Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

BarryLyndon

Strašně špatný film, atmosféru to má fajn, vizuál fajn, obsazení na oko taky fajn, ale scénář fakt WTF šílenej. Jako člověku, co se o ekonomii trochu otírá to připadalo maximálně mimo. Branagh přehrával chtěl bych napsat tragikomicky, ale spíš jenom tragicky. Co to zvedá z odpadových vod je finále, který přes svojí zbytečnost bylo nečekaně fajn a podzáporák tomu dodal trochu koule. Costner totálně zbytečná postava a tajný služby založený na dávání bodychecků? :-D Tohle Kenneth Branagh, jeden z mých nejoblíbenějších režisérů i herců pod radarem opravdu nezvládl. 4/10 ()

bourec

I když sem vod filmu nic nečekal, a po sledování musim konstatovat, že je tam spousta věcí, který už někde byly, tak se mi film jako nenáročnýmu, neprskajícímu divákovi, což tady je dost nedostatkový zboží líbil. Ani jeden z herců mi nevadil, filmek docela utíká, a vzhledem k obrovský přesycenosti kin , televizí různejma sračkama chválim, a všem , co dali míň než dvě hvězdy doporučuju, aby si vzali tampon. 80%. ()

C0r0ner

Nebudeme si namlouvat, že jsme od dvojice Branagh/Koepp nečekali přece jen víc, než jsme dostali. Mělo to být něco ve stylu Jacka Reachera nebo Odstřelovače, ale místo toho se z toho stal tupý výplach s nulovým dějem a klasickými zápletkami a klišé. Totální průměr, který vzápětí vymizí do vod zapomnění. 50% ()

laik_60

zase sa dačo Rusom proti Američanom nepodarilo. Klasika. Nepoznáte niekto nejaký ruský film, kde by to bolo naopak ??? Kedy raz konečne (vo filme) dostane slávna síajejj od rusov po nose ???? :) ()

Flynn

Průměrná podívaná ,nic extra se jaxi nekonalo. Dle obsazení jsem od toho čekal tak nějak víc. Nemůžu si pomoct, ale Keira Knightley mě nějak vizuelně i herecky nechává v naprosto sterilním stavu. ()

necisty

Přijde mi, že se z akčních filmů stává pomalu to, čím jsou romantické komedie, dá se na ně tedy dívat jen za účelem oddychu od všedních útrap. Jen pár vyvolených si drží svou důstojnost a vysokou kvalitu, tenhle tam i přes velkou snahu pana Branaghama bohužel nepatří. Zpracování je ovšem hezké a protože jsem si oddechnout chtěl, tak mě to ze začátku dost bavilo. I když to postupovalo podle předem dané struktury, tak mě naštvali až nedodělanými detaily. Bylo by věrohodné, že utáhl tu část v Moskvě, ale pak to vypadalo, jakoby řídil celou operaci a to už bylo jaksi přes čáru. Spoil: Hledáme určitý typ auta, ale že mají takové všichni policajti, to nás opravdu nenapadlo, a k tomu opravdu dokonalé načasování, žuch do vody a bum. Paráda pánové, takže za 3, ju. ... Nejsem doktorka, jsem ve třeťáku na medicíně a když nebudete chodit, budou mi chybět 4 kredity. ... Externí sterilizovaná intervence. Jako blbečkovi prosím. ()

Wormboy

Prijemna jednohubka. Islo tu nieco viac? Myslim, ze nie...stafeta prebrata, misia splnena a ja nemam problem vidiet Chrisa Pinea v kozi Jacka Ryana este jeden krat. ()

pakobylka

S určitou nadsázkou se dá říct, že příběh pojednává o tom, kterak se Rychlé šípy ocitli na nepřátelském území Bratrstva kočičí pracky ... a o tom, co z toho vzešlo. Jenomže ta pohádka by musela být v první řadě napínavá ... a taky zábavná, aby mě dostala na svou stranu, a to už při nejlepší vůli říct - ani napsat nemůžu ... bohužel. P.S.: ----- "Otázka zní: Vzepře se Rusko Spojeným státům ?" ----- Zdá se, že Spojené státy trpí nějakým dlouhodobým, hluboce zakořeněným traumatem ... ve vztahu k Ruské federaci. Co jiného by je nutilo, aby se s ní znovu a znovu utkávali ... na všech možných kolbištích filmového světa snů a iluzí ? ()

