Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

NeverEver

No, kdo by to byl rekl, ze nam nase lovkyne takhle vyzraje. Film ma grady a cim dal vice se z pouhe "pojdme si hrat, deti" prevteluje "pojdme bojovat, revolucionari". Uz nemaji co ztratit, zivot stoji za pr* a tak pojdme aspon bojovat. Ma to svih, ma to spad, bez zbytecneho patosu a hluchych vet. Co me ale porad rozciluje je ten milostny trojuhelnik. (asi bych mela vynechat slovo milostny). Nema s dejem prakticky nic spolecneho a asi by bylo lepsi, kdyby si hodili svedskou trojku a bylo by po napeti.... Navic v podani par usmudlanych pus muze tohle vzrusovat a presvedcit tak akorad 8-lete holcicky... (pardon pokud se nekoho dotknu). Nedokazu se taky zbavit dojmu, ze jedeme tak trochu na vlne "par jich padnout musi, ale at to neni moc videt", abychom dostali rating 12pristupno?! Mozna by si autorka mohla pustit Cetu a nacerpat trosku opravdoveho boje. Pak by to opravdu melo "gule". Takhle to ma maximalne "arasidy", ale ty jsou taky fajn, kdyz nejsou vetsi orechy! 4**** ()

Libb

Pro mě asi zatím nejlepší film letos. Oč menší roli hrály vlastní hry o to zajímavější byl děj kolem. Už dávno jsem nesledoval děj tak pozorně, jako včera večer. ()

clarinetist

Musím říct, že oproti jedničce opravdu velké zlepšení. Herecké výkony Jennifer Lawrence opravdu ukazují, že ona si Oscara zasloužila a co se týče vizualice, tak dávám za jedna. Jediné co mi trošku vadilo bylo, že film doslova profičel důležitými scénami, kterých bylo v knížce opravdu hodně. dávám čtyři hvězdičky. ()

Aubi2free

Hunger Games: Catching Fire na mě udělal velký dojem je mnohem Lepší jak jednička. Herecké obsazení mi sedlo podle knižní předlohy. Je vidět velký rozdíl v natáčení filmu. Při scéně s opicemi jsem málem vyskočil ze sedačky, ale jak jsem si všiml nebyl jsem jediný. K hodnocení Jsem fanda Hunger Games takže je hodnotím na: 85% ()

spacefall

Z tohoto filmu jsem naprosto unešený, užíval jsem si a hltal každé slovo... Od začátku až dokonce jsem byl napjatý a herecké výkony, obzvlášt Jennifer Lawrence, byly úžasné a už se nemůžu dočkat na další díl... ach to čekání.... u mě 10/10 **bomba** (viděno ve 4DX) ()

KREI

Určitě za mě lepší než jednička, chtěl sem více o světě, méně arény a to přesně sem dostal. Nicméně tam bylo pořád místo to zdokonalit a rozvinout, první část je co se týče makro měřítka rychlá, de spíš jen o sled událostí aby se divák dostal do děje a trochu se zorientovat ve světě, trochu se nám to topí v nerománku dvou hlavních hrdinů který mě popravdě moc nebral, druhá část už je stejná aréna jako v jedničce jen v novém kabátku. KAŽDOPÁDNĚ tak krutě a necitlivě zaříznutý konec byl na mě trochu příliš, bylo to přesně jako vášnivý a divoký sex bez orgasmu. Tudíž co mi vlastně druhý díl dal? To že sem z kina odcházel naštván na to že sem neviděl konec a to že třetí díl by konečně mohl naplnit mé představy. (Musíte uznat že když na toto jdete ve stejný týden jako na Thora 2, tak už vás otevřený konec vysloveně vytočí :D ) ()

Vsacan

Hvězdu navíc jsem dal za ságu. (mám rád filmy na pokračování). Ted k filmu. - No,.. na začátku jsem se docela nudil. Změna přišla u oznámení nových Hladových her. Nejvíc mě však nadchla celá scéna v aréně. Lístek za KINO se učitě vyplatil. Nemusím tak psát producentů že chci vrátit peníze a čas, ..... :-D ()

reccal

Dvojka je tvrdší, nekompromisnější, vyzrálejší a divočejší, než jednička, ale plný počet dát nemůžu. Knížky jsem četla a vím, že první půlka Catching Fire je kecačka a politika, ale čekat hodinu, než se splátci dostanou do arény, kde se tempo zbytečně zrychlí a za chvíli konec? Škoda, přeškoda. Aréna je přitom krásně vykreslená a celkově se předloha drží knížky jako klíště. Zvlášť opičky a přílivová vlna se povedly. Marně jsem však čekala, zda se ve filmu ukáže sestřih minulých let a Haymitchův ročník a také smrt splátců z ostatních krajů se mi zdála příliš rychlá. Zatímco kniha rozebírala i jednotlivé charaktery bývalých vítězů, ve filmu nebyla šance udělat si k nim jakýkoli vztah. Z mé strany tedy kapku zklamání a pěkných 80%. ()

