Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

erased

Jako biopic jOBS příliš nefunguje, o životě onoho vizionáře toho moc neřekne. Těch pár střípků. které se dají poskládat, o něm nic moc pěkného neřeknou, naopak ho spíše než jako génia popisují jako neskutečně egoistického operátora telemarketingu. Celkově to tak i přes více než slušného Kutchera působí jako narychlo spíchnutý produkt snažící se těžit z módy. A protože podle všeho Apple z módy hned tak nevyjde, zdá se, že film do puntíku plní oba body hesla "too little, too soon." ()

kaylin

Herci jsou svým předobrazům podobní, což oceňuji. Michael Bay ve svém "Pot a krev" na nějakou podobnost nakašlal. Nejde však jen o podobnost, ale o to, jak se svých rolí zhostili. Zhostili se jich s umem a v podstatě nikdo zde nekazí celý film z pohledu postav. Ashton Kutcher nevyčnívá tolik, jako jiné hvězdy v hlavních rolích životopisů, ale to je dobře. I život Steva Jobse byl o jiných lidech. Ashton sem tam přehrává, ale to k němu už tak nějak patří. Jinak se opravdu snažil a je to poznat. Když nebude hrát v každé kravině, co mu přinese peníze, možná by ještě mohl světu ukázat, že je schopným hercem. Jsem na to docela zvědavý. Jinak "jOBS" neoslní, ale takový propadá, jaký jsem čekal, to také není. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/jobs-2013-60.html ()

Makky

Jobs je fenomén, bol to nevídaný vizionár a cieľavedomý človek. Preto ma prekvapuje, ako mi jeho osobu tento film znechutil. Nie je to Kutcherom (jeho výkon bol výborný), je to skôr tunajším vykreslením jeho charakteru, jednoducho mi to nesadlo. Prekvapilo ma takmer úplné potlačenie Wozniakovej postavy a jeho role v danom období. Je to celé veľmi skreslené. Film ako celok drží pokope, zaslúžil by si však scenár facebookovskej úrovne. ()

rt12

Pro mně jsou jednoznačně lepší Piráti ze Silicon Valley, které jsem zhlédla na začátku Září a tak je mám v dobré paměti. JOBS vypadá honosněji, oproti TV zpracování (což je pochopitelné), ale zároveň působí dutě až plytce, nijak zvlášť mě neoslovil. ()

René.girl

Nemůžu říct, že by to byl špatný film, ale vzhledem k tomu, jaká osobnost Steve Jobs byl, jsem čekala něco o třídu výš. 65% ()

Kaluž

Čekal jsem nesoudržnou volovinu s Kutcherem, ale musím přibrzdit, klobouk dolů. Je tam poctivý dramatický oblouk (OK, tak oblouček), slušné herecké obsazení (ano i ten pajdající Ashton) a ani moc nevadí, že to některé podstatné oblasti dějově jen lehce lízne (chceme více Wozniaka!). Sorkin to bohužel není, ale divák i to málo kvituje s povděkem. Vzhledem k zajímavému tématu je to však lehce promarněná šance, holt nenažraní producenti chtěli být u koryta první. Nemusíme však smutnit, mamutí osobnost mistra Jobse včetně jeho nesmrtelného odkazu nám rozhodně ještě na pár filmů vydrží. ()

slunicko2

Chybí odstup. 1) Abych pochopil, co se ve filmu děje, musel bych si nastudovat minimálně jednu Jobsovu biografii. Poté, co bych tak byl učinil, bych pravděpodobně měl mnoho výhrad ke způsobu, jak je Jobs uchopen a ztvárněn. Jinak řečeno - kdybych neměl alespoň mlhavé tušení, co Jobs znamená pro vývoj počítačů, z filmu bych to nepochopil. 2) Celý snímek je barvotisková ilustrace - spousta obrázků k románu, který neznám, spousta reakcí na něco, o čem nic nevím a ani se z filmu nedozvím. Na obrazovce mi herci přehrávají emoce, k nimž bych měl dospět jako divák já sám. ()

italka63

Skutečně jsem netušila, že Jobs byl takto komplikovaná osobnost, ale jedno vím jistě, Kutcher hrál jako o život a jen kvůli němu házím čtvrtou hvězdičku. ()

Duotone28

Jobs sa musí v hrobe obracať, on taký perfekcionista s tak nepresnou a odflaknutou robotou. Každopádne rest in peace, steve. Nazdar ()

FilmFan24

Střípky ze života vizionáře, jakým Steve Jobs bezesporu byl, poskládané do celku tak, že jsem se ani chvilku nenudil. Herecký výkon Asthona Kutchera velmi dobrý. Většinou geniální lidé jdoucí za svojí vizí jsou dokonalí po profesní stránce ovšem nepoužitelní pro normální život. Tady mě trochu chybělo zachycení soukromí do větší hloubky. ()

runner85

Jobs bol asi veľký stratég a hlavička v oblasti počítačov Ale inak to bol despota čo nevedel o biológií nič. To mu nikto nepovedal, že keď bude mať sex môže mať aj dieťa? :D ()

dom156

Je zajímavé, že si Ashton za svůj výkon vykoledoval nominaci za nejhoršího herce v tomto filmu. Já bych naopak jeho snahu ocenil, nepřišel mi zde vůbec marný. I dějová linka, která je primárně zaměřena na začátky Jobsovi kariéry, je zajímavě poskládána a občasný prostřih do dalších let jen usměrní děj, který by se jinak začal plácat v bahně ničeho. Zajímavé opět je, že mi dokázali tvůrci brnkat na city, což jsem s podivem kvitoval. Znám plno lepších životopisných filmů, tento je mírně v nadprůměru a mohu mírně doporučit. ()

Blackhand47

Už je tomu nějaká doba, co jsem viděl zpracování Jobsova života v podání Michaela Fassbendera, které sice ukazovalo jeho povahu a rodinný život, ale nezaměřovalo se tolik na jednotlivé úseky jeho kariéry. Starší zpracování s Kutcherem sice zobrazuje právě vznik firmy Apple a všechno kolem toho, ale jak řeklo již mnoho lidí přede mnou, snímek vynechává Jobsovo nejslavnější období, tedy to, kvůli kterému jej zná celý svět. Ale i tak se jedná o velmi dobře zpracovaný snímek s povedenými scénami, který postavě ani technologiím nedělá žádnou ostudu. 80% ()

Dont

Nedávno jsem byl v kině na americkém remaku Oldboye, o kterém se hodně píše jako o zbytečném filmu. Ale jOBS za ním v tomto ohledu v ničem nezaostává. Naprosto zbytečný film, pokud to měla být jakási pocta Stevu Jobsovi, pak chabě zpracovaná. Film nemá co říct ani nabídnout, nudí délkou přes dvě hodiny, chybí skutečně dramatické momenty, všechno je dopředu nalajnované a ta filosofická moudra nemají hlavu ani patu. ()

Aleee89

Původně jsem se těšila, ale obávala jsem se Ashtona Kutchera v hlavní roli. Pak přišly chladné ohlasy a já se těšila méně, avšak stále jsem na Jobse nezanevřela. Pro mě největší slabinou byla samotná hlavní postava - nenašla jsem si k ní cestu, Jobs byl vlastně celkem nesympatický asociál. Navíc ani Kutcher mě o svém hereckém umění nepřesvědčil. Stejně jako jsem nedávno nevěřila Naomi Watts její Dianu, nevěřila jsem Kutcherovi Jobse. Jinak mě ale film nenudil a je to vcelku obstojný kousek a zajímavý pohled do zákulisí Applu, i když ten jde naprosto mimo mě. ()

kajas

Vlastně jsem čekala nějaký pseudodokumentární pokus o zmapování života jednoho velkého vizionáře, výsledek mě ale velmi mile překvapil. Ashton si svým výkonem jistě vylepšil reputaci u mnohých jeho kritiků, film mě velice bavil (ač jsem s nelibostí zjistila, že uznávaný Steve byl "pouhým" egoistickým vyčuránkem využívajícím schopnosti svých přátel, cítila jsem k němu jisté sympatie) a ze srovnání s Fincherovým pojetím "facebookového" příběhu vychází jednoznačně vítězně. ()

Skip

Film mi toho o Stevu Jobsovi moc neřekl, což je docela problém, když to byl film o něm. Vlastně ani nevím, nakolik se Ashton Kutcher svým hereckým výkonem přiblížil ztělesňovanému předobrazu. Mám ale takové tušení, že při svých ne moc dobrých hereckých schopnostech zvládl jen poněkud zvláštní Jobsovu chůzi. No, sečteno podtrženo, Steve Jobs by si zasloužil lepší film a třeba se ho někdy v budoucnu dočkáme. Tohle bylo jen takové dost průměrné. ()

MessiM

Velké zklamání. Film, který bude vydělávat jen podle jména (ostatně jako Apple), jinak nepřináší vůbec nic nového. V podstatě zkopírovaní Piráti ze Silicon Valley bez Billa Gatese. Čekal jsem, že bude postava Jobse probrána do hloubky, osobní život, pracovní život, psychologie postavy. Nic, jen hlavní milníky a konec. Rozhodně se z toho dalo vytěžit mnohem víc, ale pro "jablíčkáře" to na 5* bude stačit, u mě bohužel ne. ()

major.warren

Jobs není špatný film, ale prostě je totálně nedotažený. Největší mínus: Styl režie a scénář. Ashton Kutcher nepředvádí výkon historie, ale na Razzies to také není. Ba naopak, herci film vcelku zvedají. Kamera a kostýmy, masky, hudba, to všechno tu funguje dost dobře. Ale scénář má špatnou strukturu. Vlastně začne slibně, když Jobs předvádí nový Ipod. Pak nám ukáže jeho počátek, a potom klasiku, tedy pokusy o úspěch. Jenomže pokusů je tam pořád moc, a sotva se vzpamatujete z Applu 1, máte už před sebou koncept Applu 2. Dobře, mohlo to tak být, ale tady to prostě nefunguje dobře. Člověk nepochopí o čem to vlastně je. Je tam parta mimořádně chytrých hlav, představující své skvělé nápady. Pak je tam parta blbů, kteří jejich nápady kritizují, ale to je prostě málo. Není to o Jobsovi. Neukazuje to jeho život. Ani jeho myšlení. To mě nejvíce mrzí. Neviděl jsem ani Boyleův film s Michaelem Fassbenderem, ale rád se někdy kouknu. Ale sám film Jobs mi nic moc nepřinesl. 55% a tři hvězdičky. Finále je ale dost pěkné. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)