• Fiftis

Tešil som sa veľmi na Stalingrad 2013 ale ono to akosi ako obvykle býva v ruských vojnových filmoch znovu nefungovalo. Takto som si najväčšiu bitku 2.sv.vojny nepredstavoval a nudil som sa, pôsobilo to na mňa umelo, samé dlhé keci, žiaden dej, málo bojových scén no a tie výbuchy.. Príliš digitálne a hlavne, príliš ukecané. Téma je to obrovská, takže myslím, že sa z neho dalo vyťažiť oveľa viac. Lepšia voľba je Nepriateľ pred bránami.(9.2.2015)

Ou-Kej teda. Da, je to nesmysl, heroický patriocismus. Da, je tam plno nesmyslných bitviček. Da, da, da. Ale tad se podařilo všechny prachy narvat vizuálu. Jako všechny prachy. Takže tu máme ruskou druhoválečnou vizuální napodobeninu Sucker Punch, tady na víc jak dvě hodiny natáhnutou neuvěřitelným množstvím skutečně velice pomalých zpomalovaček snad všeho. Ten film fakt vypadá jak nějaká variace na zfilmovaný komiks. Na ten příběh jsem kašlal a jen koukal na obrázky, které by mnohé mohly být, byť morbidními až brutálními, ale vizuálně skvělými wallpapery. A rozpočet dle Wiki: $30 milionů? Hollwood by to zvládl za 200. A to si tu třetí rudou hvězdu zaslouží. Nazdarovje!(14.3.2014)

• FaceMan

Malo to potenciál. Ale bohužial len potenciál mať nestačí. Začiatočná scéna obsadenia Stalingradu sa mi páčila, potom to však šlo už len s kopca. Toľko nevyužitého priestoru. Veľa hluchých miest ale čo čakať od Rusov. Ja som sa na to ešte aj tešil. Čakal som úžasné dobývanie stalingradu v podobe krásnych bitiek a dostal som toto. Vážne som uvažoval či dám aj tú jednu hviezdu. Viem si predstaviť aj lepšie strávené 2 hodiny môjho života.(4.9.2014)

• Georgex

Pokud toto viděl nějaký válečný veterán, co přežil měsíce trvající bitvu o Stalingrad, tak musel po patnácti minutách dostat infarkt, jelikož takový nesmysl, který natočil Fjodor Bondarčuk k 70. výročí sovětského vítězství v této nejkrutější bitvě v dějinách lidstva, by zasloužil celý záhon Zlatých malin. Osobně nemám problém se zpomalenými záběry, jelikož ve správných rukách a ve vhodně zvolený okamžik, dokáží scénu zdramatizovat, ale v tomto případě to spíš vypadá, jako by tvůrci chtěli natáhnout film o patnáct minut a už nevěděli, co do něj přidat. Jenomže to je ten nejmenší problém, neboť film selhává absolutně ve všech ohledech. Nemá logiku, dramatickou zápletku, akci ani napětí. Mimochodem rovnou zapomeňte na historickou přesnost a připravte se na ten nejhloupější příběh, který snad šel vymyslet. Připočtu-li k tomu fakt, že film má absolutně nulové tempo a po hodině už se to opravdu nedá vydržet, tak mi nezbývá než konstatovat, že se dosti možná jedná o nejhorší válečný film, který jsem kdy viděl. Moje hodnocení 10%(26.8.2014)

Filmů založených na silném ruském patosu už jsem pár viděl a mám je docela rád. Minimálně se u nich pobavíte. Tenhle má však něco, co ostatním zcela chybělo - naprosto šílené digitální zpracování. Dost dlouho mi trvalo si na to zvyknout, protože jsem podobných filmů až tolik neviděl. Když se mi zvyknout podařilo, tak do hry vstoupila žena a z válečného filmu se stala jakási podivná telenovela. Podobná láska, až postel zapraskala se zrodila i na druhé straně, když se německý kapitán zamiloval do neuvěřitelně odporné Rusky, či co to bylo za potvoru. Následuje dvouhodinové obléhání domu, který obývá pět lidí. Dále mi ve snímku dost vadilo, že německy mluvící lidé byli v reálném čase překládány do ruštiny absolutně monotónním hlasem vypravěče. Naopak mě potěšilo vystřelení tříštivé střely o tank za roh. Ruští hrdinové byli sympaťáci, takže můj celkový dojem z filmu dost pozvedli. Celkově se jedná o dost zvláštní film. Je odvyprávěn a podán metodami, které byly k vidění spíše dříve, avšak je natočen s obrovskou digitalizací snad všeho, což je možné vidět zejména v seriálech, které jsou razantně omezeny rozpočtem. Dost mi film připomínal seriál Spartakus, ačkoli film není ani vzdáleně tak debilní. Film jsem vidět ani nechtěl, neboť jsem hledal tu tolik opěvovanou verzi z roku 1993. Nakonec však nejsem rozhodně zklamán. Pěknější 3*.(11.3.2014)

• - Pôvodný scenár Ilyu Tilkina nemá jeden literárny zdroj. Scenárista využíval muzeálne archívy a dokumenty, skúmal denníky účastníkov stalingradskej bitky a ich príbehy si podrobne zaznamenával. (sashazv)

• - Stalingrad je prvý ruský film prerobený kompletne v 3D a IMAX formáte. (stefi7773)

• - Na jednej zo stien chránenej budovy sa nachádza portrét Alexandra Sergejeviča Puškina. (YoZo8)