ShortyIC

Mimozemšťania - myslím veľmi slušná téma na kvalitný, atmosferický horor s poriadnou dávkou napätia, no o tomto horore to fakt nemôžem povedať. Miestami prehnané, miestami slabé, no príbehovo zaujímavé (aspoň premňa). Videl som už pár hororov o mimozemšťanoch no tie sa vyznačovali najmä hustou stúpavou atmosférou, no tu proste nie... Aj lekačky som čakal oveľa slubnejšie a vo väčšom počte.. Od filmu som zas tak strašne veľa neočakával, takže dáko veľmi sklamaný niesom.. A tiež som čakal o niečo lepšie zvukové efekty k "lekačkam", ktoré má Joseph Bishara vo zvyku okoreniť skvelými zvukmi, ktoré v rychlosti poriadne vydesia..... Priemerný horor = 45% ... ()

elanista1

"Su len dve moznosti: Bud sme vo vesmire sami, alebo nie sme. Obe su rovnako desive." Nic no, je vidiet od akych producentov film je, ta neskutocna podobnost na paranormalne aktivity je neprehliadnutelna, hlavne s trojkou. Nejde o nic originalneho, dom v ktorom strasi, chlapec ktori vidi "veci", namontovane kamery, odbornik ktory vsetko vysvetli a tak dalej, a tak dalej. Ale da sa to vsetko odpustit, prva polovica je viac mdlejsia a obsahuje len velmi malo O_O momentov. Ale ako sa blizi film ku koncu tak nabera na vaznosti a na naozaj mrazivej atmosfere. Pri kazdom pohlade na mimozemstanov ma zalieval pot a naskakovali zimomriavky. Koniec sa vazne podaril a davam mu 80%, co je oproti 40%nemu priemernemu uvodu naozaj necakane zlepsenie. Mrazivy horor, dost som sa bal a ihned som si vsetky moznosti premietal do realneho zivota, aj ked je to "iba" film. Bravo! ()

pivomamrad

Tak tohle bylo tedy něco. Asi 3x jsem strachy málem přestal dejchat, husina naježená a tep 220/180. Uffffffffff. Jeden z největších alien nářezů za poslední dobu. MASAKER ()

Cechyno4

Jak už zde bylo napsáno. Konečně po dlouhé době horor o mimozemšťanech. A velice dobrý. Tématiku mimozemské civilizace mám rád a když je tak dobře zvládnutá jako v tomto filmu je z toho velmi příjemný horor. I když atmosféra není nijak napjatá, vše vynahrazuje konec filmu. V ten moment je atmosféra parádní a konečný zvrat taky potěší. Normálně bych dal tři hvězdy, ale hororů o mimozemšťanech je jako šafránu. Proto palec nahoru a čtyři hvězdy. ()

Facerr

Ufonormal Activity, jako vyšitý. Musí se nechat, že o level lepší. Navíc se přiznám, že to je jeden z mála hororů, u kterýho mi nevadili děti, jako hlavní postavy. A když už jsem u toho označení "horor". Nedá se říct, že to je "bubákovina, ve který řáděj emzáci, jako vzteklý, ale nakonec si s nima přece jen něco užijete. Podstatným kazem u podobnejch filmů bejvá konec. Tady se konec poved, ne že by se něco zásadního vyřešilo, ale člověk pak zůstane v takovým stavu přemejšlivýho neklidu, že na tuhle podívanou jen tak nezapomene. Ještě bych rád doplnil, že ačkoliv se tahle podívaná blíží (hned vedle naznačených Paranormal Activity) zásadně k Čtvrtýmu druhu s Millou Jovovich, ačkoliv i přes absenci označení "podle skutečné události, mám tendenci Dark skies věřit víc, než tomu s příslušným označením bylo ve Čtvrtém druhu. ()

Murdoc01

Vždycky v neděli se proberu, mám na hlavě modřiny, z rypáku mě chčije krev, nepamatuju si co jsem dělal minulý den, v ledničce vůbec nic není a všechny obaly a zbytky sou vystavený do úhlednejch komínků, všechny fotky mě, mojí mladý, mejch rodičů a mýho psa sou fuč z rámečků a jsou smotaný a připravený na filtry k brku, mladá má křečovitě držku dokořán a když jí splaskne, jebe mě jako psa, že sem se vožral jako ta píča a udělal zase nehoraznej bordel, vod teď jí každou neděli setřu, že máme v baráku šediváky a já sem v tom nevinně.Už dokonce na internetu zjišťuju, jak jí ze spaní dát za ucho čip, aby se moc necukala, kdyby mě náhodou nevěřila, nakonec jestli to je pravda, mohli by jí přesvědčit aby byla trošku povolnější k análnímu sondování ;) Docela pecka, která vám, chlapi když budete trochu šikovější a vaše družky naivnější, dopomůže bez výčitek a zbytečnýho řvaní se v klidu každej víkend zmrdat do sraček a ve finále si ještě parádně zasondujete ;) Ježiš, připadám si jako šovinista a tak trochu alkoholik....to je z těch nočních návštěv......barů. ()

