Smrtelné zlo: Probuzení

• USA Evil Dead Rise (více)

Snímek Smrtelné zlo: Probuzení, od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (Vertical Entertainment)

KajlQ

Smrtelné zlo není dobrý horror, ale skvělý krvák, takže pokud se chcete jít do kina polekat, uckvrnout si a hledat strašidelnou atmosféru, radši bych vkročil jinam. Brutalita byla opravdu na úrovni, postavy skvěle zahrané (obzvlášť démon), ale od scénky kdy borka vykousla borcovi oko a potom ho z držky vystřelila jinému borcovi do huby, sorry ale ten film už nešel brát vážně a nebyl jsem jediný kdo se tomu v kině smál jak kokot. Ten příběh byl celkově slabý, ale to tak u Evil Dead bývá. Jak jsem už zmiňoval tak brutalita byla boží a celkově vizuál se mi strašně líbil a taky potěšila scénka kde se z výtahu valí krev, což byla pěkná reference na The Shining. Bohužel film ale nenaplnil mé očekávání, protože jsem se chtěl trošku polekat a potom strachy nespat, ale tak nevadí, nenudil jsem se, zasmál jsem se, vyšel jsem z kina s pocitem že to byla capovina, ale konec konců jsem se kurva bavil. 60% ()

Cringy_Tommy

Rozhodně nejsem žádný horrorový expert a ani jsem neviděl žádný jiný Evil Dead avšak vím o co se jedná a o co tam jde. Rozhodně je to zábavný slasher ale nenazval bych to horrorem. Každý jumpscare je prostě laciný a napětí před ním je uměle vybudováno, v kině jsem se prostě ani jednou nelekl. Možná je to kvůli tomu že jsem film přestal brát vážně poté co hlavní antagonista vyflusl oko někomu do držky (očividně to bylo na styl Raimiho ale prostě to bylo funny) S postavama se tu taky moc nesrali protože každá je nesympatická ale přeci je to jenom slasher a ty postavy tam jsou jen aby se něco mohlo zabíjet že? Ale krvák je to teda slušnej z litrama krve a efektů tu nešetřili protože každý kill a efekt vypadá skvěle + scénka s referencí na Shining potěšila. Posledních 20 minut bylo jako z japonského horroru a užíval jsem si je asi nejvíc. Zkrátka je to zábavný film který uctívá Raimiho, všechny horrorové klišé a prostě fanoušky neurazí. Za mě ale film nemusel tak strašně hrát na jumpscary, které stály za hovno 5/10 ()

heavy66

Klasika, klasika! Že jsme to viděli stokrát? No a co, vždyť je to Evil Dead, tak to musí ctít předlohu, nechci, aby to bylo jiné! Beth kompletně zapatlaná krví v kontrastu jejich modrých očí, s motorovou pilou v ruce, to je pro mě módní ikona letošního jara! Jen doufám, že malou Nell Fisherovou při natáčení moc nevyděsili! ()

Dzoumen

Horor na vysoké úrovni a těch v dnešní době není moc. Příběh byl skvělý, jump scarů tam zas tolik moc nebylo o proti krváku, kterého tam rozhodně málo nebylo. ()

Charvy.666

Po nadšeném vrnění mých hororových kolegů zde a jejich nadějných recenzích sem byl, jako velký fanda značky ED, naprosto natěšen. Vůbec jsme neřešil jestli tu bude Ash nebo ne. Už Alvarez, s jeho reeboot/remakem ukázal že to jde i bez Bruce. Ale po shlédnutí Rise, jsem jaksi rozpolcen. A tady bych částečně souhlasil spíše s uživatelem Algemonsem, je to dobrý ale není to, aspoň pro mě, Evil dead. Spíš mi to přišlo jako nová verze kultovních Demons. Jediné co bych vytknul, že film vygraduje cca po půl hodině a pak jede až do konce. Ale ve výsledku to nezní tak dobře, jak by to mohlo vypadat. Film si udržuje standart ale ničím nepřekvapí ale nechci říct, že by nudil. Gore jde možná v jednu chvíli až zbytečně na dřeň, za cenu dostat tam víc krve než v předchozím dílu. Vlastně kdybych nevěděl, že jde o pokračování ED, možná bych to ani nepoznal. 65% ()

Kebabkony

Krev krev a zase krev. Asi takhle bych pospal tento snímek, který úplně kašle na klasické jumpscary, ale místo toho sem dává gore jako prase. Už jenom ta scéna se struhadlem, no fujky. Původní filmy jsem neviděl, ale tohle mě bavilo. Sice ten film dle mého není vůbec strašidelný, ale za to pobaví. 6,5/10 ()

boyjm

Nesedlo mi to. A to jsem fanda Raimiho a jeho první dva díly mám rád hodně. I seriál Ash vs ED jsem zkouknul s potěšením. Ale tohle - snaha asi šokovat co nejvíce i za cenu prešlapu - si nebudu pamatovat už příští týden. Jedna hvězda za Raimiho a druhá za to, že ta mamina byla opravdu strašidelně hnusná - ať už před proměnou nebo po ní. ()

wowylgu313

Lesní Duch 2013 ... Jsem ohodnotil 60-65% takové ty fakt lepší tři hvězdy. Zatímco tento nový kousek ... Musím k mému udivení ohodnotit hůře. Spadneme na takových 50-55% :) absolutně neříkám nic proti maskám, efektům a celé té creepy atmosféry a všemožných šílených výrazů a pohybů. To bylo opět bravurní, nikoli lepší ale na dejme tomu stejné linii jak předchozí díl. Ale ... Už předtím příběh nebyl nijak zajímavý ale aspoň se člověk ponořil do "luštění" té mocné tajemné knihy. Zde to bylo celé dané víceméně bokem. Příběh tady byl úplně potlačen do pozadí. Do toho celá ta kulisa toho bytu a všech možných poschodí... mmmm , chata v lese měla lepší flow a celkově lepší model. Vzhledem k rozdílnému věku mezi filmy je to u této novinky docela pokles. Nedokázala to už ani vyhoupnout často opakující se klišé drtička dřeva a "neschopný" final boss. Takže závěrem.... Nebyla to vůbec špatná podívaná/šílená ale to co tu bylo a fungovalo, zmizelo a to co je na víc nebylo ničím zas tak extra high ... :/ ()

Mamutol odpad!

Původně jsem chtěl dát alespoň jednu hvězdičku za Alyssu Sutherland, ale nemůžu.  Lee Cronin to podělal na celé čáře. Tak tupé a dementní postavy jsem ještě v žádném hororu neviděl. První hodinu filmu prostě čekají v nějakém obýváku na to, až je zlo zabije nebo nakazí. Plot armor Lily Sullivan je neomezený, takže do ní může zlo píchat čímkoliv, cákat na ní krev a dělat cokoliv, stejně se nenakazí. Demence scénáře dosáhla svého vrcholu. ()

J.Mayen

Takze to obrovske ocekavani hororu letosniho roku se nekonalo,ale jelikoz jde zatim pro me o nejlepsi horor letoska stejne davam plny pocet. Atmosfera neni vysponovana tak jako u predchudcu a to je spis na skodu. Urcite mi prisla fajn zmena prostredi z lesa do opravdu strasidelnyho vezaku, kde bych nechtel bydlet ani zadarmo. Procital jsem si par komentaru a dost se zminuje nazor, ze film mel zustat v lese. Ja si rikam proc? Ale pravda, dalo se natocit jeste o kapku lip. Ale i tam za me obrovska spokojenost, asi bych to lip neudelal :-). ()

HanzoBureshi

This is GROOVY! Horor je tu od toho, aby nám dokázal strašidelnou atmosférou nahnat strach a vnitřní pocit zděšení, ale franšíza Evil Dead je pro mě něčím speciální. Tato série filmů nabídne hororovou atmosféru, abychom se totiž fest bavily. No a Evil Dead Rise to opět perfektně splňuje. Na rovinu říkám, že původní trilogie je pro mě vším, ale tento film je rozhodně také velkým překvápkem a je o dost lepší než díl z roku 2013. Tento film není pro všechny, protože v podstatě se najde kniha a po přečtení nebo poslechu zaříkávání se probudí zlo a začne krvavé řádění a žádný příběh tu vlastně není. Jenomže pokud umí nějaký tvůrce si s diváky pohrávat a má spoustu zábavných nápadu, tak tento typ filmu se bez velkého příběhu obejde a musím říct, že Lee Cronin to zvládnul na jedničku a odvedl dobrou práci. Není však jediný, protože naše hlavní maminka Alyssa Sutherland předvedla opravdu asi nejlepší mrtvolu, co jsem v celé franšíze kdy viděl, takže opravdu palec nahoru. Bál jsem se opět krátké stopáže, ale přišlo mi to akorát. Sam Raimi a Bruce Campbell, kteří na filmu také pracovali, můžou být na sebe hrdí, protože díky tomuto filmu tato franšíza nevymírá. Hudba taky nezklamala a držela se hudebních prvků z minulých filmů. Takže to veliké, co se tady dá hodnotit, jsou Gore scény a hravost. Každá scéna neměla chybu, viz. třeba kuchyň, chodba, garáž nebo výtah, který díky několika litrům krve jen tak nikdo nezapomene. Žlutá motorová pila perfektně připomněla původní pilu a Oldsmobile z minulých filmů. Celkově mě potěšila změna ohledně prostředí, protože na les se můžeme podívat v několika filmech nazpátek. Úvod, který se odehrával u vody, byl pěkným způsobem, jak mě na tento film naladit. Kam bych celkově zařadil tento film? Já ani nevím, protože celá série je božííííí. Steelbook do kolekce mě určitě nemine a určitě se tento film zařadí mezi TOP 5 roku 2023. Mé hodnocení: 9/10 ()

TR4XY_CZ

Nevím no. Já moc na horory nekoukám a abych se přiznal, tak před tímhle filmem jsem jich moc ještě neviděl. Sérii Evil Dead taky vůbec neznám a tohle byl můj úvod do ní. A musím říct, že mě to teda bavilo. Super atmosféra a technické zpracování je fakt top notch. Jenom teda strach jsem z toho moc neměl. Postavy jsou taky dost tupé a dělají přesně to, co od tupých postav očekáváte a ničím vás nepřekvapí. Nicméně dlouho jsem se tak moc nevyžíval v goru a krvavém násilí a když tak čtu ty recenze, tak je pro tohle Evil Dead známý, což mě motivuje se podívat i na ostatní díly. A nakonec musím fakt pochválit výkony dvou hlavních hereček, hlavně Alyssy, která tu roli démonky totálně zabila. *pun intented* 6,5/10 ()

Facerr

Už úvodní titulek s názvem filmu mě posadil ještě hlouběji do sedačky a pak maxi jízda na minimálním prostoru jednoho baráku. Miluju Evil dead už  od prvního dílu a i když jsem Bruce Campbella potkal jen v titulcích, jeho nepřítomnost se nakonec dala oželit. Masky démonů jsou míň nadpřirozený, než v předchozích dílech, ale na druhou stranu rozhodně uvěřitelnější a pro někoho možná tím pádem děsivější. Děj odsejpá a já mám z celý podívaný adepta do TOP 5 letošních hororů. ()

ScarFace_V8

„Dead by Dawn! DEAD BY DAWN!“… Vůbec netuším co si o tomto počinu mám vůbec myslet. Je to takový… jako jo i ne. Filmu se opravdu musí nechat ten jeho nádherný vizuál a stylizace. Ty barvičky, masky, úhly kamery, filtr… No prostě parádní. Do toho všeho ještě naprosto skvělý výkon Alyssy Sutherland jakožto posedlé matky trhající nebožáky na cáry. Miluju to! Což se tedy nedá říct o jejích děckách, která mi přišla extrémně nesympatická. Každopádně jako celek mi to vůbec nepřijde jako něco, co by patřilo do světa Evil Dead. Zde vůbec nebyla pochopena podstata tohoto světa, obzvláště při faktu, že dělá přesně to samé co dělal ten z roku 2013. Bralo se to strašně moc vážně a dokonce to i hodně podobně končilo za obrovských potoků krve. Je sice hezké, že tu bylo na původní dílo mnohokrát odkázáno pomocí paralel nebo určitých hlášek, ale to nestačí. Chyběl tomu nějaký cit pro horor, který tu sázel hlavně na gore, který by se skvěle doplňoval s typicky Ashovským humorem. Ale tady nebylo nic, co by se vzájemně mohlo podpořit. „Hail to the king b… There is no king here.“ ()

DonBraso

Oproti verzi z roku 2013 nevidím moc jiných indícií, než další film s nálepkou Evil Dead. A ani tento film úplně nejede nic nového a záživného na to, aby to byl ten správnej až brakovej horor v lese s plným baťohem černého humoru. Cronin vsadil přesně na to stejné co už dávno Alvarez. Akce,potoky krve s gore efektem v ještě větším měřítku. Dal osobám aspoň trochu lepší pocit proč jsem na tom plátně delší dobu, ale změnil lokaci. Toť vše. A ano na rok 2023 to vlastně stačí, ale kromě knihy a démonech to prostě už nikdy nebude mít ten pocit dusna, když někdo klepe ve sklepě a venku číhá cosi s tak ikonickou kamerou. Zde máme takovou rodinku, kde hlavní prim hraje teta. Dětský herci katastrofa a koukat na holku co spíš vypadá jak kluk a naopak ještě v takovém nic moc přednesu, se zde ukázalo to, že tihle mají minimální zkušenosti či vůbec žádné s filmem a taky to tak dopadlo. Na horor si člověk řekne, ale i tak. To dvě dospělé holky už byla lepší písnička. Film rozhodně má kvalitní zpracování a trikové efekty s maskama určitě skvělé. Tempo od půlky filmu smrtelný a přesto to nestačí. Film se drží jak z roku 2013. Není to tajemné, nemá to skoro žádný lekačky, nebojíte se vůbec ničeho a jen čekáte na tu akci. Film se snad snaží a někdo se možná bojí, ale doopravdy není čeho, protože film to ignoruje. Žádný hudební podkres, který by pomalu strouhal na struny a divák se by bál jak přichází pomalu ze schodů démon či se blíží a vy se strachem poserete. Na tohle se Cronin opět taky vykašlal. Závěr už sice se snaží vzpomenout na ty hororové berličky a tak velká nestvůra je vlastně jen obal, který nic nezmůže a jen nechá vyniknout motorovou pilu. Už tady zde je scéna moc na oči a do finiše, protože se ze všeho nějak vymkne kontrole. Bytovka, kde bydlí asi jen pět lidí, ale právě když jste v garáži tak si říkate proč tohle nikdo neslyšel, když by tam deset aut bylo. Hned přijde scéna potom, která Vás demotivuje opět k tomu, že konec kupodivu Cronin chtěl zaplácat jak to šlo a opět nechal vyniknout jen tu gore scénu. Vždycky mě štve, když to nemá skoro žádný motiv nebo něco proč má dojít k těmto scénám, který jen pošoupnou snímek o řádek dál, aby se divák nabažil, protože už nic v trumfu nemám. Tak i s těma dojmama, který určitě nejsou zase na horor roku, to byla dobře stravitelná akce s pár momentama(jako přehrávající deska), který určitě osazenstvo najdou.65% ()

Bossi123

Film mě hned zpočátku překvapil svou brutálností. Hned od začátku tu také ale máme jedno velké klišé, a sice neúplnou, a ne tak dobře fungující rodinu, kolem které se celý příběh točí. Atmosféra j však od začátku hustá tak, že by se dala krájet. Tomu přispívá i fakt, že se jedná o audiovizuální klenot, kdy jsou strašidelné scény umocňovány vynikající hudbou a realistickým vyobrazením jak brutálních prvků, tak i uzavřených a tmavých prostor. Tvůrcům se podařilo vytvořil snímek nanejvýš strašidelný a nervy drásající. Přesně to, co jsem od nich očekával. ()

xxmurphyxx

Veľmi nepríjemne príjemná, alebo príjemne nepríjemná atmosféra od začiatku do konca. K tomu dobre zvolené obsadenie, kde každá z postáv hrá, čo má a navyše majú výrazné tvárové črty, ktoré zaujmú a človeku sa tak veľmi rýchlo dostanú pod kožu, či už v tom dobrom alebo zlom, ale žiaden nudný stereotyp nehrozí. Práca s kamerou, hĺbkou prostredia uzavretého bytu a kompozícia na výbornú. Požitý filter a farebný gamut tomu dodali ten správny nádych a obzvlášť chválim, ako sa vyhrali s koncom filmu, kde ten farebný kontrast medzi litrami krvi a okolím pôsobil ako vizuálne porno. K tomu chrumkavé gore efekty a niekoľko, na iné horory typu The Shining odkazujúce momenty a máme tu jeden z najkvalitnejších hororov z Americkej produkcie za posledné roky. Trošku ma len mrzia zas tie veľkohubé vyhlásenia typu, najhrôzostrašnejší, najodpornejší a neviem ešte aký zážitok, akí ste videli. Lebo teraz neviem, či ja som už tak otupený, alebo zvyšok sveta priposratí, ale toto bolo úplne v klídku, čakal som teda o dosť väčšie mäso, aj keď ten koniec....hmm. Na TOP šialenosti typu The Sadness sa toto teda ani náhodou nechytá. Hodnotenie sa potáca niekde medzi silnými tri a slabšími štyri. Zatiaľ ostávam pri silnejšej trojke, časom možno zmením. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru