od série ještě něco čekají. A já jsem tedy jeden z nich. Po záběru na skupinu čarodějnic stojících v garáži v minulém díle jsem tady už čekala černé mše a lítání na koštěti, ale hořce jsem zaplakala, protože tvůrci začínají v každém dalším filmu úplně od začátku a používají stejné triky a vyšvihnou se až na konci a to nestačí.(29.9.2013)

• Xmilden

Takže tu opět máme návrat do starých kolejí, ano strašení se koná, chování postav je ale pitomé a nevěrohodné. Proč vždycky rodiče kašlou na své děti, které jim tvrdí že něco není v pořádku? Nemůžu být s touhle krajně nevěrohodnou situací spokojen. Stejně jako s faktem, že kamery sice nahrávají jako o duši, ale nikdo se na jejich záznamy, s přibývajícím stoupajícím napětím, nekouká. Hodně začínám přemýšlet jestli další díl nevynechám. 3. díl nebyla přitom vůbec špatná podívaná. Bylo v něm strhující finále. Tady se sice finální rozuzlení koná, ale 5 minut považuji za docela výsměch. Navíc je 4. díl nesmyslně utahaný.(25.1.2013)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 50. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Film bol venovaný pamiatke Stephena Dunhama. Stvárnil postavu Douga. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Postava Robieho (Brady Allen) je pomenovaná podľa Robbieho Mannheima, chlapca, ktorý bol v roku 1959 posadnutý diablom a vďaka exorcizmu sa mu podarilo zachrániť život. (katherine.)