Jurský svět

• USA Jurassic World (více)

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. (Cinemart)

Doudis19

Díky, díky, díky! Byl jsem připraven na zklamání, ale tohle je naprosto perfektní nářez, který snad nečekali ani největší optimisti. Druhé shlédnutí s dabingem mě utvrdilo v tom, že v Jurském světě je vše na svém místě. Akční části mají senzační efekty (ačkoli Stan Winston trošku chybí :-( )a neuvěřitelné množství nápadů, temné, hororové zase svoje napětí a rovněž ohromnou vynalézavost ve způsobech usmrcování. Herci pěkně sedí jak ve važných, tak odlehčenějších chvílích a hlavně Chris Pratt znovu přikládá pod kotel své jasně zářící hvězdě. Tvůrci skutečně věděli co dělají a ten obrovský úspěch, a to nejen finanční, jim moc přeju. Doufejme, že toho využijí k neméně povedeným pokračováním.. Dinosauři zase táhnou :-)! ()

ing.Frosty

Celkem zklamání. Ano film má parádní tempo a neustále se něco děje, je to napínák, bodycount je vysoký a krví se v rámci PG-13 moc nešetří, Chris Pratt je borec, BDH je kočka a překvapivě i hodně vtipná. Základní problém jsou ale špatné triky. Ale opravdu hodně špatné triky. Špatné takovým stylem, že mě kolikrát vytrhly z kontextu a místo abych se nechal unášet popcornem, jsem si myslel, že tohle vypadá vyloženě hnusně. A prakticky pokaždé, když se dinosauři pohybují krapet svižnějším způsobem. Což je skoro pořád a vůbec celkově vypadají jako z nějakého béčkového seriálu na sobotní odpoledne. Hlavně ve finální bitvě se pixely už absolutně nedaří ukočírovat a všechno se mění v podivný digitální výblitek. Kromě toho, základní premisa cvičených raptorů, ač byla propálena už v trailerech a člověk si na ní mohl zvyknout, mi stále přijde neskutečně debilní. A navíc je zdrojem hodně velké dávky klišé a WTF momentů. ()

tatanapope

No nemůžu zrovna říct , že by mě to nějak extra nadchlo . Dinosaurů bylo zase o něco méně a bohužel zase převážně stejní , které jsme viděli v předchozích dílech + jeden zmutovaný , nakřížený ještěrkou , hadem a bůh ví čím vším ještě . Jinak děj prakticky stejný , ztratili se děti přesně v dobu , kdy utekl nový mutantík a klasický hezký , pohádkový konec . ()

Motinski

Jurský park je jeden z mojich obľúbených filmov. Hlavne preto som sa bál ako môže dopadnúť novodobá verzia. S kľudným svedomím ale môžem povedať, ide o veľké prekvapenie. Režisér a scenárista sa výborne vyhrali s námetom, ponúkli množstvo napínavých scén a nápadov okolo parku samotného. Malo to spád, ktorý nedával priestor nudným scénam a v kine som sa bavil. Čo mi trochu vadilo boli raptori ako vycvičené opičky, takto rešpekt nevzbudzovali skoro vôbec a Chris Pratt (ajkeď všeobecne väčšine sadol) nie je môj extra obľúbenec v tejto úlohe. Záverečný prichod T-Rexa potešil a vyvolal aj istú nostalgiu, ajkeď očividné súhry náhod boli na mňa trochu moc. Fanúšikovia Spielberga pravdepodobne sklamaní nebudú. Je to niekde medzi 3 a 4 * no prikláňam sa smerom hore hlavne preto že v porovnaní s Trojkou je Jurský svet lepší. ()

chelseaman22

Ono to celé mohlo být na pyču, divákovi stačila pouze main theme od Williamse, jež v době stvoření této ódy na radost ještě nepotřeboval inkontinenční vložky. Zápletka byla naivní jako třináctiletá dívka chlemtající růžového Amundsena. Nejsmutnějším faktem je, že nově stvořená příšera vypadá identicky jako Rex a tudíž je až nepřiměřeně nudná (vyjma chameleoní schopnosti samozřejmě!). Linka s armádními složkami byla vhodná k plácání si na čelo (kdybych neměl ty tři DÉ okuláre, tak bych se plácal až do výčtu komparsu v závěrečných titulcích). 75% ()

