Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

Cervenak

Snaží sa to vyzerať epicky, ale celé sa to vlastne odohráva v dvoch barákoch na jednom námestí. Chce to byť moderné, ale je to typicky putinovská post-socialistická propagandistická sračka. Chce to byť scenáristicky prepracované, ale je to vo vykreslení postáv, vzťahov a emócií dokonale nefunkčné. Gýč, pátos a nemotorné napodobňovanie amerických vzorov - typická vzorka súčasnej ruskej kinematografie. ()

Fr

,,ZATRACENÁ VÁLKA! ZATRACENÁ ZEMĚ! PROKLATÝ DŮM!…“ /// To ruský CGI ,,září“, jak barevná telka RUBIN (kdybys náhodou nevěděl, co to bylo za zázrak!) v socialistickým obýváku. Nebo digitálky…kurva MASIVNÍ! (slušně řečeno). Pak ten příběh o vojácích wehrmachtu a hrstce Rusáků, bránících kousek země, páč za nima už je Volha a ustoupit by znamenalo … ale srát na historii, páč tu má na praku i rejža. Ano, je to za války, je tam i válka…,ale žádnej masakr nečekejte. Spíš story (love?), ve který, když do konce zbejvá půl hoďky a já bych čekal finálovej nástup, se začínaj slavit narozky a rozjíždí se jakási romance. Na ruskej film – SLABOTA! Tvrdý jádro válečnejch veteránů bude zklamáno, ostatní, kteří v každý válce hledaj kus něhy a citu …SBOHEM CHLAPCI!..., a trochu toho patosu, si jistě po Brestský pevnosti rádi užijou dosytosti toho ,,svýho“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Máma mi vždycky říkala, že mám 5 tatínků…(jestli vyrůstáš v pasťáku, tak na to zapomeň!). 2.) Zjistím, komu vděčí za svý životy a za svobodu miliony a miliony lidí na Zemi. 3.) Thx za titule ,,fredikoun“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

verbal odpad!

Když jablko padalo z toho vysokého stromu, nabralo takovou razanci, až se přes višňový sad dokutálelo pod šárkou zasaženou švestku. Tam, kde papá dokázal za stejnou nominální hodnotu a s bandou komsomolců v zádech dokonale zfilmovat Tolstého grafomanskou ságu, kterou se dodnes straší líní čtenáři po celém světě, vyprodukoval junior s deseti přeplacenými primadonami tunu škaredého, digitálního bordelu, u něhož si místy připadáte, jako byste smažili Důma na čtyřiosmšestce. Žádný Stalingrad se nekoná! Jen zasraná, mexická telenovela, ve které se partička hrdinů Sovětského svazu zavře se svýma píchačkama v polorozbořeném baráku a vzdorují. Spíše patosu a kýči, než Němcům. Láska tam kvete jako meziprstní plíseň, patriotistické a hrdinsky motivační diskuze neberou konce, a když už se vystřelí, tak jedině tříštivou střelou za roh, buzérem o tank!! Jen jsem čekal, kdy se objeví Baba Jaga a otočí ten barák k Wehrmachtu zády. Tak s tímhle jdi do prdele, Fjodore! ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $66,940,000▐ v prvom rade som čakal viac výpravnú, veľkolepejšiu sondu, suma sumárum ide skôr len o také komornejšie poňatie odohrávajúce sa na dvoch zdevastovaných miestach medzi hŕstkou sovietov brániacich dom na spadnutie a obliehajúcich Nemcov, príbehy ktoré sa navzájom dopĺňajú, občas to dejovo odbočí aj na obliehanie okolo mesta ale to je vždy len krátky prešmyk cez ostreľovanie, film neurazí ale nedá ani nič na vrch, taký priamy konkurent Nepriateľ pred bránami(2001) má ďaleko viac ponúknuť a ten zatiaľ považujem za najpôsobivejší ohľadne danej témy, na druhú stranu ale treba tvorcov pochváliť že dokázali za skromnejší rozpočet dosť veľa, vizuál je ako omalovánka, akcia a dokonca spomalovačky majú čosi do seba, herci niečo uhrajú aj keď riadny ťahúň čo by poriadne strhol tu citeľne chýba, priemer čo stojí za pozretie /60%/ ()

flanker.27

Když jsem zjistil, že Bondarčuk připravuje film s názvem Stalingrad, mé očekávání se při vzpomínce na 9. rotu vzneslo do oblak rychlostí rekordního stroje P-42. Takřka stejnou rychlostí však zase pokleslo, když jsem uviděl první ukázku. A obavy se v celé stopáži potvrdily v celé šíři. Doufal jsem v něco podobně vypiplaného a přitom zemitého jako Brestská pevnost. Bohužel to vizuálem připomíná spíš umělotiny typu 300. Neměl jsem pocit, že vidím Stalingrad, ale jen kulisy zabalené do virtuálního světa. Doprovázeno zpomalenými záběry, stylizovanou špínou i krví. Příběh sám není také kdovíco a když mám chuť v ruském válečném filmu ze Stalingradu fandit německému kapitánovi, je něco špatně. Tedy nemám nic proti tomu ukazovat obě strany polidštěně. Ne nadarmo mám velmi rád Most u Remagenu, kde Němci nepůsobí jako prvoplánové bestie (tedy většina z nich), ale tady je to spíš tím, že Rusové ve filmu jsou jen chabě načrtnutí, zatímco kapitán Kan působí o dost propracovaněji. Škoda, film o nejsurovější a nejzoufalejší bitvě dějin si na skutečně pořádné filmové zpracování ještě počká. Chtělo by to rozmáchlost Ozerovova Osvobození, zemitost Brestské pevnosti, napětí soubojů mezi Zajcevem a Königem z Nepřítele před branami a německý pohled jako v ve Stalingradu německém. Smutné je, že Rusové na to očividně mají, ale rozhodli se spíš pro uhlazený vizuál pro současného diváka. ()

• Dom vo filme je podľa legendárneho Pavlovho domu v Stalingrade a podľa jeho histórie. (odmocnina)
  • Nemecký herec Til Schweiger odmietol rolu vo filme, pretože nechcel stvárniť dôstojníka nacistického Nemecka. (sashazv)