Ray Donovan - Série 4 (série)

Krimi / Drama

USA, 2016, 12 h

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Embeth Davidtz, Michael Hyatt, Jon Voight, Eddie Marsan, Katherine Moennig, Paula Malcomson, Dash Mihok, Pooch Hall, Kerris Dorsey, Devon Bagby, Lisa Bonet, Ted Levine, Leland Orser, Gabriel Mann, Michael Cristofer, Paula Jai Parker, Billy Lush, Chris Coppola, Jonathan Joss, Dan Warner, Len Cordova, Ismael Cruz Cordova, Steven Bauer, Victor Ortiz, Alyssa Diaz, Pasha D. Lychnikoff, Tom Wright, Tara Buck, Rick Chambers, Aaron Staton, Travis Hammer, Talia Toms, Betsy Baker, Hank Azaria, Dabney Coleman, Denise Crosby, Diane Ladd, Jayne Taini, Elliott Gould, Rya Kihlstedt, Richard Brake, Josh Pais, Ambyr Childers, Derek Webster, Nancy De Mayo, Nicole Pulliam, Austin Nichols, Reginald VelJohnson, Eric Balfour, Stacy Keach, Terry Moore, Brian Silverman, Patrick St. Esprit, Eve Harlow, Angela Featherstone, Herbert Russell, Raymond J. Barry, Michael McGrady, Mila Brener, Floyd Van Buskirk, Jack Kesy, David Agranov, Korrina Rico, Jake Hoffman, Konstantin Lavyš, Benjamín Benítez, Johnny Williams, Nicholas Guilak, Anne McDaniels, Anya Monzikova, Joseph D. Reitman, Kaiwi Lyman, Rocky McMurray, J. LaRose, Alisa Vilena, Apesanahkwat, René Ashton, Alexa Demie, Samuel Marty, Alisha Boe, Brenna Otts, Phil Abrams, Alexander Bedria, Adwin Brown

Pěkný start, ale následujících pár dílů se to trošku táhlo. Čtvrtá série se ubírá konceptem, kterej mám nejradši - hlavní postava hledá pro sebe a pro okolí odpuštění, postavy procházej nesmírným vývojem a spousta z nich "dospívá". Škoda jen, že z akčních scén nám moc tvůrci neukážou (bitka mezi hercem a ruským bodyguardem, finální boxerský fight v ringu), proto je nejlepším momentem souboj mezi Rayem a profi zabijákem u něj v bytě. Působí brutálně a napínavě, ale jeho ukončení mi moc nesedělo. Vizuální stránka se mi taky zdá slabší. A přijde mi, že Mickey už nemá co nabídnout, ten jeho kolotoč průserů mi pil krev (obzvlášť z důvodu, že mu Ray odpustil a všecko to naznačovalo tomu, že i jeho postava najde vykoupení.) Bunch blbečkem asi už zůstane, Daryl leze do prdele boxerovi, na druhou stranu Terry mi přirostl k srdci a byla radost sledovat jeho vztah s policajtkou, či poslouchat uvědomělé dialogy. Chválim vztah Raye a jeho ženy; vzájemně si telefonují, staraj se o sebe, líbaj se, jsou k sobě upřímný a držel jsem jim po celou dobu palce. Poslední díl nic moc. Bavil mě, ale vůbec nebyl vygradovanej. Je to nedopečené - záporáci nevyvolávaj respekt, ke konci už spousta nelogickejch sraček, co se mi nechce rozebírat a jejich vinou nesvítí pět hvězdiček.. pořád seriál funguje, je zárukou kvality, ale chce to fakt nějakej silnej nákop k brance. I když chápu, třetí sérii jež přestavuje strop seriálu, asi překonat nepůjde. A musim připustit, že dceruška Raye je fakt... pěkná :-) 9/10(8.10.2016)

Zase dobrý. Ray Donovan je u mě seriálovou jistotou. Žádná ze sérií mě sice nepoložila, ale tu vysokou kvalitu si to pořád dokáže průběžně udržovat. Snad ale budou tvůrci vědět kdy skončit a jak to zakončit, protože u některých postav fakt není vidět žádný posun (Mickey).(22.1.2017)

Nemůžu si pomoct,ale autoři už začínají vařit z vody.Sice je tu vlastně skoro vše při starém,ať už Ray v každým díle zvedne tak třikrát telefon,aby se mohl dostat z bodu A do bodu B.Konečný boss byla fraška,kdy nás autoři napínaj a pak to dopadne jak do červený knihovny.Jeho děti a manželka je pořád stejný rébus,který neskutečně brzdí tempo děje,ale na to už si člověk zvyknul.70%(25.9.2016)

SÉRIE 4 se zaměřila primárně na vybruslení z nadrobeného průseru s nesmlouvavými Rusy, od toho se odvíjela (a upozadnila) i většina ostatního. Ray musel napnout opravdu všechny své síly, zapojit (= vydírat) mnoho starých známých a dokonce i požádat o pomoc své nejbližší (!), aby z nastalé situace vyváznul se zdravou kůží.(15.11.2017)

Průměrná známka za čtvrtou sezónu se u mě sice vyšplhala na čtyři hvězdičky, ale je to jen tím, že jsem byl k jednotlivým epizodám velmi shovívavý. Každopádně šlo zatím o nejslabší řadou seriálu, chvílemi jsem měl pocit, že si scénáristé dali s Mickeym nějakou tu lajnu a největší zklamání na mě čekalo v závěru. Finále všech sérií byla vždy tím nejlepším, tentokrát jsem se těšil marně, prostě to nemělo šťávu.(22.6.2018)