To Kapitola 2

• USA It: Chapter Two (více)

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. (Vertical Entertainment)

tnp101

Jsem divák, co nebyl nijak zvlášť nadšení ani z prvního dílu, k pokračování jsem tedy přistupoval spíše skepticky. Dvojka je o něco slabší, ale ve své podstatě ne moc odlišná. Jedničku jsem vnímal spíše jako dobrodružný nadpřirozený thriller a pokračování je vzhledem k absenci klauna po většinu předlouhé stopáže ještě méně hororem. Někoho možná straší digitální uřvaný bordel, mě bohužel ne. Není to vtipné, nijak skvěle zahrané, postavám to mezi sebou moc nefunguje, je to zdlouhavé. A právě poslední bod kritiky filmu ubližuje nejvíce. Není tu absolutně žádný důvod pro 165 minutovou stopáž, i standardních 100 minut by dle mého názoru bylo až až. 50% ()

Jazzzz

Dokonce i o dvou hvězdách jsem přemýšlel. Narozdíl od prvního dílu, který krom lehce mentálně retardovaneho Pennywise přinesl velmi zdařilé přepracování původního To, druhý díl byl pro mne velkým zklamáním. Nejde tu ani tak o budování plíživě nepříjemné atmosféry strachu, jakožto manifestaci speciálních efektů, které nebyly vůbec nezbytné, a kdyz uz tak ne v takové míře. ()

noriaki

Jsou filmy na které se díváte a toužíte, aby trvaly věčně. A jsou filmy které trvají věčně a nikdo to po nich nechce. Uplynulo 27 let. Z nesympatických dětí vyrosli nesympatičtí dospělí a Zlo se vrátilo. Zastavit ho mohou jen oni. Respektive musí, protože jinak jím budou pohlceni. To by bylo zhruba k zápletce. Než se film dostal ve vyprávění až sem, uplynula hodina a půl nudného a naproto bezvýrazného děje. Zajímavých momentů jsem viděl maximálně tucet, atmosférou nasáklých scén ani tolik. Zdaleka největší slabinou je ovšem zpitomělý scenář, který z nějakého záhadného důvodu tlačí začínající čtyřicátníky do rolí puberťáků. Film by možná fungoval kdyby děti zestrály o pouhý jeden rok, ale takhle opravdu ne. Postavám jsem nevěřil ani emoce, ani volby. Slušní Jessica Chastain a James McAvoy. Pro mě za mě si může zbytek party Pennywise klidně odtáhnout do kanalizace. ()

Playman

Určitě o dost lepší než první kapitola. Dobře propracovaná psychologie charakterů a jejich vnitřních démonů. Hezky provázanej děj jejich současných já s jejich mladšími já, díky tomu byl pro mě film mnohem přehlednější a skutečně jsem chápal, co je který charakter zač. Horor až tak moc nefungoval, ale mě tam zajímala spíš ta psychologická rovina. Takže za mě docela spokojenost. :) ()

rockwoman

Smolaři dospěli, ale dětské strašáky si stále nosí v sobě a skvělý Bill Skarsgård vypouští další nášup červených balónků. Obě kapitoly stojí za vidění, přesto tato se mi líbila o hvězdu víc.  "....lidé, kteří si postaví svůj dům ve vašem srdci."  ()

Yoda sama

Baví ma, ako mnohí očakávali od Kinga a štúdiovej "väčšej, efektnejšej dvojky" niečo iné, než Kinga a väčšiu, efektnejšiu dvojku. Ja som spokojný. Kingova predloha má 33 rokov a celú svoju kariéru prevára a variuje rovnaké motívy a témy, takže o hororovom klišé a neoriginalite tu neexistuje diskusia. Áno, v celkovom ohľade je príbehová stavba nedomyslená (prečo nemixovať časové línie naprieč oboma filmami?), ale Muschietti sype, najmä v nenávidenej prostredno hodinovej opakujúcej sa sekvenčnej zostave, z rukávu efektnú exhibíciu nočných môr, Skasgard si to znovu naplno užíva, herci sú nielen totálne dospelé klony detí ale zároveň hrajú skvelo a duch predlohy ostal zachovaný ako v máloktorej Kingovej adaptácií. Pre mňa sú oba filmy, ako pre milovníka tvorcu, celkom podstatná žánrová udalosť posledných rokov. ()

nevermore

Znáte ten špatnej pocit, když vás někdo veme na film, vy se cítíte mu trochu povinovanej a nemůžete ho ani moc hejtit. Jóóó, tak tím jsem si tady prošel. Je to hrozná slátanina. Kniha It je luxus - tam dávám plnej počet a vůbec nechápu, že s touto adaptací je King spokojenej - když je vidět před začátkem a dokonce v tom hraje... no nevím. Lekačky můžou poděsit, ale nemá to atmosféru. Žádná z postav není vyloženě sympatická nebo zajímavá, jsou vám prostě všichni jedno. Také je to dost dlouhé a tím pádem rozvleklé a nudné. Strašně moc patosu a takových těch řečí, buďte hrdí, jděte vzpřímení, nestyďte se za to co jste - a to všechno co jsme všichni už 100x a lépe někde slyšeli nebo četli. Chtěl jsem dát původně 2** ale těch posledních 10-15 minut to stáhlo ještě o jednu dolů, tak patetický hemzy - to se nedá. ()

hroubek

Když, jsem viděl první kapitolu TO, tak jsem byl knížkou nepolíbený a nevěděl jsem do čeho jdu a co mě čeká. U druhé kapitoly, tento nedostatek zmizel. A díky tomu, že znám předlohu, tak jsem si dokázal užít druhý díl, mnohem více, než kdybych předlohu neznal. Na druhou stranu, docela rozumím všem, kterým to nesedlo. Druhá kapitola TO je slabší, než první první. Je to dáno několika věcmi. První část má lepší tempo, zajímavější pohled na věc(hrdinové jsou děti, a ne dospělí) a taky má moment překvapení. Celkově je první část ucelenější a stravitelnější. Druhá kapitola toho nabízí mnohem více, a to ještě spoustu věcí a zápletek vynechá. Film na rozdíl od knihy není nafukovací, a to co funguje v knize, nemusí fungovat na plátně. Režisér Andy Muschietti odvedl velmi dobrou práci a je to z velké části jeho zásluha, že se film nerozpadl, má dobré tempo(nenudil jsem a ta velká délka filmu mě ani nepřišla) a po příběhové stránce funguje. Jasně, pořád mě mrzí, že vynechal dvě stěžejní zápletky, překopal motivaci k finální konfrontaci a dalších pár věcí. Nicméně, díky těmto změnám film nemá čtyři hodiny, a některé rozhodnutí o změně o proti předloze kvituji, a jsem za ně ve výsledku dost rád. Muschietti opět výborně pracuje s atmosférou, a naprosto přirozeně buduje napětí a pocit strachu. Trochu mu podráží nohy, že chybí moment překvapení a většina lekaček je dost předvídatelná a nebo jsou plná digitálních triků, díky čemu ztrácí na strašidelnosti. První kapitola měla obrovské štěstí na obsazení. A totéž se skoro podařilo zopakovat i u nového. Jessica Chastain hraje velmi dobře a jako Beverly mě zde sedla. James McAvoy je hodně fajn a má spoustu dobrých momentů. Bill Hader si krade každý moment pro sebe a jeho výkon se mi hodně líbil. Velmi příjemně mě překvapil James Ransone, protože podal opravdu dobrý výkon a několik scén patří jen jemu. Malinko mě zklamal Jay Ryan, od kterého jsem čekal trochu více a Isaiah Mustafa, jenž nedokázal naplno využít svůj prostor. Kdo opět nezklamal je Bill Skarsgård, protože si užívá Pennywise každý douškem. Film mě bavil, a ocenil jsem i ty drobné narážky na předlohu, které se do samotného filmu nedostaly a nebo prostě velmi hezké narážky na tvorbu autora předlohy Stephena Kinga. Sedl mě začátek, bavilo mě setkání Smolařů v restauraci, jejich vzájemné popichování a hlášky, ocenil jsem dojemný konec. Oproti první části to není tolik divácky vděčné, pro někoho to bude dost dlouhé, a pokud neznáte předlohu, tak jisté momenty nedokážete správně ocenit. Já jsem s druhou kapitolou TO spokojený a film se mě líbil. ()

SamVimes

Druhé To mírně zaostává za první částí, jednak kvůli přepálené takřka tříhodinové stopáži (přitom především v druhém ale i v třetím aktu by se klidně dalo stříhat), protože ke konci už film diváka víc vyčerpává než napíná. Jednak kvůli až příliš velké dávce humoru, který sice na začátku pobaví, ale v druhé polovině už nabourává atmosféru. I přes své nedostatky ale rozhodně nejde o špatný film. Casting dospělých verzí hrdinů se povedl perfektně, na technické se úrovni se To může chlubit pěknou kamerou a výborným mixem zvuku a ten základní příběh o překonávání vlastních strachů stále funguje. ()

lykan9

Ani nevím, jestli konstatovat zklamání je to, čím se dá pokračování To Kapitola 1 označit. Že se bude jednat o mnohem horší počin jsem tak nějak tušil, protože i v případě původní verze byla dvojka mnohem horší, a kdyby se původní verze nehodnotila na CSFD jako celek, tak by její hodnocení dopadlo hůře. Jedno však musím uznat Bill Skarsgard je v roli Pennywise stále úžasný a vždy, když se na scéně objeví, tím však nemyslím závěrečnou část v digitální podobě, tak film stojí zato. Škoda jen, že tam není tak často. Samozřejmě on není to jediné, co je na filmu pozitivní. Některé scény jsou velmi povedené, jako Beverly na návštěvě svého rodiště nebo Ricchi v parku. Přesto se však Kapitola 2 nemůže ani zdaleka rovna jedničce, což přes potenciál jaký měla, je škoda. ()

Brain-D

Strašlivě dlouhé. Při takové délce a výskytu hrůzy absolutně upadla jakákoliv děsivost. Některé scény či odkazy naprosto brilantní a uchopit tento celek někdo s citem pro tento žánr měli by jsme horor roku. Bohužel se jedná o spíše průměrnou záležitost a mírné zklamání po prvním velmi zdařilém dílu. ()

VanTom

Pořád jde o výborně natočený, velkorysý, působivý horor, kterému ve výsledku nejvíc ubližuje přemrštěná délka. Jasně to bylo patrné v prostřední části, v níž každý ze šestice Smolařů jednotlivě hledal svůj "artefakt" - upomínku minulosti, to se opakované strašení stávalo až monotónním. A některé dějové vložky k ničemu nevedly, nemusely tudíž zaclánět (co ten psychouš - sluha zla Bowers a jeho zombie kámoš?). Na čtvrtou hvězdu si také potřebuji odmyslet trapné definitivní, "pokřikovací" přemožení Pennywise, nemluvě o jeho "meh" původu. ()

Jaro.Krafcik

Po vyhnaní z našich miest sa začala druhá a aj posledná kapitola hororovej serie IT. Ako býva zvykom druhý diel je vždy o niečo slabší ako prvý. No v tomto prípade to tak nieje. IT 2 je výborný film ktorý si na csfd zaslúži určite červene čísla. Ale odborníci zase ukazuju ako sa nemá hodnotiť. Je to škoda.. druhé pokračovanie s dospelými postavami stalo za to vidieť na veľkom platne a dokonca to bola naša prvá predpremiéra v sieti cinemax. Flashbacky mi zvyčajne vo filmoch nepáčia ale tu to neprekážalo a bolo to pekne spestrenie. Predsa ten kto ma rád horory s deťmi si príde na svoje. Pennywisa komentovať netreba je ešte o niečo lepší ako v prvom filme. Jeden z tých najlepších hororov. Ale človek keď nečítal knihu, film vníma predsa inak. Ale veľký fanúšik Kinga odchádzal z kinosály po náročnom dni spokojný. A pre mna osobne sa jedna asi o druhý najlepší horor, hneď po minuloročnom halloweene. 5* ()

Tft

Obavy se bohužel vyplnily, stejně jako v Kingově knize je i v Muschiettiho filmu část s dospělými postavami daleko nudnější. Čekal jsem, že bude Andy odvážnější a naservíruje kratší, ale údernější druhou polovinu příběhu. Zvolil ovšem cestu přesně opačnou a vytasil ještě šílenější stopáž, která navíc není nijak zvlášť opodstatněna. Dvojka navíc trpí na úkor jedničky, které sice pomohla k úspěchu, ale za jakou cenu? Posun příběhu do 80 let z let 60? Pro jedničku skvělý nápad, dvojka ovšem v současnosti ztrácí kouzlo a film naprosto opouští nostalgická nota, která jedničce neskutečně pomohla k celkové atmosféře. Ani rozdělení filmu na dvě části děti-dospělý, se tady nakonec neukazuje jako dobrý tah. Jednička sice díky tomu působí kompaktněji, ale dvojka si kvůli neustálým flashbeckům pořád rozkouskovává děj, kvůli čemuž působí rozházeně. Z dvojky se naprosto vytrácí hororovost a až na pár světlých okamžiků (událost s holčičkou pod diváckou tribunou na baseballovém zápase) se jedná spíš o rádoby strašidelný digibordel než o Kingovskou creepy atmosféru z městečka Derry, která se má divákovy zarýt pod kůži. Nejlepším příkladem všech problémů dvojky jsou antalogické hororové příběhy všech postav, které sice samy o sobě fungují celkem dobře, ale ve skutečnosti archy postav nijak neobohacují a jen natahují stopáž filmu. Kvůli jejich umístění v ději zároveň film úplně roztříští. Dlouho jsem se v kině tolikrát nepodíval na hodinky jako u sledování It: Chapter Two. Těch 165 minut je na horor tohohle tipu zatraceně moc. Je to velké zklamání, po vydařené jedničce přichází ledová sprcha v podání druhého dílu, který kazí celkový dojem a na místo super hororového dvoj-filmu máme jeden vydařený horor a jednoho jeho nemocného bratra, který se snaží zazářit, ale už od začátku byl předurčen k neúspěchu. ()

masw

Ale jako něco to do sebe mělo, ten Henry Bowers ve vodě s mrtvými dětskými těly, to bylo děsivé a mělo to koule, to bych v novém hororu moc nečekal. Bohužel jsem dlouho zamračeně koukal na plátno, těch blbostí je tam hodně. Ono už to, že měl pavouk na konci pořád hlavu Pennywise, ukazuje co je vlastně film zač. Jinak je to moderní lesklý horor s flappy tits monstry a homoerotickými podtóny, který neděsí a může se víc věnovat charakterům, avšak co s nimi dělá není to nezbytně dobré. Stanova smrt v minisérii na mě měla větší dopad, protože to prostě přišlo, a nečekal jsem to, nemusí být vše s homo podtony, zvlášť když máte brutální zabití homosexuála na začátku filmu. A když už jsme u toho, Richie Loserům neřekl o bratranci Bowerse, takže má pořád strach? A To má pořád jeho tajemství a může se živit z jeho strachu??? Proč se z toho ve 2019 dělá věda. ()

JohnSmith

Druhá kapitola je o poznání slabší a to hlavně díky neskutečné roztahanosti. První hodina a půl je poměrně o ničem a nuda, naštěstí se to pak slušně rozjede. Závěr je pak zase trochu natahovaný. Škoda. ()

Lukyn007

Parádní obsazení, jemuž vévodí Bill Hader, filmu moc nepomohlo. Absolutně netuším, co vedlo režiséra k tomu, že horor musí mít skoro tři hodiny. Ta stopáž snímek úplně zabijí, což je škoda. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

08.09.2019

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (více)