Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prekliati

Paranormal Activity: The Marked Ones

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

• stuntmanMIKE

Cigáň si kúpi kameru a kameruje a kameruje... kameruje aj také veci čo by normálny človek nekameroval... a kameruje a kameruje.... potom sa začne pomaly niečo diať a cigáň to samozrejme zase len kameruje... potom vidí kadejaké veci, kde by normálny človek zavolal políciu, ale cigáň kameruje... potom cigáňovi prepne nadobro a kameru zdedí druhý cigáň (najlepší kamarát nášho kamerujúceho cigáňa) no a neuveríte čo robí ten... kameruje a kameruje... kameruje ako prvý cigáň týra psa, zabije babičku, urobí implóziu, kameruje gangstrov, kameruje vraždy gangstrov a nakoniec kameruje ako ho naháňajú čarodejnice... keď im ujde tak kameruje a kameruje až nakameruje nejakú piču z predchádzajúcich dielov (ktorú neviem, stratil som pri toľkých "faund futidž houm invejžn posešn goust eksorcizm" prehľad) a zomrie... no a potom sa konečne tá blbá kamera zo záložne vypne a táto kokotina na piatu či šiestu končí...konečne.(9.4.2014)

• Avathar

No. Bodík k dobru, že sa tvorcovia rozhodli sériu trochu osviežiť (nové prostredie, postavy...), ale inak to každým dielom len mrvia a mrvia, pokusy o prepojenie či mytológiu pôsobia umelo, jeden nezmyselný zvrat za druhým (time travel, srsly?!) a vôbec... mám pocit, že sa to od pôvodne krásne jednoduchého konceptu stále len zbytočne zamotáva. Rozumiem, že treba divákov naťahovať, aby sa točili ďalšie diely a zarábali prachy, ale mňa to už pomaly začína otravovať... Niežeby som sa vyložene nudil, ale tak nejak mám pocit, že sérii dochádza dych. Tak dúfam, že to tvorcovia už nejako uzavrú a nechajú démonov spať.(15.7.2014)

V určitých momentech to má hodně hutnou atmosféru a pojetí filmu jako homevideo mi sedí. Kamera byla přesto relativně klidná, takže mě nebolely oči jako z jiných found footage filmů. Je to jiné, než předchozí Paranormal Activity. Především v tom, že paranormálno je vyměněno za jakési démony a čarodějnice, které při určitých podmínkách (půlnoční osamocené sledování) umí vyděsit. Hvězdu navíc za to, že mě snad poprvé rozjezdová (neděsivá) vata vcelku bavila. Přesto jsou to spíše slabší 3*.(18.4.2014)

Ukázky mě navnadili a doufal jsem, že Paranormal Activity konečně dostane ten správný "bubácký" směr a náboj, který mě konečně bude děsit. Bohužel malé zklamání, jelikož je to prostě série docela nudy a nepřekvapuje skoro ničím. Oproti předešlému dílu, ale konečně není nuda a neustále se něco děje, za co jsem rád, takže nuda nebyla až tak velká a díky malé stopáži je film stravitelný, ale nevyděsí, což je škoda. Této sérii chybí pořádný réža, který by tomu dal svůj um a pořádný kus děsivosti. Bohužel to točí neustále někdo nezkušený a mladý, který si s tím neví až tak dokonale rady. Občas tam vznikne i něco dobrého, ale v sérii tolika dílů, to už je celkem zapomenutelné. Doufám, že se do série dostane už konečně i někdo šikovný, kdo nám ukáže, že tato série se dá zvednout a ne se motat neustále na hranici průměru či podprůměru a nudy. Za tento díl 50%.(27.1.2014)

• S.Quentin QUALE

Má cenu se o tom nějak rozepisovat? Ne. Předchozí dva díly mi přišly více či méně (viz. hodnocení a komentáře) lepší, takže kvalitativně bych tento zapasoval někde k úplně prvnímu dílu. Pozitivem budiž, že poflakování se hispánských čmoudů má celkem spád, negativem budiž, že není nijak zábavné, ba co hůř, film není ani v závěru vůbec strašidelný, takže nevidím důvodu ho za něco vychvalovat. Nenasral jsem se u něj, takže upocené dvojhvězdí, ale jinak chujovina a zbytečnost. 40%(26.3.2014)