Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Recenze uživatele TomX2 k tomuto seriálu (53)

Lugur kairó (2012) (S01E19)

OK. Čo sa týka hľadiska celej série, tento diel bol výborný. Dočkali sme sa akcie, do určitej miery je to aj zaujímavé a vcelku to dopadlo dobre. Lenže stále tu je fakt, že každým ďalším dielom je celé anime čoraz menej realistické, čoraz viac absurdné (naozaj nepoznám nikoho, kto by bral nejakú hru takto vážne čo vysvetľuje aj vec viz. nižšie) a celkovo to zo strany tvorcov vyzerá, ako by si srali do huby - najprv sme oboznámení, že v hre nie sú žiadne levely a XP, no v tejto epizóde je niekoľko krát spomínané postavenie rôznych hráčov.. V tejto epizóde môžeme počuť Kirita ako povie, že si vo virtuálnej hre môže každý hráč robiť čo chce (tj. kradnúť, zabíjať, atp), spomeňme si, že sa chce dostať k Asune a práve získal veľkú možnosť. No radšej sa zdrží svojho plánu (keď si to všetko rozložíme, veľkú rolu v tom hrá aj čas) a beží na výpomoc nejakým neznámym hráčom. ()

Móen no šó (2012) (S01E20)

Jeden z najlepších dielov celej série, celý ten spor ma zaujal a súboj medzi Eugenom a Kiritom sa mi páčil. Nechýba ani trošku toho fanservisu. Ak to bude takto pokračovať do konca, budem spokojný. ()

Alfheim no šindžicu (2012) (S01E21)

Všetko spolu perfektne ladí, je to len o trochu slabšie ako predchádzajúca epizóda.. snáď to bude viesť takým tempom aj do zvyšných dielov.. ()

Grand Quest (2012) (S01E22)

Tento diel je dobrý, možno aj jeden z tých najlepších. Konečne Kirito v hre zomrel a po tých 22 dieloch sa ukázalo, že nie je tak úplne OP.. ale preboha, prečo sa to všetko tak naťahuje? Celý ALfheim Online je podľa mňa zbytočný a malo to už dávno skončiť (poprípade reštartovať).. Nehovoriac o tom, ako po dobu siedmich dielov nie je známa identita dvoch postáv a rozpletie sa z toho trojuholník. ()

Kizuna (2012) (S01E23)

Tento diel je kvalitatívne veľmi vysoko, za čo môže najmä to, že akcia stále viac a viac stúpa. Celý čas sa niečo deje a ja som nemal čas vnímať ani klišé, ktoré je v tomto anime na každom kroku. Bez pochyby jeden z najlepších a najvýraznejších dielov celej série. ()

Mekki no júša (2012) (S01E24)

S predposledným dielom som maximálne spokojný a verím, že záverečný diel bude kvalitatívne aspoň na takom istom mieste. Ako si to všetko prehrávam, uvedomujem si, že Kayaba Akihiko je vlastne najlepšou postavou celej série. ()

Sekai no šuši (2012) (S01E25)

Tak zakončenie je veľmi dobré, včetne stretu Kirita so Sugom (kedy je dokázané, že to čo môžeš vo virtuálnej realite, nemôžeš v skutočnom živote). Čo sa týka Semena sveta, vyvinulo sa to celkom zaujímavo a som zvedavý, čo si tvorcovia prichystali v druhej sérii. ()

Season 2 (2014) (S02)

Rovnako ako prvá séria, aj tá druhá má mnoho nedostatkov. Musím však opomenúť, že patrím k tej menšine ľudí, ktorým druhá séria sadla omnoho viac a bez akejkoľvek irónie som si ju dokázal užiť. Minimálne teda GGO časť - jej princíp bol pre mňa vcelku zaujímavý a fungoval lepšie, než SAO. Možno za to môže skutočnosť, že som bol dlhodobým hráčom FPS-Shooter hier, ale už tomu bude tak. Nedostatkov tu bolo dosť, ale bavilo ma to, čo je o dosť podstatnejšie. Naviac, stále ich je menej, než bolo v prvej sérii, takže kde je problém? Aha. V druhej polovici. V časti, ktorá sa kompletne vracia k "starému dobrému" SAO-u a je totálne zbytočná, pravdepodobne najhoršia zo všetkých. Má nejaké tie svoje highlighty, ale vždycky je celkom vtipné sa pozerať na to, ako je jeden moment skutočne fajn a následujúci moment ho totálne pochová. Takže nakoniec opäť silné dve hviezdy. ()

Džú no sekai (2014) (S02E01)

Štart druhej série je výborný, GGO vyzerá veľmi zaujímavo a tak isto aj zápletka s tajomnou postavou "Death Gun". Snáď bude celá séria v hodnote úvodného dielu, pretože zatiaľ som spokojný. ()

Kóri no sogekišu (2014) (S02E02)

Podľa môjho názoru sa druhý diel vydaril viac ako ten prvý. Ja, ako bývalý aktívny hráč FPS hier som si prišiel na svoje a cez celú epizódu som sa bavil. Je zaujímavé v napätí sledovať stratégiu profesionálnych hráčov a ich taktiky, mimo to nová postava vyzerá sympaticky a vcelku sa mi štart séria zdá výborný. Snáď to tvorcovia medzičasom nepokazia, ako to bolo v prvej sérii. ()

Senkecu no kioku (2014) (S02E03)

Ďalší dobrý diel! Zvrat s posttraumatickým záchvatom je zaujímavý a dobrá je takisto aj vedľajšia dejová linka o živote novej postavy. Možno to je aj lepšie než prvá séria, to až uvidím po príchode Kirita do hry. ()

GGO (2014) (S02E04)

Zatiaľ najlepší diel.. celkom prekvapivé, že aj pri SAO sa dá dobre zasmiať :) ()

Džú to ken (2014) (S02E05)

Toto.. je podľa môjho názoru najlepší diel.. celého Sword Art Online.. Perfektná akcia, pozoruhodná stratégia,.. a k tomu aj zatiaľ najprekvapivejší zvrat celej anime série? Tak ak už ma tvorcovia prekvapili s týmto, asi ma neprekvapia už ničím.. ()

Kója no kettó (2014) (S02E06)

Skvelý diel.. Druhá séria je zatiaľ o niekoľko tried vyššie než prvá, tak snáď to všetko časom niekde nespláchnu.. ()

Kurenai no kioku (2014) (S02E07)

V tomto dieli sa síce akcii nedočkáme, no na druhú stranu sledujeme z časti psychológiu postáv a ich vzťahy.. Páči sa mi to a som zvedavý na súboj.. Zatiaľ to je teda lepšie než prvá séria ()

Bullet of Bullets (2014) (S02E08)

Tak v súboji zatiaľ akcia nie je takmer žiadna, všetko je založené len na taktikách a stratégii hráčov, čo je snáď ešte napínavejšie včetne posledných zhruba 5 minút, kde je aj divák vždy v strehu a v konečnom dôsledku to dokáže aj zamraziť.. jednoducho perfektný diel, všetko ako má byť.. tu už snáď pokazené nemôže byť vôbec nič, tak dúfam, že ďalšie diely budú na takej istej úrovni.. zatiaľ teda nepoberám, prečo je druhá séria divákmi kritizovaná viac než tá prvá,.. to asi uvidí čas ()

Death Gun (2014) (S02E09)

Už niekoľko dielov mám predstavu, kto by mohol byť Death Gun, no snáď sa mýlim a v neskorších epizódach ma jeho odhalenie dostatočne prekvapí.. Ďalší dobrý diel ()

Ši no cuigekiša (2014) (S02E10)

Výborný diel, znovu.. naozaj nechápem tie záporné hodnotenia v rôznych anime komunitách.. teda aspoň zatiaľ ()

Cujosa no imi (2014) (S02E11)

Aj v jedenástom dieli sa tvorcom darí sériu dobre vyvinúť, stále som nenašiel nejaký výrazný zápor a zatiaľ je to ani len bez náznaku, že sa to pokazí. Každá sekunda ma baví, je zaujímavé sledovať ako súboj, tak logiku a zmýšľanie postáv. Stále je to, k môjmu prekvapeniu, na veľmi dobrej úrovni a nevyzerá to, že tá kvalita nejak klesne. ()

Maboroši no džúdan (2014) (S02E12)

Konečne som sa dočkal súboju medzi dvoma najsilnejšími a najzaujímavejšími figúrami z celej 2. série. Teším sa na postupovanie súboju, ktorý bude snáď napínavejší než všetky predošlé diely, no stále je tu jedna vec, ktorá mi prebiehala v hlave aj v 1. sérii: Trinásty, možno štrnásty diel by to všetko mal zakončiť. Identita vrahov by čoskoro mala byť odhalená, kľúčový a zrejme aj posledný súboj (ak sa ešte na scénu nedostane Kirito VS Sinon), tak čo tvorcov viedlo k ďalším dielom? Snáď sa z toho nevyvinie to, čo v neskorších častiach prvej série... ()