Paranormal Activity: Prokletí

Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: Prekliati

Paranormal Activity: The Marked Ones

Horor / Thriller

USA, 2014, 84 min (Director's cut: 101 min)

• S.Quentin QUALE

Má cenu se o tom nějak rozepisovat? Ne. Předchozí dva díly mi přišly více či méně (viz. hodnocení a komentáře) lepší, takže kvalitativně bych tento zapasoval někde k úplně prvnímu dílu. Pozitivem budiž, že poflakování se hispánských čmoudů má celkem spád, negativem budiž, že není nijak zábavné, ba co hůř, film není ani v závěru vůbec strašidelný, takže nevidím důvodu ho za něco vychvalovat. Nenasral jsem se u něj, takže upocené dvojhvězdí, ale jinak chujovina a zbytečnost. 40%(26.3.2014)

• Rodriguez

Ať už proboha tohle točení FF jednou provždy skončí! Nic horšího už nemůže být! Vlastně může, tahle série, která už nemá absolutně o ničem vyprávět! Měla, o čarodějnicích a tím pádem se vracíme tam, kde to všechno začalo - Záhada Blair Witch! Už žádné další zbytečné pokračování téhle vybrakované série! 0%(26.3.2015)

Z mé strany je to stále ta samá písnička. Celý ten koncept found footage filmů se sice pořád dokola opakuje, nicméně na mě osobně to stále stačí a platí a já u každého dalšího snímku, zpracovaného touto formou, mám vždy pořádně naděláno v kaťatech, na mě to stále působí velice děsuplným účinkem, což splňuje svůj účel a já jsem tedy maximálně spokojený. A konkrétně celá ta série a mytologie kolem Paranormal Activity mě prostě pořád a pořád oslovuje, naplňuje a baví, ikdyž Prokletí je tedy přeci jen trochu jiné. A to především díky své první polovině, kdy spíš než o napínavou duchařinu jde o uvolněnou teen srandičku, která mě tedy také bavila, ale nemohu si pomoct, že to sem jaksi ne zcela patřilo, a pokud byl záměr autorů to tímto celé nějak oživit, tak tuto cestu tedy rozhodně nepovažuji za tu úplně nejšťastnější. Když už ale pak film zajede do klasických, osvědčených kolejí, už to šlape jak to má, takže v tu chvíli začíná vážně napínavá a dechberoucí podívaná, která mě už zas hodně bavila a děsila. Jinak velkým přínosem Prokletí je obsazení dvou hlavních rolí, kluci jsou sympaťáci a své postavy zahráli jak v první polovině vtipně, tak v té druhé věrohodně vyděšeně a já jim docela upřímně fandil, aby to nějak dali. Atmosféra se autorům též povedla navodit velmi působivá a funkční, takže já jsem nakonec i přes „odlišný“ úvod ve výsledku v celku spokojený, svůj účel, tedy vyvolat ve mně výrazné pocity napětí a strachu, film splnil, takže příznivcům found footage snímků mohu tento počin klidně doporučit, ostatním ale určitě ne, neboť nic nového, neobvyklého, či originálního tyto Activity vážně nepřinesly.(5.8.2014)

Mám takový pocit že série Paranormal activity má své dny slávy dávno sečtené. Na rozdíl od čtyrky mě ale tento díl nenudil, protože se pořád něco dělo, to ale nestačí když je atmosféra nulová, příběh je nedotažený a herci jsou nesympatičtí. Řadím se mezi zastánce této série ale myslím si že by to tvůrci už mohli ukončit. Doufám že připravovaný pátý díl bude posledním. EDIT: Nakonec zvyšuji o jednu hvězdičku. Jedna se sice o kravinu ale aspoň o nenudící kravinu.(16.3.2014)

• MultiTobi

Jak už mnozí psali, autoři se trošičku pohnuli z mrtvého bodu na kterém stáli docela dlouho a do tohoto dílu začlenili o něco více akce, trochu napětí, ale neposunuli se vpřed zase tak o moc. Děj otřesně předvídatelný s vyjímkou závěrečné akce a stále mi chybí nějaké to větší vysvětlení, protože těch WTF momentů bylo na konci přece jenom moc. Možná jsem trochu naivní, ale v koutku duše stále doufám, že se to jednou vše osvětlí, snad to bude brzy, Landon mi totiž dokázal, že Paranormal Activity se ještě stále může zvednout a má co nabídnout.(27.5.2014)