• FilmFan24

...byl jednou jeden dům, stál ve válkou sužovaném Stalingradě a bydlela v něm mladičká Káťa, kterou chránilo pět chrabrých vojáků před německkou armádou vedenou odhodlaným kapitánem...Asi tak by se dalo začít psát o ruském válečném válečném spektáklu, který nabízí velice lidský příběh lidí sužovamých válkou. Asi ale hlavně díky režijním postupům, které jsou navlas stejné jako ve filmech Michaela Baye a digitálnímu marastu, kterým je plýtváno i tam, kde by opravdu nemuselo, film sklouzává de šedivého průměru zapomění. Bohužel ty staré ruské válečné velkofilmy, které jsem opravdu neměl nikdy příliš v lásce, byly alespoň plné skutečných dobových rekvizit kdežto tady jsou všude přítomné "pouze" CGI efekty.(20.6.2014)

Killzone: Stalingrad Fall. Bondarčuk bude zřejmě fanouškem téhle série, protože celkový vzhled a některé scény ji věrně kopírují, jen místo Hellgastu vybíhají ze zákopů hořící rusi... Už dle traileru bylo mi jasné co očekávat a popravdě na vážně míněny film o bitvě ve Stalingradu bych asi do kina nešel - chtěl jsem vidět ruský pokus o epickost ve 3D, s nereálně vypadajícímí efekty, zpomalenými záběry a hlavněmi mířícími do publika. Celou tuhle ujetost jsem tak bral jen jako svéráznou komedii a při jakékoliv scéně obsahující letadla nebo bojující ruské geroje sem se spolehlivě bavil - btw. válečný tenhle film není ani náhodou. Scénář je obyčejná nezajímavá fraška, o tom jak se německá armáda snaží vyhnat šest týpků z jednoho paneláku v centru Stalingradu, a ti si mezitím vypráví veselé historky, semtam zabijou nějaké němce, a snaží se zbalit jedinou holku co tam zbyla. Naprostá většina filmu se tak odehrává jen na jednom náměstí, s občasnou vsuvkou na náhodný nesouvisející epicky vypadající boj někde jinde. Ani tak nevadilo, že jsem díky kombinaci ruského audia a příliš rychlých čínských titulek rozuměl jen asi 60% toho, co se ve filmu řeklo :) Btw. srovnávat dění ve filmu se skutečným příběhem Pavlovova domu, to chce hodně odvahy.(4.11.2013)

První ruskej film za x let kterej se dal dodívat. Co zaujme asi každýho je luxusní kamera a efekty ty jsou tentokrát naprosto bezchybný a i když režisér každej druhej záběr zpomaluje což stopáž filmu natáhlo tak o 4hodiny neubránite se pocitu že tentokrát to rusáci maj vychytaný nejen na fimovém plakátu. Co se dalo očekávat jsou špatné herecký výkony neboť celkově ruská kultura je jiná a tak i pojetí herectví je takový zvláštní a dost se blíží asijským akčňákům s jejich přehrávajícími herci. Kdo nezklamal byl kovanej nácek Thomas Kretschmann jemuž ta uniforma je prostě souzená a nebýt 2.světové tak je snad na úřadu práce. Na něm je vidět že už je "vyhranej" a tak si roli němčoura střihne naprosto v pohodě. Rejža se sice nakonec neubrání ani očekávanému patosu kde především příběhová linie kolem tenora je dosti vypočítavá a dojde i na sólíčko který jsem přetočil ale i tak to neni tak hrozný jak bych čekal a rusáci nechali své vlastenectví v rámci únosnosti. Nejrušivější element je medailonek každýho vojáka zde bylo jasně vidět inspirace západem a působilo to spíš trapně no ale přimhouřim oči. Celkově dávám 4 hvězdy z čehož si 3 odnáší kamera a jednu Thomas Kretschmann za film který stojí za to vidět. Zasejfujte vojína Rájena asi komouši nikdy nedaj ale na tohle se prostě dalo dívat .)(19.12.2013)

Po namakanom trailery som čakal viac. Každopádne musím vyzdvihnúť technickú stránku (výprava, efekty, kamera, akcie), pretože v akciách si dovolím tvrdiť, že Fjodor Bondarčuk predviedol skutočne nevídaný pohlaď plný spomalovačiek a nádherných "obrazov" útočiacich jednotiek, či ruín Stalingradu. A tým to pre mňa končí. Príbeh, postavy a herci nevýrazný, napätie, či atmosféra sa tam miestami nájdu, ale tento film alebo príbeh nemá moc čím strhnúť, či zaujať, čo je obrovská škoda, kedže vizuálne je to fakt špičkovo zvládnuté. 65% - 3*(25.7.2014)

Mno na Rusáky ještě celkem ucházející. Sice z nezbytnou dávkou propagandistických žvástů, ale co už dělají to i Amíci. Dělá to skoro každej. Jinak je film celkem realistickej a na prakticky nevyčerpatelný téma, ale zase, že by mě nějak trefil na komoru to ne. Prostě takovej průměrnej válečnej velkofilm kterej nepřináší nic novýho. Kromě zásadních poznatků jako : Nás mnogo, nebo Vodka došla, ale i tak hrdinní Sověti nakonec zlé Germány ze své říše vymetli a Wacouna1 neurazili ani nenadchli.50%(8.1.2014)

• - Na jednej zo stien chránenej budovy sa nachádza portrét Alexandra Sergejeviča Puškina. (YoZo8)

• - Film byl natočen ve 3D na digitální kamery Red Epic v rozlišení 5K. (Hawaj)

• - Kulisy Stalingradu boli postavené pri Petrohrade, pričom sa dbalo, aby bol verne zobrazený každý detail tohto heroického mesta. Stavba kulís trvala 6 mesiacov, podieľalo sa na nej vyše 400 ľudí a náklady na ňu činili okolo 4 milióny amerických dolárov. (beso74)