papaJA21

Naprosto průměrný akční thriller, na který v zápětí zapomenete. Něco na způsob Mission Impossible, Smrtonosnou pastí a bůh ví čeho. Už se těším na druhé kolo. ()

dr.fish

Přestože je ve filmu asi všecko jak má být, nějak mne děj nestrhl a kromě pár pěkných scén to bylo studené jak psí čumák. 60% ()

otík

Řečeno bez jakýchkoli filozofických keců a vytáček. Šel jsem do kina na solidní akční film a také jsem ho dostal. Nechci žádné super hrdiny, komiksově nesmrtelné létající roboty a kecy kolem. Chci poctivou starou akci zabalenou do nového hávu. A to jsem také dostal. Jasně, našlo by se na tom spousta chyb, hluchých míst i nelogičností, ale za tu odvahu Kennetha Branagha do něčeho takového jít dávám palec nahoru. Viděno v kině. ()

SeanLSD

Tak staromilský špionážny nervák so sympatickým dôrazom na ľudský faktor a až puristicky presnými okamihmi tu nebol dlho. Bravo! v štýle toho najlepšieho z klasickej podoby MISSION IMPOSSIBLE, užil som si to náramne. ()

abenino

Jack Rayen je pro mě velmi svižným špionážním thrillerem, prošpikovaný slušnou dávkou akce. Rozhodně nadprůměrný film, který neurazí a diváka i díky své ideální délce nenudí. 70% ()

Prometheus69

Tle traileru, jsem cekal kdyz uz nic tak aspon poradnou akci... Ve stylu Muz bez Minulosti a podobne... ale ze u toho znudene usnu i kdyz jsem nemel ani pripito... nestacil jsem v podstate otevrit ani lahev.. :) . V podstate jsem de probudil asi na dve dulezity sceny ktere za neco staly, ruskou vanu a hibridni sanitku. Tady mas ty klicky od auta, jo a abych nezapomela, mas trochu vody V chladici.Jak se ti tam prosimte dostala voda? A kam jsi ho milacku vubec zaparkovala? Pred barakem neni. DO RYBNIKA. :)) Stejne pitomej scenar jako tenhle vtip, proste strata casu. Hodne spatne utracenych 100minut... NUDAAA Neskutečná: 30% Ta jedna hvizda je tradicne, jen za sountrack. ()

panMartin

Chvílemi se tváří jako bondovka, poté jako romantika, ovšem pravda je jinde. Zpětně zjistíte že je to podprůměrný akční film, v němž se více než akce dostává divákovi kecání, kecání a kecání. Ale ten scénář! Je to úplně ploché, předvídatelné a ve výsledku téměř o ničem. Dle traileru jsem očekával složitější zápletku a nějaké zvraty. Zklamání. Herecké obsazení je dobré. Podruhé to ani vidět nemusím. ()

Radiq

Myslim, že zabalení Jacka Ryana do novyho moderního hávu byl dobrej krok. Přece jenom už by to ale chtělo ustálit to střídání herců v jeho roli. Chris Pine by nemusel být špatná volba pro několik dalších pokračování. Bohužel tím, že se to odehrává v současnosti, tomu chybí ta atmosféra studené války a celkově té doby, takže se musela vymyslet zápletka ohledně dolaru, burzy a s tím nějak spojenym teroristickym útokem, což vůbec nevím, jak spolu mělo souviset. Prostě jsem tu zápletku moc nepochopil, akorát vim, kdo byl zlej a kdo hodnej. Rozhodně to ale byl nejakčnější film spojený s touto postavou a i když má být jen analytik, dokázal si docela dobře poradit i s docela svižnejma kouskama. Potěšila Keira Knightley, moje oblíbená, i když v tomhle filmu se moc nepředvedla. Zato Kenneth Branagh se jako záporák pěkně povedl a Kevin Costner coby mentor a podpora v akci taky nebyl vůbec špatnej. Tahle série prostě podle mě má potenciál a tenhle úvodní filmek se mi libil. Prostě mě bavil, i když to nebylo žádny bůhvíjaký terno... ()

URBAN

Tento film jsem vyhrál v jedné soutěži a při uklízení jsem na něj narazil. Jinak bych se na něj nejspíš ani nepodíval. Taky tento film odpovídal tomu co jsem od něj čekal. Žádná sláva, ale taky špatné to není. ( 15.11.16/MAC ) ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)