Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Recenze uživatele Kimkong k tomuto seriálu (51)

Sword Art Online (2012)

Námět mi přišel originální. Udělat anime o MMO hrách v ne příliš vzdálené budoucnosti. V první půli seriálu, která byla o nějaký ten stupeň zajímavější než pokračování v elfím světě, se nám představí ta nejvíce Hardcore hra jaká jen může být. Za mě jednoznačné plus zobrazení postav ve hře jak vypadají ve skutečnosti a nezobrazování reálného světa po dobu pobytu v tom virtuálním. Divák si tak spolu s postavami nemůže být plně jist, jestli je smrt opravdu reálná, nebo je to jen strašák. Druhá část seriálu ztrácí hlavně kvůli absenci skutečné smrti. Navíc je více než hraní samotné hry, zaměřen na vztahy v rodině a v podstatě stejným cílem jako první část a to někoho zachránit. ()

Season 2 (2014) (S02)

Druhá řada je na tom ve výsledku stejně jako první. První půlka byla akčnější a temnější jak celá řada předchozí. Druhá půlka byla rozdrobena na ještě více menších příběhů, z nichž ten poslední byl nejsmutnější část celého seriálu. Poprvé a naposledy jsem se v tomhle seriálu rozbrečel. Jinak spousta lidí kritizuje, že seriál není moc akční. Není, ale je to prostě dobře propojený svět virtuální reality se skutečností, kterému se dá uvěřit, že by tu jednou mohl být. Sice ne kolem roku 2025, ale později určitě. Ano je to fantasy, romantická pohádka, ale jako celku to vážně dobře funguje. Body ubírám za to, že z toho mohl být větší doják, hudba se dost recykluje a dějová náplň je dosti nerovnoměrná. ()

Alicization (2018) (S03)

Nic extra. Našly se lepší a slabší chvilky. Ale to nejlepší přijde až se 4. sérií asi. ()

Andáwárudo (2018) (S03E01)

Kirito je nepoučitelnej a zase experimentuje s VR. Staré postavy z předešlých řad jsou zpátky ale co bude dál první díl moc nenaznačil. ()

Akuma no Ki (2018) (S03E02)

Teprve touto epizodou začíná pravé putování virtuální realitou. Je tento svět skutečný? Jak se sem dostal. A hlavně jak se dostat ven. Plný zkušeností z minulých cest a přesto ztracen, Uvidíme co bude dál. ()

Hate no sanmjaku (2018) (S03E03)

Trochu plácání se na místě, ale namlsání na další díl tu je. ()

Tabidači (2018) (S03E04)

Souboj, kde se Kirito málem posral strachy. OP techniky si mohli tvůrci odpustit. Zbytečné poslání končí, nové dobrodružství začíná. ()

Óšan tátoru (2018) (S03E05)

Trocha reálného světa a korporátních podvodů kolem. ()

Arišiazéšon keikaku (2018) (S03E06)

Další epizoda z reálného života. Dozvídáme se pozadí a důvod vzniku projektu. ()

Ken no manabija (2018) (S03E07)

Time skip ve virtuálním světě. Náběh na první pořádný souboj. ()

Kenši no kjódži (2018) (S03E08)

Kratičký souboj a povýšení. Nic kulervoucího, ale díl potěšil. ()

Kizoku no sekimu (2018) (S03E09)

Taková ukecaná epizoda s romancí. ()

Kinki mokuroku (2018) (S03E10)

Trochu znásilnění, trochu usekaných končetin, trochu hacknutý systém. A shledání. ()

Sentoraru kasedoraru (2018) (S03E11)

Slabší útěk z vězení a příprava na další souboj. ()

Šihaiša to čóteiša (2019) (S03E13)

Vysvětlení vzniku rytířů, počátku i konce světa. Závěrečná cesta začíná. ()

Guren no kiši (2019) (S03E14)

Porážka prvního rytíře a trocha omáčky kolem. ()

Recudžicu no kiši (2019) (S03E15)

Konečně větší souboj. Nějaké zákeřné taktiky a odhalení superschopností. ()

Kinmokusei no kiši (2019) (S03E16)

Konečně souboj s Alice a dosti nečekaný závěr. ()

Kjúsen kjótei (2019) (S03E17)

Spolupráce na záchranu a Alice a nalezení něčeho, to tam být nemá. ()