Horor

Jennifer Spence

Kostýmy:

Leah Butler
  • Goldbeater

Prototyp moderní americké rodiny v hororu. Imbecilní matka, táta natvrdlý budižkničemu, pubertální dcera, která úspěšně naplňuje všechna hororová klišé, a malý syn, který se nechává zmanipulovat posedlým smradem. Rodičovské povinnosti nemám, díky bohu za ty dary, ale odvážím se říct, že chování zdejšího páru rodičů je naprosto šílené. Jen tak pro shrnutí: Nezamykejte dveře, ono se přece nic nestane, když se vám po domě prochází cizí lidé. Poskytněte azyl sousedovic divnému fakanovi, určitě bude vašemu synovi příkladem. Zavalte své děti elektronikou už v nízkém věku, určitě je to nepoznamená. Ignorujte, když váš malý syn běhá v noci po domě a mluví do zdi, jistě jde jen o zlý sen. A hlavně, pokud se vám nad hlavou houpe nůž a vy víte, že je něco špatně, nechte si to pro sebe. Upřímně, tenhle film nefunguje jako horor, ba dokonce nefunguje ani jako film. Po zhlédnutí ve mně vládne naštvání a naprosté nepochopení. Jak se mohlo stát, že stejní režiséři a scénárista, kteří stáli za dobrou trojkou, mohli natočit tuhle srágoru? Vždyť tu není ani žádná pitomá lekačka, abych mohl dát aspoň jednu hvězdu. Tak takhle ne, lidi. PS. Utratit kvůli tomuhle prachy za kino, zastřelil bych se.(21.12.2013)

• Jazzzz

Velké očekávání a velké zklamání, tak by se dali asi charakterizovat moje pocity. Film nepřichází s ničím novým a dokonce mi příjde nějak bez děje a gradace. Konec už není nijak nepředvídatelný, dá se říci je spíše očekávatelný, otázka je kdy a kdo ho provede. Čtvrtý díl a stále vlastně nevíme o co jde, na pětku už se nebudu raději těšit tolik co na tento díl a třeba mě překvapí.(2.5.2013)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $53,921,300Tržby Celosvetovo $142,793,842Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,062,516 //počet predaných kusov 97,625Tržby za predaj DVD v USA $8,525,008 //počet predaných kusov 492,822║ čistá amatérčina ostane len amatérčinou, nechápem význam tejto prázdnej statickej série, jedine v tom že by to chcelo prekonať zívačkový Twilight /20%/(10.7.2013)

• rollman1

Nové postavy, nové prostředí, další nudný a zbytečný díl. Ne, to není upoutávka na Rodinná pouta, ale na další díl PA. Tentokrát můžu říct, že celý film se čeká jen na konec . Atmosféra se vytratila, ale nebudu tady psát (jako spousta z vás), že jsem se nelekl, lekl jsem se a nejednou. Celý film se nic neděje a směřuje to sice k dobrému, ale krátkému konci, kde se vlastně hodně vysvětlí a naladí to na případný 5. díl. Kromě dobrého konce, který trvá 2,01 sekundy je film vlastně o tom, že si nějaká holka pořídila notebook.(19.1.2013)

• Frajer42

Vzhledem k tomu, že jsem viděl jedničku, dvojku i trojku, tak čtyřka byla téměř povinností. Po roztahaném úvodu, kde jsme málem byli seznámeni i s prvním sexuálním zážitkem mladé blondýnky, se konečně začaly dít i ty tzv. paranormální jevy. Vše začalo klasicky pohybujícím se lustrem. Ale to předbíhám. Netradiční věci se začaly dít až ve chvíli, kdy se velmi zvláštním způsobem dostalo naší ústřední rodince do opatrování, démonem ovládané, dítě. Pak tedy ty lustry. Popravdě, už si ani moc nepamatuji, jak to šlo vše popořadě. Nicméně takovým důležitým faktorem byla supervychytávka na kinectu, o jejíž existenci jsem neměl nejmenšího tušení, která v kombinaci s kamerou přeplou na noční vidění, tedy dočasně pracující v infračerveném pásmu dokáže občas objevit nějakého toho ducha. Něco tak debilního snad zdravého člověka napadnout nemůže. Tak naše 15 letá hrdinka s jejím poloteplým přítelem nainstalují do domu jednu kameru a celou noc mají zaplé 3 notebooky, které zřejmě poháněné pouze baterií, neboť přívodní kabel mému zraku unikl, celou noc v HD rozlišení natáčejí. Blik, blik, blik. Kamery se neustále přepínají. Občas se pohne lustr, občas židle, občas se pootevřou dveře. Samotný závěr netrvá dlouho. Teta Katie se začne v domě zabydlovat a během několika minut odstraní všechny původní majitele. Právě samotné finále je naprosto nejdebilnější část filmu. Naštěstí hlavní hrdinka je docela pohledná a webcamera ji často zabírá, takže není velký problém prokoukat se až na konec. Nezdá se mi, že tento nápad je hodný realizace zatím 5 dílů. Myslím si, že nápady a veškeré kouzlo byly vyčerpány v prvním dílu. Nyní už se nevaří ani z té vody. Takový film si může doma natočit každý. 1*. Budu se těšit na pokračování a především na to, co NOVÉHO tvůrci vymyslí.(20.1.2013)

• - V scéne, kde Wyatt (Aiden Lovekamp) jazdí v dome na trojkolke, napodobňuje scénu z filmu Osvietenie (1980), kde sa chlapec Danny (Danny Lloyd) preháňa po opustenom hoteli na rovnakej trojkolke. (David_SVK)

• - Přibližně první dvě minuty filmu, ve kterých je mimo jiné scéna z filmu Paranormal Activity (2007), kdy je proti kameře vymrštěno zakrvácené tělo ženy, byly omylem promítány v kině Cineworld v Nottinghamu, kam několik desítek dětí s rodiči přišlo na film Madagaskar 3 (2012). Kino se návštěvníkům omluvilo, vrátilo jim vstupné a darovalo volné lístky na další promítání. (JoranProvenzano)

• - Postava Robieho (Brady Allen) je pomenovaná podľa Robbieho Mannheima, chlapca, ktorý bol v roku 1959 posadnutý diablom a vďaka exorcizmu sa mu podarilo zachrániť život. (katherine.)