Smrtelné zlo: Probuzení

• USA Evil Dead Rise (více)

Snímek Smrtelné zlo: Probuzení, od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (Vertical Entertainment)

Fin_429

Slasher plný krve a nesmyslností. Tak jednoduše se to dá popsat. Ovšem náramně jsem si to užil. Alyssa se pro roli, kterou dostala, narodila - byla výborná a perfektně zapamatovatelná. Fajn byla i chemie mezi ní a její sestrou (ale na začátku!). Hodně Fajn. Jen ty dialogy byly trochu ploché a úvodní scéna nemá skoro žádnou spojitost s tím, co se bude dít dále. 8/10 ()

Sticks

Jsem nadšen!! Krásný přírůstek do Evil.Dead rodiny a konečně funkční AAA horor kde to krásne akčne odcejpá. ()

Toxie

Na slovo maminka jsem ode dneška totálně alergickej. Je to pěkná podívaná, ale na prdel si z toho určitě nesednu. Za mě zklamání. Ten-ta-to měl/a/o chcípnout hned a možná by to bylo lepší. ()

AndrewNewman

Pred pár mesiacmi som si pustil starý Evil Dead, aby som pred týmto novým spracovaním vedel, o čo vlastne ide. No a viac som sa smial, ako bál. Jediný účel celej série je ukázať divákom čo najviac nechutnej brutality a všade prítomnej krvi. Pričom sa pri sledovaní v postate nemáte čoho báť, len sledujete, ako do seba ľudia režú všetkými možnými spôsobmi. Toto nie je žiadna výnimka. Dal som tomu šancu, pretože som si myslel, že s lepším vizuálom a vyspelejším pohľadom na dnešné horory to môže byť stráviteľné, ale mýlil som sa. Je to totiž totálny blábol, do ktorého okrem hlavnej herečky vybrali bohvieakých ochotníkov, ktorí nevedia poriadne zavrieskať ani vtedy, keď im cez ruku niekto prejde nožom. Malé aaaachhhhh skrátka stačí. Navyše chýb v tomto filme je ešte viac, ako vyliatej umelej krvi, čo už je čo povedať. Dve hviezdy len za občasné vtipno-brutálne momenty, ktoré boli s chuťou natočené. Na prípadne ďalšie pokračovane zvysoka kašlem. ()

ZHODNOTITEL

Z Evil Dead zůstal jen název. To, čím vždy Evil Dead byl, tj. především absurdity s prvky humoru a litrů krve, zde absentuje. První půlka má táhlý rozjezd. Ta druhá se snaží spíš o funkční současný horor. I změna prostředí, ve kterém se děj odehrává šel tentokrát jinou cestou a možná právě i tou méně děsivou. ()

Insomniac

Hodnotím v rámci žánru a zábavy. Síce som sa nebál, ale zábava to bola! Dosť krvavé, morbídne trochu, bez prílišného množstva hlúpostí a aj trochu strachu... Oživené spomienky. Paradzina! :) ()

shinbone

a teď už zbejvá jen udělat poslední díl, kde temný síly ovládnou celý město.. byla by to taková evil dead verze silent hillu. ()

Scanerior

Na tento horor jsem se celkem těšil a měl jsem jistá očekávání, už jen proto, že jsem viděl trailer, který mě upoutal. Bohužel, ačkoliv byl začátek ještě vcelku slibný, tak jsem nakonec dostal pohár plný krve pouze s kapkou příběhu a nakonec pak ještě i trochu masakr motorovou pilou. Jsem spíše zklamaný. ()

PaTeXx

Jakožto absolutní neznalec série Evil Dead a jejich předchozích dílů (já vím, můžu si za to sám, ticho) jsem neměl nejmenší tušení, do čeho jdu. No, po pár desítkách minut jsem už dokázal předpovědět scénář až do závěrečných titulků. Celkově však musím kladně ohodnotit první třetinu filmu. Strach z neznáma restoval atmosféru dozlatova a skvěle to opepřila i dokonalá zrzavá maminka (spíše mňaminka) Alyssa Sutherland. Jakmile začnou vymírat přihlouplí sousedé a jedno děcko za druhým, film se překlopí do průměru a už je to v podstatě nezastavitelný vlak plný krve a šťavnatých finisherů. Posledním dějstvím počínaje se už jednalo o tuplovanou podprůměrnost a motorová pila (pochopil bych, kdyby to byla nějaká symbolika Raimiho dílů, ale jestli ne, tak je to prostě hovadina) má slova jen podtrhla. Není to určitě nejhorší hororovka, nicméně si dávám za domácí úkol zhlédnout všechny související kousky tehdy ještě mlaďounkého Sama Raimiho. ()

blondboss

No musím povedať, že po náloži, ktorú mi nadelil Bruce Campbell v seriálovej verzii tohto hororu, ma odrovnala aj táto temná verzia, ktorá sa mi poriadne dostala pod kožu. Nie je to ani tými hektolitrami preliatej krvi, ale perfektne vybudovanou hororovou atmosférou, ktorá sa tiahla prakticky celým filmom bez nároku na oddych. Množstvo odkazov na predošlé diely a jasný rukopis Sama Raimiho z tohto snímku robí skutočný skvost medzi horormi. Nebyť pár prehnaných scén, boli by zrejme všetky hviezdy. 80 % ()

Nikolas__

Ze začátku absolutní pohlcení, šlapalo to jak zmrd. Ne vážně, ta úvodní scéna patří k těm nejlepším co se za celý rok 2023 zrodily. Ten začátek má prostě hroznou atmosféru a do půlky to působí jako křišťálově čistá pětihvězdičková meta jízda. Tvůrci to ale trošku pojebali. Myslím to zcela seriózně. Neberte mě špatně, i mně Evil Dead Rise přišlo skvělý, jen jsem čekal že na konci bude něco, prostě něco jiného, než nudné vybíjení. Scénář se pro jistotu držel při zemi, námět byl cool. Jenomže mi přijde že to nějak nedotáhli. Krve je tam dost, lekaček taky, je tam pár chvil kdy opravdu nevíte co čekat. Musím rozhodně pochválit postavy a jednu věc na tom filmu miluju snad nejvíc - vizuály a kameru. Prostě řemeslně je to parádní. Těžká rána pro mě bylo zjištění (uvědomění), že se děj asi opravdu nepřesune do lesů. Evil Dead bez lesů/lesa, není Evil Dead, omlouvám se. Film skvělej, ale v druhý půlce už ne tak údernej, i kvůli mizernému prostředí bytovky 8/10. No hle, je to lepší než původní Raimiho trilogie, ale na verzi z roku 2013 to ani zdaleka nemá. - 04, 05, 01, 02, 03 ()

HONZACEK

Jízda od začátku až do konce. Výborná hudba, hekto litry krve a dokonce i Gore scény. Samozřejmě já bych to udělal ještě víc krvavý 🤣,ale to už by asi neprošlo.Co k tomu ještě dodat. Běžte do kina a přesvědčte se sami. ()

Retrostalker

Bravo! Konečne po dlhej dobe kvalitný horor s kvalitným gore bez únavnej dľžky a zbytočných kecov i s troškou humoru. Presne podľa môjho gusta. Už dlho som tak spokojne z kina neodchádzal. ()

Tomko87

Nejak som nebol pripravený na to čo ma čakalo. Veď sú tam deti, ako veľmi brutálne to musí byť.. No bol to parádny gorefest ako remeň. Alyssa Sutherland hrala ako zvrátená bohyňa. Na jej Evil Dead úsmev asi nezabudnem ... ()

bvlrm

Dvaja postarsi pani v kine za mnou si to uzivali, tak som zo slachetnosti musel aj ja. A hej, este jedna vec, kde do p*ci je Bruce Campbell ?! Aspon cameo mohlo dat. ()

Ondrew

Novy Evil Dead, podobne ako jeho predchodca z roku 2013, v nicom zasadnom neprekvapil. Zas a znova sa stretavame s hororom, ktory v ramci zanru neponuka prakticky nic nove. Potesia vsemozne priame i nepriame odkazy na povodnu trilogiu, ako i fakt, ze po remeselnej stranke ide o (takmer) bezchybnu snimku. Subjektivne sa mi vsak v minulosti viac pozdavala atmosfera v lesnom prostredi, nez v baraku uprostred Mesta anjelov. Ziadny zazrak sa teda, v tomto pripade, nekona a film z hranice mierneho nadpriemeru nevytrhne ani vskutku vyzivne gore. Skoda... 60%. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru