Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

Wacoslav1

Nejdřív se musím přiznat, že jsem o existenci tohohle filmu neměl ani ponětí. Horory v poslední době moc nesleduji, ale mám tu zapnutou tu neskutečně cool čsfďáckou věc jméném aktivita oblíbených. A tak v ní čumím, že můj oblíbenec bestlama diskutuje o čemsi co se jmenuje I Spit on Your Grave 2?! No to se na to tedy podívejme. Takže zkusím zhodnotit a předem upozorňuji, že na vás občas může vybafnout nějakej ten SPOILER Takže původní film z roku 1976 je pro mě průměr. Remake mě naprosto rozsekal až tak, že jsem neváhal a napálil plný počet. Jeho pokračování je pak někde uprostřed. Dějová linie je tu místo jednoduchosti trochu překombinovaná a celá ta věc s únosem hlavní hrdinky z USA do Bulharska mi příjde trochu jako píčokulovina, ale budiž. Hlavní hrdinka vypadající jak reklama na hlad tu dostane docela brutální sodovku. V tomhle ohledu bych řekl, že je tenhle díl nejvíc propracovanej. Týrání ponižování a znásilňování si užijeme do sytosti. Problémem je, že pomsta která následuje je oproti vše překonávající verzi z roku 2010 poněkud vyměklá, teda ne, že by to nemělo koule, ale přeci jenom první díl nastavil laťku nepřekonatelně vysoko. Tady sice dostanou hlavní odporníci taky co proto, ale masakr z jedničky to nepřekoná ani nevyrovná. Paradoxně první část filmu, která byla u verze z roku 2010 slabší je tu vydařenější, ale ke konci už to holt nemá takový grády. Teda ne, že bych byl nespokojenej to ne, pořádnou dávku explicitního násilí jsem si užil i zde, ale už tu holt nevidím tu nadstavbu v podobě nějakýho vyloženě kreativního masakru, který by moje hodnocení zvednul. Takže celkově spokojenost na mojí straně, ale kvalit svého předchůdce tohle dílko prostě nedosahuje. 75% ()

petero

Remake síce nepriniesol nič prevratné, okrem zrejme prevratnej kvalitatívnej zmeny v tvorbe režiséra, no žánrovka to je rozhodne na úrovni spolu s podobnými podarkami toho času ako The Last House on the Left či Mothers Day. Zničoho nič sa zjavila dvojka a bohužiaľ je slabšia ako jednotka. Koncept ostal totožný len sa zmenilo prostredie čo je aj kameňom úrazu, pretože Bulharské prostredie podtrhuje lacnosť filmu rovnako s nevýraznými záporákmi. Kladom je sympatická hlavná predstaviteľka i keď tie výlevy v revenge časti som jej nezhltol tak v pohode ako Sarah Butler v jednotke. Vysporiadanie sa s násilníkmi je v dvoch prípadoch celkom slušná drstota no nikdy ma nebralo umordovanie protivníka infekciou (už to bolo použité v jednom filme ale teraz si nespomeniem v ktorom). Škoda aj pár WTF momentov ako je teleport medzi krajinami či boží zásah v prípade úteku obete. Kto má však rád tento žáner, nedá sa nijak inak ako film odporučiť, petože ako rape and revenge žánrovka obsahuje všetko čo k nemu patrí a I Spit on Your Grave 2 skrátka nemal čím sklamať len prekvapiť a ako tak čítam tak pár skúsených harcovníkov rozsekal na kašu =). ()

Xmilden

Bulharská "dvojka" dlouhou dobu ani nevadí, protože zde máme poměrně prekérní situaci do které se naše hlavní hrdinka dostává a stojí proti ní poměrně solidní přesila úchyláků, kteří si s ní velice rádi užívají. Bohužel udělají jednu velikou chybu. Nepřesvědčí se, že je opravdu mrtvá.... A jak už to tak v podobných filmech bývá, pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. Oproti prvnímu dílu zde máme o něco hezčí holčinu, ale zase na druhou stranu revenge polovina je sice docela brutální, ale již nemá to správné kouzlo. Tahle část filmu se moc nepovedla. Nebo spíše už nedokáže po všech Saw pořádně šokovat. Jestli jsem jedničce udělil hodnocení 70%, tady musím dát 55%. ()

-bad-mad-wolf-

Ze začátku jsem tomu vlastně docela fandil. Beznaděj mladičké holky, utopené v anonymitě velkoměsta, kde ti kolemjdoucí pomůžou maximálně tak obcházením tvé zbídačené mrtvoly, je tu vykreslována solidně. Prostě psycho, depka a masakr, jak by řekl cílový divák. V bulharské epizodě však veškeré ambice zdechnou mnohem rychleji, než zaživa pohřbená modelka - výsledkem je nudné torture porno, které se proti originálu svou samoúčelnost ani nesnaží zakrývat. Vlastně tu nefunguje ani ten vytoužený akt pomsty... ()

darkrobyk

Stejně jako u jedničky i předchůdce z roku 1978 zde máme shodné schema - masakrování nebohé dívčiny a následné biblické ,,Pomsta je má!" Plivání na hroby v názvu bych ale klidně vypustil. Hvězdy dávám opět spíše proto, že tenhle typ filmů by měl varovat před neuváženým chováním a jednáním. Mladá hezká slečna, aniž by cokoliv komu řekla, se vydá na inzerát k neznámému fotografovi, kde se pak diví, že by ji rád fotil nahou. A já se divil, že ji neznásilnili už tam. Přibližně poslední třetina snímku by se mohla jmenovat například Hostel 4, jelikož naše Američanka si své klienty vskutku vychutnává. Přenesení děje do Bulharska nebylo na škodu, podtrhlo bezvýchodnost oběti. Jak ji tam však dostali, je mi záhadou...na voru? ()

Hrabka

Jednička pro mě nebyla nic moc, a proto jsem od dvojky vůbec nic nečekal, nakonec mě ale docela překvapila. První polovina byla solidně napínavá, druhá je sice utahanější, ale má zase svoje momenty, ke kterým stačí říct jen: Auuu!!! Co se násilí týče, tak na tuhle sérii má jen máloco, některý momenty jsou opravdu velmi pikantní a myslím si, že můžu mluvit za všechny pány, když řeknu, že na tohle se dá koukat fakt jen velmi těžko. Víte co mám na mysli... :-X Místy je počínání mařenky, stejně jako v jedničce, trochu mimo meze reality, ale ještě se to dá vstřebat. Docela bych ocenil i technický zpracování, tvůrci to zvládli nečekaně dobře. Pro mě osobně o něco lepší než jednička. PS: Zajímalo by mě, jak se k tomuto kousku staví Bulhaři, přeci jenom je to docela tvrdý zařadit film s takovým dějem takto konkrétně. To zřejmě nebude příliš vhodná reklama pro stát. :-D 55% ()

Madsbender odpad!

V roku 2010 nastal v rámci subžánru rape&revenge zásadný zlom, keď sa doposiaľ nevýrazný režisér Steven R. Monroe rozhodol pre oživenie jedného z jeho najikonickejších predstaviteľov, amatérske, surové a skrz-naskrz podvratné I Spit on Your Grave (známe tiež pod výrečným názvom Day of the Woman). Podarilo sa mu pôvodný hrubo neopracovaný materiál obratne vyzdvihnúť z prachu a dať mu novú tvár pre nové tisícročie. Spravil ho temnejším, dodal mu lepší scenár, ale zachoval onu charakteristicky zvrhlú estetiku krutosti a odvážil sa ísť omnoho hlbšie v otázke fyzickej i psychickej konfrontácie ľudskej bytosti (a diváka) s nekompromisným násilím a sadistickými figúrami, stelesnenými typizovanými zástupcami vidieckych buranov. Razom si tak získal nemálo fanúšikov, ktorí mu dodali odvahu na ceste za stvorením sequelu. Ten bohužiaľ len flegmaticky napĺňa schému rape&revenge a je výkladnou skriňou koncentrovaných znásobených neduhov originálu, naproti ktorému však nemá ono špecifické kúzlo, postráda zábavnú neskúsenosť tvorcov (a šarmantnú predstaviteľku hlavnej role). Špinavá a surová estetika je nahradená povrchnou a útrpnou samoúčelnosťou. Dej je plný nelogických a absurdných momentov, ktoré sa scenáristi ani nepokúšajú vysvetliť; zasadenie do Bulharska môže dojmom exotického (a pre tvorcov lacno napodobiteľného) prostredia pôsobiť snáď len na priemerných Američanov, ktorí netušia, že Georgy skutočne nie je typické krstné meno v tejto geografickej oblasti. Žalostné herecké výkony a pokusy o emocionálny zásah a rozmer vyznievajú smiešne. Technická stránka tiež nie je prostá vád - rutinná šedá kamera opovrhuje núkajúcimi sa možnosťami kreatívneho využitia, miesto toho preferuje nezáživné snímanie fádnych kulís a násilných výjavov. Pritom sa ale ani zďaleka nejde tak do extrému, ako u Monroeovho pôvodného remaku, čo by bol prípad, kedy by naopak všedná a neosobná kamera (a vizuálna stránka všeobecne) vytvárala divácky zaujímavý kontrast a možnosť interpretácie ako rafinovanej metafory "obyčajnej krutosti". Takto zostáva len priestor na ďalšie povzdychnutie nad úpadkom dobre rozbehnutej značky. K montáži sa dlho vyjadrovať netreba - sekvencia po páde do kanálu je jasným dôkazom, že by sa mal strihač spolu s osvetľovačmi vrátiť späť do lavíc. Všetko korunuje prostá nudnosť nerozvinutého potenciálu dejového ohniska (koniec koncov, ani samotné vraždy nie sú vôbec originálne či zaujímavé, len pozorne odpisujú a vykrádajú ako starý originál, tak iné zdroje) a neschopnosť adekvátne pracovať so stopážou a teda dobre využiť koncept na danom priestore (tento problém mal aj pôvodný film zo 78.-eho, ale ani zďaleka nie v takej miere). Pre diváka, ktorý dokáže ignorovať všetky vyššie spomínané neduhy a nemá so žánrom (resp. jeho kvalitnejšími zástupcami) takmer žiadne skúsenosti, však môže byť dostatočným hororovým potešením, to určite nevylučujem. Pre mňa nie je uspokojivým ani ako guilty pleasure. 0% ()

666teen

Takže, když mi ty divný týpci slíbili ty fotky, abych jako mohla bejt slavnější, než ta tlustá Agáta, tak jsem do toho šla, protože normálně to stojí fáááákt hustej ranec a to já neměla. Pak to teda úplně nedopadlo, ale zadarmo jsem se podívala do Bulharska a s klucíma jsme to tak nějak srovnali. To taková Týna je už dva měsíce v nějakým Súdánu a nepošle ani selfíčko, dylina. ()

Cappuccino

Na to, že sa film berie spočiatku celkom vážne, je príliš preplnený logickými dierami. Ani samotná pomsta nie je práve kreatívna a o napätí sa nedá vôbec hovoriť. ()

S.Quentin QUALE

Ano, jedná se o zdařilé a plnohodnotné R&Rko, které předchůdcům ostudu nedělá. Ano, jedná se o jeden z nejlepších hororových kousků letošního roku. Ano, má to kvalitu a líbilo se mi to. Proč nedávám plný kotel, po kterém ISOYG2 pokukuje? Zejména z komparativního důvodu, protože ho nepovažuju, a za tím si stojím skálopevně, za lepší film než díl předchozí (remake 2010). Způsobené je to především několika scénáristickými kiksy, jejichž efekt je asi jako když nachčíš do sudu střelnýho prachu. MAXI SPOILER - Nápad s probráním se v jiné zemi je výborný, stačilo jen vyměnit pojebaný Bulharsko za Mexiko, no hned bych byl plné palbě blíž - konec SPOILERu. Dávám 80% čistě v rámci subžánru (R&R), v rámci žánru (horor) je to plnej a doporučení. ()

misterz

V rámci subžánru rape and revenge určite to najlepšie čo som videl, bolo to lepšie ako jednotka. Film je plný emócii a skvele zahraný, hlavne výkon hlavnej hrdinky bol brilantný. Jej pomsta bola, hm...veľmi vynaliezavá :) ()

pornogrind

Brutalita.V novějších verzích je odplata daleko extrémější než v originále,to je pravda.Za to si zaslouží plnej počet.Za to znásilňovací scény jsou brutálnější v originále.Všechny 3 filmy ale určitě stojí za shlédnutí,protože ve svém žánru patří ke špičce.A rozhodně nedělají originálu ostudu. ()

kingik

Já bych chtěl míííít tvé foto aneb "Má je pomsta". A namísto slibovaného fotosetu, se partička, vydávající za modelovou agenturu, jala důvěřivou holčinu Katie oblažit sexuálními orgiemi a trýzněním. Mělo to však jednu chybu. Vše se dělo proti její vůli. Varovat ji mohl už podezřeý východoevropský přízvuk, ale jelikož si ho nevšímala, tak dopadla jak dopadla. Ale zato, že ji připravili o ženskou důstojnost, je ona připraví o tu mužskou. Auuu, ale co si k ní co měli dovolovat, že ano! Steven R.Monroe ve své prvotině dokázal, že se umí velmi reflexně vyrovnat s nástrahami remaku a v nastaveném trendu pokračuje i ve velmi volném pokračování jedničky mající s ní společný název, koncept a také to, že se jedná opět o předělávku, a sice nepříliš známého snímku "Day of the Woman", kterou svojí produkcí zaštítil režisér původní předlohy. Monroe si do hlavní role oběti vybral Jemmu Dallender, která je snad ještě subtilnější než Sarah Butler z jedničky, vzhledem k tomu, jak pak bude urostlé chlápky likvidovat raz dva. Jemma však byla vybrána do role naprosto typově přesně, a snad jen její nevyholený "koláč" byl záporem na jejím výkonu, který dosáhl v mnoha scénách potřebné intenzivity, a to i té hlasové. Když to shrnu, celý druhý díl byl mnohem intenzivněší a to přesně tak, jak si hororový subžánr exploitation, konkrétně "rape & revenge", žádá. Napětí a gradace minimální, zato scény znásilnění, tortury a ponižování na hranici únosnosti, hlavně pro diváky tímto žánrem neposkvrněné. Takže film je jen pro členy klubu otrlého diváka. I tak se tady vyskytl menší zádrhel v podobě logiky příběhu. Není možné v bedně urazit vzdálenost mezi USA a Bulharskem za tak krátkou dobu. Zvrhlá bulharská rodinka měla asi také kouzelnou cestovní agenturu, v níž se dlouhé vzdálenosti urazí na počkání a pořádně nebylo ani jasné, čím se cestovalo. Jsem však toho názoru, že exploitation není od toho, aby se držel přísné logiky. Pokud v příběhu nebyla k mání, nahradila se scénami zhnusení, které jsou s tímto subžánrem neodmyslitelně spjaty. Jen mně vrtá hlavou, co ošklivého ženy režisérovi udělaly, že jim ve svých filmech provádí samé nepěkné věci. Mé hodnocení: 90% ()

sochoking odpad!

Neuveriteľná tuposť o brutálne uzjapanej roštenke, ktorá svojim revom vytáča dobrú hodinu dvadsať čistého času a ktorá sa cez noc premiestni z N.Y. do Bulharska, kde v kanáli najde Zippo! Kde sa podela akákoľvek invencia... ()

dr.horrible

Prvá polovica za štyri hviezdy, zvyšok ma moc nevzal. Nie že by to bolo zle natočené, len ten dej v Bulharsku celý podráža šupácke nasvietenie a šupácki herci, šupácke interiéry a exteriéry a celkovo maximálne šupácky look, ktorý na mňa nefungoval ani tak pocitom beznádeje (ako pravdepodobne mal), ale skôr otrávením z úmyselnej béčkovitosti. Proste to na mňa pôsobilo ako ďalší Hostel, kde chcú tvorcovia ukázať oné nehostinné podmienky, iba obsadením škaredých hercov a snímaním všetkého za neustáleho šera. Ale mňa moc nezobrala ani jednička (ten preceňovaný amatérsky shit, ktorý bol predlohou, ani nespomínam). Asi mi proste vadí, keď film vyspoileruje väčšinu deja už názvom svojho žánrového zaradenia. To chce potom nejakú tú pridanú hodnotu a tou práve táto séria nedisponuje. Ani cez gule vo zveráku. Zlaté Savage Streets ()

Frajer42

Nechtěl bych být v kůži slečny, která by si čirou náhodou něčím podobným prošla. Naštěstí, nejsem žena a nic takového mi nehrozí. Kluci si to velmi užívali a šikanovali šlečnu skutečně delikátním způsobem. Několikrát prozkoumali její pohlavní ústrojí, přičemž křičela snad více, něž když do ni byla vpouštěna elektřina. Poté se převelice vtipným způsobem karta obrátila a každý musí uznat, že Katie byla mnohem kreativnější než chlapci. Naprosto nejkouzelnější byl drtikul, i když vykoupání frajerovy hlavy v míse plné hoven bylo esteticky rovněž velmi příjemné. Takže jo. Není to úplně top film. Herci zde nehrají ani vzdáleně a příběh je směšný. Nicméně, páchání zla bylo docela kreativní a to se cení. 2* ()

Socrates

Bezesporu nejlepší ze všech dosavadních Plivanců na hrob. První půlka téměř dokonalá (když teda přehlídnu záhadnej pašung človíčka), scéna v bytě holčiny naprosto bezchybná. Po zakopání se bohužel začínaj vyskytovat klasický nesmysly, ale i tak si film udržuje slušnou úroveň a vyhybá se trapnosti. Děvče hraje v první půlce úžasně realisticky, až jsem měl chvilkama strach, že jí praskne žilka, v druhý půlce malinko přehrává (tady jsi to neukoučoval, Stevene). No, kritizovat neni moc co, naopak ještě potěšilo pár odkazů na původní Flusanec. Povedenej kousek! ()