Reklama

Reklama

Paranormal Activity: Prokletí

  • USA Paranormal Activity: The Marked Ones (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (246)

Morholt odpad!

všechny recenze uživatele

Jesse je nesympatické kopyto národností "mladík" a jako takový se vloupá do bytu mrtvé stařenky, která za záhadných okolností odešla k Pánu. Ovšem v bytě přijde ke kousanci, který z něho udělá "mladíka" posedlého a stane se z něj ještě větší hovado, než jakým byl. A jeho kámoši, obdobná jelita, se rozhodnou za pomoci začarované knihy a dalších vloupaček zjistit, proč se jejich souputník stal z kreténa normálního kreténem velkym. A samozřejmě že všechno pořád točej a to včetně koudele hořící u prdele. Zlatý povlávající prostěradla z předešlých dílů. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Po najhoršom – štvrtom diely série a pred regulárnym piatym prírastkom prišiel latinoamerický spin-off. A opäť to nie je žiadna sláva ako aj v prípade prvého japonského spin-offu, ktorý doprevádzal druhý diel série. Found footage forma mi síce vôbec nevadí, aj napriek snáď stovke značne amatérskych počinov, ktoré sa ročne vynoria. Stále sa v nich totiž dajú nájsť aj slušne hororovo funkčné kúsky. Nie som ani vyslovený odporca Paranormálnej série – prvý a tretí diel ma bavili, ale bohužiaľ to momentálne vychádza skôr tak, že séria za veľa nestojí. Značka Paranormal Activity je už dávno vyčerpaná a očakávať kto vie aké zázraky od nej snáď ani nie je možné. Neprekvapivo je na tom aj The Marked Ones rovnako. Jedná sa len o ďalšiu predvídateľnú záležitosť, ktorá omieľa už tisíc krát videnú tému posadnutia bez akéhokoľvek nápadu (to, že sa kamera mení zo statickej do ručnej teda za žiaden nápad nepovažujem!) alebo ozvláštnenia. Na rozdiel od takého tretieho dielu sa nesnaží o vôbec nič nové a prezentuje len otrepané „paranormálne“ klišé. Navyše to tento krát už nie je takmer ani v jednej minúte strašidelné a pokus o mytológiu je nanajvýš trápny. Už prvotné pokusy v tejto obyčajnej found footage sérii o budovanie akého hlbšieho, prepojeného príbehu boli len chabým výkrikom do tmy, ale pracovať s tým aj ďalšie časti bez akéhokoľvek posunu zaváňa scenáristickou bezradnosťou. Tie záverečné twisty, ktoré sprevádzajú všetky paranormálne sequely - celý čas točím samostatný film s inými hercami, v inom prostredí, avšak v záverečnej minúte dianie prepojím s predošlými Paranormálnymi Aktivitami bez vysvetlenia, prepojenia súvislosti alebo celkového zaradenia do jednotnej, prepracovanej mytológie – už začínajú byť maximálne otravné. Ani tu tomu nie je inak a tak v závere nasleduje napojenie na úplne prvý film, ktoré však OPÄŤ končí skôr než začne, vyvolá prísľub, že v ďalšom filme to do seba konečne zapadne, ale pritom je to len prosté naťahovanie diváka, na ktorom séria funguje už od roku 2010 a ani za 4 roky sa nikam neposunula. Napriek, na žáner pomerne objemnej stopáži som sa však výrazne nenudil a film ubehol prekvapivo dostatočne rýchlo. Bohužiaľ, ani výrazne nebavil a vôbec už nebál. Tá jedna Parapriemerná Aktivita za rok sa dá prežiť a už sa veľmi teším na sľubovaný 20. diel – The Paranormal Activity 20th: The Revealed Ones, kde sa možno aj dozvieme o čom to vlastne celé je. Podľa počtu: jedna Aktivita za rok to vychádza tak na rok 2029. Tak snáď to rýchlo zbehne. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Reklama

lykan9 

všechny recenze uživatele

Prokletí je rozhodně posunem vpřed a je mnohem lepším hororem než jeho předchůdce. Ba co víc čtyřka mi přijde díky tomuto dílu ještě zbytečnější. Další změnou je i to, že Prokletí je mnohem akčnější než všechny předchozí díly dohromady a díky tomu ta nudná počáteční část v tomto případě tak nudná není a k napínavému závěru to mnohem příjemněji ubíhá. Závěrečné propojení s jedničkou je sice bezva, ale zase naopak není tak napínavé, jak se to předchozím filmům podařilo. Suma sumárum podobné hodnocení. ()

stuntmanMIKE 

všechny recenze uživatele

Cigáň si kúpi kameru a kameruje a kameruje... kameruje aj také veci čo by normálny človek nekameroval... a kameruje a kameruje.... potom sa začne pomaly niečo diať a cigáň to samozrejme zase len kameruje... potom vidí kadejaké veci, kde by normálny človek zavolal políciu, ale cigáň kameruje... potom cigáňovi prepne nadobro a kameru zdedí druhý cigáň (najlepší kamarát nášho kamerujúceho cigáňa) no a neuveríte čo robí ten... kameruje a kameruje... kameruje ako prvý cigáň týra psa, zabije babičku, urobí implóziu, kameruje gangstrov, kameruje vraždy gangstrov a nakoniec kameruje ako ho naháňajú čarodejnice... keď im ujde tak kameruje a kameruje až nakameruje nejakú piču z predchádzajúcich dielov (ktorú neviem, stratil som pri toľkých "faund futidž houm invejžn posešn goust eksorcizm" prehľad) a zomrie... no a potom sa konečne tá blbá kamera zo záložne vypne a táto kokotina na piatu či šiestu končí...konečne. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Přijde mi, že že všech PA filmů si tenhle připravuje nejuvěřitelnější situaci, ve které by někdo pořád natáčel. (S výjimkami - i za těchto okolností si nedovedu představit, že by je gangsteři nechali natáčet si jejich doupě nebo jak si z kufru vytahují zbraně.) Ale dva pitomí kluci, co natáčejí různé debilní pranky, šmírují sousedy a zkrátka si hrají s novou hračkou, dokud se to nezačne vyvíjet v něco jiného, to je mnohem pravděpodobnější než rodina, co se natáčí, jak sedí v obýváku na gauči a mluví o věcech, řekla bych. S příběhem (a případným napojením na zbytek univerza) je to horší. Sice tam chybí z minulých filmů tak povědomé scény dlouhého nic-se-nedění, což je určitě povzbudivé, ale všechno dějové vysvětlování a našroubovávání je moc chtěné a nepřesvědčivé. Škoda, že k průchodu dveřmi nedošlo dřív a že se z finální akce na finálním dějišti nestalo něco propracovanějšího než jenom pobíhání a řvaní. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (10)

  • Katie Featherston (Katie) je jediná herečka, která se objevila ve všech dosavadních filmech série. (rafix)
  • Film sa v októbri 2016 podľa webu PrettyFamous umiestnil na 79. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Reklama

Reklama