Temné nebe

Dark Skies

Sci-Fi / Horor / Thriller / Psychologický

USA, 2013, 97 min

• Gilmour93

E.T. nechtít volat domů, E.T. chtít dělat bordel v kuchyni, vkládat implantáty a terorizovat..! Světlo za dveřmi? Vruty odpadávající z bednění oken? Štěkající pes? No to snad ne.. To už by prozíval i Fox Mulder.. Stewartovo Alien Activity nemá absolutně co nabídnout. Když si člověk vzpomene na Shyamalanovo Znamení (po kterém jsem mimochodem pár týdnů nosil špičatý čepec z alobalu) a postaví vedle něj tento fádně vyplněný žánrový mustr s ochotníkem Joshem Hamiltonem, co si myslí, že hraje v dalším díle Scary Movie, pak i ve světle Legie Kazatele Bettanyho zůstává nad opakovaně vkládanou důvěrou producentů v osobu pana režiséra rozum stát. To já bych ho už nechal maximálně strčit kameru do plyšového medvídka, aby hlídal au-pair.. Když tak nad tím přemýšlím, nejvíc mě asi vyděsilo to úvodní moudro A.C.Clarkea..(13.6.2014)

Suverénně největší úzkost a paranoia od Shyamalanovo Znamení. Špičkově natočený horor, který hravě strčí do kapsy kdejaký slavný film stejného žánru. Pomalu budující atmosféra, mráz na zádehc nahánějící hudba a jedno z nejděsivějších, nejmrazivějších a nejnapínavějších vyvrcholení, co jsem letos viděl. Jen je mi líto, že 65% uživatelů ho odsuzuje jen kvůli jménu Scott Charles Stewart, který se podepsal pod nepříliš povedenou Legii a slušný, žánrový béčkový popkorňák Kazatel. Toto je opravdu jeho nejlepší film a spolu s Mama zřejmě i nejlepší horor roku. Pátou hvězdu mi zabraňuje dát pouze právě menší podobnost v závěru se Znamením a taky to, že Mama se mi líbila o chlup či dva více.(11.5.2013)

Musím priznať, že som sa celkom bavila. Nie, že by som verila na existenciu mimozemských civilizácií, ale je to fakt, ktorý sa nedá ani absolútne vylúčiť. Pár napínavých momentov ma vyslovene potešilo. Netvrdím, že film neobsahuje podobné scény, ktoré už v tomto žánri videné boli, ale ja nie som asi až tak náročný divák, aby som sa cez tento fakt nedokázala preniesť. Celkový dojem bol hodný slabších 4*. Môžem doporučiť milovníkom sci fi thrilerov.(13.2.2014)

• Bloody13

Spíš než o horor se jedná o regulérní drama/sci-fi, v němž rodinu na klidném předměstí začne navštěvovat záhadná bytost z jiný planety. Bohužel pro diváka se film namísto atmosféry soustředí hlavně na osobní problémy každého jejího člena (tady je obzvlášť zbytečná kapitola se starším synkem a jeho první láskou) a napětí se vkrade zpočátku jen do dětskýho pokoje a následně do závěrečné, poněkud haluzoidní desetiminutovky. A to je trochu málo. Předchozí Stewartovy počiny sice byly magořiny, ale magořiny zábavný.(6.4.2013)

Jsem Paranormal Activity nepoznamený, tudíž na mě vůbec nedolehlo to, jak moc se to podobá, ale je mi jasné, že žánrově to nemá daleko. Každopádně, z mého pohledu je Dark Skies poctivá sci-fárna, kde v podstatě všechno, od budování stísněné a bezradné atmosféry a "lekačky" až po chování postav, funguje jak má. Atmosféra v polovině filmu drtí obrazovku a několik vytříbených scén vyvolávajících dlouhosáhlé mrazení po těle udělalo své. Určitě to není dokonalé a rámcově ve dvou místech by pravda zasloužilo trošku zpomalit a promyslet situaci, ale nebudu v tom hledat chyby, protože důležitý je prožitek s konečným dopadem a ten byl opravdu velice silný a mrazivý. Pustil jsem si to já vůl sám začínajíce s úplnou tmou a konče s celým rozsvíceným barákem :-)). Může si to být podobné Paranormalu, Znamení a v závěru jsem našel i pokoj 1408, jenže kdo má rád tenhle žánr, tak si bezpodmínečně pošmákne. Já dostal víc, než jsem čekal... velmi obstojně realizovaný konec, pohrávající si s myšlenkou únosu. PS: Stewart pomalu, ale jistě roste.(25.5.2013)

• - Natáčanie prebiehalo v Los Angeles a vo Valencii. (Greenpeacak)

• - Hlavní postava Daniel Barrett (Josh Hamilton) si koupí brokovnici a ihned ji také dostane. Ve skutečnosti by však měl absolvovat čekací lhůtu dvou týdnů. (Lucasion)

• - Scenár bol hotový za šesť týždňov. (Greenpeacak)