Žena v kleci

• Dánsko Kvinden i buret (více)

Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena. (Aerofilms)

ursinko

Tak som si to dnes musel pozrieť znova. Mám za sebou všetkých päť knižných dielov oddelenia Q a hneď po prečítaní Ženy v klietke som si ju znova pozrel a ... Paráda. Dáni to vedia. Zmenil som 4 hviezdy na 5. ()

Blueeyes

Pro mě celkem nepovedená adaptace knižní předlohy. Už prostě na zfilmování knih Jussi Adler-Olsena koukat nebudu. Carl působí jako suchar a Assadovy jazykové přešlapy a vůbec kooperace mezi nimi dvěma vůbec na obrazovce nefungují. Mrazivá severská krimi potom na plátně vypadá jako nepříliš podařená studiová detektivka. ()

kartacek

Kamennou tvář detektiva Carla bych přirovnal k přívlastku těsnému: Přívlastek těsný vyjadřuje důležitou vlastnost podstatného jména. Nelze ho z věty vypustit, jinak by věta ztratila smysl. Neoddělujeme ho čárkami. Nedovedu si představit oddělení Q bez kamenné tváře detektiva Carla, celá série by "umřela", kdyby Carla hrál někdo jiný, protože takovouto kamennou tvář nikdo jiný prostě nedokáže, i kdyby se pitvořil, jak by chtěl, a vedlo by se jí stejně, kdyby se Carlovo zachmuření projasnilo byť jen nepatrně dobrou náladou. Filmové oddělení Q by rovnou mohli zavřít a na dveře pověsit cedulku s nápisem: Pro dobrou náladu zavřeno. Jinak co se týče filmu jako takového, je naprosto skvělý. Seveřani prostě kriminálky umí. ()

Chudobka

Četla jsem všechny knihy Adlera - Olsena o oddělení Q. Severské detektivky mám ráda. Trochu jsem se obávala, jak si s tím poradí filmaři, ale byla jsem příjemně překvapena. Ústřední dvojice herců je výborná, příběh napínavý, Carlova urputnost obdivuhodná. Assad ho skvěle doplňuje. ()

Flopik

Veľmi v pohode krimi/thriller, kde je jasný príbeh a tak na konci nemusíte rozmýšľať čo a prečo a ako. Atmosféra výborná počas celého filmu, to Dáni vedia. Hlavná dvojka fajn a poteší aj dĺžka, kde keby to je dlhšie tak by to už nudilo. Ako tu kolegovia písali, miestami som mal pocit ako keby sledujem pilotný diel seriálu. Čo nevravím ako chybu, do niečo takého by som šiel. Finále správne napínavé, ale na 4* mi chýbalo čosi viacej. ()

warrenur

Zaujimava kriminalka s vhodnou ustrednou dvojkou "detektivov". Po vzhliadnuti som mal presne ten pocit, ze totiz ide o nejaky pilot ku kriminalnemu serialu. Priemer, ktory neurazi, ale ani nijak zvlast nezapusti korene v pamati. Naivny mi prisiel az samotny zaver, kde "trochu" ohli fyzikalne zakony o tlaku a jeho vplyvu na ludske telo. ()

phamphi

Supr kriminálka, ačkoli víc by mi to sedělo jako seriál. Vždy 50 minutová epizoda z Departmentu Q, odložených případů. ()

Bozvav

Velmi dobře natočený film, s dobrou zápletkou a zajímavým rozuzlením. Postavy uvěřitelné a dobře zahrané. Nejsem žádný velký fanda severských detektivek, ale tato se mu velmi líbila. Chemie mezi hlavními protagonisty slušně funguje a myslím si, že nebýt hereckého výkonu Farese, film by šel tak o 20% dolů. Těším se na další. Za mne 75%. ()

Azhila

Opäť som videla dánsky film a opäť som bola nadmieru spokojná. Títo "severania" skrátka vedia čo a ako. Na severských filmoch mám najradšej ich absolútnu nevynútenosť, žiadne prehnané "vyždímanie" emócii diváka ani vynútene, zväčša trápne vtipy. No najmä myslia na detaily, ktoré su napr. v niektorých amerických filmoch úplne ignorované. Malo to správnu dávku napätia, tempo bolo výborné a herecké výkony, ako inak, skvelé. K tomu všetkému ešte pochmúrna, dažďová atmosféra Dánska a všetko do seba zapadá dokonale ako puzzle. Myslím si, že to bol jeden z najlepších thrillerov tohto roka a som viac než udivená, že takéto filmy vôbec hrali u nás v kine. Ale naštastie hrali a ja si môžem opäť užit kúsok z "perličiek" dánskej kinematografie. ()

Qeo

Další tzv. severské drama. Těšil jsem se na pořádnou detektivku, ale dějová linie byla bohužel přímá a detektivní zápletka se podobala vícero natočeným severským detektivkám. Především pak motiv, historie, psychologie vraha byla součástí jiných filmů či seriálů. O to více vynikala výborná filmařina. Emotivní tón, kontrasty, hra se světlem, výborné lokace a atmosféra. Hutný příboj obrazů nad kterými se budete kroutit jak chobotnice v rybářské síti. Sečteno a podtrženo: Příště více detektivky... ()

burton

Pane Bože! Jednou jsem si ze zoufalství "vyndala" kousek ulomeného zubu kombinačkama. Věřte, není to nejlepší způsob, jak zakončit večer. No ale představa pětileté absence pořádné sprchy, ibáče, kvalitního toaleťáku, vložek, mojí peřinky, o duševní potravě nemluvě, z toho se mi vážně chce zvracet daleko víc. No, takže, milí a vážení diváci, tohle je moc moc napínavý kousek a obzvláště konec je velmi dobře vygradován. Jasně, že v Americe by to udělali jinak, ale myslím, že by to nebylo ono. ()

Raziel_cz

S každou další adaptací čím dál tím víc chápu oblíbenost severských detektivek. I když, on tenhle film vlastně detektivka není. Jako thriller s detektivní zápletkou ale funguje parádně a ústřednímu duu to šlape jako málokomu. Pravda, oproti Můžům, kteří nenávidí ženy to působí poněkud televizně, ale co snímek oproti konkurenci ztrácí na komplexnosti a atmosféře, vynahrazuje sympatičtějšími postavami a úderným dějem. Za mě dobrý. ()

Rockerman

Udělal jsem chybu, že jsem se podíval na "Zabijáky" dřív než na "Ženu v kleci". Nezvyklé "přátelství" mezi Carlem a Assadem tu teprve vzniká, když na vlastní pěst a bez povolení odhalují skutečnou příčinu zmizení Merete z před 5-ti lety. Opět strhující a dobře natočené drama je jen o fous horší, než "Zabijáci". Zase je film prošpikován četnými flashbacky a ty jsou ozdobou filmu. Já dávám opět za 5 *, protože jsem se královsky bavil. ()

MickeyStuma

Námět příběhu je sice prozaický, ale atmosfericky vygradovaný do maxima. Únos ženy aby někde zavřená, v tomto případě v přetlakové komoře, musela velice dlouhou dobu snášet muka, bylo vždy věrným námětem převážně pro horory. Tento snímek se však veze na poli temného thrilleru, který nikam nespěchá a velmi poctivě veškerému vývoji dává svůj patřičně náležitý čas. Děj je tak velice chytlavý a to i bez pomoci jakýkoliv akčních scén. Určitého klišé se scénárista ani zde nevyvaroval, ale dá se to přehlédnout. Po herecké stránce nelze nic vytknout. Síla osobnosti vyzařuje naprosto z každé postavy a nenechá v ničem na pochybách. To vše za podpory výborné kamery ve spojení s vynikající hudbou slibující skutečně dokonalý filmový zážitek. Tzv. severská kriminálka ani tentokrát nezklamala a tak lze jen doufat že s detektivní dvojicí Carlem Mørckem a Assadem vznikne daleko více snímků. Zaslouží si to. ()

Heroine odpad!

Jsem tak pitomá, že jsem až do samého konce věřila tomu, že to nebude tak čitelný a blbý, jak se to celou dobu zdá. Ale bylo to primitivní, čitelný a blbý, předvídatelný a blbý! Jak někdo může dneska přijít s takovouhle "zápletkou", dělat z diváků blbce, a předkládat nám dětinskou blbinu s happy endem, jakože to je tvrdé krimi? Ostuda. ()

BOURQUE

Slušne režírovaný krimi na základe knižnej predlohy. Dvojica N. L. Kaas a F. Fares funguje dobre. Scenár dobrý a príbeh silný, ešte ten záver by potreboval efektívnejšie spracovanie. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Dánové rozjeli filmové série

Dánové rozjeli filmové série