Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: Prekliati

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

Tak po minulém průseru byl tento kousek docela v pohodě. Spin-off se podle mě vyvedl jak jen nejlépe mohl. Od začátku se na nás sypou příhody dvou mexických kluků a je to nehorázná prdel. Od půlky se objevuje démon a to v častých dávkách. Sice jsem se ani jednou nelekl, ale u pár scén jsem zařval sprosté slovíčko. Konec potěšil a lecos vysvětlil. Jenom proto, že mě baví příběh, mám tuto sérii rád. Hezký průměr.(3.4.2014)

• Bloody13

Aktivně paranormální spin-off bratranec, který sice není sračkoidní jako poslední regulérní díl, celkových kvalit však stejně moc nepobral. Rádoby vtipná první polovina se dosloba tříská s tou druhou vážnou, která uhýbá od klukovských skopičin k "possessed" motivům. Pravda, místo statických kamerových záběrů jsou tu tentokrát akčnější handycam zaběry, původní sérii to však nijak neobzvláštní. Body tak sbírá za poslední desetiminutovku, která je nejen atmosférická, ale i silně lekací a příjemně se propojí s několika původními částmi, zejména s tou první a čtvrtou. Slabší průměr.(29.3.2014)

Mně osobně se PA série docela líbí, teda snad až na nepovedený předchozí film. Tenhle nový spin-off není nejhorší, byť prvním třem dílům se ROZHODNĚ nevyrovná. Jeho slabinou je absence napětí, což je dost paradoxní, protože právě tento faktor udělal Paranormal Activity jméno. Místo toho se člověk alespoň párkrát zasměje. Příběh filmu je poněkud uvalený, což ale asi není žádné překvapení. V poslední dvacetiminutovce se konečně začne i strašit, i když ve srovnání třeba s výbornou trojkou to je opravdu jen velmi slabý odvar. Naopak jsem ocenil závěrečné propojení s prvním dílem, přesněji řečeno s jeho samotným závěrem, který jsme tak mohli vidět z úplně nového pohledu. Paranormal Activity je sice již materiál značně vyčpělý a nic zázračného od něj již asi čekat nelze. Nicméně za jedno podívání to pořád ještě stojí.(18.1.2014)

• Kryton

Jak to tedy je? Je to pokračování, prequel, protože spin-off je skoro vše po prvním PA. V každém filmu jen vyměňují herce a lokace. Nyní je na řadě latino a duo mladých blbců s kamerou, kterou berou i na záchod a mají jí místo vlastní ruky. Už to tak není jen sestřih z domácích bezpečnostních kamer, ale regulérní handy cam. Tady je kámen úrazu, protože se film po většinu doby tváří jako komedie. Místy jsem si myslel, že sleduji levnou verzi A Haunted House. Je tu pár lekaček, ale z ranku průměrných a očekávaných míst. V tuto chvíli by se dalo PA označit za postupnou rozmělněnou kaši, kdy PA 4 byl suverénně nejhorší (dosud). Tvůrci si dali práci a zapracovali i zajímavé efekty (ohýbání prostoru např.) vedle těch klasických na duchařinu (padající předměty). Malým plusem je akčnější posledních 15 minut, které dokážou udržet v napětí. První díl těžil z neznámého zla. V PA:Prokletí už je vše konkrétní (kult, posednutí, dům) a tak nepřijdou žádné nové informace do mytologie PA. Nevím, čím se další díly mohou pochlubit, protože to opět budou jiní lidé, jiné lokace a opět ten stejný koncept. Dostává ty neduhy a nemoce jiných sérii (SAW, FD), kdy se jen žďímou dolárky za vstupné. Hodnocení OST: Byla tam hudba? 0/10(8.10.2014)

Tak první letošní premiéra za mnou. Hned od začátku se ukázalo, že to bude vzdálenej příbuznej týhle série, žádný domácí video a kamery na stojanu, ale pravej venkovní found footage z prvního pohledu. Od tý zhruba půlky, ani ne, kdy začali komunikovat s démonem se to pořádně rozjelo. Ve velkým stylu nám tu nahodily ten čarodějnickej okultismus a to tomu ještě přidalo na intenzitě. A ve finální 15-minutovce, kdy s každým pohybem kamery můžem čekat jenom to nejhorší, se vyplnilo. A závěr, možná přehnanej, ale nějak se to propojit muselo. I když se tenhle datadisk do příběhu nijak extra nepočítá, tak to rozhodně patří k těm lepším PA.(9.1.2014)

• - Spoiler: Počet obetí: 7. (Stefan Deryck)

• - Prvý film zo série, ktorý sa začína logom spoločnosti Paramount. (misterz)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 79. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".