Terminator666

Myslím, že naprosto skvělý snímek. Skvělá psychologie postav, zajímavý, napínavý děj a dobré hudební podkreslení. Je to skvělý snímek, šel bych na to klidně znovu. Líbí se mi, že tu Katniss více střílí lukem než v předchozím dílu. Každému film jedině doporučuji. ()

Marlo

Po pro mě osobně dosti slabém prvním dílu jsem doufal v kvalitativní zlepšení díky výměně režiséra. Ale bohužel je jen znát že do tohoto filmu nasypali více peněz což je tedy rozhodně znát, Kapitol hlavní město je vymodelováno do nejmenšího detailu a v druhé polovině filmu "kde se konečně začne něco dít !" v aréně se trikaři také dost vyblbli. Akce je natočena dobře a svižně a film nabírá konečně na obrátkách jakmile se naši hrdinové objeví v Aréně. Pro mne to bylo ale dost pozdě jelikož první polovina filmu byla k uzoufání utahaná a nudná. K tomu si přidejte dost špatné herecké výkony a dojde i k nechtěným směšným momentům kterým dochází tam kde by jste to nejméně čekaly. Takže ve výsledku být celý fim jako druhá část filmu tak se bavím náramně. Co musím naopak pochválit je hudba od Howarda. Tento film lze max. doporučit holkám který ujížděli na Stmívání . ()

Isuzu

Prave som dorazila z kina a musim povedat, ze to boli tazke emocie pre mna...Polovicu filmu som mala velmi neprijemne vnutorne pocity, asi 2x som sa skoro rozplakala a to este ani neboli v arene...Pre mna velmi silny zazitok, samozrejme nemozem hodnotit, ake to moze byt pre tych, ktori necitali knihu, ale mne osobne sa dvojka Hunger Games pacila viac ako prvy diel (aj ked aj ten bol podla mna velmi dobry), herci zo seba vydali maximum, tesim sa, ze aj dalsie diely natoci rovnaky reziser, aj ked nie som nadsena predstavou rozdelenej trojky, kedze to nemusi vyzniet tak intenzivne ako k comu smeruje druhy diel...Ale ked sa mu to podari, tak pri trojke sa uz teda neudrzim,...:) ()

lubica1995

Dievča s plameňov dva. Porovnať jednotku medzi dvojkou je nemožné. Je to celok. Vďaka bohu, že sa režiséri nerozhodli medzi sebou súperiť, miesto toho nám na plátne predviedli dokonalý dej, ktorý spolu súvisí a nevtiera sa. (Absolútne identické s knihou.Samozrejme až na tie pozmenené detaily s jednotky, ktoré sa už nedali napraviť, len v nich zotrvať...bravoo..bezchybné). Jediné mínus by som dala za to, že psychologickým ťahom nás nechajú jeden dlhý rok čakať na ďalší diel ( vlastne na dva...), len aby predĺžili eufóriu a sledovanosť, dúfajúc, že miesto znechutenia budeme celý natešený čakať v radoch na lístky. ()

davebono

Skvělé pokračování dobře nastartovné série Hunger Games. Další díl očekávám s velkou netrpělivostí. Stopáž bych trošku zkrátil na úkor pár zbytečných či moc se tahnoucích scén. Jinak nemán co vytknout a navíc, když Jennifer jako spasitelce to tak sluší :) ()

ronas

Druhy diel Hunger games je o zlome, o zakulistnych hrach a strachu. V knihe som niekedy myslienkam hlavnej hrdinky celkom nerozumela a nestotoznila som sa s nou. Najma ked myslela len na seba. Ale film ju podava ako civilne, obycajne dievca, ktore je vmanevrovane do velkej hry o moc. A ja to Jennifer žeriem a čím ďalej tým jej viac fandim. Niekomu mozno nesadla dlzka filmu, ale ja by som v kine stravila pokojne aj o hodinu dlhsie. ()

