Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prekliati

Paranormal Activity: The Marked Ones

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

• J*A*S*M

Když už nic jiného, tak to alespoň - na rozdíl od posledního dílu - není nuda. Hrdinové jsou dva puberťáci, kteří vyvádějí vcelku zábavé blbosti, pak nastoupí na scénu démon a stará se o zábavu on. Dává o sobě vědět často a poměrně intenzivně, takže žádné nekonečné čekání na Godota se tentokrát nekoná. Strašidelné to ale bohužel není skoro vůbec, neustálé natáčení se na kameru i ve vypjatých situacích svou nepřesvědčivostí už kolikrát vyloženě bije do očí a se scénářem si Landon mohl dát taky trochu více práce. Stále mě však baví zdejší mytologie a zajímá mě, co se z toho všeho vyklube dál.(12.1.2014)

Tak první letošní premiéra za mnou. Hned od začátku se ukázalo, že to bude vzdálenej příbuznej týhle série, žádný domácí video a kamery na stojanu, ale pravej venkovní found footage z prvního pohledu. Od tý zhruba půlky, ani ne, kdy začali komunikovat s démonem se to pořádně rozjelo. Ve velkým stylu nám tu nahodily ten čarodějnickej okultismus a to tomu ještě přidalo na intenzitě. A ve finální 15-minutovce, kdy s každým pohybem kamery můžem čekat jenom to nejhorší, se vyplnilo. A závěr, možná přehnanej, ale nějak se to propojit muselo. I když se tenhle datadisk do příběhu nijak extra nepočítá, tak to rozhodně patří k těm lepším PA.(9.1.2014)

• uiu

Když nevíte co by, splácejte frančízu Paranormal Activity s Kronikou, protože není nic víc cool než teenager s démonem v těle, který má superschopnosti, které s nejlepším kámošem natáčí na video a dává na youtube. K tomu přidejte béčkové herce z latinsko-americké čtvrti a máte (snad už poslední) díl jednoho z nejvýdělečnějších hororů poslední doby. Pokud čekáte bubáka, vrzání dveří nebo padající pánve ze stolu, tak vás musím zklamat. Narozdíl od předcházejících dílů se zde zlo neskrývá v neviděném, ale v lidech. Takže jsou tu jen samé lekačky typu - někdo stojí za tebou, někdo jde vidět v dálce ve dveřích. První díl je pro mě kultem - člověk není v bezpečí ani u sebe doma v noci - ale s dalším a dalším dílem se tvůrci uchýlili směrem, který mi vůbec nesedí - čarodějnictví, únosy dětí - a jejich snaha spojit to s prvním dílem, který byl v duchu úplně jiného hororového žánru, je jako pěst na oko.(2.4.2014)

Tak po minulém průseru byl tento kousek docela v pohodě. Spin-off se podle mě vyvedl jak jen nejlépe mohl. Od začátku se na nás sypou příhody dvou mexických kluků a je to nehorázná prdel. Od půlky se objevuje démon a to v častých dávkách. Sice jsem se ani jednou nelekl, ale u pár scén jsem zařval sprosté slovíčko. Konec potěšil a lecos vysvětlil. Jenom proto, že mě baví příběh, mám tuto sérii rád. Hezký průměr.(3.4.2014)

• Xmilden

Scénárista Christopher Landon se tentokráte posadil na režisérskou stoličku a jal se pokračovat v Paranormálních aktivitách, které mě již mimochodem začínají připadat vlastně už jen normální, protože jsem se smířil s faktem, že Amerika je prostě posedlá a basta. Zpočátku, přestože stopáž je přímo ubíjející (viděl jsem 101 minutovou verzi), sledujeme vyšetřování nepodobné REC a zcela určitě se jedná o ty nejzvládnutější scény. Postupem času, kterak se dopředu začíná drát opět jakási posedlá sekta pro mě začíná být děj zcela o ničem. Tedy ne že by se do té doby jednalo o jakkoliv senzační film. Herci jsou fajn. Kamera v případě selhání jakékoliv elektroniky běží dál a závěrečná scéna nás prakticky vrací do událostí prvního filmu. Obdivuju scénaristickou odvahu jak stále děj zahušťují a moc se těším na slibovaný 20. díl, ve kterém se dozvím zase trošku více. 40%(5.4.2014)

• - Protože se produkce o pár měsíců protáhla, nebylo možné stihnout původně plánovanou premiéru filmu na americký svátek Halloween tak, jak tomu bylo s minulými díly. Jedná se tak o jediný díl série, který byla do kin uveden až v lednu. (SidneyP)

• - Prvý film zo série, ktorý sa začína logom spoločnosti Paramount. (misterz)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 79. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)