Uragan

Tak jsem se konečně dočkal... a co říct?? ani nadšení ani zklamání... konec děje jsem věděl už v půlce filmu takže konec nic moc a že by tam byly scény po který by běhal mráz po zádech tak to fakt né :-P ... ale místama se ten film dal :-) dal bych tomu 45% :-) ()

ali-n

"Two possibilities exist: Either we are alone in the universe or we are not. Both are equally terrifying." Už tento samotný Arthurov výrok ma efektne naladil. To, čo tu mnohí vyhadzujú ako nudné a zbytočné medzihry, je pre mňa práve to, čo oceňujem. Keďže tými do tajomna zahalenými sú nočné pasáže, človek sa pri pozorovaní diania cez deň pri väčšine podobných filmov naozaj nudí. V tomto prípade vás ani nemusí veľmi trápiť, čo sa deje v osobných životoch postáv, deje sa to ale zaujímavou cestou. No a v nočných hodinách všetko prichádza a odkrýva sa postupne a podľa mňa lákavo. Posledné minúty sú slušne psychadelické a na danú podskupinu filmov i dostatočne prekvapivé. Ja som naopak spokojný. "There's nothing special about you. I'm sorry." MOJE NAJ: K tomu som sa priblížil posledným citátom. Znovu niečo spravené inak, než obvykle. Scéna, keď si pár prichádza po radu k expertovi, je klasikou. Tu má však extra šmrnc a treba povedať, že najmä vďaka J. K. Simmonsovi. A ja som si chcel kúpiť mačku ... ()

J.Mayen

Do filmu jsem šel trochu s obavami, protože režisér Legie a Kazatele mě v minulosti o svých kvalitách zrovna nepřesvědčil, navíc po přečetení komentářů mojich oblíbených uživatelů na jiném serveru, který toto sráželi dolů a kritikou nešetřili mě dlouho odrazovalo. Nakonec jsem rád, že jsem se podíval, ne vždy a se všim s ostatníma souhlasim a Dark Skies je vyjímka potvrzující tohle pravidlo. Kdo viděl film Fourth Kind s Milou Jovovich a film se mu líbil, najde v Temném nebi částečnou podobnost. Rodina se dvěma dětmi čelí útokům zvláštních "nadpřirozených" sil, navíc manželé spolu díky problémům se zaměstnáním zrovna nesympatizují a v jejich domě se každou noc dějí podivné věci. Po vyhledání odborné pomoci zjišťují, že jsou v hledáčku Šedivců (nějaký poddruh mimozemšťanů) a hrozí jim velké problémy, pokud tedy jako rodina nebudou držet basu (asi jedniný klišé který mě vytáčelo). Film jsem si celou dobu užíval, v klidu, pohodě, tmě, s dobrým ozvučením, což znamenalo, že jsem si několikrát musel zkontrolovat jestli za mnou nestojí něco co by se mnou mělo nekalé úmysly. ()

djbarrel

Po dlouhé době zase jeden dobrý film o mimozemšťanech. Některé scény byly řádně děsivé, příběh jako celek byl taky v pohodě a ani s herci bych neměl problém. Mám ovšem pocit, že inteligence hlavních postav byla docela nízká a z toho vlastně vyplýval děj. Je to trošku škoda vidět film s relativně dobrým potenciálem, kterak ho potápí natvrdlost hlavních hrdinů. Kdyby to šlo dal bych 3 1/2 * tak takhle tedy jen 3 * , 62 % ()

CrazymanM

Celkem dobrej psychothriller,sice tam není nic moc vidět,ale bylo to napínavé,udrželo mě to ve střehu až do konce,takže spokojenost! ()

Keen.lady

Není to zas tak špatné, ale člověk by fakt na minulý rok čekal něco originálnějšího. Předvídatelný děj a všechno už bylo i jinde, nicméně tady je to podle mého názoru lépe koukatelné. Hudba fajn, herci taky. Když to srovnám se Čtvrtým druhem, tak je to minimálně o 80% lepší a nehraje si to na ''podle skutečné události''. Nenudila jsem se, ale chtělo to přidat něco nápaditého! ()

Aywes

Musím se přiznat, že pro mne byl film nečekaně osvěžující. Na první pohled neoriginální film bez pointy se špetkou záhad. Na druhý pohled neoriginální film bez pointy s nečekaně dobře vymodelovanými mimozemšťany. Dalo by se říct, že je to v podstatě paranormal activity s mimozemšťanama a režisérem, který nemá v hlavě nasráno. Pro mě určitě překvapení a s trochu až přemrštěným nadšením dávám nejspíš vyšší hodnocení než bych měl. ()

B3n

Ak už miešam žánre, mal by som mať aspoň kvalitný scenár, ktorý by vyvážil klišé, do ktorých sa púšťam. Tento film ho nemal. Hlúpe správanie sa postáv to ťahá dole. Ak mi odborník povie, že v kritickú noc mám držať rodinu pohromade, tak ju nebudem deliť každého do 1 izby, len aby som mal zápletku. Zabilo to celý film. ()

jardoom

Žádné umělecké dílo to není, ale taky si na nic umeleckého nehraje. Scény, ve kterých se máte bát fungují. Bojíte se, čekáte, co se stane. Občas následující FRAME přesně odhadnete ale to na celkovém dojmu neubírá. Tohle od takovejchle filmu přesně očekávám. Škoda jen, že se tohle téma objevuje víc a víc. Neříkám, že je to ohrané, spíš bych chtěl aby mě film něčím překvapil. Nepřekvapil, což je chyba, a i když ho sice řadím k těm lepším, není to uplně ono. Existují dvě možnosti. Buď jsme ve vesmíru sami, nebo nejsme. Obě jsou stejně děsivé. ()

honzic

Mne se to docela líbilo, není to originální, ničím to nevyniká, ale jako celek se mi to zdálo dobré. Celkem to vtáhne do děje a i přes plno nelogičností a chyb potěší poměrně solidní zvuky a nepatetický šťastný závěr, jak je u amerických filmů kýčovitě zvykem. Hodnocení: 65 % ()