Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prekliati

Paranormal Activity: The Marked Ones

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

• Rodriguez

Ať už proboha tohle točení FF jednou provždy skončí! Nic horšího už nemůže být! Vlastně může, tahle série, která už nemá absolutně o ničem vyprávět! Měla, o čarodějnicích a tím pádem se vracíme tam, kde to všechno začalo - Záhada Blair Witch! Už žádné další zbytečné pokračování téhle vybrakované série! 0%(26.3.2015)

• MareT.

Tak kravinu roku jsme si odbyli hned v lednu, takze ted uz prijdou snad jen ty dobre horory. Ach Orene, ceho ses to dopustil. Film upustil od tradicniho vypraveni uplne (zadne cctv kamery, spici loznice) a nejvice je podobny ctvrtemu dilu, kde hlavni pubertacka nepatri do pribehu (jako tady Jessie) a prichomejtne se k nestesti nahodou. Tady se nam tvurci snazi ukazat, ze sila Zla ma pevnejsi zazemi, nez se puvodne zdalo. A tak sledujeme prvni asi pul hodinu dva kamarady, kteri asi poprve v zivote drzi kameru v ruce a delaji prkotiny a film zacina jako naramna "komedie". Pak prituhne, Jessie si mysli, ze ma superschopnosti a je to k popukani, rve na prodavace v obchode, je zly na kamarady a babicku a ve finale se rve, utika a rve, zaverecny twist (!) a konec. A k cemu to vse? Tvurci si fikane rozvazali ruce tim, ze udelali spin off, tudiz maji vymluvu natocit to same, ale jinak a jinde. Jestli mi nekdy prisli PA desive, tak hlavne proto, ze se cele odehravaji doma (takove mini "home invasion") a tudiz tisnivy pocit, ze nejste prakticky nikde v bezpeci, je hlavni teziste celeho napadu. Bohuzel to nijak nefunguje v zadnem smeru, vypada to vse jako pokus udelat neco "strasidelneho", ktery nehorazne nevysel. Ztrata casu a penez, protoze tohle se vyrovna variacim na PA od Asylumu.(2.1.2014)

• *CARNIFEX*

Za úspešné ukončenie "HighSchool" si Jesse zakupuje malú ručnú kameru. Prázdniny práve začali a spolu s kamarátom Hectorom nemajú žiadne povinnosti. Všetok voľný čas trávia blbnutím po uliciach a natáčaním samých seba. Zlom nastáva po záhadnom úmrtí staršej pani z prízemného apartmánu. Nakoľko polícia miesto zločinu zapečatí, rozhodnú sa ho v nočných hodinách preskúmať. V jednej z miestností nachádzajú okultnú knihu, kde je návod na vytvorenie "priestoru" cestovania časom. S magickými silami sa však zahrávať nevypláca. Vyslovene zlým snímkom, "The Marked Ones" nie je. Je ale úplne odlišným, ako predošlé časti. Pár záberov, vrátane budovania atmosféry celkom ušlo. Kvalitu prvých troch snímkov síce nedosahuje, no chvála aspoň za to, že predčil, katastrofálnu štvorku. Bez ohľadu na moje hodnotenie, nechápem niektorých užívateľov, ktorí sa j**ú fanúšikom horor žánru do remesla. Som divák, ktorý si pozrie takmer akýkoľvek film ( drámu, thriller, animák ... ), o ktorom mám pocit, že mi má čo ponúknuť ( no vyslovene nemusí! ). Čo, ale z duše neznášam sú hudobné filmy. A tak nerobím čo? No, ku**a nesledujem ich. Preto nerozumiem tomu, keď si niekto pozrie Paranormal Activity 1, dá jednu *, potom dvojku, dá jednu * a neustále pokračuje v sledovaní ďalších pokračovaní. Pritom prvá časť bola v subžánry duchariny o paranormálnych javoch, jedným z prvých, prelomových, kultovým snímkom found footage ( keď neberiem do úvahy slabučký "Noroi" či kráľovský "The Blair Witch Project" ). Príde mi to, akoby si takýto človek absolútne nevážil svojho voľného času. Tobôž, že by mal svojim komentárom priniesť na svetlo sveta názor, ktorý stojí za pozornosť. Mňa osobne, keď niečo nebaví, tak to proste, NEPOZERÁM – 50%.(26.3.2014)

• uiu

Když nevíte co by, splácejte frančízu Paranormal Activity s Kronikou, protože není nic víc cool než teenager s démonem v těle, který má superschopnosti, které s nejlepším kámošem natáčí na video a dává na youtube. K tomu přidejte béčkové herce z latinsko-americké čtvrti a máte (snad už poslední) díl jednoho z nejvýdělečnějších hororů poslední doby. Pokud čekáte bubáka, vrzání dveří nebo padající pánve ze stolu, tak vás musím zklamat. Narozdíl od předcházejících dílů se zde zlo neskrývá v neviděném, ale v lidech. Takže jsou tu jen samé lekačky typu - někdo stojí za tebou, někdo jde vidět v dálce ve dveřích. První díl je pro mě kultem - člověk není v bezpečí ani u sebe doma v noci - ale s dalším a dalším dílem se tvůrci uchýlili směrem, který mi vůbec nesedí - čarodějnictví, únosy dětí - a jejich snaha spojit to s prvním dílem, který byl v duchu úplně jiného hororového žánru, je jako pěst na oko.(2.4.2014)

• Xmilden

Scénárista Christopher Landon se tentokráte posadil na režisérskou stoličku a jal se pokračovat v Paranormálních aktivitách, které mě již mimochodem začínají připadat vlastně už jen normální, protože jsem se smířil s faktem, že Amerika je prostě posedlá a basta. Zpočátku, přestože stopáž je přímo ubíjející (viděl jsem 101 minutovou verzi), sledujeme vyšetřování nepodobné REC a zcela určitě se jedná o ty nejzvládnutější scény. Postupem času, kterak se dopředu začíná drát opět jakási posedlá sekta pro mě začíná být děj zcela o ničem. Tedy ne že by se do té doby jednalo o jakkoliv senzační film. Herci jsou fajn. Kamera v případě selhání jakékoliv elektroniky běží dál a závěrečná scéna nás prakticky vrací do událostí prvního filmu. Obdivuju scénaristickou odvahu jak stále děj zahušťují a moc se těším na slibovaný 20. díl, ve kterém se dozvím zase trošku více. 40%(5.4.2014)

• - Prvý film zo série, ktorý sa začína logom spoločnosti Paramount. (misterz)

• - Katie Featherston je jediná herečka, která se objevila ve všech dosavadních filmech série. (rafix)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 79. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)