Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prekliati

Paranormal Activity: The Marked Ones

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

• bari68

Filmy a jemu podobné (Saw 1-x, Nezvratný osud 1-x, Piatok 13. 1-x ...) ako je práve tento sú už dlhšiu dobu na okomentovanie pre mňa najhoršie. Už neviem nájsť tie správne slová a synonymá aby to najlepšie vystihovali a hlavne aby som sa po stý raz neopakoval...............Takže zasa- ďalšie zbytočné pokračovanie, ktoré nemalo takmer nič, čím diváka zaujať, či (to by som chcel asi moc, že?) vystrašiť.(31.3.2014)

• maddy

Po najhoršom – štvrtom diely série a pred regulárnym piatym prírastkom prišiel latinoamerický spin-off. A opäť to nie je žiadna sláva ako aj v prípade prvého japonského spin-offu, ktorý doprevádzal druhý diel série. Found footage forma mi síce vôbec nevadí, aj napriek snáď stovke značne amatérskych počinov, ktoré sa ročne vynoria. Stále sa v nich totiž dajú nájsť aj slušne hororovo funkčné kúsky. Nie som ani vyslovený odporca Paranormálnej série – prvý a tretí diel ma bavili, ale bohužiaľ to momentálne vychádza skôr tak, že séria za veľa nestojí. Značka Paranormal Activity je už dávno vyčerpaná a očakávať kto vie aké zázraky od nej snáď ani nie je možné. Neprekvapivo je na tom aj The Marked Ones rovnako. Jedná sa len o ďalšiu predvídateľnú záležitosť, ktorá omieľa už tisíc krát videnú tému posadnutia bez akéhokoľvek nápadu (to, že sa kamera mení zo statickej do ručnej teda za žiaden nápad nepovažujem!) alebo ozvláštnenia. Na rozdiel od takého tretieho dielu sa nesnaží o vôbec nič nové a prezentuje len otrepané „paranormálne“ klišé. Navyše to tento krát už nie je takmer ani v jednej minúte strašidelné a pokus o mytológiu je nanajvýš trápny. Už prvotné pokusy v tejto obyčajnej found footage sérii o budovanie akého hlbšieho, prepojeného príbehu boli len chabým výkrikom do tmy, ale pracovať s tým aj ďalšie časti bez akéhokoľvek posunu zaváňa scenáristickou bezradnosťou. Tie záverečné twisty, ktoré sprevádzajú všetky paranormálne sequely - celý čas točím samostatný film s inými hercami, v inom prostredí, avšak v záverečnej minúte dianie prepojím s predošlými Paranormálnymi Aktivitami bez vysvetlenia, prepojenia súvislosti alebo celkového zaradenia do jednotnej, prepracovanej mytológie – už začínajú byť maximálne otravné. Ani tu tomu nie je inak a tak v závere nasleduje napojenie na úplne prvý film, ktoré však OPÄŤ končí skôr než začne, vyvolá prísľub, že v ďalšom filme to do seba konečne zapadne, ale pritom je to len prosté naťahovanie diváka, na ktorom séria funguje už od roku 2010 a ani za 4 roky sa nikam neposunula. Napriek, na žáner pomerne objemnej stopáži som sa však výrazne nenudil a film ubehol prekvapivo dostatočne rýchlo. Bohužiaľ, ani výrazne nebavil a vôbec už nebál. Tá jedna Parapriemerná Aktivita za rok sa dá prežiť a už sa veľmi teším na sľubovaný 20. diel – The Paranormal Activity 20th: The Revealed Ones, kde sa možno aj dozvieme o čom to vlastne celé je. Podľa počtu: jedna Aktivita za rok to vychádza tak na rok 2029. Tak snáď to rýchlo zbehne. CELKOVO: 2* (4/10)(25.4.2014)

• hansel97

Tak jsem čekal, jestli nám třeba ten spin-off nebude chítt vysvětlit něco z předchozích dílů... Ne, jenom tam nacpali postavy z minulých dílů (Katie, Micah, Ali, malá Katie a Kristi) a čekali,že to klapne. Ten film nepřinesl sérii nic a ještě se hloupě soustředí na její nejslabší část, což je ta čarodějnická. Paranormal Activity je o paranormální aktivitě, tak kde sakra byla? Jako jo aspoň to vedle PA4 nenudilo, ale špatný je to stejně.(15.11.2015)

Ucházející spin-off, který malinko napravil reputaci téhle znáčky, kterou hodně pošramotil naprosto příšerný čtvrtý díl.Pár zajímavejch nápadů, pár slušnejch lekaček a zase něco málo o příběhu.Mám tuhle sérii celkem rád, nebo jí spíš nezatracuju jako drtivá většina diváků, je fascinující, jak tahle značka která pravidelně vzniká za naprosté drobné vydělává po světě miliardy.Oren Peli si může mnout ruce a já jen doufám, že když dovolil natočit hrozný druhý a čtvrtý díl, tak pátým dílem naváže na výtečnou trojku a všechno se ctí ukončí.50%.(2.11.2015)

tak bylo to zajímavější než předešlý díl z roku 2012 (to byla asi čtyřka), ale jinak rezervy tam jsou velké. Člověk nesmí moc zapínat mozek. Tady je fajn, že zase jen nejsme v nějakém baráku a že se střídají prostřihy z různých statických kamer. Tady to natáčí kluk na ruční kameru, takže jsme furt v pohybu. V reálu by jí sebou asi furt takhle netahal. Co jsem tak pochopil, mezi předešlými díly měla být snad i nějaká souvislost, která mi ušla. Jestli je tady nějaká, tak mi uniká opět. Společným jmenovatel je ale minimálně herečka Katie Featherson. Být ta série zajímavější, zjistím si to, ale takhle je mi to celkem fuk. Jinak ve filmu se nic pořádně nevysvětluje, a závěr je nicotný. Očividně šlo jen o to udělat pár dalších lekaček a pak to pustit do kin.(29.4.2014)

• - Jedná se o první díl série, ve kterém aktéři filmu drží po celou dobu kameru v ruce. (MikeCool)

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, lze po nich spatřit promo k filmu samotnému. (MikeCool)

• - Protože se produkce o pár měsíců protáhla, nebylo možné stihnout původně plánovanou premiéru filmu na americký svátek Halloween tak, jak tomu bylo s minulými díly. Jedná se tak o jediný díl série, který byla do kin uveden až v lednu. (SidneyP)