breebee

Jsem z toho velmi rozpolcená. Na jednu stranu to určitě bylo lepší než jednička (co ne), ale zase to tak úplně nenaplnilo moje očekávání. Opět se tomu nevyhl nudný začátek, protentokrát naštěstí méně nudný než minule, ale zase ta akce (nepočítaje faily jako divoké opice) byla velmi povedená. Ty kecy kolem mě nějak nebraly, to samé ten rádoby "milostný trojúhelník", který už měl díky bohu v podstatě rozhřešení (Katniss miluje Galea a Peeta nikdo nechce) a nikdo se jím ve filmu moc nezabýval (nebo alespoň mě tam nerušilo to očekávání "s kým, že to nakonec bude"). Naopak jsem se mohla soustředit na absolutně nepředvidatelný děj a to jsem si díky tomu, že jsem knih neznalá, velmi užila. Přeci jenom mám už něco nakoukáno a vždycky mě velmi obtěžuje, když vím, co se stane dopředu. Co mě ale obtěžovalo tady, bylo to neustálé zachraňování Peeta, ale zase musím přiznat, že ač jsem moc chtěla chtít aby umřel, tak když šlo do tuhýho, chtěla jsem aby přežil. Taky velmi kladně hodnotím tu surovou krutost. Líbilo se mi i prostředí, bylo neobvyklé, vlastně jako celý film a konečně jsem si mohla užít plně tu parádní vizuální show, která mi u jedničky sledované na netbooku v pochybné kvalitě, utekla. Kdybych to měla zhodnotit jedním slovem, použiji slovo "Jiné". Bylo to vskutku jiné. A možná na to nejsem zvyklá a to je ten problém. Ale já se k tomu postupně dostanu, protože to má jistý potenciál. Ještě možná nebyl plně využit ,ale to předpokládám napraví poslední díl. A můžu říct, že se na něj už teď docela těším. Takže ač jsem prvně dala tři hvězdy, opravuji na 4, protože si to tento film nejspíš zaslouží. Doufám, že mě nezklame a nebudu svého rozhodnutí litovat! ()

ragtime

To, čo nedokázal Gary ross ukočírovať v prvom dieli, t.j. vzťahový trojuholník (ten nefunguje ideálne ani v knihe) a samotnú arénu, to sa Francisovi Lawrencovi podarilo na jednotku. Možno je to dané aj tým, že druhý diel je lepší aj v literárnej forme, každopádne má na tom obrí podiel a je len dobre, že mu bola zverená réžia 3. dielu. Film výborne začína s postupujúcou depresiou hlavnej hrdinky, ktorú predošlé skúsenosti, mierne povedané, vyviedli z rovnováhy, jej obavy o budúcnosť a frustrácia nad životom v obvode sú hmatateľné a potom pokračuje a pripravuje nás na samotnú akciu v aréne. Samotní herci predvádzajú výkony, za ktoré sa nemusia hanbiť. Hutcherson je prirodzenejší a "uvoľnený", Woody a Liz Banks si to doslova užívajú a Jennifer Lawrence je jednoducho Katniss. Štylisti sa na nej vybúrili do sýta a pozerá sa na ňu naozaj pekne (jediné, čo mi trochu vadilo, je jej tápanie medzi 2 mužmi, ale to je problém samotného scenára). Skrátka a jasne, to, čo fanúšikom chýbalo v dieli prvom, si nájdu v tomto. Bravo. ()

Antonymi

První polovina byla tíživá, temná a zajímavá. Druhá byla první díl přes kopírák jen s nějakými novými vychytávkami. Celkově slušná zábava, která neurazí ani nenadchne. ()

Blackouts

Veľkú rolu hral v tomto filme rozpočet. Jednotka bola viac komorná a celé hry boli tak trochu stupidné, pretože vznikajúce aliancie medzi "hráčmi" nedávali žiadny zmysel(prihliadnuc k tomu že by pre ľubovoľného člena aliancie bolo najlepšie všetkých ostatných v noci podrezať). Jediný dramatický moment nastáva v momente začiatku hier keď mi behal až mráz po chrbte. Dvojka prináša veľkolepý úvod a mrazivú atmosféru má po celý čas. Romantické vložky nepôsobia vnútene, naopak, do príbehu krásne zapadajú. Porovnávať ich s Twilightom je absolútny nezmysel. Pre mňa je to jeden z najlepších filmových zážitkov, pravdepodobne hlavne kvôli tomu, že predloha mi bola absolútne neznáma a nevedel som čo očakávať. Nikdy som sa takto intenzívne nebál o hlavné postavy a preto sa neskutočne teším na pokračovanie. ()

Unr3aI

Skutocne prijemne prekvapenie, jednicku som tiez videl v kine, ale ta mi pripadala ako lepsia cast Twillightu. Dvojka je rozhodne dospelejsia a prepracovanejsia. Skoda akurat otvoreneho konca, uvidime co prinesie tretie pokracovanie. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky