Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Recenze uživatele TomX2 k tomuto seriálu (53)

Phantom Bullet (2014) (S02E13)

Jeden z najlepších dielov druhej série. Aj keď identita spolupáchateľa mi bola jasná už od prvých epizód, ten zvrat je proste výborný. Myslím si, že nebyť toho psychologického rozmeru a stratégie postáv, kvalita tejto série by bola niekde inde. Následujúci diel by mohol byť dobrým zakončením, tak som zvedavý, s čím tvorcovia prišli v ďalších dieloch. ()

Čiisa na ippo (2014) (S02E14)

Na každej zlej veci možno nájsť niečo dobré, čo dokazuje aj prekvapivý záver epizódy.., dojemný diel.. som zvedavý, čo na mňa čaká v tých jedenástich epizódach, tento arc bol viac než dobrý.. poznámka k špeciálnemu dielu: strata času.. nemám nič proti tomu, že je k nejakej epizóde vytvorený bonus, ale.. bolo to naozaj nutné? ()

Mizuumi no džo'ó (2014) (S02E15)

Nie je to vyložene zlé, dokonca aj Klein tu má viac priestoru než v prvej sérii, avšak.. k čomu je vlastne takéto pokračovanie nutné? Myslím si, že séria mohla po minulej epizóde skončiť, lenže stále nasleduje ešte 10 dielov? Nie je na tom nič zaujímavé, nie je tam akcia, nie je to SAO.. nudná zbytočnosť ()

Kjodžin no ó (2014) (S02E16)

Nie je to zlé, priznám sa, že tie súboje z poschodí mi už chýbali.. no celé sa mi to zdá zbytočné a zanechalo ma to nezaujatým.. ()

Excalibur (2014) (S02E17)

Dobrý diel.. je tu trochu akcie, je tu trochu toho Easter Eggu a hlavne moja obľúbená postava Klein dostala väčší priestor.. avšak stále ma to nedokázalo nejak zaujať a je to pre mňa nezáživná či dokonca zbytočná epizóda.. Silné tri ()

Mori no Ie (2014) (S02E18)

To je...nuda ()

Zekken (2014) (S02E19)

Nadpriemerná epizóda.. súboj s Yuuki a Asunou bol fajn, koniec zaujímavý.. ale stále sa to nikam neposúva ()

Sleeping Knights (2014) (S02E20)

Výborný diel.. akurát ma len zaujíma, z kade má Kirito informácie, že sa chystá bojovať s bossom.. Som zvedavý na ďalší diel ()

Kenši no ki (2014) (S02E21)

Hej, je to dobré.. Snáď také budú aj zvyšné diely ()

Tabidži no hate (2014) (S02E22)

Za Yuuki sa skrýva naozaj smutný príbeh no.. Snáď to teda nedopadne tým najhorším možným spôsobom ()

Jume no hadžimari (2014) (S02E23)

Predposledný diel je dobrý, konečne ma zaujal aj príbeh Asuny a jej matka (ktorú som najprv fakt nemal rád) sa mi zdá sympatickejšia.. som zvedavý na finálnu epizódu ()

Mother's Rosario (2014) (S02E24)

Ten záver ma fakt zaskočil.. Kayaba Akihiko je bezpochyby najlepšou postavou z celého SAO.. (po endingu je ešte jedna scéna) ()

Alicization (2018) (S03)

Úvodný vstup do nového SAO sveta nebol úplne zlý a dokonca som očakával, že v určitých veciach Alicization prekoná predchádzajúce série. Všetky moje očakávania sa však vytratili zhruba od cca šiesteho dielu, kedy tvorcovia začali zanedbávať príbeh a od dielu č.7 sa postupne zabúdalo na nejaké pravidla, ktoré mal seriál doposiaľ ustanovené a najmä v posledných zhruba piatich dieloch sa ukázalo, že to je celé ešte viac posplietané ako v predošlých seriáloch. Na celom Alicization mi najviac prekážal fakt, že sa jedná o čistokrvný rozprávkový príbeh, no zároveň sa to celé snaží tváriť "dospelo" len preto, že sa tvorcom zachce do seriálu pridať nejakú tú krv alebo nahotu. Prišlo mi naozaj smiešne, že detské postavy (ktorí sú naviac niečo ako rytieri, hah) spolu vedú detinské dialógy a popritom sa tvorcovia snažia "šokovať" useknutou rukou či nohou. Postavy popritom dokonca majú krásne účesy, mašličky na vlasoch a neviem čo ešte. To všetko naviac ani nemá žiadny zmysel, čo považujem ako facku rozumnejšiemu divákovi. Nechcem však len hádzať kritiku za kritikou na to, aký je celý tento výplod zženštilý a trápny, tak spomeniem ešte pár pozitív, kvôli ktorým som zhruba do devätnásteho uvažoval nad hodnotením dvoch hviezd. Ak si od toho odčítam character design, mohol by som s pokojným svedomím povedať, že sa mi páčila animácia. Tá síce občas pôsobí nedbanlivo, no ak sa zameriam grafické vykreslenie sveta, prácu s tieňmi alebo sfarbenie objektov, nemám sa na čo sťažovať. Ďalšia vec, ktorá sa mi páčila je hudba. Teda len v prípade, keď si ju pustím osamotene. V seriáli totiž často hrá v absolútne nehodných situáciách. Ďalšia vec, ktorá síce nie je úplne pozitívna, no o trošku zlepšuje reputáciu/priemer tomuto seriálu je začiatok - teda cca prvých päť dielov. Tie sú síce podpriemerné, no pri nich som ešte mal ako takú chuť pokračovať v pozeraní, za čo môže príbeh, ktorý bol ešte vcelku fajn. Viacmenej bez problémov som sa na seriál zvládol pozerať asi do nejakého desiateho dielu, od ktorého som sa musel nútiť seriál vôbec dopozerať. Technická stránka tohto seriálu ujde, no o obsahu je škoda hovoriť (a to som tu ani nespomínal žiadne klišé, ktoré tu sú doslova v každom momente), čo platí najmä pre diely 21-24, ktoré sú odpadové. Silná jedna hviezda. ()