filmmovier

Nic nemá lepší čtvrtej díl než Jurský park. Krása, Úchvatná krása. Prostě nádhera. Má to skvěle vypadající dinosuary, se kterými soucítíte, je vám jich líto a kterým prostě nejde nefandit. Má to vynikajícího Chrise Pratta (no dobře, tak z něj klidně toho Indyho udělejte), jeho Starlord budiž překonán někým tak obyčejným, jako cvičitel tricíků (asi nejlepší práce na světě). Má to geniálně fungující vtípky, zábava je naprosto mega a akce je taky parádní a závěrečný fajt T-Rexe a Indomina a následný poslední záběr celého filmu, to je prostě něco tak úžasného, že je opravdu neskutečně dobře, že do toho všeho hraje ta nádherná Williamsova melodie, bez té by to prostě nebylo ono - tohle byl mimochodem docela důležitý moment celého komentáře, takže si ho když přečtěte ještě jednou. Prostředí perfektní, atrakce (ano, atrakce ale i akce) neskutečně nádherně natočené, sakra já chci, aby to bylo skutečné, ve mě to prostě probudilo toho už skrytého malého kluka, který prostě ujíždí na dinosaurech, ale teď to nechce moc přiznávat - no nevadí, odbočil jsem, ale myslím, že zrovna tahle odbočka vám úplně nejlépe objasní to, co je na tom filmu tak úžasného - ani ne herci, ani ne skvělé postavy, ani né skvěle fungující vtipy a akce, ale prostředí a klukovství, které to probudí. Co mě trochu vadilo, to byl D'Onofrio, jeho postava, byť záporák, byla ale naprosto zbytečná, neschopná a ničím moc nezaujala. Jinak ale bylo všechno, všechn ó zatraceně fajn a zážitek byl prvotřídní, tady by to 3D určitě perfektně fungovalo. Jurský svět je po Spielbergově nepřekonatelné jedničce druhý nejlepší díl, takhle se má rebootovat a já se těším na další díl. Už aby to tady bylo, zatraceně! 88%. ()

Lachtaan

Návrat do propojeného světa dinosaurů a lidí vydělal před lety obrovskou sumu peněz, ačkoliv se stejně nedokázal přiblížit kouzlu původního Spielbergova spektáklu. Jako 15letý fanoušek sci-fi snímků všeho druhu jsem ale hltal nejeden moment tohoto dobrodružství a občas stačí málo k vytoužené spokojenosti. Komentář editován 28.7.2022. ()

Trenslation

Necekal jsem moc a byl jsem mile překvapen!Hudba Johna Williamse,skvely Vincent D'Onofrio, Omar Sy a hlavne Chris Pratt,ten clovek ma charisma velky jak T-Rex! Takze "Watch your Six, Raptors got new Alpha" ()

Johnny.ARN

Po Mad Maxovi automaticky čakám, že každý film bude nekončiaca akčná jazda. Jurský svet ňou je tak posledných 30 minút. Prvá hodina je povinná úvodná jazda, kde sa všetko vysvetľuje, oboznamujeme sa s postavami a len čakáme, kedy tá obluda konečne do niekoho zatne drápy. Potom sa to niekoľkými rýchlymi scénami solídne rozbehne, ale opäť to padne na tom "ako ťa budem navždy ochraňovať". Po zotmení ( no ako inak, lebo natočiť to cez deň by nebolo ono ) sa to už ale vážne rozbehne a to je práve tá skvelá pol hodinka, pri ktorej sa len hlúpo usmievate a papáte tie súboje, atmosféru, kameru a digi príšery. Aj keď sú tam WTF momenty, pri kerých si poviete, že toto už hádam nie ( lodičky, oprava Jeepu ) a predvídateľné konanie postáv a deja, stále to ostáva rodinný film, kde si všetci prídu na svoje. Čo je možno trochu na škodu .... Nevadí, Jurský svet Vás nadchne, ohromí, Pratt poteší, Howard taktiež a keď sa necháte unášať priestorovým zvukom revúcich zvierat, v závere si poviete, že sa to oplatilo. Pre mňa zatiaľ prekvapenie roka a vskutku nečakaný blockbuster. 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Ryuuhei

Očekávání jsem měl velká a nakonec byla vyslyšena aspoň v té samé míře. Film pěkně volně navazuje na předchozí sérii a také se nese ve stejném duchu, což je jen dobře. Tentokrát o něco méně logické, vzhledem k tomu, že to potřebovalo nějakou tu katastrofickou zápletku, ale i přesto naprosto peckovní, nabité akcí, postavy a jejich herci sympatičtí. Jak říkám, očekávání nějak nepředčena, ale ani nezklamána. Jako pokračování velmi solidní. 9/10 ()

Mrkvič

Parádní letní pecka! Začátek je sice trochu nudnější a občas je to pěkná hovadina, ale naštěstí z filmu takřka pořád pokukuje nadhled a je to taky slušná prdel. Chris Pratt je prostě bourák se šmrncem. Digitální triky asi nemohly zklamat, ale co potěšilo byl scénář. Vždy když jsem si říkal, jaká je to panebože pitomost, tak se ukázalo, že po té pitomosti nepojedem, ale zařadíme úplně jiný zábavný či neotřelý směr. Nebo že budu o něco ochuzen? Né, přijde to a ve velkém. Ještě že jsem na to zašel do kina, to se u Juráče prostě sluší a patří. ()

viperDavid

Nostalgie se vrátila, teda alespoň na chvíli. Šílený vědci tenktokrát zmutovali ještěrku pruhovanou s masožravou kytkou. Bohužel to mělo vedlejší účinky a whitosaurus jim zbělal. Nevadí trošku ho skrotíme flintovkou a bude zase hej. Ale náhodou to bylo docela vtipné ()

Honzíno

Chápu, šablona, postavy jsou jen panáci, chovají se dementně, celý Jurský svět nepřináší zhola nic nového... ale co by taky dnes mohl? Pro mě zosobňuje nabušenou pecku, jejíž chytrost spočívá v uvědomění si sebe sama. Je to jízda! Mísí se v ní bez známky křeče spousta vtipných karikatur, legrace ze sebe sama, super triků, příjemná trocha kritiky pokroku, chování lidí, správná dávka rodinného odéru, infantilnosti a hlavně.. famózní Pratt, osouložení hodná Howard a haldy ultimátních ještěrů, zabalených do devadesátkové atmošky s přehlídkou tehdy povolených brutalitek, vyšponovaných do až neuvěřitelně hutného old-school finále (JP, Aliens..), co tady nebylo snad leta. Jestli to uvidím brzo znovu a bude se mi to líbit stejně jako napoprvé, přihodím s čistou hlavou pátou hvězdu. 2D titulky. ()

skrblik007

Příjemný návrat na kostarický ostrov plný dinosaurů, příjemný návrat do dětských let. Původní Jurassic Park je jedním z mých nejoblíbenějších filmů, tudíž tohle pokračování mělo laťku nasazenou pěkně vysoko. Naštěstí se ho ale ujali očividně kvalitní tvůrci s nadšením pro věc a stvořili tenhle parádní film. Jurassic World obsahuje snad všechno, co má správný rodinný dobrodružný blockbuster mít - výbornou výpravu, zajímavou režii, epickou hudbu, v rámci možností nápaditý scénář, sympatický ansámbl, humor, akci, romantiku, roztomilost, děsivost... no zkrátka všechno a hlavně v tomto případě úctu k originálu a značnou míru nadsázky. Bravo, děkuji! ()

Carra

Je to vcelku zábavný film, přesto jsem očekával mnohem víc. Scénář není vůbec dobrý, děj je předvídatelný, stejně jako jeho vyvrcholení. Nikdo v tomto snímku není zajímavý nebo sympatický, postavy jsou obecné a neskutečně klišoidní. Herecké výkony jsou skoro až tragické. Film sám o sobě působí jako špatný remake originálu (i když je to pokračování), chybí originalita. Přesto všechno je tento film stále docela zábavným dvouhodinovým rozptýlením, je to takový snímek od Asylum s o něco vyšším rozpočtem. Celkově lze říci, že celý film je velmi průměrný. ()

LiborGondek

Nebylo to špatné, ale ta nadčasovost, elegance a dokonalost Jurského Parku se vytratila. Dobré pokračování, nadprůměrně dobrý film, ale stejně mám k ději mnoho výtek. Co si budeme povídat, nejlepší na tom stejně byl Williamsův soundtrack z původního filmu a celková provázanost s tímto pokračováním... 70% ()

dvopet

Chytrá hra s odkazy na Jurský park (i pokračování), přetáčení významů (T.Rex jako "good guy") a občasná relativně vtipná nekoreknost (asistentky mají omezenou životnost) - nic dalšího podle mého názoru Jurský svět nepřináší. Jednorázový typ zábavy. (p.s. miluju dinosaury) ()

plechulka

Tyranosaurus Rex funguje jako Arnold v Terminátorovi - v prvním Jurském parku zlá potvora a největší padouch, tady se vrací jako "deux ex machina" a zachraňuje hrdiny proti daleko horší a vyvinutější "ještěrce"! ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (více)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (více)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru