Horor

Jennifer Spence

Kostýmy:

Leah Butler
  • *CARNIFEX*

Aj napriek tomu, že som veľký fanúšik serie P.A. - toto bolo viac ako zlé. Sklamaných bude veľmi veľa fanúšikov hororu. Je tu toľko negatív, že nemá zmysel ich vymenovávať. Čo hodnotím, ale najviac negatívne je záver. Smiešny, pateticky, trápny natoľko, že pobavil nejedného diváka v kine. Pre mňa osobne táto séria skapala treťou častou. A ani neviem či by som chcel aby sa to niekto snažil napraviť ďalším "vydareným" pokračovaním - 20%.(18.10.2012)

• Abes

PA4 nám představí tu nejstrašnější entitu s jakou jsme doposavad měli na filmových plátnech tu čest. Je velice tichá a nenápadná. Pro někoho snad ošklivá a děsivá. V pozemském světě však naprosto nepoužitelná, balancuje někde v limbu mezi skutečným a sakrálním světem. Je vychována v zemi vycházejícího slunce. Těžko ji označit mužským nebo ženským rodem, je zmutovaná, říkejme jí: To. Ano, tušíte správně dámy a pánové, piši tady o Toyotě Prius. Nenápadná a tichá, přesto smrtelně nebezpečná. Motor potichounku bzučí, pneumatiky s nízkým valivým odporem nevydávají téměř žádný hluk, její tvary jsou při potenciálním nárazu smrtelné. Dejte si na To bacha, jinými slovy doleva doprava doleva.(16.8.2013)

• korbitch22

Těžko pochopitelné, že to točila stejná dvojice režisérů jako předchozí díl.O proti námrdové trojce tu máme neatmosferické peklo, jehož scénář lze považovat za příšernou snůžku nesmyslů.Liché díly série mají jiný koncept než sudé, zatímco v lichých jsou neustálé lekačky gradované epickým finále, u sudých je to změt šedi a nudy v nějakém rádoby příběhu, problém 4tého dílu o proti druhému ( který aspoň trošku fungoval ) je v tom, že se celou stopáž děje maximální hovno, ale maximální!Lekačky jsou asi 4 a všechny neuvěřitelně předvídatelné a neděsivé.Jako by se tvůrci zbláznili a řízli to vyschlostí twajlajtu a jako bonus to smíchali s "hrůzostrašností" seriálu čarodějky se Šejnou Dórtyjovou vole.Každý z předchozých dílů mě dokázal přikovat do křesla, třetímu se to dařilo dokonce celou stopáž, ale tady sem celou dobu prozíval i přesto, že jsem se nato dívál sám, večer a po tmě a když se za celý film leknete nejvíc toho, jak skočí kočka na stůl, tak je kurva do prdele něco špatně!Jediná mizivá pozitiva filmu jsou sympatická hlavní představitelka, její exkluzivně milfní maminka a natroublá mladší verze Setha Rogena.Finiš který přijde asi 10 minut před koncem....mě normálně poserte se odehrává z půlky za bíleho dne, tudíž pro dokreselní attmosféry je potřeba sada pastelek od bílé po černou a totální finiš je odbytý během 3 minut, kdy na vás poprvé chčije atmosféra jako prase a snad jedině ten zajímavý konec ze mě vytáhl ty 2*.Jako fanouška téhle série mě ovšem neskutečně děsí, že samotní filmaři se na nás, na fanoušky regulérně vysrali a dělaj si z nás prdel a my jim to stejně zase zaplatíme.Pevně doufám, že reřisérska dvojice dostane do dalšího dílu padáka, jelikož kálet na své nejvěrnější mi přijde opravdu ubohé a když si dovolí udělat z jednoho nejzajímavějších a nejděsivějších hororových konceptů posledních let 95 minut dlouhou reklamu na Pepsi, tak je něco kurva špatně!.Ještě neznám přesná čísla výdělečnosti tohodle nudného blábolu, ale jsem skálopevně přesvědčenej že 5tý díl nebude poslední, tahle fabrika na miliardy bude chtít překonat Saw a já jen doufám, že v pátem díle dostane zlo už trochu na prdel, moc mě nebaví se dokola dívat jak ta píča kosí jednu sympatickou rodinu za druhou a když mi k tomu tvůrci ani nenadělí řádnou dávku lekaček a nulovou atmosféru, tak ať jdou s pátým dílem do prdele a i jako fanoušek se předběžně odmítám podílet na jeho financování návštěvou kina i přesto, že návštěva lichých dílů se vždy vyplatila.Nechápu co si o sobě režisérská dvojice vůbec myslí a pan Peli by měl začít vážně uvažovat o tom, že si sám zafinancuje pořádnou dávkou financí 5tý díl, kterým se se ctí rozloučí, protože takovej další průser, jako je 4tej díl mu už neodpustí ani tak zajetí fans, jako já....obrovské zklamání! 30%.(24.1.2013)

Poslušně hlásím, že se po dobu sledování čtvrtého dílu známé horor série, nic paranormálního nestalo. A přece má tohle pokračování něco do sebe. Dvojice režisérů se poučila z chyb ze zmateného třetího dílu a zvolila na počtvrté lepší přístup k látce, která sice originalitou neohromí, ale když chce, zabrnká solidně na nervy vyplašeného diváka. Mladá dívka Alex má zálibu v natáčení své rodiny. Poklidné soužití jejich členů se změní k horšímu, když do rodiny přijde na čas malý chlapec ze sousedství, kterému mámu odvezli do nemocnice. V domě se od té doby začnou dít nadpřirozené úkazy. Dívka se svým kamarádem to tak nenechá a bude chtít celé záhadě přijít na strašidelný kloub, když strašení postupně nabude na intenzitě. Připravte se na to, že první hodinu se děje přibližně toto: domem bryskně přeběhne podivná postava zachycená na všude rozmístěných kamerách, jeden lustr se rozhoupe a druhý spadne, občas se sám od sebe pohne nějaký předmět anebo se se zavrzáním otevřou dveře. Vrcholem strašení je levitace Alex ve spánku. Jak jistě sami uznáte, z toho se nikdo nesloží. Proč tedy dávám tak vysoké hodnocení? Protože bagr. Zbývá dodat, že se jedná o události z listopadu 2011. Film je však natolik profesionálně odveden, že o nějaké přehnané autenticitě nemůže být řeč. Když se navíc tvůrci v záhlaví titulek sami shodí upozorněním, že film je pouhá fikce. A já blbec tomu málem uvěřil. Nebudu prozrazovat, jaká překvapení přijdou na řadu v průběhu děje, protože bych potenciální diváky připravil o nějaké nečekané momenty, které přece jen ve filmu jsou. Celý tento díl bych označil jako nejsnaživější, co do "bububu" efektu a herci byli také nejsympatičtější z celé série. Pětka možná přinese rozuzlení tohoto strašidelného home videa. Dokud diváci nevystaví stopku svým nezájmem, bude se strašit dál. 70%(25.4.2013)

• RedAK

Vlastně ani nevím, za co tu jednu hvězdu dávám... I když, možná jo; chvíli jsem měl skutečný strach! Na filmu jsem byl v kině a během projekce jsem sežral tři balíčky paprikových chipsů, jeden sáček slaného popcornu, dvě oříškové milky, půlku kuřecí bagety, čtyři hořké fidorky, dva páry hořických trubiček, jedny kakaové vlnky, patery mléčné miňonky, dva chilli longery, tři krémové věnečky, sáček preclíků, půl kilogramu skittles, jednu čivavu a měl jsem skutečný strach, že se poseru a svojí vražednou hnilobou zamořím celý kinosál. Naštěstí vše dobře dopadlo a já se posral až po cestě domů.(31.10.2013)

• - V scéne, kde Wyatt (Aiden Lovekamp) jazdí v dome na trojkolke, napodobňuje scénu z filmu Osvietenie (1980), kde sa chlapec Danny (Danny Lloyd) preháňa po opustenom hoteli na rovnakej trojkolke. (David_SVK)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Elderly 4. (tarponko)

• - Vizuální efekty a animaci dělala společnost Industrial Light & Magic založená Georgem Lucasem, která se postarala o efekty také k filmu Avatar (2009) nebo snímku ze sérií Piráti z Karibiku, Iron Man nebo Transformers. (Freakyy)